Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)

Go down 
+6
oliohardi
bayro
Davorin
leonhardy
dado
G.S.Patton
10 posters
Autor/icaPoruka
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 10:43

U zbirci eseja o lulašenju koju čitam naišao sam na metodu punjenja lule nazvanu "metoda zračnog džepa" ilti "Air Pocket Method".

Štos se u tome da se lula puni odjednom (ne u tri koraka, kao što propisuje klasična / početnička metoda), it ona način da se "zgužva" gruda duhana i ugura u žarnicu tako da sjedi u njoj kao čep, no ne ugura se do dna, nego se ostavi prostor između duhana i dna žarnice, iliti "zračni džep" (otuda, očito, i naziv metode).

Predonst metode je u tome da duhan ravnomjerije gori, duhan na dnu žarnice ne skuplja svu onu gadost od katrana i kondenzata koji se cijedi, a pomaže i kod lula kod kojeg spoj žarnice i "dimovoda" nije izrađen pravilno, točnije, kada je žarnica probušena previsoko, pa duhan na dnu ne može do kraja sagorijeti.

Probao sam par puta tako napuniti nekoliko lula i iskustvo je pozitivno. Duhan ravnomjerije gori, okus duhana je u principu postojan kroz sve faze gorenja, lula koja je prije grgljala više ne grglja, puši se bez ostatka, ostaje samo pepel na dnu. Maleni nedostatak je u tome što ne napunivši lulu u potpunosti, vrijeme pušenja postaje nešto kraće...

Naravno, tom metodom se pune lule s velikom žarnicom, no, na svu sreću, moje su skoro sve takve Wink

Zanima me cijenjeno mišljenje veleštovanog lulopušačkog pučanstva na našem forumu o gore navedenom...
[Vrh] Go down
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 56
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 11:07

Ja isto tako šimpu ulul i stvarno sve stoji štos reko! Jedino kad pušim tuđi duhan punim triput iz razloga, što ti reče, stane više duhana! 😄😇
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 16:18

..kad sam  negdje gdje  bas nemam vremana fino se zabavljati s "pravilnim" punjenjem kao sinoc na nekoj lokalnoj fešti  pa sjedeći sa društvom u bircu "aberzihen" napunim lulu i marnem pivo...lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) 2235064407

sasvim pristojno gori sa svim nijansama duhanskog opusa u zraku..
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 17:50

nisam probao, ja sam tradicionalist, ali ima neke logike... istina logiku imaju i reverse calabash i cavallier... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 18:48

Teoretski, a držim i praktično, ima smisla, ali ja sam također tradicionalist po tom pitanju i punim lulu više-manje automatski, pa sad starog psa nove trikove učiti...
No vjerujem da stvar drži vodu. Isprobati ću kad se vratim na more, na terasi s pogledom na Krk u miru!
Govorim o ovom pogledu!  puffy
lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Pogled10

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 20:14

Dado ,ispravno razmisljas.Sve zavisi od toga ciji je duvan.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 21:13

Ja sam probao i svidjelo mi se. Ja inače punim tako da zagrabim lulom iz vrećice pa onda natiskam i tak sve dok ne bude puna. Kad sam probao ovo sa air pocket, onda sam vidio da kada dodjes skoro do kraja, onda se ''uruši'' taj donji sloj. Zatim sam naručio metalne mrežice na Ebayu (koje idu u staklene lula radi pušenja drugih biljaka) i probao staviti mrežicu na dno. Petljavo je, ali rezultat je odličan. Sav duhan ostaje izdignut iznad dna, slina i vlaga ostaju na dnu a sav duhan izgori putpuno suh, kakav je gore na vrhu takav je i na dnu.

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Promot10

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 22:59

..dugo vec razmisljam nabavit te mrežice  ili meršaum granulat..dosad to nisam koristio..al budem
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty01.07.18 23:30

Ja sam naručio paket, i već mi duže vrijeme sad stoji u kutiji, nisam još isprobao. Možda je vrijeme.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty02.07.18 13:44

Drago mi je da sam vam dao svima poticaj Smile
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty02.07.18 14:00

Probao sam ja i ove kuglice od mreže. Gore je uleknuće gdje sjedne fino duhan.

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) 20184610
lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) 2018-018

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty02.07.18 15:00

I nema okus na metal? Donesi ako imaš koju viška na druženje, da probam.
Meer granulat je odlična stvar, no o tome je već puno pisano na forumu.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2005
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty02.07.18 22:16

Popusio lulu na ovu metodu i ok je. podsjeća me na pušenje flakea
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty02.07.18 23:43

bayro je napisao/la:
I nema okus na metal? Donesi ako imaš koju viška na druženje, da probam.
Meer granulat je odlična stvar, no o tome je već puno pisano na forumu.

Nema.
Budem.

_________________
PRAVILA FORUMA   //   DIY ORMARIĆ ZA LULE     //   Lakeman Outdoors & Moto

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty03.07.18 16:43

Hvala!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty17.05.19 22:01

Dobio sam par ovih kuglica od mreže, ali nešto nisam uspeo da ih uguram u lulu.

Tojest, jesam, ali plitko, pa odustadoh.

A ove silver screen koristim od skoro i super su. asd prvi put probah i onu neku gumenu navlaku za usnik, čisto da probam o čemu se tu radi.

Očekivao sam da će guma da ima ukus neki, ali C! Rekao bih da je malo udobnije (ja držim lulu u ustima skoro sve vreme dok pušim), fino se zagrize zubima, jedino što su vilice malo više razmaknute pa me malo bole mišići na slepoočnicama.. Suspect

Sve u svemu, utisak je malo "sportski".

E da, što se tiče punjenja, ja sam odmah napustio metodu 3punjenja, već kao što neko pomenu gore, zagrabim lulom iz posude gde mi je duvan, to prvo punjenje sabijem lagano i onda još par puta tako ponovim, pa na kraju nabijem sve malo jače i to je to. Tako mi je urednije i da li sam umislio ili ne, ali često posle prvog/drugog paljenja više nemam potrebe da pripaljujem (okej ja i vučem češće) i sveukupno pušenje sa takvim punjenjem potraje oko pola sata. lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) 2235064407
[Vrh] Go down
Sponsored content





lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty
PostajNaslov: Re: Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)   lule - Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket) Empty

[Vrh] Go down
 
Punjenje lule metodom "zračnog džepa" (Air Pocket)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Air Pocket Method for filling a pipe with tobacco
» Rub lule
» Pad lule..
» Lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: