Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Vlaženje suhog duhana

Go down 
+26
Majka
dado
Lakeman
wranjo123
Antiša
Sarmageddon
Yolo1234
foksieloy
Rakija
Karlo
Tomo1978
picipl
Max Corvus
Elvis Beba
Desamp
Davorin
ssekir75
king1976
LenkoSmrk
milo
Marin Split
ibublic
sinus
amaru
Leo
bayro
30 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty19.01.08 10:54

Dogodilo vam se da duhan neko vrijeme niste pušili, i eto nesreće, umjesto duhana, slama i fina prašinica. Srce puca, OPS (oči pune suza) i što činiti? Naši dedeki bi stavili krišku jabuke i smatrali da je nakon nekog vremena problem riješen. Krivo, potpuno krivo, prvo taj postupak dugo traje, zaboravi se na jabuku, ona se upljesnivi i stvar je nepovratno propala. Špricati vodom - sramim se - probao sam i to, slaboumno.
Moje je iskustvo drugačije. Otvorim duhan i ostavim ga par sati na otvorenom kad je vlažno vrijeme i problem je riješen. Naime duhan vrlo brzo navlači vlagu na sebe, a gdje ćeš bolje nego ga izložiti majčici atmosferi. Upravo sam tako pred par dana spasio Navy Flake, čak je bio nakon noći provedene na zraku malo prevlažan, ali sam ga veselo popušio.
Za slučaj suhog vremena, ostaviti ga u kupaonici para će učiniti isto.

No, da vas čujem, junaci! :geek:

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty26.01.08 18:19

Evo copy/paste jedne zanimljive metode.

Open the tin or pouch and place it in a plastic bag.

Bring a kettle of water to the boil.

When steam starts to form, hold the opening of the plastic bag over the steam. Make sure that the steam goes inside the bag. 5 seconds of steam into the pouch will be enough.

Knot the bag closed and allow to stand for about one hour.

The tobacco in the bag will absorb the moisture.

After about one hour the tobacco will have regained its original moisture level.



Vlaženje suhog duhana Fugt_til_tobak
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty26.01.08 18:33

Pa to je to; možeš se igrati sa kettlerom ili prilikom tuširanja ovlažiti duhan - fizikalni princip je isti, samo čista para, nikakvi užasi kao jabuke i slučno!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty04.03.08 21:01

POUCH MOISTENERS 2/PKG PM2
Keep your tobacco fresh with a pouch moistener. Soak in water and then throw in tobacco. Two moisteners per package.

https://www.4noggins.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=292



Vlaženje suhog duhana Thumbmoistenerskl8
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty02.11.08 13:42

Ja se kunem u salatu, list, dva il tri fino obrisati sa krpom i zatvoriti sa duhanom. Ne mijenja okus ni miris, ne moči već polagano predaje vlagu duhanu a duhan ne gubi arome jer se ne lufta.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty02.11.08 14:37

Nemoj se zezati sa tim "preporučenim" receptima iz antike, kao jabuka, krumpir, salata (vjerujem da misliš na zelenu, a ne na ciklu!) i ostalo.
Imaš na svim web stranicama koje prodaju pipe i duhane humidore koji za par dana, fino lagano ovlaže duhan i vrate ga u prvobitno stanje, a koštaju jedva 1 $.
I ja sam Šokreu krv pio da je "kralj deponija" sve dok mi nije poklonio jedan humidor. Jednostavno ga staviš pod toplu vodu, kasnije u duhan, ponoviš dva tri puta i to je to!
Zajebi te recepte naših djedova! Oni su i kumarin stavljali u duhan! bayro
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty31.10.10 23:12

Mene zanima druga stvar...dali su ti humidifieri višekratni ili se troše? Jer izgleda da će mi trebat isti kojeg sam dva puta već koristio za duhan koji mi je odstajao da ovlažim sadržaj potpuno nove vrećice Stanwell vanilije koja je powder dry i pretpostavljam da će trebati barem dva tretmana..... :/
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty01.11.10 0:48

Ako misliš na metalne humidrole sa keramikom unutra, naravano da se ne troše jednokratno. Nakon što ovlažiš duhan, lijepo ih spremiš do slijedeće upotrebe.
Dakle, u tvom slučaju, nakon dan - dva, opet lijepo humidrole potopiš u toplu vodu (ne pod mlaz, jer neće keramika unutra dosta upiti!) i opet u vrećicu.
Inače mi je pred par godina jedan stari lulaški lisac otkrio da istu tu funkciju jako dobro obavlja i komadić običnog crijepa! Naravno ne veličine 2 x 15 cm, nego komadić. Lijepo ga staviš u vodu, kasnije u duhan i to je to. Nisam isprobao, jer mi nije bila potreba (imao sam humidrole) ali ne vidim zašto ne bi funkcioniralo! Keramika je neutralan medij, pa prema tome, zašto ne? Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty01.11.10 9:49

Odlično. Jučer sam stavio humidifier i danas je još uvijek jako suh, možda za nijansu vlažniji. Ponovio sam proces. Na njima piše doduše da se podrone pod hladnu vodu ali vjerojatno nema prevelike razlike...
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty03.11.10 11:13

Vrlo vrlo praktično, idem potražiti crijepa. Ja isto preporučam da se ne igra sa salatom i jabukama jer se dobije muljav okus duhana.

Update:
Eto, od svih provjerenih metoda, ova sa crepom je najjednostavnija i najefikasnija.
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty25.03.11 17:30

Jučer probao, po prvi puta, vlažit duhan s crijepom...oduševljen sam, cijela vrećica london mix.-a je danas genijalna za pušenje!! Moja DMP pipa sada gušta u lagano(taman) vlažnom londoncu

hvala mudrima Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty25.03.11 18:20

Eto! Da nekom naši savjeti i pomognu! Baš mi je drago Amaru! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty25.03.11 18:45

Leo je napisao/la:
Eto, od svih provjerenih metoda, ova sa crepom je najjednostavnija i najefikasnija.

Slažem se u potpunosti.Napravil sam si jedan od crijepa odprilike iste "zapremine" kao ovi originalni.
Koliko sam uspio snimiti sa weba dijametar originala je oko 4 cm .Fantastično je za dva dana nafajtal Stanislava.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty25.03.11 19:23

Eto! I mi starci ponešto znamo. To nam je ostalo iz doba kad smo za svaki duhan i čistač morali dovijati kako smo znali i umjeli i kad je Amphora iz Trsta bila nedostižan cilj!
Osim toga Sinus i ti se sjećaš tih vremena! Nisi ni ti po godinama baš proljetni lahor, kao ovi omladinci na forumu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty25.03.11 20:13

Naravno Bayro da se sjećam.
Samo jbg ja tada nisam duhan uživao kroz lulu .

[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty10.09.11 9:34

Dobio sam od Alexa na poklon vrečicu raznih latakija koje je izmiksao, pa kako mi se činio duhan malo suh, išao sam ga vlažiti tako da sam svaku večer prilikom tuširanja duhan otvorio i stavio u kupaonu. To ga je donekle navlažilo ali mi se opet malo sasušio pa sam uzeo vrečicu, stavio posudu s duhanom unutra, stavio navlaženu maramicu, zatvorio i ostavio preko noći. Sad je vlažan kak se šika.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty09.11.11 11:55

Ja san jucer vratija u zivot schottish blend na nacin da san ga rasirija po dnu posude (bilo kakve terine, za salatu recimo) i pokrija sa mokrin sugomanon, doduse je malo sporo ali djeluje vrhunski, cak mi se cini i da je dobro da se polako vlazi, nekako mi je prirodnije. Naravno dovoljno je oko 3 do 4 sata, a ja san drza nekih 6, 7 pa mi se malo puno ovlazija, ali to je to Cool Btw, to san vidija od onoga lika na jubitou Virtual smoking lounge jako dobra tehnika.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty24.10.12 18:08

Evo decki da se ja opet malo aktiviram...prvo pozdrav svima, jer dugo se ne cusmo Sad
a sad da vam prezentiram sto sam otkrio : imao sam tri duhana koja nisam otvarao neko duze vrijeme i sad sam ih se zazelio i nisam mogao biti strpljiv Laughing pa sam isprobao svoju jednu ideju, uzeo malo duhana i stavio u cjedilo ono malo kucno(za rizu i stovec) zagrijao vodu u djezvici i iznad pare drzao malo to cjedilo i mjesao....moram se pohvaliti SAVRSENO navlazen duhan i spasen od propasti lula lula lula lula lula lula lula
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty25.10.12 9:50

Hrvoje nadam se da si upotrebio destiliranu vodu.Jer ako si upotrebio onu iz pipe klor če ti sa časom upropastit duhan.Jedan put sam napravio isto sa SG 1792 i prva pušenja bila su ok ali nakon kojeg tedan dana nije bilo više one sladkoče i počeo je da grize što mu kad ga otvoriš nije navika.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty22.01.13 21:08

ja sam cuo da je u duhan ako je suh dobro stavit krisku jabuke preko noci i da se super navlazi ali nisam to nikad probao
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty22.01.13 21:22

Zvonimir, i da su kineske lule pušljive Very Happy

Uzmi komad crjepa, možeš ga i prokuhat.. .onda da stavi u vodu da crjp navlaži, obriši
i stavi u duhan... najjeftinije.. a možeš i da potražiš humidrole...
Ima svih načina na forumu....
A jabuke jedi jer su zdrave Wink
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty22.01.13 22:01

Nikako voce i povrce!!!! Upropastit ces duhan!
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty22.01.13 22:44

Ja duhan navlažim vrlo jednostavnom i brzom metodom - na pari, a na slijedeći način:

1. u lonac ulijem vode
2. duhan stavim u kuhinjsko cjedilo (metalno ili plastično koje se koristi za cijeđenje juhe)
3. lonac na štednjak dok voda ne zavrije
4. kad voda u loncu zavrije na vrh stavim cjedilo i pustim par minuta da para prođe kroz duhan
5. ukoliko duhan treba navlažiti malo više možete ga prekriti poklopcem od lonca kako bi se postupak dodatno ubrzao
6. nakon toga duhan vratim u zip lock vrećice

[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty22.01.13 23:05

ovaj je recept dobar. duvan se vlazi vodom, tj vodenom parom na ovaj ili onaj nacin

GRGA, MOLIM TE KO BOGA, stavi na naslovnu stranicu ZABRANU pominjanja stavljanja jabuka i krusaka u duvane. brate slatki, svako ko dodje nov ponavlja istu pricu ko papagaj.

[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty23.01.13 10:00

Bas san jucer naletija isto na jednu metodu koju je spomenija covik u maloj privatnoj manufakturi duhana u Kentuckyu, inace je prica o nacinu na koji rade Burley twist, pa je spomenija da se moze uzet tuperver i lagano mokron krpon unutar posude namocit (destiliranon vodon) i stavit unutra duhan i poklopit, i da navodno ima ljudi sta naprave isto ali Bourbonon. I da super funkcionira. Postupak je slican kao i kod pripreme humidora za cigare.
Nisan proba, al nebi ni to trebalo bit lose...
Ja koristin onu metodu koju san vec spomenija, a to je da rasirin duhan na dno posude i prekrijen posudu sa mokrim sugomanon (peskirom) i pustin par sati da lagano upije vlagu.
I odlicno funkcionira. I naravno uvik je bolje koristit destiliranu vodu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vlaženje suhog duhana Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana Empty

[Vrh] Go down
 
Vlaženje suhog duhana
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Top X duhana...
» Klasifikacija duhana
» Zalihe duhana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: