Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Borkum Riff: O Svima Pomalo

Go down 
+17
Rakija
kamarad igorrr
gstaraz
Sunka
LenkoSmrk
mortimer
Brka
Leo
milo
420blackadder
--muki--
imnik
ssekir75
MOVESHAKER
G.S.Patton
Davorin
bayro
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty09.05.11 18:55

Ja sam Borkum Riff original pušio, popušio sam skoro cijelu vrećicu i to mi je bilo vrlo bolno i neugodno iskustvo. Pekao je i nije imao ni okusa ni arome.
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka


Broj postova : 311
Join date : 25.11.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje, Osijek

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty09.05.11 20:06

Uh, meni je dobar BR burbon wiskey. Jednu sam cijelu sprašio vrećicu. Uopće ne udara u glavu.
Imam još cavendish black i cherry, al nisam probao.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty10.05.11 0:10

Leo je napisao/la:
Ja sam Borkum Riff original pušio, popušio sam skoro cijelu vrećicu i to mi je bilo vrlo bolno i neugodno iskustvo. Pekao je i nije imao ni okusa ni arome.

ili su ti uvalili neki koji se toliko dugo susio da je ostala samo prasina od njega, ili ga uopste nisi susio... br original MORA da se prosusi da bi valjao i da ne ujeda.
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer


Broj postova : 93
Join date : 01.05.2011
Age : 47

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty16.05.11 11:36

Kod mene prvi dojmovi kao kod Lea,prosušio ga po ssekirovoj preporuci i stvarno više ne peče jezik i malo se više osjeti aroma,općenito bolji nego kad sam ga tek otvorio.Za mene ovaj duhan je ipak prelagan tako da ću ga ubuduće zaobilazit.
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty18.11.11 16:15

Neznam, meni je Cavendish Black bio tako-tako...ne baš nešto za čim bi se ubio, dok mi je BR Original Choice čisto pristojan, i dobro mi sjedne...ko kec na desetku Very Happy
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty24.02.12 6:38

Cavendish Black od BR pušio juče, nije nirvana, al sa vrjemena na vrjeme sasim pristojan duhan. Treba bit malo više suv, dimt ga polako. puffy
[Vrh] Go down
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty21.11.12 1:39

Borkum Riff - Cavendish Black je aromatic? Vidjeh i na tobaccoreviews da je aromatic, al meni nije [You must be registered and logged in to see this image.]

Možda sam još zelen kaj se duhana tiče, no ovak, za mene, moj trenutni ukus i okus, ovaj duhan je malo onak preštipast. Grize dosta za jezik, ne paše mi toliko uz moje čajeve i kave. Ima ga, osjeti se da ima jačinu u drugom valu, ali nema mi nikakav šlif da ga zagrabim opet ako ne trebam. Mogu ga koristit kad ponestane drugog duhana, ali nekako prepravocrtan za jutarnje zenove ili čekanje da riba zagrize. Ocijena od 1-10 je nekakava 4,5



[You must be registered and logged in to see this image.]



P.S. Prijedlog moderatorima - da se razdvoje duhani zasebno po Blendu od Branda. Bit će lakše i novim proučiti zasebno duhane, nego u jednom topicu imat kompletan brand, a neki drugi topici su samo blend za sebe. [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty21.11.12 7:33

Neče ti naškodit ako u jednom topicu saznaš šta sve valja kod jednog prizvodjađa.

Što se tiče BR Black cavendiša, si pročitao post više? Da je bolji kad je više suv i pušiti ga poooolako? probaj, Ja sam osjetil razliku:-P
[Vrh] Go down
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty27.11.12 0:48

A kad naletiš na brand sa 100 blendova, topic će bit nečitljiv totalno. Vjeruj mi znam o čemu pričam, a pitah zato jer vidim da ima i topica o brandu (znači grupni blend topic) i solo topica o svakom blendu ponaosob. Ne tražim, nego sugeriram, tak da me se krivo ne shvati...

A sad on topic.

Na novoj mojoj individualnoj ljestvici od 1-5 dajem mu 3,11
Iako ga je Suspiria odbacio i dao ga meni da ga probam, početni strah je splasnuo i mogu reći da je relativno OK duhan. Nisam ih još puno probao da mogu nijansirat paletu osjećaja, ocijena te okusa i mirisa, ali nekakva srednja ocijena mu paše. Dovoljno mi je dobar da mi bude u kutu ormara da ga se sa vremena na vrijeme zafuma. Malo je jači, malo više štipa kad se povlači, ali je konstantan, barem meni, odnosno nema prevelikih iznenađenja kod njega, nit ugodnih nit neugodnih.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty04.09.13 14:05

Jel tko pušio BR Cherry cavendish?
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty04.09.13 18:08

ako želiš dimiti nešto što ima aromu cherry-a i okus bonbona, onda probaj; inače, ako želiš standardne okuse i arome duhana, radije zaobiđi.

Cherry ili voliš ili mrziš... a 90% ljudi mrzi duhane sa cherry aromom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty04.09.13 20:01

Jel ima neki borkum riff koji valja? Jer vidim da ta firma i nije baš nešto.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty04.09.13 20:39

Original Mixture (sivo pakiranje) je meni odličan, a svi ostali su srednja žalost za pušit ako baš ništa drugo nema.

Link: [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty04.09.13 21:33

Ja sam planirao kao prvi duhan original, ali su mi rekli da je OC bolji.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty04.09.13 21:53

Pa to si planirao prije tjedan dana...još nisi uzeo duhan ???
Previše si problema stvaraš; uzmi prvi duhan koj ti naleti od ovih normalnih i probaj; ionako češ ih kad tad sve isprobati.

Pod normalne podrazumjevam:
- Borkum Riff Original
- Mac Baren OC
- Mac Baren Scottish
- Mac Baren Modern Mixture Danish
- Mac Baren Navy Flake
... tih bi trebalo biti skoro u svakoj trafici koja prodaje duhane za lulu.

ako pak misliš na engleze, onda je tu izbor puno uži, pa opet zgrabiš prvog koj ti naleti i riješen problem.

ako želiš odmah iskušati opečen jezik, pa da i to skineš sa kukya, onda uzmi Mac Baren Virginia No.1, pa i to riješiš, da ne pušiš u paranoji sa pitanjem "a šta ako se opečem"... opečeš se, vidiš kako to izgleda i amen... voziš dalje i prošo si i tu školu Very Happy

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty04.09.13 21:57

Probaj oba pa odluči Wink Wink Wink 
Kao što su nama stariji rekli, tako i mi šaljemo dalje. Najbolji duhan za mene može biti razočarenje tebi, probaj nešto da započneš, vuci polako i tampaj polako... Duhan koji ti je danas odličan može ti brzo dosaditi... Zato si jedino mjerilo sam sebi. Nauči se slušati i traži što ti odgovara. I kao i uvijek "Take it easy" Cool Dok pućkaš čitaj stare postove.
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty06.09.13 8:34

I jednu stvar imaj na pameti... Pušenje lule se jaaaaaako razlikuje od pušenja cigarete. Kod cigareta nađeš koje ti pašu i pušiš samo njih, kod lule ti svi duhani ovog svijeta nisu dosta. Zato ne mozgaj pre više, nego uzmi prvi koji ti padne pod ruku i deri. Pa kad ti dosadi taj, uzmeš drugi itd. Nakon nekog vremena ćeš naći što ti odgovara i sastaviti si hrpicu različitih duhana kojih nikada ne smije prifaliti u kući.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty05.03.14 22:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Duhan za cijeli dan, neutralan i nikotinski slab. Miris iz vrećice je odličan, osjeti se čokolada i sušene šljive, ne grize, room note je vrlo dobar i gori lijepo sve do kraja. Ovo je duhan koji mogu pušiti ljubitelji aromatika, ali i ljubitelji engleza jer nema neku dominantnu aromu.

Ocjena: 3.5/5

[You must be registered and logged in to see this image.]

Duhan koji može biti za cijeli dan jer nema prejaku aromu, nikotinski je slab. Miris iz vrećice jer vrlo "cherry", nekima bi možda bio prejak i umjetan, ali meni odgovara. Aroma je "hints of cherry" baš kako piše na vrećici, za razliku od McLintock Black Cherry koji ima jaku aromu trešnje. Ne grize, room note je odličan i ne gori prebrzo. Meni jedan od dražih duhana jer volim cherry aromu, a nije prejak u aromi i nikotinu.

Ocjena: 4/5

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovaj duhan sam morao kupiti jer sam ljubitelj vanilije i imam dobra iskustva sa Borkum Riff. Miris iz vrećice je ugodan, slatka vanilija i voćna nota kao što i piše na vrećici: "This blend is a sweet vanilla with a hint of fruit." Ne grize, room note je odličan i gori lijepo sve do kraja. Za razliku od Helsingor Vanilla koji ima jaku aromu vanilije, ovaj duhan ima slabiju aromu koja je postojana sve do kraja i nešto je kompleksnija jer ima i voćnu notu. Ako želite duhan od vanilije koji je lagan, ugodan za okolinu i nikotinski slab, ovaj bi vam se mogao sviditi.

Ocjena: 2.5/5

Eto to su moje kratke recenzije, znam da dosta ljudi ima loša iskustva sa Borkum Riff, ali meni odgovaraju i definitivno ću ih nastaviti pušiti. Laughing


Zadnja promjena: Grey Wizard; 01.06.14 5:14; ukupno mijenjano 7 put/a.
[Vrh] Go down
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 30
Lokacija : Zagreb

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty05.03.14 23:55

Grey Wizard je napisao/la:

Eto to su moje kratke recenzije, znam da puno ljudi ima loša iskustva sa Borkum Riff, ali meni odgovaraju i definitivno ću ih nastaviti pušiti. Laughing

Tako treba  Smile To je subjektivan dojam i treba uvijek probati. Ako ti se ne svidi, nikom ništa. Kad smo kod toga moram i famozni Clan isporbati..
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty06.03.14 2:27

Chofus je napisao/la:
Grey Wizard je napisao/la:

Eto to su moje kratke recenzije, znam da puno ljudi ima loša iskustva sa Borkum Riff, ali meni odgovaraju i definitivno ću ih nastaviti pušiti. Laughing

Tako treba  Smile To je subjektivan dojam i treba uvijek probati. Ako ti se ne svidi, nikom ništa. Kad smo kod toga moram i famozni Clan isporbati..

Ja sam jedva našao Clan jer su rekli da se više ne uvozi, htio sam ga probati jer ga skoro svi pljuju i mogu reći da malo pretjeruju. To je duhan za kojim nećeš plakati ako ga više nema, ali mislim da nije najgori. Nebi ga opet kupio jer za te novce rađe kupim Borkum Riff koji je puno bolji duhan, nešto kao nebo i zemlja. Very Happy Ako ništa drugo vidiš po pakiranju, Clan ima nekvalitetnu vrećicu, a Borkum Riff ima lijepu i kvalitetnu koju sa užitkom otvaram. puffy
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty28.09.14 22:44

B. Whiskey danas probao i nekako mi se ne sviđa, čudan je, uopće ne osjetim ni aromu ni okus whiskeya, puno dima malo feelinga...mozda ja ne kužim...inače sam početnik i počeo sam sa macbarren vanilla i taj mi je bas ok bio.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty22.10.14 1:25

dao jos jednu sansu whiskeyu danas i mogu rec da je puno bolje, valjda jer sam se malo pomaknuo od pocetnickih gresaka pa sam uspio dobiti malo vise od ovog duhana, puno bolji dozivljaj ovog puta. b. whiskey se i dalje ne osjeti, nesto sitno, ali super duhan za uz kavicu popodnevnu da te malo razbudi Wink
[Vrh] Go down
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty14.09.17 20:33

Ja ovaj mjesec slavim prvu godinu pušenja iz lule! Za tu priliku sam si kupio BR Cherry Cavendish zato sto mi je to bio prvi duhan uz koji sam ulazio u svijet lule.
Naravno da tada nisam osjecao nikakve finese jer sam vukao k'o Kirby usisavač. Usta su mi bila upaljena danima.
Jucer navecer smo zena i ja izasli i uz pivicu (2-3) , sam s gustom popusio dvije lule.
Ustvari mi je aroma samog duhana tako-tako, skoro pa i loša, ali ono što mi paše je baš ta višnja u tragovima... A i mojoj skwo se svidja
Eto malo sam se prisjetio početaka, i nakon sto sam u ovih god dana probao skoro sve vrste duhana, nije mi zao sto cu se neko vrijeme druziti sa ovim duhanom.
Ustvari... Idem sad pripaliti jednu.. Smile
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty14.09.17 21:55

..ja sam na tamponaromatu...kad pravim prijelaz sa ozbiljnih duhana,da malo zasladim život...ponekad mi dođu ko desert..
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty14.09.17 22:01

Dobro je imati neki aromatizirani pri ruci, ako si medju ljudima ili ukućanima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Borkum Riff: O Svima Pomalo   Borkum Riff: O Svima Pomalo - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Borkum Riff: O Svima Pomalo
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Borkum Riff Original Mixture
» Borkum Riff Gold Cherry & Vanilla
» bok svima
» Bok svima!
» Bok svima!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: