Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaKorisničke grupeLoginRegistracija
Share | 

Najdraža klopa

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru
Pipe guru

Broj postova : 10252
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   30.08.08 8:37

Ako me primate, ja ću samo tiho sjediti negdje u kutu i glodati glave škampića...Meni je i to dobro...Još ako bude korica kruha za umakati - meni dobro...
A ako smijem, donesem Matkovog plavca... gayparty
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   21.10.08 12:24

Gospodo, u kojoj smo fazi sa subotnjom kotlovinom? Da vas čujem.....
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 9:47

Janjetina, riba, rakovi, roštilj, burek s mesom, fileki, vrganji, kesteni, kuruza, tjestenina sa sirom i tartufima... mmmm gladan sam.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe Maker
Pipe Maker

Broj postova : 6306

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 10:17

Blago ovima mladima, koji nemoraju paziti što jedu....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 11:44

Greg je napisao/la:
Janjetina, riba, rakovi, roštilj, burek s mesom, fileki, vrganji, kesteni, kuruza, tjestenina sa sirom i tartufima... mmmm gladan sam.
Fileki!!! Kako to dugo nisam jeo!!! Ima li još gdje u Zagrebu dobrih fileka?
I da, ako je igra 'izbaci uljeza' onda van ide tjestenina sa sirom. ;o))
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 11:50

Fileka ili tripica ili vampa dobrih u Zagrebu nema. Nekad su bili odlični fileki na Splavnici! Jes' da si ih jeo sa kuravama, ali su bili vrhunski.
Zadnji put sam fileke u restoranu jeo na Bledu pred dobrih sedam godina, ali ih moja punica bogovski sprema, pa za određenu gotovinu....Sve je moguće...
Što se tiče "izbaci uljeza" potpisujem! Jedino ako sir nije parmezan a ispod parmezana dobar bolognese! A ni tartufi mi baš nisu ne znam što da bih bacao drkicu do neba!
Burek s mesom - najbolji u pekari "Sveti Duh" na uglu Ilice i Svetog Duha! 11 kuna, a ne riskiraš proljev, riganje ili nedajbože nešto gore. Prva liga!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 11:59

bayro je napisao/la:
Fileka ili tripica ili vampa dobrih u Zagrebu nema. Nekad su bili odlični fileki na Splavnici! Jes' da si ih jeo sa kuravama, ali su bili vrhunski.
Zadnji put sam fileke u restoranu jeo na Bledu pred dobrih sedam godina, ali ih moja punica bogovski sprema, pa za određenu gotovinu....Sve je moguće...
Što se tiče "izbaci uljeza" potpisujem! Jedino ako sir nije parmezan a ispod parmezana dobar bolognese! A ni tartufi mi baš nisu ne znam što da bih bacao drkicu do neba!
Burek s mesom - najbolji u pekari "Sveti Duh" na uglu Ilice i Svetog Duha! 11 kuna, a ne riskiraš proljev, riganje ili nedajbože nešto gore. Prva liga!

Mislim da još ima fileka u Veslačkom (ili kako se već zove, ispod Mosta slobode). Pudem provjerio. A burek s mesom - definitivno najbolji !BIO! u onom kiosku na Glavnom kolodvoru. Nema više ni kioska ni bureka ...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 12:16

Nema! Fakat! Daj vidi za te tripice! To je tebi tako i tako Maupassant!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 12:23

Bljaaaak affraid
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 13:56

To je fenomen kod tripica! Nema neutralnih. Ljudi ih ili vole ili kao ti viču "bljaaak" i "fuuuj"!
A tek kad na tripice nabaciš malo parmezana, pa pifkana, kasnije pušiš neku dobru latakiu, lagano podriguješ i prduckaš - e tada si dosegao deveti stupanj nirvane!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 14:00

A 86 000 himalajskih slonova u horu pjevaju ode jedinstvenom gastronomskom dozivljaju!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 14:05

Kako moja signora ne voli tripu, tako meni brani da ju kuham. Ali moram se osvetiti, jedan dan cu pozvati podruznu grupu alpina, pa da se dobro najedemo i napijemo.
Jebes "pinzimonio" (to vam je decki sirovo povrce koje se pucka u sosu od malinovog ulja i octa, da svisnes od gladi!), a njoj se svidja. Ali kako ja kuham, nema ga na meniju!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 14:09

Dobrih fileka osim kod mene doma sam cuo da ima i negdje na maksimiru, navodno je neka gostiona uz park maksimir. Al to sam cuo prije par godina. Ima ih i u selskoj između ljubljanske i stare koncareve, isto neka trash gostiona gdje se nude kao gotovi gablec al pojma nemam kakvi su.

Ja si inače nakuham oko kilu fileka, podjelim na porcije i smrznem. Tak imam finu gotovu klopu koju treba samo podgrijati. Isto radim i sa lazanjama. Pripremim kilu mesa, to mi ispadne oko 6 porcija, brdo sira, složim ih, jednu ispečem ostalo u freezer.

Joj kak bi si sad fileke tresnuo.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe Maker
Pipe Maker

Broj postova : 6306

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 15:44

Fileki ili tripice, hrana za Bogove, u Rijeci je postojao i klub, imali stranicu www.triperi.com - simpatičan naziv :-))) - nešto im ne radi u zadnje vrijeme. ali tamo na triperijadama su bili stvarno pravi...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 16:25

Tako je. A moj prijatelj koji ti je poslao lule ih je jedno vrijeme sponzorizirao. Ne znam sto je s njima sada.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 18:56

Šokre - ostao si u manjini glede i u svezi tripica! Ali to je tako - ili si lud za njima ili bljak! No dobro je ponekad biti manjina, biliv mi! piva
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 20:30

Hebeš fileke, volim raznorazne iznutrice, mozgove i sl., no crijeva ću ostaviti Vama.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   31.10.08 20:42

Koliko je ono kila mozga po Milasu? Dvi' marke? Ili se varam. A punjeni želudac, pa punjena crijeva, pa jetrica na kiselo...Milina jedna!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   01.11.08 7:58

sesa_pipes je napisao/la:
Kako moja signora ne voli tripu, tako meni brani da ju kuham. Ali moram se osvetiti, jedan dan cu pozvati podruznu grupu alpina, pa da se dobro najedemo i napijemo.
Jebes "pinzimonio" (to vam je decki sirovo povrce koje se pucka u sosu od malinovog ulja i octa, da svisnes od gladi!), a njoj se svidja. Ali kako ja kuham, nema ga na meniju!

Ma i ja sam suočen sa ograničenjem kuvanja takvih stvari u kući, ali sam se dosetio pretis lonca, u kome se cela stvar odvija brže i manje mirisno, a otkrio sam i tripice “na lešo“ - samo skuvane sa nekoliko zrna korijandera, oceđene i prohlađene ... mljac...

Slično preporučujem i goveđe srce... a od soka u kome se kuvalo - napravi se izvanredna supica... i sve to sa puno rena.... bounce
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   01.11.08 9:00

Zvuči dobro ta tvoja supica! Valjalo bi probati! Ma sve su to krasne stvari ako se pametno pripremaju. Ali nema do tripica. Iako ni ona vaša kavurmica uopće nije loša stvar. Davno sam je jeo, ali mi je ostala u dobrom sjećanju! Dapače - izuzetno dobrom!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   01.11.08 12:06

Dobrih fileka ima kod pokojnog "Spajića" na trešnjevačkom placu.Sada taj restoran vodi njegov stariji sin sa kojim sam dobar i redovito tamo jedem.fileki-30kn i grah-15kn, sa špekom ili kotletom25kn, su svakodnevno na meniu.Četvrtkom je odlična pašticada-30kn,a petkom lignje u svakom formatu-30kn.Kruh se ne naplaćuje i daju ga koliko možeš pojesti.
Odličan narodni restač sa gablecima za svačiji džep.Obavezno isprobati.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   01.11.08 12:36

Moncalieri je gradic pored Torina poznat po svojoj "tlacenici" od tripica. To jede cak i moja fina signora. Tanko se nareze tlacenica, kapula, maslinovo ulje, sok od limuna i "voila", to je to. Izvrsno. Tko bas zedli moze dodati i ljuske od parmezana. Ide dobro bijelo, rosè i crno vino uz to.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   01.11.08 14:24

hole je napisao/la:
Dobrih fileka ima kod pokojnog "Spajića" na trešnjevačkom placu.Sada taj restoran vodi njegov stariji sin sa kojim sam dobar i redovito tamo jedem.fileki-30kn i grah-15kn, sa špekom ili kotletom25kn, su svakodnevno na meniu.Četvrtkom je odlična pašticada-30kn,a petkom lignje u svakom formatu-30kn.Kruh se ne naplaćuje i daju ga koliko možeš pojesti.
Odličan narodni restač sa gablecima za svačiji džep.Obavezno isprobati.

To ćemo Holimire ovih dana ići isprobati! Siguran sam da će nam se i Šokre pridružiti da vidi što su dobre tripice! affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   01.11.08 14:51

Okay, no ja ću žuljba Twisted Evil
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru
Pipe guru

PostajNaslov: Re: Najdraža klopa   01.11.08 17:30

Pa će kasnije biti "Prairie wind"! prdac Ne može! Uzmi pašticadu!
[Vrh] Go down

Najdraža klopa
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 7 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Najdraža klopa
» Najdraža igračka...
» Vaše najdraže 2D igre
» Hoćete li kupiti svojim najdražima poklone za Božić
» Najdraži odjevni predmet