Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Wellauer: Latakia mixture

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty16.09.18 12:41

[You must be registered and logged in to see this link.]


Kräftige Mischung mit würzigem Latakiagescmack
Mixture vigoreuse au gout epice de Latakia


Wellauer: "Latakia mixture"
Zemlja porijekla: Švicarska
Sastav:Virginija, sirijska latakija, orijentalni duhani
Jakost: 2/5
Oblik: trakice,
Pakiranje: limenka 50 grama
Mjesto kupnje: Herr Dreier Graz, Syneco tobacco shop, Švicarska [You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo je valjda ostao jedini duhan koji za svoje mješavine još  upotrebljava pravu sirijsku latakiju. Svi ostali proizvođači su se silom prilika morali prebaciti na ciparsku latakiju, neki su se prestali i proizvoditi, jer proizvođači nisu htjeli mijenjati duhane u mješavini, no Švicarci je još imaju! (blažena Švicarska i blaženi čudni putevi međunarodne trgovine!)

Nema u ovoj mješavini na prvi pogled ništa tako mirakulozno i atraktivno, a ipak se radi o jednom od najboljih duhana koje sam pušio i kojeg upravo pušim.

Naravno u prvom redu je stvar u tome da proizvođač upotrebljava pravu sirijsku latakiju, koja je blaža, mekša i aromatičnija od ciparske, u drugom redu, u omjeru duhana koje je blender zamiješao i dobio ovu vrhunsku mješavinu.

Duhan se isporučuje u limenkama od 50 grama, dok se njegova čista latakia za blendanje isporučuje i limenkama od 100 grama, koju isto toplo preporučujem: [You must be registered and logged in to see this link.]


Dakle, kod otvaranja, duhan nije ni prevlažan ni presuh, može se odmah pušiti ne treba mu vrijeme za "dekantiranje". I tako će se "dekantirati" kada bude otvarali limenku prilikom punjenja.

Dakle, kao što sam napisao, nema u tom duhanu ništa tako atraktivno, nego jednostavno izbor  i blendanje vrhunskih i biranih duhana!

Puši se bez problema, na kraju znade ponekad ostati malo "mulja", ali to je zanemarivo, krasi ga gust, bogati okus svih komponenti, ali mu ipak taj "baršunasti" okus sirijske latakije daje "karakter".

Meni je to idealan jutarnji duhan, jer nije nikotinski jak, ali naravno, može biti i "cjelodnevni" duhan. Jučer sam samo njega dimio jer mi je predobar i čekam da mi se sutra jave Švicarci, budući sam ostao samo na toj zadnjoj limenci, a oni su na godišnjem do sutra. No ne sumnjam u švicarsku preciznost!

I na koncu: cijena - kod Herr Dreiera je manje od 10 eura, a kod Synjeca je 8,40 eura, što je i više nego prihvatljivo!
Ocjena: pet plus!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Re: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty16.09.18 20:40

Danas u klubu probali i konstatirali koja je razlika u okusu između Sirijske i Ciparske latakije. Drugačije su ali ipak Sirijska ima svoju specifičnu kremast aromu. Kroz jednu sretnu okolnost, dobio sam od prijatelja iz Švicarske 5 limenki od 100 grama čiste Sirijske latakije, i kao što bayro kaže... preporuka.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Re: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty16.09.18 20:48

imam doma i mix i čistu sirijsku wellauerovu latakiju. sve što ste napisali stoji, genijalni su duhani. ali ne bih rekao da mi je sirijska bolja od ciparske, samo drukčija. sirijska je puno blaža i kremastija, ali ciparska ima onu finu notu crnogoričnog drveća koju obožavam.
bayro, imaš kontakt koji sam stavio od lika koji radi u wellauerovom shopu u zurichu i kaže da šalje u hrvatsku. rekao mi je također dok sam bio tamo da na svakih 10 limenki daje jednu gratis.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Re: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty16.09.18 20:48

....apsolutno! Ako ste u prilici i nađete se u Austriji ili Švicarskoj, obavezno je kupite, jer je vrhunski duhan, a činjenica je, kako je Davorin napisao da postoji prilična razlika između sirijske i ciparske latakije.
Da se razumijemo - obje su dobre, ali je ipak domovina latakije Sirija.
Sirijska ima tu specifičnu kremastu, ma skoro slatkastu aromu i zato nemojte nikako propustiti priliku!
Ma zapravo sve od Wellauera je odlično i za svaku preporuku.
Sada sam gledao na TobaccoReviews, (izbjegavam ih čitati kada pišem recenzije, jer želim dati svoje vlastito mišljenje), nema puno recenzija, možda četiri ili pet, nije nešto razvikan duhan, ali ga svi hvale i ima čistih četiri zvijezdice, što rijetko koji duhan ima.
Uglavnom; jedan od najboljih koji se u Evropi po pristojnoj cijeni dade nabaviti.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Re: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty17.09.18 12:08

Dobio sam jednu limenku navedene ambrozije (hvala Kammarad Igor!!!!), ali je jos nisam otvorio, cuvam za posebne prilike! I prije sam cuo da je ta medecina vrhunska, ali nakon ovakve recenzije, zazubice samo rastu!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Re: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty17.09.18 14:56

Obavezno probaj tu medecinu, nećeš zažaliti!
Eto, danas mi se javili ovi iz Synjeca (ljudi Švicarci - nisam ni sumnjao!) i kažu mi da isporučuju samo pakovanja od po pet komada. A što sam mogao jadan, nego uzeti pet limenki, kad sam labilan! tenkre

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Re: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty17.09.18 17:29

Da ta njihova, čudna, logika. U stvari meni je dobro došlo Shocked
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Wellauer: Latakia mixture Empty
PostajNaslov: Re: Wellauer: Latakia mixture   Wellauer: Latakia mixture Empty

[Vrh] Go down
 
Wellauer: Latakia mixture
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Wellauer, Latakia Mixture
» McClelland Bulk: Latakia
» Wellauer shop zurich
» Stanislaw: Balkan Latakia

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: