Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana

Go down 
+2
dejan68ks
Davorin
6 posters
Autor/icaPoruka
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty26.11.19 23:17

U naletu inspiracije i mnogih naglih promjena u prodaji duhana odlučio sam podijeliti s vama nekoliko osobnih iskustava.
Prošlih par godina svjedočili smo mnogim turbulentnim promjenama u vlasništvu raznih blendova duhana i gašenju nekih dobro znanih i omiljenih blendova i brendova.
Prvenstveno, moj omiljeni Presbyterian počeo se prodavati na američkom tržištu, što je dovelo do djelomične promjene recepta i nestašice. Odgovor koji sam negdje našao jest da se Presbyterian drukčije miješa za američko, njemačko i europsko tržište.
Nedavno mi je Bayro poklonio vrećicu Amphora Original duhana koji se isto tako malo promijenio, nekako je postao flah.
McClelland se ugasio zbog nemogućnosti nabave duhana kvalitete koji bi zadovoljavao proizvođače, a i gazde su se umirovili. Tako sam svjedočio nestanku Frog Mortona, English woodsa, Grey havensa i Christmas cheera koje sam jako volio.
Dunhill se odlučio prebaciti konačno samo na proizvodnju u modnoj industriji. Lule im se proizvode u Francuskoj, a duhane po njihovim recepturama sada proizvodi više proizvođača. Morao sam se oprostiti i od Londona, Nightcapa, Royal Yachta i Flakea, sve odreda odličnih duhana. Nadam se da će netko to ipak opet pogoditi.
Na koncu, ostali smo odsječeni od naručivanja iz Amerika i sada ne možemo ni do Peasovih Westminstera ni Gaslighta, do Russovih Fussilliers Rationa, White Knighta, Black Housea ni Larry's blenda.
Neki blendovi su oživljeni, kao Three Nuns, Capstan i Balkan Sobranie i otkrili smo da su neki duhani koji su nam bili jako dragi zapravo danas ostali u sjeni premnoge ponude koja nam je na raspolaganju danas.
Zapravo, sve to nije loše, i nije došlo do zabrane prodaje duhana za lulu (još!) i mnogi blendovi su još dostupni - kao MacBaren i McConnell i Ashton.
Na nestanak omiljenih duhana možemo gledati sa sjetom i uvijek će nas uz te arome vezati posebna sjećanja, ali vrijeme je da se krene dalje.
Dalje, kažem, u istraživanje, jer je moguće da nam ti isti duhani nikad više ne bi bili kao u sjećanju.
Ergo, pušiti se mora, stoga je bolje biti u vječnom istraživanju i pronalaženju dobrih i boljih duhana nego da se zauvijek zadržavamo na jednom ili dva koji su nam omiljeni.

Seelife and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty27.11.19 0:19

Sve što si napisao Leo, stoji, ali ima toliko novih duhana na evropskom tržištu (do prije tri godine nitko nije ni znao za Wellauer, recimo), stalno dolaze novi, a način da ih nabavimo već ćemo pronaći.
Vječna na tom svijetu samo mjena jest!


_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty27.11.19 18:14

Lulaška mafija, uvijek nađe put... Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 2235064407 a duhana u ponudi... ma ima i previše... puffy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
dejan68ks
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
dejan68ks


Broj postova : 192
Join date : 07.11.2015
Age : 55
Lokacija : Kruševac

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty27.11.19 22:04

Davorin je napisao/la:
Lulaška mafija, uvijek nađe put... Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 2235064407   a duhana u ponudi... ma ima i previše... puffy
hmm Pirati
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty04.12.19 14:38

Davorin je napisao/la:
Lulaška mafija, uvijek nađe put... Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 2235064407   a duhana u ponudi... ma ima i previše... puffy

Ma da, već bu se nekaj našlo za dimit Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 2235064407 ...mene samo brine krizna situacija kada bayro pada ispod 10kg u neprikosnovenim rezervama lol!

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty04.12.19 15:11

G.S.Patton je napisao/la:

Ma da, već bu se nekaj našlo za dimit Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 2235064407 ...mene samo brine krizna situacija kada bayro pada ispod 10kg u neprikosnovenim rezervama lol!

Dok je meni našeg Dade Nijemca i onoga u belom odelu - nema zima! lol!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty06.12.19 19:24

Upravo preživljavam s McConnellovim Piccadillyjem, baš kao pravi.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty06.12.19 20:17

Donesi ga u nedjelju, da se i mi smrtnici sa par grama duhana u zalihi malo pričestimo! bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty06.12.19 20:20

Sirotinjo i Bogu si teška!
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty08.12.19 18:16

bayro je napisao/la:
Donesi ga u nedjelju, da se i mi smrtnici sa par grama duhana u zalihi malo pričestimo! bounce

Ovdje se dogodio mali tipfeler, pa je ispala riječ "tisuća" između riječi "par" i "grama" Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty08.12.19 22:09

G.S.Patton je napisao/la:

Ovdje se dogodio mali tipfeler, pa je ispala riječ "tisuća" između riječi "par" i "grama" Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064 Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana 171190064

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo


Broj postova : 57
Join date : 12.11.2010
Age : 44
Lokacija : Arena Zagreb

Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty11.10.20 20:40

Pozdrav svima !

Dugo me nije bilo u "dimu lule", pa eto i odmah iznenadjenja. Zadnjih par dana gustam ponovno s lulom i vidim rezerve se smanjile. Odlucim skicnuti ponudu u Hr. i cijene. A kada ono, Petersona vise nema.
Bio danas u El Tocororo ali ga nemaju. Gledam ponudu kod Camelota,nema niti tamo. Meni osobno dragi
De Luxe Mixture vise ne postoji. Imate li neku slicnu zamijenu za preporuciti ? Neki blagi aromatik slicnih aroma a opet da se da uzivati i u okusu i mirisu duhana.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana   Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana Empty

[Vrh] Go down
 
Kako preživjeti nestanak omiljenog duhana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kako je to nekada bilo
» Kako nastaje lula
» Kako se sortira duhan?
» Gdje i kako u Mariboru?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: