Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Erinmore: Erinmore Flake

Go down 
+4
TheDude
Matko
imnik
bayro
8 posters
Autor/icaPoruka
Hole
Gost
avatar



Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty02.09.08 19:43

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zemlja porijekla: Engleska
Sastav: burley, virginija
Jakost: 3/5
Oblik: flake
Pakiranje: limenka od 50g
Mjesto kupnje: [You must be registered and logged in to see this link.]

Uzeo sam 100g ovog duhana kod Richa iako o njemu nisam nista citao,cisto intuitivno.Ispao je pun pogodak.Kad se otvori limenka sobu ispuni miris vocnih nota.Posto flake najradje pusim nemrvljen,samo presavinem listice i napunim lulu,odusevilo me da duhan nije prevlazan niti masan kao stonehaven,pa se lagano pali i lijepo gori.Aroma kod pusenja je kao i kod otvaranja pikse,osjeca se med,visnja i na trenutke malina i smokva.Posto je duhan do mene stigao savrsene vlaznosti izgara ravnomjerno i aroma je trajna od pocetka do kraja lule bez taloga na dnu.Cisti uzitak pusenja.Za kraj cijena kod 4nogginsa 12.40$-100g
Ako vam se svidio stoneheaven ovaj duhan toplo preporucujem

Ocjena 4.5/5


Zadnja promjena: hole; 26.10.08 18:09; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty02.09.08 21:28

Odličan je to duhan. Imaš ukusa Hole! I baš ta voćna aroma ananasa i ostalih voćkica mi se dopala kod njega...Iako ja nisam pušio flake, nego normalni, ali ne vjerujem da postoji neka razlika bitna!
[Vrh] Go down
Hole
Gost
avatar



Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty03.09.08 15:45

Vidis nisam znao da postoji i u mixture inacici.vjerojatno je ista stvar,iako flake preferiram u komadu.
Danas sam puknuo 4 lule.duhan mi je sve bolji.bas su te vocne arome dobro izbalansirane tako da nije prearomatican.ljep odmor od latakia(mljac)
Ponesem na druzenja da se proba...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty27.07.11 10:36

Jučer smo Svigi pukom srećom naletili kod herr D. na Erinmore mixture i naravno da smo ga odmah uzeli!
Budući da već neko vrijeme intenzivno kozumiram "Balkan" inačicu ovog duhana, nije mi vrag dao mira, pa sam jučer otvorio limenku.
Sve što je Hole pred tri godine napisao - stoji od riječi do riječi, uz nadopunu da to nije nikakav aromatik tipa Petersonovih jubilaraca ili Plantinih "voćnih bombona", već je to ozbiljna engleska mješavina koju ipak potpisuje Murray, tako da je sva ta "aroma" na razini vrlo diskretnog, ali finog "aftertaste-a" ili "retrogusta"!
Čak niti cijena nije nešto pretjerana - mislim da je nešto manje od 7,80 € za limenku od 50 grama, što je za EU prilike sasvim prihvatljivo.

Ocjena: za svaku pohvalu, prekrasan duhan! Laughing
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty30.07.11 21:20

To je odlicna cena u Evurpi za dobar duhan. Mnoge limenkice od 50 g kostaju oko 12 Eura.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty31.07.11 1:11

Istina! Kod Dreiera je Petersonov "Gold blend", 12,50 €, čak je skuplji od Dunillovih duhana koji su kod njega 12 €, a 40 km dalje, u "Kompas" shopu su po 11 €!
Prema tome, ovo je za Erinmore (govorim naravno o evropskim cijenama) vrlo prihvatljiva cijena, dakle 52 kune ili 717 dinara.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty30.09.11 11:17

Kod nas ga ima kod Nikole u prolazu (kod Gavrana, radnja Sahin) za 800 dinara po limenci od 50 g (negde oko 8 Eura).
Pusim ga vec nekih nedelju dana i mogu reci da je odlican. Aroma je veoma diskretna i prijatan je za pusenje od pocetka do kraja.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty03.09.13 15:37

Upravo ga kupih u Gimeno shopu u Barceloni (hvala grga na preporuci). Jedva čekam napunit lulu.
[Vrh] Go down
TheDude
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
TheDude


Broj postova : 116
Join date : 27.11.2017
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Dark Twist, Half & Half, Orlik Dark Strong Kentucky

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty01.12.17 18:43

Otkad je to engleski duhan? Shocked
[Vrh] Go down
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty02.12.17 9:30

Bugarski... "Formerly blended by Murray & Sons, UK, until 2005."
[Vrh] Go down
TheDude
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
TheDude


Broj postova : 116
Join date : 27.11.2017
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Dark Twist, Half & Half, Orlik Dark Strong Kentucky

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty02.12.17 16:05

Majka je napisao/la:
Bugarski... "Formerly blended by Murray & Sons, UK, until 2005."

Koliko znam nema latakije Wink
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2005
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty02.12.17 17:03

engleski blend ne mora sadržavati latakiju, iako ju većina blendova ima
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty02.12.17 17:16

Naravno da ne mora. Erinmore, Three Nuns, razni Dunhillovi duhani...
Zapravo bi duhane sa latkijom trebalo nazivati "oriental", no to je već predmet za siru diskusiju i novi topic.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty02.12.17 17:17

mislim da imamo cijelu temu... negdije, o razlikama i zašto se neki blend tako zove... Osnova Engleskih blendova je u tome, da su Britanski propisi branili dodatno aromatiziranje umjetnim aromama, tako da su blenderi koristili duhane s vrlo jakim prirodnim aromama ( od kojih je jedan duhan i latakija ) da dobiju harmonične mješavine... Virginija se može preraditi na nekoliko načina, od kojih su neki vrlo aromatični, pa se i samo virginija može koristiti kao dodatak... firecured aged virginia..
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 56
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty03.12.17 11:18

I moj čudomix ima značenje imena = čudo pa se može pušit i ostati živ i zdrav. To je skraćeno, čudomix. A za ovo, zdrav, nisam siguran.
[Vrh] Go down
TheDude
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
TheDude


Broj postova : 116
Join date : 27.11.2017
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Dark Twist, Half & Half, Orlik Dark Strong Kentucky

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty21.12.17 11:16

Jel Erinmore dobar za svaki dan? Pitam zbog voćnih aroma, jel može postat naporan i težak zbog tog?
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty21.12.17 16:31

Po meni moze se pusiti ceitav dan, ali do jedne piksne. Kad nju dovrsis, gledaj nesto drugo da otvoris, jerbo moze malko dosaditi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Erinmore: Erinmore Flake Empty
PostajNaslov: Re: Erinmore: Erinmore Flake   Erinmore: Erinmore Flake Empty

[Vrh] Go down
 
Erinmore: Erinmore Flake
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Erinmore Flake protiv MB Navy Flake
» Erinmore ili University flake?
» Peterson: University Flake
» McClelland: Blackwoods Flake
» Former - Private Flake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: