Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?

Go down 
+3
Davorin
paludamentum
IgorS
7 posters
Autor/icaPoruka
IgorS
Prva lula
Prva lula
IgorS


Broj postova : 36
Join date : 12.09.2018
Age : 58
Lokacija : U blizini Zagreba

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty16.09.18 11:34

Proučio sam stranicu SmokingPipesa, sada ali i davno, jer kako to obično biva kulturni šovinizam sugerira da samo svega dobroga ima u „dalekom svijetu”, a da su naši krajevi sumorna provincija.
U stvari i veza do ovog foruma je došla tim načinom. Prije otprilike 3-4 godine, za vrijeme čitanja Američkih foruma, Brothers of briar, PipesMagazine, naletio sam na postove o bog oak ili morta lulama. Ime Davorin mi nikako nije zvučalo kao Native American, ;-) pa sam ubrzo, uz pomoću Yahooa, otkrio cijeli svijet lulaštva i kod kuće.
Direktno pitanje, nisam baš našao sličnu temu pa ću postaviti pitanje ovdje.
Da li postoji razlika, u kvaliteti, moisture i sličnim kategorijama, između pakiranog duhana i ono kako bi mi rekli: „rinfuze” ? Ako idemo analogijom pitkosti vina, vino direktno iz bačve, barem meni, je bolje od buteljiranog. ;-) Opet, duhanska mješavina sigurno gubi na kvaliteti ako je predugo izložena na otvorenom zraku. Kako je bolje naručivati, tin or bulk? Vaša iskustva, mišljenja i sugestije?
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1005
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty16.09.18 13:52

igore ti si mestar iterativnog govora, klanjam ti se !

uglavnom nema razlike bulk - limenka prema ovoj analogiji koju spominjes ..
duhani znaju varirat kroz neko vreme ovisno o berbi recimo ... no to bas nema veze sa smokingpipesom i davorinovim lulama

i ja sam ti inace kulturni sovinist - nema tu nista lose
[Vrh] Go down
IgorS
Prva lula
Prva lula
IgorS


Broj postova : 36
Join date : 12.09.2018
Age : 58
Lokacija : U blizini Zagreba

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty17.09.18 10:36

Hvala, makar mi u ovom kontekstu ne zvuči kao kompliment ;-)
Pitanje je bilo postavljeno jer nikada nisam kupovao rinfuzu, pa su mi tu iskustva, blago rečena, nikakva. Od velikih pakivanja, koja ostaju dugo otvorena, jedino imam iskustva sa 250 gramskim, Schotish Mixture. Definitivno nije isti, poslije koji tjedan, od manjeg dobro zatvorenog pakivanja
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty17.09.18 10:55

Logika je dobra, ali ipak duhani u bulku ne gube tako brzo na svojoj kvaliteti. Ima odličnih duhana sa SP, i radi postene cijene shippinga, se isplati ih nabacviti
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty17.09.18 15:07

U principu nema razlike, osim onoga što je Paludamentum napisao, ovisi od berbe do berbe, ali to su nijanse.
Više se isplati kupovati u rinfuzi ako misliš odmah pušiti, a limenkama gradiš "željeznu rezervu". No možeš i duhan u bulku staviti u "ćasu" kako bi rekao Dado Slavonac dado (staklenku za zimnicu sa dobrim "dihtungom"), drži dugo bez problema također.
Osim toga, duhan u limenci vremenom još malo fermentira, pa je bolji. Naravno, pod uvjetom da je limenka hermetički zatvorena.
Bili smo u prilici nedavno pušiti dvadeset godina staru limenku Balkan Sobrania i duhan uopće nije izgubio organoleptička svojstva.
To što smo mi promijenili ukuse, pa nam BS više nije ultimativno vrhunski duhan,  je opet sasvim drugo pitanje!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2205
Join date : 31.01.2017
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty17.09.18 17:35

Mislim da smo previdjeli jednu stvar naglasiti koja je nama ''pod normalno''. bayro se dotakao toga.. Kod kupovne nema nikakve razlike (većinom). Razlika nastupa kod skladištenja. Kada kupiš u limenci, i otvoriš ju,ako si konstantni pušač, brzo ćeš ju popušiti i nemaš problema. Ako pootvaraš više limenki a ne pušiš često, neki od tih duhana će se osušiti. E kod kupovine u bulku, dobiješ duhan u nekoj vrećici i to baš nije dugotrajno rješenje. Obavezno u tom slučaju nabaviti malene staklene tegle sa silikonskim (ili jako kvalitetnim gumenim) dihtungom. Prebaciš duhan u to i miran si. Vadiš si po potrebi količinu koju ćeš potrošiti kroz par dana recimo.
Staklena tegla je staklena tegla i tu nema dileme ali dihtung je ključna stvar. Lako je pronaći jeftiniju teglicu u recimo trgovinama kao PEPCO ili KIK koje kostaju 5kn. Ali njihov dihtung se, barem meni, pokazao loš. Najbolje mi drže tegle sa dihtungom iz IKEA-e po cca 10kn/kom.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
IgorS
Prva lula
Prva lula
IgorS


Broj postova : 36
Join date : 12.09.2018
Age : 58
Lokacija : U blizini Zagreba

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 10:53

Hvala na preciznim odgovorima, uz kvalitetne praktične savjete. Budem obavio shopping u IKEI, kada se vratim s puta, a ako će biti još pitanja, biti ću slobodan postaviti ih.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 13:50

Ja ću spomenuti da kad kupim bulk odmah vadim iz zip-lok vrećica jer mi kvare okus duhana. Nije zezancija. Meni su svi duhani koje sam ostavio u tome ishlapili.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 14:51

Leo je napisao/la:
Ja ću spomenuti da kad kupim bulk odmah vadim iz zip-lok vrećica jer mi kvare okus duhana. Nije zezancija. Meni su svi duhani koje sam ostavio u tome ishlapili.

....ima nešto u tome! I ja ih odmah stavljam iz vrećica u staklenke. A Laki zna gdje se mogu naći i kvalitetni dihtunzi, pa ako ne valja - staviš dva na ćasu i miran si! Gdje si ono nabavio dihtunge Laki?

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ivek
Peče me jezik
Peče me jezik
ivek


Broj postova : 497
Join date : 17.11.2016
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, arango,english balkan

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 15:12

Bulk ti je odličan možeš naručiti 1oz za isprobavanje a i ne stigne se osušiti
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 15:28

I to je istina! Ivek probao i taj način funkionira! Naručiš po uncu svega i vidiš što ti odgovara.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2205
Join date : 31.01.2017
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 17:13

bayro je napisao/la:
Gdje si ono nabavio dihtunge Laki?

IKEA: [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 17:23

E, to! Zahvaljujem!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2205
Join date : 31.01.2017
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty18.09.18 19:10

[You must be registered and logged in to see this link.] , u ovakve ti stane i 150 grama duhana...

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...

Igor ZG likes this post

[Vrh] Go down
IgorS
Prva lula
Prva lula
IgorS


Broj postova : 36
Join date : 12.09.2018
Age : 58
Lokacija : U blizini Zagreba

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty06.10.18 9:42

Budem probao izvršiti narudžu preko Smokingpipesa, da probam i ja bulk duhane. Ali prvo pravac IKEA ;-)
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty06.10.18 10:23

To ti je prvi korak! Imaš ćase (kako bi rekao naš Dado Slavonac!) svih veličina, pa biraj! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty
PostajNaslov: Re: Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?   Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''? Empty

[Vrh] Go down
 
Razlika između pakiranog duhana i „rinfuze''?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Razlika izmedu latakie i engleza?
» Dilema izmedu vauen i macqueen lula
» Razlika izmedju lula debelih stijenki i tankih stijenki
» Top X duhana...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: