Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Peterson: Special Reserve 2007.

Go down 
+6
gstaraz
Leo
G.S.Patton
Davorin
bayro
savate
10 posters
Autor/icaPoruka
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty06.01.10 9:11

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zemlja porijekla: Irska
Jakost: 2/5
Sastav: burley, black cavendish, virginija
Oblik: trakice
Pakiranje: limenka 100g
Mjesto kupnje: Havana Shop Zagreb

Sve u svemu jako dobar duhan i jedan od najboljih što sam pušio. Skoro kao i DaVinci, ali je ipak to druga brija.

Kad otvoriš prekrasnu kutiju (jedan od razloga zašto sam se napalio na taj duhan), koja nije btw. vakumirana???, pa je to bilo malo scarry, prvo te zapljusne prekrasan miris skoro da bi mogao držati duhan kao osvježivač prostora (pri tome ne mislim da se uspoređuje s osvježivačem u spreju).

Začudo nije bio suh. Napunio sam lulu, i moram primijetiti da ga je malo teže zapaliti, ali kad se zapali, fakat fin okus! Pogotovo je lijepo izdahnuti dim kroz nos jer se osjete svi oni fini mirisi kao kad se otvori kutija, samo malo teži.

O raznim okusima badema, naranče i inih ludorija koje oni navode ne bi pisao jer ih nisam osjetio! Možda neko iskusniji bi to i osjetio i razaznao sve te okuse u jednom dimu.

U svakom slučaju prekrasan duhan za kroz dan!
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty06.01.10 11:33

Budući da je naš gospodin P. (vlasnik Satellita) poznat po germanskoj urednosti, kod njega se može naći još i Petersonov SR 2007. godina, ima fotka na topicu koji je meni jedan od najboljih aromatika i u stalnoj mi je rotaciji.
Cijena u Frankopanskoj je 160 kuna, dakle gospođa ti ga je prodala po regularnoj maloprodajnoj cijeni.
Sve drugo što si napisao - stoji. Nisam još naletio na njihov duhan koji je bio suh, svi su bili dobri, ali mi je 2007 najbolji!
Veselo pušenje! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty06.01.10 18:13

i meni, 2007 je vrhunsko pogođen, svi su dobri ali ovim su se iskazli. Jesu li konačno otvorili dučan ili je to bilo preuzimanje u kancelariji?
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty23.04.10 10:19

Probao na preporuku s foruma, opravdava svaku uloženu kunu ... kupio i drugu limenku....
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty11.02.11 10:17

Eto, ja, najveći od antiaromatičkih fašista svojevremeno, otkrih krasan aromatik.
Ne peče, prvo se javlja okus kokosa, marcipana kasnije, a pred kraj i nekog meni nepoznatog cvijeća.
Nije premokar i ne gori prevruće. Zaista dobar duhan!
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty11.02.11 15:28

Dobro si to napisal, Leo! Ja sam isto tak nekak virginijski i latakijski tip, al ponekad mi dojde da zdimim neki aromatik, a Peterson Special Reserve je zbilja nekaj!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty11.02.11 15:48

pa više puta smo zaključili da je to najbolji od svih Petersonovih duhana - special edition - i što je najbolje naš dragi gosp P ima ga još zavidne količine u skladištu..... istina cijena je malo paprena....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty11.02.11 16:34

Mozda je malo off topic, ali kad se Papa dotaknuo cijene, ne mogu ne podijeliti ovo s vama. Naime, u jednom ducancicu ovdje Larsen Signature kosta 7,5 eura (dakle, nekih 55 kuna), dok je isti duhan u Zgb 160 kn. Razumijem da su mozda kod nas visoki porezi i da je mozda ovaj duhan ovdje djelomicno oslobodjen poreza, jer je za vojsku, ali razlika je svejedno prevelika...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty11.02.11 16:52

Pa i nije ot... nedavno smo bili kod gosp P, pa je pokazao strukturu cijena duhana. Ugrubo proizvođać i on kao veletrgovac učestvuju u cijeni s nekih 35%, ostalo su davanja državi u raznim oblicima... Prema tome Petersonov duhan, ako tako gledamo, je negdije realno cijene koju si napisao Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty11.02.11 17:09

Je, Papa, al sve na kraju opali po dzepu nas, krajnje korisnike. Ali, sad sam zbilja ot....

Uglavnom, mi cemo se uvijek snaci, nabavljat duhane po ovoj ili onoj cijeni. Lula ostaje u mojemu gupcu!
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty01.03.14 15:43

Kakav duhan ljudi moji !!!  Shocked 

Definitivno bez tračka sumnje najbolji aromatik kojega sam ikada popušio.

Miris ruže, zaslađen kokosom, kremom od vanilije... ma brdo fenomenalnih mirisa pomješanih u jednu vrhunsku cijelinu.

Neznam dali je bolji miris iz kutije ili iz lule...
Prvu lulu sam probao jučer na suho, čisto da vidim o čemu se radi, i odmah skužio da je tu riječ o nečemu posebnom...
Danas sam ga podimio (još ga dimim) uz gorku kavu i lokhum aromatiziran ružom i pistacijima... pa ovo je stvarno vrh vrhova svih aromatika... ma kaki larseni, crni dijamanti, razni signature-i... ovo ih sve pere za dobrih par klasa.

Aroma je (od 2007 do danas) jaka/intenzivna, ali toliko skladna i nježna da je to milina... srce mi se steže kad pomislim da ću ga brzo podimiti Sad
Kombinacija duhana je baš kakvu najviše volim, Virginia i Burley izbalansirani, sa time da mrvicu više naginje prema Burley-u, uz dodatak nekog predobrog laganog Cavendisha.

Ocijena ovom duhanu je čista petica!!!

pitanje:
koj duhan najviše liči na ovoga ? ... i di ga ima za kupiti Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty01.03.14 15:47

eh, da, sjecam se, to je nas cestiti Papa Štrumf uvijek volio zapaliti kao prvi duhan kad god smo se sastajali u osijeku. znalo se prepoznati po vrlo ugodnom mirisu koji se sirio... cheers 

cak sam i dobio od njega jednu limenku koja je ubrzo "planula". nakon toga sam imao srece kupiti, dok sam jos 2010. bio u kenjadi, dvije limenke od kojih sam jednu poklonio jednom barbi u brelima, a druga je zavrsila kod gstraza. kasnije ga jednostavno vise nisam pusio, "istisli" su ga drugi.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty01.03.14 15:54

znači prošo je svojih kilometara ovaj duhan.... od ko zna kojih plantaža do irske, pa iz irske do kanade, pa iz kanade do slavonije... ima tu mali put oko svijeta Smile

...kao da mu je svaki kilometar dodao malo klase i svaki dan od 2007 do danas dodao malo arome.

stvarno pre dobar  pop 
[Vrh] Go down
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 836
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 4:34

Dugo sam se mučio s ovim duhanom, na kraju sam odustao i poklonio ga nekom... Meni nikako nije sjedao, al vidim mnogima se sviđa, pa se tako nadam da je došao u dobre ruke. Taj mi duhan jednostavno nije išao, lišće je bilo ok, ali kombinacija s kokosom i ostalim mi se nije sviđala (davao mi je na coopertone kreme za sunčanje Very Happy ). Nisam neki zadrti anti - aromatik, ima puno aromatika što mi se sviđaju, međutim s ovim to nije bio slučaj. Eto, kao što je to slučaj s mnogim drugim stvarima, netko voli vrč, a netko ono što je u vrču!  Laughing 
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 4:54

jam.hadar je napisao/la:
...netko voli vrč, a netko ono što je u vrču!  Laughing 

Več kad vrč spominješ, promako mi je jedan detalj; a to je kutija u kojoj je spakiran ova duhan:
Totalni kriminal!!! neznam komu je palo na pamet spakirati ovakav aromatik u kutiju koja ne dihta ????
Veliki ukor Petersonu radi toga  Evil or Very Mad 
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 10:11

Meni je to nekad bio aromatik broj jedan. Imam par komada u skladištu.
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 10:55

Ne skrtari leo,.dofuraj ih danas Wink
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 11:50

Jel može da se poredi sa ovim novijim special reserve tipa 2012., 2013.?
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 12:44

Juan da Nova je napisao/la:
Jel može da se poredi sa ovim novijim special reserve tipa 2012., 2013.?

Ne. Nisu ni slični. Svake godine isprobavaju nešto novo. Šteta što se ne obaziru na feedback pa ne ubace 2007. u redovnu proizvodnju.  Laughing
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 15:26

Juan da Nova je napisao/la:
Jel može da se poredi sa ovim novijim special reserve tipa 2012., 2013.?

Raspitao sam se malo okolo i navodno da je Larsen 2008 naj sličniji ovomu... nisam probao, tako da ne mogu potvrditi.
Uglavnom, Larsena 2008 ima još za nabaviti po Španjolskim trgovinama koliko sam proguglao...

@abudimir:
da, stvarno neznam koja je svrha izdavanja tih "vanrednih" blendova, ako se neče iskoristiti feedback za redovnu proizvodnju ?!?
čudna politika...
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty02.03.14 17:08

Pa kad je limited edition, svi će da navrnu da kupe...Iako ja ne mogu da dajem 20 i kusur evra za duvan koji ne znam da li će da mi se svidi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Peterson: Special Reserve 2007. Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Special Reserve 2007.   Peterson: Special Reserve 2007. Empty

[Vrh] Go down
 
Peterson: Special Reserve 2007.
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Peterson special reserve 2015
» Peterson Special Reserve 2009
» Peterson: 3P
» Troost: Special Cavendish
» Germains Special Latakia Flake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: