Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Vlaženje suhog duhana

Go down 
+26
Majka
dado
Lakeman
wranjo123
Antiša
Sarmageddon
Yolo1234
foksieloy
Rakija
Karlo
Tomo1978
picipl
Max Corvus
Elvis Beba
Desamp
Davorin
ssekir75
king1976
LenkoSmrk
milo
Marin Split
ibublic
sinus
amaru
Leo
bayro
30 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty23.01.13 10:38

Uvijek destilirana voda....... Makar, kao sto se zna, humidroli sluze tome, najjednostavnija metoda.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 55
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty23.01.13 16:10

milo je napisao/la:
Hrvoje nadam se da si upotrebio destiliranu vodu.Jer ako si upotrebio onu iz pipe klor če ti sa časom upropastit duhan.Jedan put sam napravio isto sa SG 1792 i prva pušenja bila su ok ali nakon kojeg tedan dana nije bilo više one sladkoče i počeo je da grize što mu kad ga otvoriš nije navika.
Možda bi bilo dovoljno pustiti neko vreme da voda vri pa onda prineti cedilo sa duvanom. Hlor se oslobađa iz vode i sam od sebe kada je posuda otvorena (tzv izvetrela voda) a prilikom prokuvavanja isparavanje hlora je još brže.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty23.01.13 19:52

jabuke nisu zabranjene, ali brate ne idu u duvan. kao ni kruske, dinje, lubenice, i ostalo voce i povrce (cuo sam istu verziju sa kupusom). dobijam ospice kad god to neko pomene Mad

ovaj nacin sa vodenom parom je dobar, i ne treba praviti od toga nebesku mehaniku.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty11.03.13 21:33

Ja sam inače porijeklom iz Nikšića, pa koliko se sjećam, u Crnoj Gori su duvan od sušenja čuvali tako što u kutiju sa duvanom stave list kupusa, ili raštana - vrsta kupusa valjda, ne znam kako se drugačije zove. Toga se sjećam još kad sam bio dijete. Ne znam da li to djeluje na duvan za lule, a po logici stvari valjda bi trebalo da fercera i za njega.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty11.03.13 22:56

Pročita li itko od vas prijašnje postove u ovoj temi?
[Vrh] Go down
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 46
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty12.03.13 12:27

ovako ja vlažim duhan
Vlaženje suhog duhana - Page 2 Staklenka

staklenka kupljena u konzuma ,čep s kanistra od 5 litara i zelena spužva kupljena u cvjećarnici. Ja spužvu natopim tekućinom za humidor al može i destilirana voda.
Zatvorim i pogledam svaki dan kad postignem željenu vlažnost duhana izvadim ga i spremim u limenku a limenku stavim u vrećecu Very Happy
i to je to..jeftino a funkcionalno
sužva je dovoljno gusta tako da tekućina ne može se izliti po duhanu
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty12.03.13 13:09

ja radim slicno, samo gore "utisnem" jednu ovlazenu vileda krpu, kraj price.

inace, ove staklenke drze i cuvaju inicijalnu vlaznost duhana par godina bez problema, ako se gumena brtva ne baci u smece - ne pitajte, neki su cak i to napravili.
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 55
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty12.03.13 17:18

Pre desatak dana sam isprobao metodu sa parčetom crepa 3x4cm i debljine oko 1cm, malo mu obrusio ivice da ne cepa kesu, otkuvao u vodi desetak minuta (dezinfekcija, našao sam crep u dvorištu) i kada se ohladio spakovao ga u kesu Amphore (ostalo oko 1/3, kupljena još početkom 11. meseca). Nakon 5-6 dana duvan se dobro ovlažio pa ga sada čak moram malo prosušiti. Inače jedna cigla-opeka standarnog formata može da upije oko 1,5l vode.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty10.06.14 2:22

Ja uzmem deblji papir (ako je moguće pamflet Jehovinih svjedoka ili Markićkinu sliku) te ga natopim vodom dok ne bude skroz mokar i lomljiv, a zatim ga zalijepim s unutarnje strane poklopca limenke i ostavim preko noći. Sljedeći dan samo odlijepite papir i bacite ga, a duhan bude fino vlažan kao nov.
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty31.08.14 19:42

U zadnje vrijeme uzmem 2 kom filtera za cigarete, dobro ih namočim s vodom iz Brite koja je "čista" i stavim u paket s duhanom, to je taman dovoljno. Nisam primijetio pogoršanje ikakvih karakteristika duhana.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty10.09.14 11:31

ja sam probao ovu metodu sa kupaonicom i nije loša... samo da se ne baci vrela voda kupam se dok se ne zapari kupaonica pa malo umrem od vrućine ali... bounce
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty09.02.15 20:38

upravo razbijao crijep pored ceste ko neki luđak da dobijem manje komadiće....a sta ces...osusio mi se duhan pa eto Wink . koliko otprilike drzat crijep u vodi i koliko u duhanu da ga "ozivim" ?
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty09.02.15 20:49

Potopi ovlaživač u destiliranu vodu i pričekaj nekih pola sata da keramika upije vodu. Keramika ne može brzo upiti dovoljno vode.
Otresi ga i obriši kako bi uklonio višak kapljica (ako ostanu kapi vode na ovlaživaču, duhan koji je neposredno u kontaktu s vodom bi se mogao upljesniviti) i stavi u posudu s duhanom.
Ovisno o suhoći duhana, ovlaživanje može potrajati od nekoliko sati do nekoliko dana.

Ako imaš krhotinu crijepa, dobro je prvo pobrusiti oštre rubove da ne paraju vrećicu (ako ćeš staviti u vrećicu), a možeš i iskuhati da se dezinficira.
[Vrh] Go down
http://piperson.org
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty09.02.15 21:10

e vidis , duhani u vrecicama nisu izgubili na vlaznosti ali ovi u kanticama jesu. jedan skroz a jedan onako taman na granici. cini se da najlon bolje drzi vlagu od lima Wink. barem ne moram brusiti
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty10.02.15 18:45

bogami radi. crijepovi su dobro vratili duhane u zivot. jos jedan malo treba da dobije ne svjezini i to je to. e sad, izvaditi crijepove ili da ih ostavim jos ?
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty10.02.15 19:01

Tomo1978 je napisao/la:
bogami radi. crijepovi su dobro vratili duhane u zivot. jos jedan malo treba da dobije ne svjezini i to je to. e sad, izvaditi crijepove ili da ih ostavim jos ?

možeš iz izvadit. Ako su suhi, mislim da neće smetati, a ako su još vlažni bi mogli prevlažiti duhan.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty21.06.16 13:49

Pozdrav društvo.
Gruntam kako kvalitetno i brzo ovlažit suve duhane.
I došo na ideju, uradit to sa "ultrasonic atomizer-om". Upotreba desilinane vode.
Prednost koju vidim je brzina, a i hladna para (magla).

Slično bi se dalo postič sa isparevanjem vode sa ugrijavanjem, al mi je šteta eteričnih ulja koje se sa zagrijavanjem duhana gube.

Pošto se prodavaju ovi "atomizeri" na ebayu za sitnicu nije nekakav trošak u nabavki.
Youtube ima brdo snimki "atomizera" u akciji.
Možda je kompliciranje, ali bi li bilo napredka bez kompliciranja? Laughing

Možda več neko izprobao ideju? Negativne strane kojih ne vidim?

Lp, Lenko
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty21.06.16 17:37

Možda ih namoči umjesto da ih samo ovlaži (aka voda na površini umjesto unutar lista) ?
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty21.06.16 21:24



Evo nešto slično sam imao na umu.
U veču posudu se stavi  zdjela vode, u nju ovaj "stvarač magle", a u drugo zdjelo staviš duhan.
Veču posudu zatvoriš i brzo se postigne velika vlažnost zraka i duhan se brzo navlaži.

Princip bi trebao raditi? scratch
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty08.08.16 14:47

POTRVRDA:
Danas stigao poštar..i doneo "krafnu".
Akcija.Rezultati? ODLIČNI. Imate "kupatilo" kad ju zatrebate. A maglica na sobnoj temperaturi.

Preporučujem... Cjena na ebay sitnica.
Lulaški "post" precrtan puffy
[Vrh] Go down
Yolo1234
Prva lula
Prva lula
Yolo1234


Broj postova : 73
Join date : 26.07.2016
Age : 26
Lokacija : Samobor

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty08.08.16 17:00

Jesam ja jedini koji koristi rum ili konjak da ovlažim suhi duhan ???
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty08.08.16 17:41

Yolo1234 je napisao/la:
Jesam ja jedini koji koristi rum ili konjak da ovlažim suhi duhan ???

I ciste znatizelje: ti s rumom ili konjakom vlazis npr MM965??
[Vrh] Go down
Yolo1234
Prva lula
Prva lula
Yolo1234


Broj postova : 73
Join date : 26.07.2016
Age : 26
Lokacija : Samobor

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty08.08.16 18:51

hahahahahh poceo sam prije 3-4 mj pusit i s obzirom na veliku ponudu u camelotu nisam pusio engleze jos, za sad samo aromatike i na njima dost dobro funkcionira
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty09.08.16 5:36

Yolo1234 je napisao/la:
Jesam ja jedini koji koristi rum ili konjak da ovlažim suhi duhan ???

Metode vlaženja duhana su provjerene i vrlo jednostavne.
Imaš podforum pića pa tamo nastavi o vlaženju s konjakom i rumom.

Cilj ove teme je da netko koga zanima kako se vlaži duhan, pročita nešto pametno, a ne da dođe na ideju da bi mogao i s rakijom vlažiti duhane.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty09.08.16 7:31

Antiša je napisao/la:
rakijom vlažiti duhane.

Zvali ste, milorde?

umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vlaženje suhog duhana   Vlaženje suhog duhana - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Vlaženje suhog duhana
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Top X duhana...
» Kad se nema duhana
» Aromatiziranje duhana
» Klasifikacija duhana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: