Prvi forum o lulama na ovim prostorima

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaKorisničke grupeLoginRegistracija
Share | 

Medovina-Bozansko pice

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 9772
Omiljeni duhani : Pirate Kake, C&D Da Vinci, Dunhill My mixture 965

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 10:30

Ti njih sirote Talijane ne razumiješ. Ne piju oni što su pijanci, nego da tugu nekako utope...Em su mali i dlakavi, pa nisi siguran jesi li u Italiji ili u nekoj majmunjari, em vide nas preko mora sa našim genima - sve visoke lijepe i plave kao Šokre, pa žive među ruševinama (nismo mi ništa dirali - majke mi!), pa ih one njihove ženetine velike mlate....Sve ti je to spleen...
A što ti naručujueš pivo u deset izjutra? To je majka svih pitanja! Nema lokanja bar do tri popodne. Zato ti i pipe jesu kako bi rekao Kruno "ujero" umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 10:36

Narucujem pivu u deset ujutro, jer mi se pije. Covjek koji ne moze naruciti pivu u deset ujutro iz ne znam, kojekakvih obzira, nije covjek, vec smizla. A narucujem ju cisto i zbog narucivanja. Dodje konobar i pita sto biste vi, a ja kazem pivu. I sto je u tome lose. A gledaju te ko da si mu babu silovao, a djeda zapalio. Sto se tice lula, na srecu nisu jos ujero, ali i za to ima rijesenje. Takve pipe veliki znalci prodaju pod lule za "lefthand man" ilitiga "righthand man". Ma kazi brate da si usro stvar. Takve lule, ako ih bas ne zelis baciti se poklanjaju.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 10:43

Dooobra! Prvi put kad me put nanese u Italiju naručiti ću odmah dvije boce pive - i to neke najodurnije - onaj njihov "nastro azzuro" ili tako nekako. Još ću se i balkanski razdrljiti, puštati glasno vjetrove i podrigivati, da majmuni vide tko je pravi hombre! I pripaliti jednn toskansku cigaru - onu najsmrdljiviju, pa neka se deru "vietato fumare"! Me ne frega un' cazzo! šibanje
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 10:49

A budi bez brige. Imaju oni toga koliko volis. Sve ovisi o lokalu u koji se udje. Iskreno, situacija o kojoj pricam bila je prisutna kojih desetak godina u nazad. Tu "kulturolosku"
rupu su popunili ostali "balkanci". Samo jedan mali, ali indikativan primjer. Prvi put kad sam trazio suho meso za sarmu ili grah, gledali su me ko sto telac gleda sarena vrata
(tamo negdje 95'). Za godinu ili dvije mog'o si kupit suhog mesa koliko volis. Eto, sto ti je kapitalizam. Prilagodjava covjeka sebi!
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 10:54

Tako je! Tko je vidio jesti suhe mesine, ili nedajbože kobasice uz tako finu klopu kao pasulus! Kaj god! I još ekstra kruha tražiti! Gledaju te kao da si im Trst oteo!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 11:08

A ima zamjena za kruh moj Bayro. Vidi se da ne pratis nove tendence. Carobna rijec je "grisini". U jednom restoranu (ima cak Michelin zvjezdicu), cekajuci izmedju predjela, primo, secondo, dolce itd. Pojeo sam brat bratu, sigurno jednu crnu najlonsku vrecu, onu, vecih dimenzija, grisina. Strava jedna sto su bili spori, a kad bi jelo napokon doslo...
pa matematicki receno, opis jela je u obrnutoj proporciji s kolicinom prisutnom na tanjuru.
Npr. ne kazu kuhano jaje, vec umjereno na pari obarena jaja iz ne znam koje stale, odlezalo dva dana u sijenu...Na srecu, tih sezdesetak eura po osobi je platila Marinina firma.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 11:31

Uvijek ista pjesma sa talijanskim menijima i junačkom epikom!
Otprilike; butić krave Silvane, priklane u klaonici don Vitella dana tog i tog...i tako dalje. Ma znam ja njihove kerefeke! Zato i dolaze u Istru kod nas vigliacca krmiti!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 18:11

A to je na fynom industrijalizovanom severu ili se proširilo po celoj Italiji?
Poprave li štogod jug i blizina mora?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   19.07.08 19:00

Ma jok. Ali na srecu ima dobrih trattoria gdje se dobro i obilato jede. Izbjegavati restorane iz vise razloga: cijene, prazan tanjur, a pogotovo ako vidis da je malo stolova zauzeto, ne vracaj se vise. Mijenjaj birtiju! Uglavnom, danas je uzasno skupo jesti vani. Zato imaju uspijeha pizzerie (koje su isto skupe, lopine jedne!), Kebab-Doner, kineski restorani (to je vec prica za sebe, meksicki itd. etnicka kuhinja jednom rjecju. Od uvodjenja eura kupovna moc se smanjila vise nego duplo. Osim toga odnos ponude i potraznje je 60:40 u korist ove prve, ali cijene se ne smanjuju. A i nije ponuda k'o u Skadarliji!
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 1:16

Da, da...Skadarlija...Tamo sam nekad homerski krkao...A bogami i dobro se pilo...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 7:55

Sada sve manje... Magija polako nestaje, kapitalizam je učinio svoje. Preko leta malo živne zbog stranaca, klopa nije loša ali je cenovni rang skočio prema nebesima. Twisted Evil

A boemi su kao narod izumrli.
Sve manje ljudi i konobara zna šta je “nameštaj“ (2dcl belog+2dcl sode u bokalu) i kako so to nekad pilo za vreme kratkog odmora, umesto kafe i koka-kole... Crying or Very sad
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 10:09

Ha! Nameštaj!
Sjećam se neke birtije u Leskovcu ranih '80-ih kad većina članova ovog uglednog foruma ili nije rođena ili je "vukla šerpice po pesku". Tamo je "nameštaj" bio isto to, samo su omjeri bili malo drugačiji - "kilo belog i sifon sode"...Eh ta nostalgija...Vražja je to stvar....
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 12:02

A tzv. skadarlijski "fast food", gulas ili cevapi u somunu. Kakav Mc Donalds i ostali bakraci.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 14:21

Potpisujem. Pa ti donesu "voz", a ti se obeznaniš od mesine! Nigdje se nisam tako "ubio" kao jednom na Skadarliji i jednom u Novom Sadu. Bilo je u Novom Sadu doslovno kao kod Balaševića "Al' se nekad dobro jelo"!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 16:10

E da... gulaš je bio izvanredan.... veseli
Na gornjem uglu kod česme... Ali baš dugo nisam svraćao, a koliko se lokali brzo menjaju, moguće je da ga više i nema... Pogledaću ovih dana, pa javljam bounce
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe Maker
Pipe Maker

Broj postova : 6199

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 17:10

Cure mi sline, a ja ovdije moram jesti škampe i brancine..... živi užas. Istina u susjedstvu je pečenjara s donao kebabom i šiš čevapima ( sve originalna tradicionalna Primorska jela ) pa se dade nekako preživjeti :-))))
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 17:38

Sto je ti globalizacija. Veceras vodim suprugu na kebab. A ne tamo (joj!) skampi na buzaru i brancini na gradelama!
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 17:56

Da, a Beluga će sve u revijalnom tonu globalizacije vjerojatno na Skadarliji jesti sushi! sumo
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   20.07.08 18:00

Sasvim moguce, od smudja,sarana i kecige.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   21.07.08 7:29

Svaka čast, Lačni Franc je sveprisotan! Surprised

Kdo je tebe praslovan plavati učil...ko je tebe Bayro ovih pojesma naučio, jao jao... clown
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   21.07.08 7:42

Kad si ti bila jako mala deklica!
Lačni Franz! Imao sam sve njihove ploče i kazete od "Ikebane" do "Slišiš, školjka poje ti" ! A moj ludi brat je tada bio novinar "Radio Zagreba", pa je pred "Kulušić" gdje je bio koncert, na svoju ruku dovukao reportažna ENG kola i snimio koncert u živo! Kasnije je imao veliku frku zbog toga, ali ta kazeta "Lačni Franz" u živo još postoji. To je bilo negdje 1986 - 1987.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   25.07.08 8:15

A ja ispred nekoliko dana na Festivalu Lent u Mariboru i sviđali mi se dečki sviruši, ajj...
Čestitke, poznaješ ti našu kvalitetnu muziku. cheers
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   25.07.08 8:37

Ma znam ja i vašeg premijera dok je još radio u "Mikro-Adi!" A imao sam i neke veze sa "Ljubljanskim procesom" 1988, ali ti si tada bila jaaako mala deklica pa se ne spomniš!
I knjigu smo kasnije u Zagrebu o tome objavili. Janša, Tasić, Borštner, Zavrl...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   26.07.08 21:15

Da, srala sam u gaće. Ne sječam se ali nekako tako je trebalo bit. Dal je to namig da sada ja počinjem pisati knjigu o lulašima, kojih legenda si ti ??? :P
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Medovina-Bozansko pice   26.07.08 21:17

Tata, svaka čast. Več se puno veselim da dođemo u vaš grad. bounce Konačno stigla danas koferom kuči...božansko. i ubila na putu jedno pivo dok prije došla u sobu. Rajsko. Ujutro pa Navya. Ide mi u zrak, nije ga uskoro ništa više napokon 2 tjedna sa španjolcima...jao mi živce žderu... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down

Medovina-Bozansko pice
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Medovina-Bozansko pice
» Alkoholna pića prigodna za poklon
» Kava