Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Esoterica Tobacciana: Tilbury

Go down 
Autor/icaPoruka
Hole
Gost
avatar



Esoterica Tobacciana: Tilbury Empty
PostajNaslov: Esoterica Tobacciana: Tilbury   Esoterica Tobacciana: Tilbury Empty18.10.08 13:40

[You must be registered and logged in to see this image.]
Esoterica Tobacciana pipe tobaccos are a creation of J.F. Germain & Son, one of the few companies
that still process their tobacco in the old traditional, labor intensive ways.
No artificial flavorings or preservatives are used in their blends,only premium quality leaf.
The various types of tobacco are blended in small batches by hand,
then aged together in tins to mellow and develop a uniform flavor and distinctive character.

A Broad-cut extra Mature Virginia



Ljubitelji Virginie će ovdje doći na svoje.Za virginiu tipičan slatkast okus nježnih tonova uz popriličan nkotinski-kick.Esoterica je i ovdje odradila odličan posao.
No krenimo od početka.Kad se otvori limenka tu je poznati slatkasti vonj virginijskih duhana uz dodatak burleya.Duhan je rezan na dugačke svilenkaste niti.poprilično je vlažan
pa mu je dobrodošlo sušenje u kutiji od cipela ili nečem sličnom iako se uz pažljivo punjenje i lagano uvlačenje puši bez problema.
Duhan nakon prve trecine lule poprima punu aromu.Zemljano-slatkasta aroma se poigrava i kao da propitkuje jezik i nepce.Gori punim dimom koji je aromom i snagom prozracan
i njezan,aroma je stalna sve do dna lule.Ono sto nije tipicno za ovakvu vrstu duhana,barem prema mojim iskustvima,je nikotinski kick.Posto je duhan lakse do srednje snage dima a i arome malo me je prevario.
Navalio sam na lulu uvlaceci kao sivonja zeleci sto vise te njezne i slatkaste arome a duhan se poigravao samnom kao djevojka sa mladicem
vabeci me,pruzajuci mi taman toliko da se zapalim a da me ne zadovolji i ne nestane carolije.Onda je usljedio nikotinski udarac i malo me zanjihalo. drunken
Poznavatelji Stoneheavena ce odmah prepoznati zemljanu aromu koja je bazna u svim Esotericinim mjesavinama.Duhan se jednostavno puni,gori pravilno i ostavlja iza sebe samo sitan bijeli pepeo.
Jedini je problem vlaznost ali uz malo strpljenja i to se jednostavno rjesava.
Gospodin Germain i sin kao da nemogu pogrijesiti.Dokaz da se trudom i strpljenjem moze stvoriti duhan kojem da bi bio dobar netreba dodavati kojekakve arome,suplemente i nedajboze kemiju i slicne gadosti.
Iskljucivo kvalitetan list,iskusan blender i predanost poslu koji se radi.Poruka svima nama u ovo ludo ubrzano vrijeme kada lako iz fokusa izgubimo prave,univerzalne vrijednosti.
Bravo Esoterica!! cheers
Ocjena 5/5


Zadnja promjena: hole; 26.10.08 18:07; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Esoterica Tobacciana: Tilbury Empty
PostajNaslov: Re: Esoterica Tobacciana: Tilbury   Esoterica Tobacciana: Tilbury Empty18.10.08 23:37

Odličan duhan! Danas sam ga probao - zapravo ga još i sada dimim. Krasno gori, ima taj slatkasti prizvuk Burleya, ma milina jedna! Hole, počni pisati recenzije, jer ti idu od ruke, svaka ti je na mjestu i potpisujem.
Ne odličan - vrhunski duhan, samo bih dodao da u se u njemu osjeti i "dodir" latakie, jedva primjetno, kao i u Ćelavom profesoru, tek tako da zaokruži čitavu stvar! Za svaku preporuku! Very Happy
[Vrh] Go down
 
Esoterica Tobacciana: Tilbury
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Esoterica Tobacciana: And So To Bed
» Esoterica Tobacciana: Margate
» Esoterica Tobacciana: Stonehaven

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: