Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Web shop: Altinok pipes

Go down 
+7
Marin Split
Keko
Antiša
dean
bayro
Davorin
Damir
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty30.08.08 16:34

Jedva čekam da je vidim u prirodi i da uzmem u ruku...
u opisu kaže da je 19cm - što je vrlo pristojna, ooho-hooo veličina... cheers

Sad malo studiram tehnike čišćenja i pitam se hoću li nešto slomiti kad je prvi put budem rasklapao Rolling Eyes
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty30.08.08 19:43

Nema se tu što slomiti! Samo nemoj kao Davorin svoj prvi Calabash tretirati solju i alkoholom - onda je možeš baciti...Ma nema tu neke velike mudrosti. Samo poslije pušenja ostaviš lulu da se ohladi, kasnije malo sa papirom prođeš kroz glavu - da se ne stvara cake, usnik čistiš normalno - i to je to...Nikakva golema mudrost...Kod ovakve krasotice je prednost da većinu gadosti zapravo apsorbiraju meer i tikva, tako da tebi zapravo samo preostaje usnik i glava...Uostalom, Davorin će ti sve objasniti.
Ja sa svojom malom južnoafrikankom nikavih birga nemam - tretiram je upravo tako i nekakve brige nemam!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 15:47

Sad gledam malo sta rade ovi preko bare... i dosta njih preporučuju tretman so&alkohol... Neki kažu da za tim nema potrebe, da je dovoljno samo naliti alkohol da stoji pet minuta, izliti ga i obrisati ostatke...
No, ne kažu da će škoditi... ?
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 16:36

Beluga, jesi li siguran da govore o tretmanu i meeru? Ja sam svoju prvu meericu uspješno napunio alkoholom, oprao u alkoholu, dobro istrljao i bacio. pretvorila se u neku amorfnu masu, polirani sloj je otpao, postala je hrapava i teško prepoznatljiva :-)))) Dakle to su moja iskustva, ne kažem da su točna. Inače za meer se samo preporuča očistiti lulu poslije pušenja i s vremena na vrijeme je malo ispolirati i lula je vječna... dobro jedno 100 godina više manje.

pogledaj : [You must be registered and logged in to see this link.]

ipak oni rade lule jedno 100 godina... valjda su nešto naučili :-)))))))
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 16:36

Izgleda da je Sinan produžio akciju do 16-tog tog mjeseca (due to the high demand). Sad mu neče bit teško platit račune za svatbu Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 17:20

Davorin je napisao/la:
Beluga, jesi li siguran da govore o tretmanu i meeru? Ja sam svoju prvu meericu uspješno napunio alkoholom, oprao u alkoholu, dobro istrljao i bacio. pretvorila se u neku amorfnu masu, polirani sloj je otpao, postala je hrapava i teško prepoznatljiva :-)))) Dakle to su moja iskustva, ne kažem da su točna. Inače za meer se samo preporuča očistiti lulu poslije pušenja i s vremena na vrijeme je malo ispolirati i lula je vječna... dobro jedno 100 godina više manje.

pogledaj : [You must be registered and logged in to see this link.]

ipak oni rade lule jedno 100 godina... valjda su nešto naučili :-)))))))

Neki je lapsus u pitanju... mislio sam na prethodni Bayrov post za Calabash, a nisam precizno opisao... Naime, “prekobarci“ preporučuju OBAVEZNO vađenje meerschaum glave, pranje tikve samo alkoholom ili alkoholom i solju, zatim brisanje, a kao delicija - spaljivanje meerschaum glave (onaj deo okrenut prema tikvi) upaljačem, do potpunog sagorevanja katrana i pepela koje se nakupi sa te strane... kažu da to još očvršćava glavu...

Neko plavuše, a neko crnke.... Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 17:29

Ili si imao Meericu u obliku Calabasha - te smo onda svi u pravu.... cheers
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 18:41

Očito nismo govorili o istim stvarima, ali ni ove kombinacije nisu baš previše potrebne. Svoje calabashice ( od Sinana ) imam par godina, redovno ih dimim, i nikada nisam naišao na potrebu da ih nešto posebno čistim :-)))) Drvo lijepo upija. Istina možda je razlika u materijalu. Kako sam vidio ti si kupio gourd calabash, ja imam modele mahagoni....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 19:15

Sa tikvom i mahagonijem - zajedno smo pustinja&prašuma Wink

Ne verujem ni ja da ću ga mnogo cinculirati, samo sam se hteo informisati šta sve može da me čeka... Poneko brisanje krpicom namočenom u single malt whiskey izgleda da mu neće škoditi, što će meni biti pred suprugom dovoljan razlog da stavim flašu na sto... cheers

Ostatak iz čaše ću krišom popiti Rolling Eyes

BTW, šta misliš o onom “spaljivanju“ meera sa spoljne strane? To je kao da mu se spolja napravi neki “cace“ zbog čvrstine? Ne zvuči suludo?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty02.09.08 21:25

Ma Beluga, ja ne bih nikakve eksperimente sa bilo kakvim alkoholom u blizini Calabashice...
Davorin je samo redovno čisti kako sam ti opisao i sve pet...Preskupa je to i prelijepa igračka da je uništiš sa nekim viskijem - pa bio to i malt...
Samo krpica i čistač za usnik i to je to...Nemoj od pizde kapelicu praviti...Zajebati ćeš lulu! lula
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty26.11.13 23:06

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty26.11.13 23:15

Navali narode!!!! cheers 
A imat cu vas sve jednog dana ja van govorin!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty26.11.13 23:23

A sve sam ih imao u ruci.... Još mi odzvanjaju riječi: Ne za drvo!!!! Primaj samo za usnik!!! Nisu još poslikane!! Ma baš mi je drago za našeg Papa Štrumf ... i njegovog brata Sinana također...
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty27.11.13 0:22

Opa, Dačo! Čestitam! cheers 
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty27.11.13 8:13

Uf...prekrasne....from great master carver,odlično!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty27.11.13 10:20

Pa hvala... od kada sam potpisao ugovor da me zastupa po svijetu tvrtka iz Zagreba, molim sve legalno, Slavko gleda Twisted Evil , krenulo je.... Uskoro će biti još jedan, vrlo ozbiljan, prodavač u Europi... Laughing 
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty27.11.13 12:16

E,to se zove proboj na globalno tržište.. Čestitke!!

Ostalo bu valjda nešto i za "domaće" !
[Vrh] Go down
Sponsored content





Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Web shop: Altinok pipes   Web shop: Altinok pipes - Page 6 Empty

[Vrh] Go down
 
Web shop: Altinok pipes
[Vrh] 
Stranica 6 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Nova adresa Altinok meershuam pipes
» Web shop: Pipes and Cigars
» Altinok
» Altinok pipe
» Altinok calabash

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: