Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

  Le musèe du fumeur

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Info
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:03

“Muzej pusaca” ili muzej povecen pusacu, nalazi se u Rue Pache, broj sedam. Nalazi se desetak minuta hoda od groblja Père Lachaise gdje u miru pociva Jim Morisson. Pa ako ste stari ili mladi freak koji pusi lulu to je izvrsna prilika da se jednim udarcem ubiju dvije turisticke muhe.
Mozda je naziv “muzej”pomalo pretenciozan, jer se radi o tri sobicka i jednom toaletu, pa bi bilo bolje reci “posveta” pusacu. Ulaz se placa 3€, a za djecu je besplatan. Iskreno, ne znam da li je pusenje dopusteno, ali unutra jedini duhan je onaj u vetrini, pod staklom (listovi Virginije). Kako se osim duhana pusilo i pusi sve i svasta, utemeljitelj se ipak odlucio samo za tri supstancije: duhan,marihuanu i opijum. Prvi dio je posvecen cigarama i lulama. Ima interesantnih, antiknih meerschaumica, africkih metalnih lula (slike slijede, a ima i site [You must be registered and logged in to see this link.] naravno,lula od vrijeska sto starih i sto nekoliko novih Savinellica koje su pretpostavljam u prodaji.Zanimljive su i sarene, staklene lule, ali i one su nove i sigurno su u prodaji. Drugi dio muzeja s eksponatima je “drogeraski”, pa se tu nadju “cilum” za marihuanu i razlicite vrste lule za opijum,one prave kao u filmu od Sergiotta Leonea “Bilo jednom u Americi”, gdje se De Niro razvaljujes opijumom. Ne mogu reci da sam vriskao od eksponata. Najvise su mi se svidjele africke lule i meerschaumice, ostalo je vise kuriozitet. U posljednjoj sobici se nalaze karikature iz 18, 19 st. posvecene pusenju. Koliko se dalo naslutiti, u njoj se odvijaju izlozbe s uvijek istom temom. Upravo kad sam se malkice razocaran okrenuo prema izlazu (ulazu), Marina me je pozvala da vidim WC jer se Mirkecu bilo pripiskilo. Pun je fotografija slavnih licnosti koje su pusile (ne samo lule).
Kad se malo bolje pogleda, postaje ocito da malo slavnih ljudi nije pusilo. Muzej posjeduje i jednu malu (a kakvu inace), biblioteku. Htio sam kupiti jednu knjigu o clay-lulama, koja po uvezu ne bi trebala biti skupa, ali Pariz je Pariz. Traze 50€ za tu knjizicu. A za clay-lule vazi ona: “Vidio si jednu, vidio si sve!” Pa je bilo jos knjiga s cudnim naslovima npr. “Glinene lule sjeverozapadneFrancuske!” Pitao sam se kakve su onda iz npr. jugoistocne Francuske. Mozda ih uopce i nemaju.Imaju bogat izbor cigaretnog papira, ali to me nije zanimalo. Nakon posjete muzeju uputili smo se do groba rock zvijezde. Samo informativo, ako ste mislili otkinuti komadic mramora za uspomenu, lula to vise nije moguce, jer je grob ogradjen, a za svaki slucaj uvijek je prisutan policajac ili policajka,a zna se da oni francuski nemaju osobit smisao za salu.
lula pop
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:07

Eh, eto greske, ne znam ju ispraviti, pa to cinim na ovaj nacin: Le musèe du fumeur.
A sad fotke
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:10

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:12

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:15

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:17

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:19

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:21

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:23

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:25

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 16:37

Lijepo, bilo bi zanimljivo otići to vidjeti uživo.

Inače, komadić mramora s Jimovog groba imam doma, prijateljica je bila u Francuskoj prije 6 godina pa mi je donesla.... Very Happy
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 17:29

Baš sam malo pogledao stranicu muzeja. Pa baš je fora. Francuzi stvarno znaju od svega napraviti turističku atrakciju i uzeti novce.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 17:45

!Kao i uvijek ozbiljno, opširno i zanimljivo. Od prvog do zadnjeg reda; od prve do zadnje slike! Zanimljivo iz čega su sve ljudi pušili (i ne samo duhan),
Očito je da si prvo bio na Morrisonovom grobu i upiknuo ovu majicu "lizzarda"! Very Happy
Dobro da i taj muzej u ovo doba antipušačke histerije ne zatvore! Bila bi šteta!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 17:48

Da, sta jes', jes'! malo vise fotki iz pariza bacit cu prvom prilikom pod rubrikom "godisnji odmori".
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 17:50

Ha! A muzej osnovali zajedno Rus i Armenac; Michka Seeliger i Tigran Hadengue! Ništa bez Slavena! Ni pravog rata ni pravog muzeja! starwars
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 17:54

Nije Bayro bilo tako. Majica od lizarda je reklama za Kostariku, a posto je Marinin brat teski sminker (manager), nije ju nikad ni nosio. Tako ju ja nosim vec par godina. Sasvim slucajno sam se s njom slikao na grobu Morisona, poslije posjeta muzeju, jer sam mislio da necemo imati vremena posjetiti i groblje. Ali, eto, nakon "muzejcine" nasli smo jos snage da se otkotrljamo do "kinga of the lizard". Tako da sve ispada namjesteno, ali u biti to nije ni vazno. Inace sam se s tom majicom slikao i ispod "Moulin Rougea", ali to cemo pod "godisnji"!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 18:09

Ma nije uopće bitno! Baš je fora da je tako ispalo. Ti na Jimovom grobu sa majicom guštera! punk
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 18:13

Inace je groblje poznato po niz velikana (npr. Oscar Wilde), ali je cinjenica da je Jima Morisona grob najposjeceniji. Rulja baca jointove, cigarete, komadice hasisa, doduse, sad ga cuva policija, pa ne znam da li se netko bas usudjuje, ali upravo zbog ostecenja mramora i grafita morali su ga ograditi.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty24.08.08 18:30

Inače Parižani baš ne vole to groblje...Poslije propasti Komune 1871. tamo su vršena masovna streljanja revolucionara i svih za koje se sumnjalo da imaju neke veze sa Komunom...Dovoljno je bilo malo baruta na rukama...
A Wilde je tamo sahranjen nakon što je zbog homoseksualnog skandala i zatvorske kazne morao (ili bio naprosto zbog "javnog mnijenja" bio prisiljen) emigrirati iz Engleske. Navodno je u Parizu umro u najvećoj bijedi...A sad kažu da mu je taj skandal bio namješten...No, otišli smo Off topic
[Vrh] Go down
Sponsored content





 Le musèe du fumeur Empty
PostajNaslov: Re: Le musèe du fumeur    Le musèe du fumeur Empty

[Vrh] Go down
 
Le musèe du fumeur
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: