Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Popravak lule od morte

Go down 
+6
Lakeman
Leo
oliohardi
wranjo123
tonći62
Davorin
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty07.01.19 23:28

Od jednog cijenjenog člana kluba, dobio zamolbu da mu sredim lulu od morte, koja baš nije u najboljem stanju. ( Ne nije moje proizvodnje Shocked )

[You must be registered and logged in to see this link.]

ukratko, "iz čistog mira" pero je napuklo, poslije izvjesnog vremena korištenja. Kod skidanja "gumice" Dado gdje si? Rolling Eyes usnik je puknuo ? Razlog baš nije potpuno jasan.

Dakle, definitivno izrada novog usnika, kad tamo. Malo sam bolje pogledao glavu lule i...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Lula je uzdužno napukla, i to prilično duboke, negdje pri dnu žarnice. Nešto što se događa kada materijal već ima mikro pukotine, ili nije valjano osušen. Ono kada ja pišem da je samo 1 posto materijala morte, dovoljno dobro za lule.

Površnim pregledom, kvaliteta materijala usnika je blago rečeno, nezadovoljavajuća. Nominalno trebao bi biti akril, ali vrlo lako puca i ljušti se ???

Morta je strojno obrađena, i to bi trebalo biti ok, na kraju je dodan prsten, koji bi trebao spriječiti pucanje vrata, što je za pohvalu, ali napukline na glavi, definitivno nije oprostivo. I još nešto. Ovakva crna, uniformna boja mi je jako sumnjiva, jednostavno predobro izgleda, tako da izgleda da je drvo crno lakirano lule - Popravak lule od morte 171190064 Po strukturi jeste hrast, ali koje je stvarne boje... to je pitanje? ( moguće daj i je "običan " hrast) Da ne ispadne da pljujem po "konkurenciji" neću navesti proizvođača.... makar mislim da će većina prepoznati.

Budem probao sanirati glavu lule ( makar bez garancija da neće i dalje pucati ) te napraviti novi usnik. Rezultate ćete uskoro vidjeti. puffy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
tonći62
Prva lula
Prva lula
tonći62


Broj postova : 98
Join date : 10.06.2017
Age : 60
Lokacija : Kaštel Štafilić Kaštela

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty07.01.19 23:50

Nije mi jasno kako ju je uspio ovako satrati, ovo mu je žena hitila sa balkona pa je bidna opalila po betonu lule - Popravak lule od morte 171190064
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty07.01.19 23:52

Šta je Talbert izašao iz zatvora? lule - Popravak lule od morte 171190064
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 1:11

Tonci je najverovatnije u pravu Twisted Evil
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 9:02

Ja bih je poslao natrag proizvođaču, a uz to, ako ne bi bio za suradnju, bih malo pisao po internetima.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 12:08

Leo je napisao/la:
Ja bih je poslao natrag proizvođaču, a uz to, ako ne bi bio za suradnju, bih malo pisao po internetima.

yeap

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 12:32

Leo je napisao/la:
Ja bih je poslao natrag proizvođaču, a uz to, ako ne bi bio za suradnju, bih malo pisao po internetima.

Apsolutno se slazem!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 12:55

Izasao je...😜. A koliko para toliko muzike 😜. Koliko sam shvatio, novija je, ali ipak koristena, tako da garancija je upitna...🤪
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 14:27

Davorin je napisao/la:
Izasao je...😜.  A koliko para toliko muzike 😜. Koliko sam shvatio, novija je, ali ipak koristena, tako da garancija je upitna...🤪

I tu se slazem...ne znam koliko ju je platio, ali vjerujem da je cijena bila "povoljna", a ako je bila jako povoljna, to je mogao bit znak za uzbunu... No, s druge strane, garancija, odnosno priznavanje garancije, mozda vise ne bi bila "po zakonu", no bio bi moralni cin "nesavjesnog" proizvodjaca...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 16:31

Generale, to su oni tvoji klošari gdje si ti trenutačno. Oni bacaju na tržište ogromne količine loše morte, pa onda još krivotvore Papa Štrumf , pa morta malo-pomalo dolazi na loš glas, upravo zbog njih.
Zato ja jedino našem Meštru vjerujem, kad su u pogledu lule od fosilnog hrasta, ma zapravo od bilo kojeg materijala. Znam kakav je perfekcionist i znam sa kakvim materijalom radi. puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty08.01.19 23:12

Bayro,svaka ti je na mestu.A Papa Štrumf samo najdublji naklon.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty09.01.19 12:22

pa baš vam hvala lule - Popravak lule od morte 2235064407
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty09.01.19 12:57

bayro je napisao/la:
Generale, to su oni tvoji klošari gdje si ti trenutačno. Oni bacaju na tržište ogromne količine loše morte, pa onda još krivotvore Papa Štrumf , pa morta malo-pomalo dolazi na loš glas, upravo zbog njih.
Zato ja jedino našem Meštru vjerujem, kad su u pogledu lule od fosilnog hrasta, ma zapravo od bilo kojeg materijala. Znam kakav je perfekcionist i znam sa kakvim materijalom radi. puffy

Da, to sam si i mislio! Ruku na srce, ima i dobrih lula tu (primjerice GG), ali ove od morte (ili "morte") to definitvon nisu. No, kako bezakonje vlada u svim sferama tu, ne cudi me da i tu ljudi pokusavaju zaraditi "ispod zita".

Uglavnom, ljudi, ne kupujte mortu, osim kod provjerenog proizvodjaca (citaj Papa Štrumf )
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty09.01.19 15:16

Naravno! Meštar je samo jedan! Papa Štrumf
A GG su sasvim OK lule, sve što ih imam i što si mi ih ti poklonio su odlične! Samo što se majstor ne pravi važan i koristi dobar (vjerojatno albanski) vrijes!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty09.01.19 15:31

bayro je napisao/la:
Naravno! Meštar je samo jedan! Papa Štrumf
A GG su sasvim OK lule, sve što ih imam i što si mi ih ti poklonio su odlične! Samo što se majstor ne pravi važan i koristi dobar (vjerojatno albanski) vrijes!

Da, GG su cisto ok. A razlika je izmedju majstora i "majstora", kako u ovom, tako i u svim drugim zanatima
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty09.01.19 16:21

Naravno! Ali sada smo debelo Off topic

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty10.01.19 10:47

bayro je napisao/la:
Naravno! Ali sada smo debelo Off topic

Da, imat cemo posla s moderatorima... lule - Popravak lule od morte 2235064407
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 17:01

[You must be registered and logged in to see this link.]

evo gotova, ugradio artistic usnik, da baš ne bude posve obična.  puffy  Samo, mislim da će i dalje pucati ili progoriti na mjestu pucanja. jednostavno vrlo loš materijal. Probao sam "ferzenkati" zadnji dio vrata, tako se olakšava stavljanje usnika, ali se materijal počeo drobiti. Previše porozna morta. Ubuduće, ne servisiram lule takvih proizvođača, mogu svoji par sati i bolje iskoristi  lule - Popravak lule od morte 2835865371

Nažalost, to i je problem. svi su se bacili na mortu. Popularan materijal, ali nemaju osnovna znanja o vrsti i kvaliteti, te odabiru dobrog i lošeg. I tako će, kao što je bayro napisao, morta doći na loš glas.. u stvari već i je... Na redovnoj bazi primam mailove, zašto im je lula napukla ili progorila Rolling Eyes

Da ilustriram.  Ovo je sa FB, od mog "prijatelja" inače na koristim FB, samo katkada nešto pročitam, na pišem i ne primam poruke na taj način. Po mojoj procijeni, baš su šup... jer ne smiješ prikazati ženske bradavice, a neki debili mogu liječiti ljude.  Rolling Eyes Što može biti letalno, bradavice baš i ne. puffy  Da ne kažem koliko raznih lopova nudi svoje usluge, što tamo ekipa, bez problema ignorira.. ali dobro odoh u drugom smjeru. Off topic

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dakle komad morte sa zacrtanim komadima  koje treba izrezati i obraditi.

kod krajnje desne lule se JASNO vidi mekani god. Takav god nastane ako ta godina nije bila za drvo, požar ili nametnici su oštetili drvo, pa se ono samo obnavlja. Takav god je IZRAZITO mekan i porozan, a kada ide kroz žarnicu... valjda je jasno. Kod mene se takve daske ( dakle ne komadi ) miču u stranu. Nisu za lule... Inače navedene lule nisu baš jeftine, od navedenog gospodina...

Bolje je imati nekoliko kvalitetnih lula, nego nekoliko desetaka svega i svačega

Dakle lula te čeka u Nedjelju...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 17:51

Vrhunski napravljeno! Hvala puno. Samo u svoju obranu, ovo mi je druga ili treća lula u životu kad nisam znao ništa o lulama gentleman
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3005
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 17:54

Odlicno, i popravak i informacije
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 18:18

Mimmo inače nije loš majstor. Ali ovdje se baš vidi greška u strukturi drveta. No treba imati u vidu da je Mimmo Provenzano Talijan, već će naći nekog naivca da mu uvalja tu lulu. tenkre  Tu ne mislim na tebe Wranjo, naravno!
Zato samo DMP i gotovo! Per me - basta!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 19:16

bayro je napisao/la:
Mimmo inače nije loš majstor. Ali ovdje se baš vidi greška u strukturi drveta. No treba imati u vidu da je Mimmo Provenzano Talijan, već će naći nekog naivca da mu uvalja tu lulu. tenkre  Tu ne mislim na tebe Wranjo, naravno!
Zato samo DMP i gotovo! Per me - basta!

Pri punoj svijesti i pod moralnom i kaznenom odgovornošću - potpisujem! lule - Popravak lule od morte 2235064407
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 20:21

Sada jedno ozbiljno pitanje za našeg Meštra:
Davorine, znamo se od kada si počeo raditi sa mortom, a i ranije, ima tome već više od deset godina. Ako sam nešto naučio o morti, naučio sam od tebe.
Dakle, otišao na stranicu Mimma Provenzana, budući nam je zajednički "prijatelj" na facebooku i našao njegovu objavu koji si ti u ovom topicu prenio, sa onom groznom greškom u strukturi materijala.
Mimmo piše da se radi o "bijeloj morti". Kakva je to "bijela morta", za nju nikad nisam čuo. Je li to neki Mimmov štos ili sam spavao na satu?

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 20:47

Edit: malo sam ga "potpalio" na facebooku, zanima me što će odgovoriti! devil

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty11.01.19 21:50

Ma ono sto ja ( i vecina ) zove zlatna morta, drvo staro 1000-1500 godina. Nesto cega ima u velikim kolicinama... meni prilicno nezanimljivo
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





lule - Popravak lule od morte Empty
PostajNaslov: Re: Popravak lule od morte   lule - Popravak lule od morte Empty

[Vrh] Go down
 
Popravak lule od morte
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Popravak usnika
» Prvi malo ozbiljniji popravak - Dunhill
» Pad lule..
» Lula od morte - od prvog paljenja na dalje...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: