Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Moj prvi cake

Go down 
+7
babaq
Branislav
oliohardi
Gillette
bayro
Davorin
Vucko22
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty06.06.19 18:15

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kao sto tema kaze evo moj prvi formirani cake koji mi cak pari dobar mada mi samo nije jasno zasto jedan dio nije formiran toliko kao ostali. Mislim formiran je. Ali ne toliko vidljivo kao ostatak zarnice. Vrijeme je da se freza upali.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty06.06.19 19:03

Nije ti to egzatna znanost 😜, frezu i ne pretjeruju
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty06.06.19 19:05

Slažem se. Ne treba pretjerivati i sve mjeriti šublerom.
Frezu u ruke i oprezno!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty06.06.19 19:05

Na zapovijed :blush:
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty06.06.19 20:00

Samo polako i oprezno! Ne valja pretjerivati!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty25.09.19 22:39

Da ne otvaram novu temu, potražio sam malo i naišao na ovu temu, pa je možda zgodno bap ovde da pitam par stvari o cacke-u.

Vidim da se nove lule prodaju već "garave", ali sam negde naišao na podatak da je to zapravo samo premazana unutrašnjost žarnice pepelom (ili tako nečim). Da li je to dovoljno i može li se to smatrati cacke-om..ili?

Ili je ovaj primer sa slike pravi cacke?

Zbog čega ovo pitam..

Kako par godina pušim lulu, naređalo se tu svega i svačega i ove godine sam rešio da se počastim pravom nevinom lulom, pa nabavih Petersonku, sexy, zgodna lulica..više lepa nego praktična rekao bih, ali valjda je tako moralo biti.

I ona je stigla fabrički već "garava", ali ..

Ali se ispostavilo da sam greškom kupio dve iste lule (i sada pokušavam ovu drugu da prodam, doduše bezuspešno jer mi se niko nije javio na oglas, a ovde je ne nudim jer mi je malo bzvz da je nudim forumašima koji su verovatno pevazišli takve lule a i nije mi cilj da zaradim već da samo izvučem novce koje platih ..) sherlock

Elem, pretpostavka je da tu drugu lulu neću prodati i onda ću je ili zadržati za sebe, ili menjati za neku drugačiju (nije da mi ne odgovara P-Lip, već sam shvatio da mi ne odgovaraju tako tanki usnici, ali i o tom potom..)
Pa, ako je budem zadržao da bar sa njom počnem da formiram cacke kako treba.

Koliko sam razumeo, on se formira tako što se lula puši najpre pri dnu (malo duvana) pa onda do pola, pa onda cela, i to svaka faza više puta.

Ali šta to zapravo znači za nekoga ko lulu puši 1x dnevno?

Da li to znači da, ako želim da formiram cacke u određenoj luli, onda tu lulu treba da pušim jedno 20-tak dana za redom (kako bih ispoštovao proceduru) or what?

Opet, čujem i da ljudi formiraju cacke pušeći lulu normalno, napune je do vrha i to je to.

Drugi deo pitanja odnosi se na debljinu cacke-a i čišćenje.

Da li posle pušenja uopšte čistim (stružem) žarnicu ili ne, već samo čistilice provlačim kroz usnik i dno žarnice, tj vrat lule?

Moja ni jedna lula nema ovako debeo cacke kao sa gore priložene slike, već više ovako nešto

[You must be registered and logged in to see this image.]

eto, to me zanima pa ako neko ima živaca da pojasni, bio bih elegantan.. gentleman
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 0:51

Dobar ti je tak cake na slici,posle pusenja nikakvo struganje,samo cistilica.Kad se mnogo podeblja malo ga stanjis.Cake formiras u novoj luli 2 puta po 1/3,1/2,2/3 i puna lula na kraju,i posle normalno pusis punu.To je cisto da se cake ravnomerno formira pa polazis od dna ka vrhu.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 7:47

Gillette je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu, potražio sam malo i naišao na ovu temu, pa je možda zgodno bap ovde da pitam par stvari o cacke-u.

Vidim da se nove lule prodaju već "garave", ali sam negde naišao na podatak da je to zapravo samo premazana unutrašnjost žarnice pepelom (ili tako nečim). Da li je to dovoljno i može li se to smatrati cacke-om..ili?

Ili je ovaj primer sa slike pravi cacke?

Zbog čega ovo pitam..

Kako par godina pušim lulu, naređalo se tu svega i svačega i ove godine sam rešio da se počastim pravom nevinom lulom, pa nabavih Petersonku, sexy, zgodna lulica..više lepa nego praktična rekao bih, ali valjda je tako moralo biti.

I ona je stigla fabrički već "garava", ali ..

Ali se ispostavilo da sam greškom kupio dve iste lule (i sada pokušavam ovu drugu da prodam, doduše bezuspešno jer mi se niko nije javio na oglas, a ovde je ne nudim jer mi je malo bzvz da je nudim forumašima koji su verovatno pevazišli takve lule a i nije mi cilj da zaradim već da samo izvučem novce koje platih ..) [smiley][You must be registered and logged in to see this link.]

Elem, pretpostavka je da tu drugu lulu neću prodati i onda ću je ili zadržati za sebe, ili menjati za neku drugačiju (nije da mi ne odgovara P-Lip, već sam shvatio da mi ne odgovaraju tako tanki usnici, ali i o tom potom..)
Pa, ako je budem zadržao da bar sa njom počnem da formiram cacke kako treba.

Koliko sam razumeo, on se formira tako što se lula puši najpre pri dnu (malo duvana) pa onda do pola, pa onda cela, i to svaka faza više puta.

Ali šta to zapravo znači za nekoga ko lulu puši 1x dnevno?

Da li to znači da, ako želim da formiram cacke u određenoj luli, onda tu lulu treba da pušim jedno 20-tak dana za redom (kako bih ispoštovao proceduru) or what?

Opet, čujem i da ljudi formiraju cacke pušeći lulu normalno, napune je do vrha i to je to.

Drugi deo pitanja odnosi se na debljinu cacke-a i čišćenje.

Da li posle pušenja uopšte čistim (stružem) žarnicu ili ne, već samo čistilice provlačim kroz usnik i dno žarnice, tj vrat lule?

Moja ni jedna lula nema ovako debeo cacke kao sa gore priložene slike, već više ovako nešto

[You must be registered and logged in to see this image.]

eto, to me zanima pa ako neko ima živaca da pojasni, bio bih elegantan.. [smiley][You must be registered and logged in to see this link.]
[/smiley]

Lula ti ne treba imati cake kao gore sto sam stavio sliku. Ono je po meni debel cake kojeg sam formirao vise od 10 miseci. Navuc ces i ti takav cake s pusenjem svakog dana jedne lule a isto tako ti ovisi koji duhan pusis jer ti svaki ne stvara istom brzinom i neki su tvrdi neki mekaniji. Pusi lulu tu koja nema formiran cake 1/3 dva dana 2/3 tri dana i 3/3 nastavi dalje dok ti ne progori. Cake ti je najbolje drzati ja debljini od 0,5-1,5mm. Mozes ga formirati normalnim pusenjem,al koliko je to pouzdano da ti cake bude ravnomjeran nezz.
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 9:40

Znači ove nove lule što dođu sa garavom žarnicom praktično nemaju cake ?

npr ovako nešto

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 11:30

Koliko sam upucen to nije cake, to je bowl coating i tu je da spreci progorevanje lule dok se ne formira cake, koliko to zapravo cuva drvo nemam pojma.

[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 11:49

Gillette je napisao/la:
Znači ove nove lule što dođu sa garavom žarnicom praktično nemaju cake ?

npr ovako nešto

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nemaju cake,treba ih upusiti.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 13:04

Rekoh da neću, pa porekoh da ništa neću objavljivati dok ne bude gotov, ali ipak:  izvadak iz našeg "Lulaškog leksikona" kojeg pomalo  priređujem i prevodim neke stare autore, kao i rezultata naših mnogobrojnih debata i razgovora na forumu i klubu, a koji govori upravo o tome:

UGLJEN NA UNUTARNJOJ STJENKI LULE (CAKE)

„Reci mi kakav ti je cake u luli, pa ću ti kazati kakav si pušač lule“. Radi se o bitnom faktoru dobrog pušenja, ali kao i sve vezano uz pušenje lule, pretvorio se u mit, ako ne i u opsesiju. Pokušajmo razmišljati jednostavno. Vrijes je drvo i kao takvo gori, naravno puno teže nego obično drvo i to je njegova prednost. Ugljen se na unutarnjoj stjenki formira ne samo kao rezultat gorenja drva u dodiru sa gorućim duhanom (jer kad bi bilo tako, vrlo brzo bi se glava lule pretvorila u ugljen, a što se ne događa). Karbonizirano  - pougljenjeno drvo – nazovimo to tako, je samo vrlo mali dio naslage crnog ugljenog sloja kojega vidimo da se polako stvara u žarnici, zapravo se stvara od duhana izgorenog u žarnici, recimo da se radi o nekom obliku „braka“ između  duhana i vrijesa. Shvatili? Idemo dalje. Upušivanje lule, o kojem se isto puno priča (sa pretjerivanjem – naravno!), upravo u osnovi i ima cilj da se stvori cake. To ispunjava razne zadaće – u prvom redu priprema vrijes za karbonizaciju, i da apsorbira vlagu i ostale produkte izgaranja koje u konačnici rezultira time  kako bi dim bio manje vruć i više „zaokružen“.
Prvi sloj ugljena se stvara prilikom takozvanog upušivanja lule i bitno je da se polako i ravnomjerno, malo - pomalo stvara po čitavoj unutarnjoj stijenki  žarnice. Upravo iz tog razloga su prva pušenja nove lule bitna  i trebala bi se raditi pažljivo, polako i sporo pušeći. Kada je sloj ugljena već formiran, može se pušiti bez opterećenja. Na nižem (donjem) dijelu žarnice cake se stvara teže i upravo se iz tog razloga savjetuje da novu lulu prvih par puta kada je pušimo,  punimo do polovice žarnice. To nije bez svojih nedostataka  i dodatne gnjavaže, no o tome  će se raspravljati više kada budemo pisali baš o upušivanju nove lule. Ovdje inzistiramo o stvaranju što ravnomjernije naslage ugljena u žarnici. Na samom dnu žarnice cake će se jako teško stvoriti iz razloga što na samom dnu ostaje vlažni duhan i inzistiranje i stalno pripaljivanje može lako  doprinijeti progorijevanju lule. Na samom dnu može se formirati tek vrlo tanki sloj ugljena.
Moramo umjesto toga paziti na ravnomjernost sloja ugljena u čitavoj žarnici kako bismo izbjegli da se na nižim dijelovima stvori deblji sloj  koji, kako stalno ponavljamo, može povećati vlaženje duhana.  Ravnomjernost također znači i odsustvo „rupa“ dakle područja na kojima se nije stvorio ugljeni sloj, a koji  također može doprinijeti progorijevanju lule.
Dakle, ugljeni sloj se povećava pušenjem,  malo-pomalo smanjujući kapacitet žarnice, štoviše, zbog različitih koeficijenata širenja ugljena i vrijesa izloženih visokim vrućinama, predebeli sloj ugljena  može prouzročiti pucanje glave lule.  Mora se dakle, s vremena na vrijeme smanjiti debljina ugljenog sloja. Postoji li idealna debljina? Da. Od jednog, pa do dva milimetra na većim žarnicama. Uklanjanje naslaga ugljena je osjetljiv zahvat; radi se o tome da se ostavi pravilan sloj ugljena i da bude ravnomjeran.  Za ovo će poslužiti strugač ili freza o kojima se govorilo kod dodataka. Dakle samo ukratko; ima ih fiksnih, raznih promjera i onih prilagodljivih stjenkama žarnice. Mogu se kupiti i preko interneta, („Senior pipe reamer“ primjerice)  nisu skupi, cijena im je oko 8 do 9 dolara na E-bayu. No, da se vratimo našem zahvatu; nakon što smo žarnicu obradili strugačem do željene debljine ugljenog sloja, operaciju ćemo završiti finim brusnim papirom.
I jedna mala napomena za kraj; nikad, ali baš nikad, nemojte naslage ugljena odstranjivati džepnim nožićem („Švicarcem“ i sl.), kao prvo, neravno ćete očistiti naslage, a kao drugo riskirate da vrhom nožića oštetite unutarnju stijenku žarnice.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 13:49

Hvala Bayro, vidim da će čitanje te knjige biti pravo uživanje.

Idealno bi dakle bilo da je cake ravnomeran..

Ja sam kod ove nove pitersonke što ima samo "bowl coating" kako reče Branislav, primetio (e sad, da li je moguće da to nisam umislio..) da se baš zagreva, čak i pri namerno sporom pušenju.

Biće mi interesantno da joj formiram cake pa da posle određenog vremena uporedim kako stoje stvari.

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty26.09.19 20:58

Odlican tekst! bayro
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty27.09.19 0:20

Hvala, drugovi, hvala, ovo je tek gruba radna kopija, kada sve bude gotovo, dobiti ćete link za cijeli "Leksikon", ali tu još ima mnogo rada.
Zato molim za strpljenje! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3008
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty27.09.19 10:42

Ja san onda nesto krivo svatio. Nakon pusenja pustin lulu da se oladi, istresen ostatak, prodjen zarnicu zlicon iz ceskog alata, nakon ciscenja usnika i vrata lule, cistac presavijen i prodjen malo zarnicu ponovo. Cake je uvik isti, nema neugodnih mirisa.
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2005
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty27.09.19 12:26

Koristim i ja tu zlicu za izbacivanje pepela, ali ne struzem s njom po zarnici.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty27.09.19 12:48

Govorite zapravo o istoj stvari, samo je stvar navike o osobnog afiniteta. Neki poslije pušenja postupaju upravo kao Babaq, znam ih dosta starih lisaca koji tako rade, neki pak kao Wranjo ne stružu. Sve je to OK.
Samo je gurajte razne noževe u žarnicu! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty27.09.19 18:17

Reply to: ...."primetio (e sad, da li je moguće da to nisam umislio..) da se baš zagreva, čak i pri namerno sporom pušenju."...

To je uobičajeno nerazumijevanje mehanizama prijenosa topline. Ako u nečemu (luli) izgara nešto (duhan) to nešto (lula) se zagrijava od izgaranja i točka. No ako je uz to na osjet vruće/toplo izvana, to znači da se i EFIKASNO HLADI. Ako je izvana lula hladna, to znači da generirana toplina ne napušta lulu već joj podiže temperaturu unutarnje stijenke žarnice i stvara veliki temperaturni gradijent od unutarnje prema vanjskoj stijenci koji ne može luli činiti nikakvu uslugu. E pa sad nek me neki inženjer uspije uvjeriti u suprotno, onda svaka mu čast. :-)
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty28.09.19 0:59

Nisam siguran da je to u pitanju. Imam još lula, sa čak tanjim ili istim zidovima žarnice, koje jednako pušim sa istim duvanom..ali je jedina razlika što sve ostale imaju cake, tako da..

ili je možda logika da što je lula spolja vrelija to je bolja ?  study

btw i ja čistim isto kao Babaq
[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty28.09.19 9:27

I ja čistim kao babaq, dakle tamperom lagano ostružem ostatke duhana koji su se zalijepili o stjenku, pa prođem blaznicom. Lule su sretne, imaju uvjek isti cake. I fino mirišu puffy
[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty28.09.19 9:57

Bayro može uvrstiti novi termin "čistiti kao babaq" u leksikon Smile)
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty28.09.19 10:14

Pantarei je napisao/la:
Bayro može uvrstiti novi termin "čistiti kao babaq" u leksikon Smile)

Naravno, to je naš Leksikon i u prvom redu rezultat upravo ovakvih diskusija! Sve to ide u Leksikon za buduće generacije! Prema tome, svaka ovakva debata bilo o lulama, bilo o duhanima, bilo o čemu vezanom za lule i pušenje lule je više nego dobrodošla!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty28.09.19 10:27

Le methode Babaque bayro
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty28.09.19 12:30

Eto da se utvrdi metoda, i ja čistim kao babaq.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Sponsored content





Moj prvi cake Empty
PostajNaslov: Re: Moj prvi cake   Moj prvi cake Empty

[Vrh] Go down
 
Moj prvi cake
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» DIY crumble cake how-to?
» Prvi non-aromatic?
» Prvi utisci......
» McClelland: 5100 - Red Cake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: