Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Holger Danske: Black & Bourbon

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Holger Danske: Black & Bourbon Empty
PostajNaslov: Re: Holger Danske: Black & Bourbon   Holger Danske: Black & Bourbon Empty03.07.14 11:42

Holger Danske: Black & Bourbon

[You must be registered and logged in to see this image.]
Double fermented Black Cavendish together with toasted US Burley. A balanced top flavour, dissolved into Bourbon whiskey emphasizes the mild character of this mixture.

Zemlja porijekla: Danska
Jakost: 1/5
Sastav: Burley, Virginia, Black Cavendish
Način rezanja: trakice (valjda)
Raspoloživo pakiranje: 50g (vrećica), 100g (limenka)

Recenzija:

Prvi duhan kojeg sam pušio. No nemam neka lijepa nostalgična sjećanja. Probao sam ga sada nakon dugog vremena, iz iste te vrećice tako da je previše suh što je vjerojatno utjecalo i na cjelokupni dojam duhana pa imajte to na umu.

Tin note ili u ovom slučaju miris u vrećici je vrlo dobar. Zaista miriši ukusno. Vlažnost pri prvom otvaranju ne bih znao komentirati jer se ne sjećam.
Kada ga se zapali i krene pušiti prvo ga treba smiriti. Nakon toga razvija vrlo dobar ali i blag okus u ustima. Dim je mlak i ako se pripazi ne grize ali kesi zube. Kao i sa mnogim aromaticima, nakon dobrog početka, negdje oko pola lule, užitak naglo opadne jer duhan postane gorak. Mogao bih reći na kavu ali ništa ugodno, jednostavno gorak. Tako se to nastavlja sve do kraja. Ipak, na samom kraju lule gorčina je iz nekog razloga nestala i tada se radilo o sasvim solidnom ukusu duhana protiv kojeg nisam imao ništa protiv.

Room note je vrlo dobar i mogao bih zamisliti dom ispunjen njime. Možda malo težak ako odviše zadimite prostoriju ali tako je sa većinom.

Na kraju, rekao bih da se radi o klasičnom aromatiku te vrste. Kreće obećavajuće ali onda razočara. Šteta jer sama aroma je zaista vrlo dobra. S obzirom na dostupnost rekao bih da ga vrijedi isprobati ako imate želju. Ukoliko uspijete održati aromu u luli tijekom cijelog pušenja imati ćete jedan dosta dobar duhan pred sobom. Možda se radi o mojoj tehnici ili o presuhom duhanu (ali sjećam se da je takav bio i dok je bio svjež).

Ocjena: 2/5

P.S. Naravno, kao i uvijek, upozorenje da se radi samo o mojim dojmovima te da "your mileage may vary".
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Holger Danske: Black & Bourbon Empty
PostajNaslov: Re: Holger Danske: Black & Bourbon   Holger Danske: Black & Bourbon Empty04.07.14 5:58

odlicna recenzija, duhan nisam probao, ili mozda jesam?
 Suspect 
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Holger Danske: Black & Bourbon Empty
PostajNaslov: Re: Holger Danske: Black & Bourbon   Holger Danske: Black & Bourbon Empty04.07.14 9:12

Bravo za recenziju... još da je malo preciznijih opisa aroma od "dobar" i "ukusno"  Wink Very Happy 
[Vrh] Go down
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Holger Danske: Black & Bourbon Empty
PostajNaslov: Re: Holger Danske: Black & Bourbon   Holger Danske: Black & Bourbon Empty04.07.14 15:44

kamarad igorrr je napisao/la:
Bravo za recenziju... još da je malo preciznijih opisa aroma od "dobar" i "ukusno"  Wink Very Happy 

Znam da nisam bio pretjerano precizan, ispričavam se zbog toga. Moram priznati da nisam nikada pio pravi bourbon pa ne bih mogao usporediti s njime a to je glavna aroma ili bar cilj. Ukusna "alkoholna" aroma. A osim toga, pa, black cavendish Laughing Ugodan dim, sladak no ne previše. Kvalitetan okus ali ne baš kvalitetno izvedeno, ako ima smisla. Da se ista aroma održava kroz cijelu lulu bio bi to jedan odličan duhan kojeg bi rado pušio češće. Ovako.. s vremena na vrijeme probati pa nazad u podrum  Laughing 

Ako se dobro sjećam, bilo je na forumu par ljubitelja ovoga duhana i siguran sam da bi ga oni znali mnogo bolje opisati.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Holger Danske: Black & Bourbon Empty
PostajNaslov: Re: Holger Danske: Black & Bourbon   Holger Danske: Black & Bourbon Empty04.07.14 19:33

Ma sve pet , samo sam primjetio... zbog kvalitete informacije. :-)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Holger Danske: Black & Bourbon Empty
PostajNaslov: Re: Holger Danske: Black & Bourbon   Holger Danske: Black & Bourbon Empty

[Vrh] Go down
 
Holger Danske: Black & Bourbon
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Holger Danske: Vanilla and Orange
» Danske Club: Black Luxury
» Jeftinjara iz Danske
» Captain Black "Royal"
» Danske Club Naturel

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: