Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Strah od gašenja lule

Go down 
+3
wranjo123
Lakeman
Gillette
7 posters
Autor/icaPoruka
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 15:16

Ne znam kako drugačije da nazovem moje opsesivno sisanje lule sve uz želju da dim bude što gušći a lula vrela kao žar.

Pada mi na pamet čika Freud i prepoznavanje u oralnoj fiksaciji, ali se tešim izrekom od istog dragog Freuda koji reče "ponekad je cigara samo cigara" (tojest, jel'te lula..)

Elem, peče me jezik dva dana posle pušenja.
Zadah iz usta na usirenu krv (žena se odselila u drugu sobu, a ako ovako nastavim, verovatno će i u drugu kuću (verovatno kod nekog nepušača, bez zadaha !)

S druge strane, da pušim lulu a da se ništa iz nje ne puši ( da nema dima) nekako mi ne ide..

S treće strane, pustiti lulu da se ugasi, pa paliti iznova 19 puta..ne ide mi ni to (ili možda ipak ide?)

Sve u svemu, ne bi bilo loše da neko napiše svoja iskustva, kako se kontrolišete da ne cimate često, da vam lula i dim budu hladni i tako to..?

Zahvaljujem
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2206
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 15:27

Ako je tako kako kažeš, onda bih rekao da pušiš lulu iz krivih razloga.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 15:41

Lakeman je napisao/la:
Ako je tako kako kažeš, onda bih rekao da pušiš lulu iz krivih razloga.

Moguće je i to,šta znam sad..razlozi..
Razlog je uživanje u mirisu i ukusu duvana, ritual koji ide uz sve to, valjda niko ne puši duvan da bi poboljšao krvnu sliku ili tako nešto

Problem je, kao što naslov teme kaže, u strahu da će da se lula ugasi i u stalnom insistiranju da žar bude što živahniji a samim tim i dim, eto tako nekako.

I da dodam, volim ukus dima i kada je vruć, samo da ga ima što više
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 16:22

Moraš naučiti tehniku punjenja i pušenja i imati duhane dobre vlage i reza pa nećeš imati problema. To sve naučiš nakon otprilike popusene 1 kile duhana.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 17:05

wranjo123 je napisao/la:
Moraš naučiti tehniku punjenja i pušenja i imati duhane dobre vlage i reza pa nećeš imati problema. To sve naučiš nakon otprilike popusene 1 kile duhana.

Otprilike.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 17:17

pa sto ako se ugasi lulu... nije kraj svijeta. Meni se poslije 40 godina pusenja, i vjerojatno poslije tona duhana, isto tako koji put ugasi... pa je ponovo pripalim...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 17:21

M, ne znam drugari.. Pušim lulu već tri godine, nije baš da sam juče počeo, a opet..nikad nisam imao nekoga za konkretan savet, ako ne računamo internet. S druge strane, nisam mnogo duvana probao, pa je možda i tu caka. Što se vlaženja tiče, duvan držim u teglici i ubacim malo parče jabuke, do sad se nije nikada ubuđao ili tako nešto..
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2206
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 17:39

Gillette je napisao/la:

Razlog je uživanje u mirisu i ukusu duvana, ritual koji ide uz sve to,...

Ako je tako, onda nema potrebe za žurbom. Smile

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 18:19

izbaci ovo sa jabukom, jer ćeš sigurno imati problema... postoje vlažila za duhane, ukoliko je to potrebno, a može poslužiti i obični komad crijepa
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 18:32

probaću to sa crepom definitivno, ali evo sada baš puškarim nešto i razmišljam, izgleda da je srž problema kod mene u punjenju lule.

Valjda prepunim lulu (pa još i sabijem dodatno) i tako zatvorim cug, a kada se to desi onda moram jače da sisam kako bi koliko toliko vazduha strujalo, a to zahteva i češće i snažnije sisanje i samim tim pregrevanje lule..
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 19:59

Imaš pravilo "tri ruke"; dakle kada puniš lulu, na dno nanosiš rukom djeteta, dakle lagano, tek da pokrije dno, pri sredini rukom žene, a pri vrhu rukom muškarca, tada možeš duhan malo jače nabiti, ali provjeri palcem, moraš osjetiti da je duhan u luli elastičan.
I kad pripaljuješ, prvo pripaljivanje je tzv. "lažno pripaljivanje". Pripali duhan dakle cijelom površinom i neka se digne. Nemaš brige. Taj dio koji se odigao, sabij tamperom i zapali.
Garantiram da ti se neće gasiti.
A što se tiče jabuke, to izbaci, jer ćeš jednom zaboraviti pa će ti se duhan lijepo upljesniviti (ubuđaviti).
Crijep je neutralan i dugo drži vlagu. Dovoljno ga je držati u vodi desetak minuta, otresti i staviti u duhan.
I to je to.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Ignoro
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Ignoro


Broj postova : 168
Join date : 07.10.2018
Age : 38
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Orlik: G/S; G.L.Pease: Virginia Cream; Capstan, MB: Navy Flake

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 20:03

Ja sam se mučio dok nisam pogledao youtube tutorial Embarassed i od tada pušim neopterećeno... lik je objasnia kako možeš pušit ustima i disat zrak kroz nos plućima, to mi se svidilo...

a to da će se ugasit, zašto ne... samo da imaš upaljač.
Evo dok sam ovo pisao ugasila se...
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 20:33

ja sam to pravilo "tri ruke" izgleda pogrešno primenjivao, jer sam svaku "ruku" stavljao poveći prstohvat duvana, s tom razlikom što prvi nisam sabijao uopšte, drugi sam sabijao blago, a treći prstohvat malo jače..i sada shvatam da sam zapravo grešio u količini, ne toliko u samom sabijanju.

Jer to "tek da prekrije dno" izgleda znači zapravo samo nekoliko mrvica duvana..a kod mene je već ta prva tura punila celu žarnicu.

Da stvar bude gora, vremenom sam prešao na neki svoj sistem, tj da "zagrabim" lulom u teglu prvi put pa koliko uhvatim.
Drugi put što zagrabim to blago sabijem, i onda treći put isto, ali onda konačno najsnažnije..

Sve u svemu, nisam znao kolika ta "elastičnost" treba da bude, a izgleda da treba da bude takva da vazduh kroz nju lagano prolazi, bez mnogo mučenja...

ja sam išao nekom logikom da što više duvana natrpam u lulu, to će duže da traje Fučkanje

ovako, par puta mal' ne dobih zauške dok uopšte pokrenem vatru.. scratch

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 21:06

Probaj ovako kako sam ti napisao.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 21:09

Hoću Bayro, hvala

Sutra idem u potragu i za tim crepom, pa.. javljam rezultate sherlock
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 22:11

Najobičniji komadić crijepa, ne moraš sada susjedu/komšiji demontirati krov! umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty11.06.19 23:29

Pre par dana sam ceo dan pogresno punio lule i gasile mi se.Jbg desava se ,nije smak sveta,i najboljima (Davorin).
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty13.06.19 19:58

evo danas sasvim druga pesma gentleman

jedno propisno 3x punjenje, laganica cug, ne žurim..lula topla ali ne vrela, kad dim prestane malo sačekam pa pripalim, meditacija, usporavanje (kunerovski skroz )

hvala još jednom na savetima
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty13.06.19 21:32

Zato forum i postoji!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Strah od gašenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Strah od gašenja lule   Strah od gašenja lule Empty

[Vrh] Go down
 
Strah od gašenja lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» stare lule
» Lule
» Rub lule
» Pad lule..
» Stalci za lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: