Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)

Go down 
+27
PerB
Vortimejovrh
Profesor24
dado
Lodir
LukasCha
v.milan
Lakeman
Rale
Horla
Majka
Sokreos
paludamentum
Polerouter
ilustrišimuš Batorić
Leo
Matko
SanjinRI
imnik
wranjo123
fra_Perica
babaq
Pantarei
ssekir75
Slajs
Branislav
Marko1980
31 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty10.11.20 17:29

[You must be registered and logged in to see this link.]

Mad Fiddler Flake
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty10.11.20 18:32

Slajs je napisao/la:
HU Indaba i čaj od mente

Dobar izbor
Huberov English Balkan i čaj od mente, također! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty10.11.20 23:56

Otvorio Spark Plug. Što reć, labilan sam. I tako ovog trena dimim najbolji latakijski blend na svijetu NLBNS(TM), uz Keniju.

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 0:28

Marko1980 je napisao/la:
Otvorio Spark Plug. Što reć, labilan sam. I tako ovog trena dimim najbolji latakijski blend na svijetu NLBNS(TM), uz Keniju.

Baš si labilan! Mogao si sačekati sa tom svjećicom dok ne skoknem do Zagreba! Ostavi bar za jednu lulu! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 0:40

Dogovoreno. Mada kakve su sad temperature, ne znam gdje bismo se mogli nać, a da imaju grijanu terasu i da kava ne košta 25 kn... No čekat će te koliko god treba! E da, neki su probali, uglavnom ovaj aktualni sastav ekipe, samo ovi "novi stari" ne znaju što propuštaju.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 8:34

Ma samo ti dimi!  Imam ja ovdje na Svetoj Heleni dosta duhana! puffy

Ja se upravo spremam rastjerati duhove Commonwealthom i jakim crnim čajem!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 13:08

Onda bayro, uz tvoj blagoslov, ja upravo pripalio još jednu. Ništa ne brini, uz ovu tek otvorenu, imam još dvije pikse u podrumu. :-)

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 13:26

Vidim da je imenjak danas na Spark Plugu pa reko idem i ja! Spark Plug dakle + Cedevita puffy

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 13:55

Znatiželjan sam, imaš li neki duhan koji ti je usporediv sa Spark Plugom? Ne po kvaliteti, ima brdo kvalitetnih duhana, nego baš ono, sličan? Meni je najsličnije kad dodam latakiju JackKnife Plugu.

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 15:09

Marko1980 je napisao/la:
Znatiželjan sam, imaš li neki duhan koji ti je usporediv sa Spark Plugom? Ne po kvaliteti, ima brdo kvalitetnih duhana, nego baš ono, sličan? Meni je najsličnije kad dodam latakiju JackKnife Plugu.

Probao sam dosta latakijskih mješavina, ali i jako, jako puno nisam! Vjerujem da su mnogi od vas tu primjereniji za usporedbu navedenih duhana, ali ono što ja mogu reći da, do sada, nisam probao nešto slično Spark Plugu!

Meni je to možda i najfinija latakijska mješavina koju sam do sada probao! Obično odrežem jednu šniticu, zatim odrežem poprečno i na taj način dobijem cube cut te zatim samo metodom gravitacije napunim u lulu. Posušim ga redovito pola sata jer ga ponekad trebam malo više dopaljivati. I da, ne znam kako ti, ali ja osjetim, poglavito u prvoj trećini, lagano grickanje na jeziku! Pretpostavljam da je to do virđinije u ovoj mješavini. No, nakon pola lule se to smiri! To mi je nedostatak i vjerujem da neki od nas to osjete, a neki ne. Prijatelj lulaš mi je također rekao da malo osjeti, no on upotrebljava filter, tako da je onda to ipak manje, ako i uopće osjetno.

Što se tiče usporedbe Spark Plug i JackKnife, vjerujem da stoji, premda nažalost još nisam probao JK. To su mješavine C&D-a pa im je proizvodni proces usporediv, dakako uz nedostatak latakije kod JK-a.
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 16:04

Još će te me naterati da otvorim svoju limenku svećice 😑
Durbar i čaj od kamilice.

Marko1980 and Slajs like this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2016
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 16:31

Old ironsides i kava.
Meni je spark plug vrlo slican star of the east flakeu

bayro likes this post

[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3017
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty11.11.20 19:21

Odisej, Lady Gray

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty12.11.20 11:43

Spark Plug iz DMP10.

[You must be registered and logged in to see this link.], budući da si me zaintrigirao, evo baš posebno obraćam pažnju na to hoće li me bez filtera gricnuti za jezik ili neće. I evo nakon sat vremena sam na pola lule i mogu reći da ne grize.

Inače, jedini duhan koji silom prilika moram pripremati kao cube cut je Rustica. Da, znam da je flake, ali je toliko vlažan i zbijen da ga je nemoguće razlistati. Može ga se zgužvati, ali ostaje izrazito zbijen i zato radije od tih flakeova napravim cube cut. I onda se ponaša odlično, osim što očekivano treba nešto češće pripaljivati. Spark Plug je pak najpraktičniji plug koji sam ikad imao - nije prevlažan kao Epikur, nije prezbijen kao Rustica (manje je zbijen i od Epikura i Salty Dogsa, ali se i oni lako razlistaju nakon tankog reza, za razliku od Rustice), nije prerahao kao JackKnife Plug koji se raspada u originalnom pakiranju. To u mom slučaju rezultira savršenim punjenjem savršene vlažnosti i time bi eventualno grickanje jezika da ga ima zbilja jedino mogao pripisati sastavu duhana, no kao što rekoh, ne grize me. Nije da sam ja tolerantniji na to, baš naprotiv, mislim da sam i osjetljiviji od naših stariješina. Npr. Orthodox i McConnellov Scottish Blend su dva duhana koja me znaju prilično ugristi bez filtera. Pa Orthodox u pravilu pušim s filterom i onda je OK, dok je Scottish na raspolaganju za pokloniti onome tko mi se javi da bi ga htio, nije mi legao baš toliko dobro kao ostali.

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty12.11.20 11:53

Plum Pudding + čaj od đumbira

PS [You must be registered and logged in to see this link.] evo recimo Plum Pudding mi trenutačno ipak više leži od Sparka! lula
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1217
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty12.11.20 20:46

Marko1980 je napisao/la:
Znatiželjan sam, imaš li neki duhan koji ti je usporediv sa Spark Plugom? Ne po kvaliteti, ima brdo kvalitetnih duhana, nego baš ono, sličan? Meni je najsličnije kad dodam latakiju JackKnife Plugu.

Maločas sam nakon dugo vremena pušio Gordona Pyma pa sam ponovno odlučio odgovoriti ti na pitanje, nadam se da mi vrhovništvo ne će zamjeriti ovu malu digresiju! [You must be registered and logged in to see this link.] mogu ti reći da mi je Gordon Pym (ne znam jesi li probao) dead ringer Spark Plugu, osim što je meni ukusniji, bolja mi je virđinijska komponenta, ima i Maryland, i ne osjetim ga na jeziku kao Spark Plug.

Ergo, onaj tko voli Spark Plug, zaista ne će pogriješiti s Gordonom Pymom od Dan Tobacca! Par dana vrtim nekoliko latakijskih mješavina i Pym mi možda i najviše odgovara, no to za jednog ljubitelja virđinije i nije tako čudno, jer pored puno latakije, Pym obiluje i vrlo, vrlo kvalitetnom virđinijom.

Marko1980 likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty13.11.20 19:08

Vrhovništvo zamjera samo pravopisne greške. Piše se Virdžinija ili Virginija. Nikako ne virđinija. I uvijek sa velikom slovom, jer se radi o imenu, osim ako nije prilog. bayro

No bilo kako bilo, za službeni početak vikenda - SG Commonwealth i Ahmadov Royal Standard.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty14.11.20 10:22

Balkan Latakia i espresso

bayro and Rale like this post

[Vrh] Go down
SanjinRI
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
SanjinRI


Broj postova : 166
Join date : 20.07.2019
Age : 44
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : G.L.Pease-Maltese Falcon

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty14.11.20 13:51

Lane limited 1Q i čaj
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2016
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty14.11.20 14:00

Reiner 71 i espreso
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3017
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty14.11.20 20:24

HH Rustica, Postup
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty15.11.20 10:33

Orlik Golden Sliced i espresso, ide nekako.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17167
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty15.11.20 11:50

[You must be registered and logged in to see this link.], ide, ide....

Za kišno nedjeljno jutro na Kvarneru, ništa bolje od Huberovog English Balkana i Earl Greya!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Branislav likes this post

[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty15.11.20 12:50

Owl's head i... ništa... šetnja s Grofom.
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty15.11.20 15:33

Epikur uz Earl Grey.

Nedjelja je, a eto korona je uzela danak od naših druženja pa ništa od ležernih rasprava uživo. Nedavno ponukan na preispitivanje onog što uzimamo zdravo za gotovo, pitam se znamo li mi iz HR kako se piše "po Vuku", ili samo pretpostavljamo da znamo? A gdje bolje nego pitati ovdje, naše članove s Istoka, imate li neku pouzdanu on-line referencu o transkripciji engleskih riječi "po Vuku"?

Imam nedoumica. Krenulo je, naravno, s "Virginia". Ali tu se otvara pitanje kako u neka konzistentna pravila uklopiti npr. "Georgia"? Ako je ekvivalent za "Georg" "Đorđe", znači li to uopće da se "Georg" transkribira kao "Đorđ", ili to uopće nema veze i možda je ispravno recimo "Džordž", ili možda "Žorž"?). I što je s ostalim slovima i kombinacijama slova koja se u engleskom izgovaraju kao neki naši palatali, ima li neko pravilo kako se pišu?

Kako je da je, jedna nedoumica ipak ne postoji. Virginija ipak ne može biti prilog ništa više nego što može biti glavno jelo. Fučkanje :sex:

ilustrišimuš Batorić and Rale like this post

[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Sponsored content





UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)   UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :) - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
UPRAVO PUŠITE.....I PIJETE :)
[Vrh] 
Stranica 3 / 40.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: