Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Plumcake

Go down 
+30
njava
Leo
Davorin
Keko
paludamentum
Max Corvus
nightsmoke
imnik
DeathSpade
Rizbo
gstaraz
Suspiria
Sarmageddon
fićo
420blackadder
kamarad igorrr
Capt. Horatio MacAllister
foksieloy
fra_Perica
LenkoSmrk
misterno
Marin Split
Lodir
Matko
Darko
amaru
savate
MOVESHAKER
ssekir75
bayro
34 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty15.11.08 17:15

[You must be registered and logged in to see this link.]
A mixture of fully ripe Virginia tobaccos, sliced, cask mellowed Burley tobaccos, dark spicy Cavendish and just a touch of Latakia. To give Plumcake an elegant aroma the blend has been flavoured with aged Jamaica Rum.

Zemlja porijekla: Danska
Sastav: burley, cavendish,virginija, latakija
Jakost: 2/5
Oblik: trake
Pakiranje: vrećica 50g / limenka 100g
Mjesto kupnje: Havana shop Zagreb

Meni je "Plumcake" odličan duhan. Činjenica je da je sitnije rezan, pa zato znade peći ako se jače (ili brže) uvlači.
To je duhan za malo iskusnije lisce. Treba ga polakše vući i sve pet. Nije pretjerano aromatičan, godinama mi je to bio defaultni duhan kada se do drugih teže dolazilo i koliko me sjećanje služi, nije niti bio nešto preskup za limenku od 100 grama.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty03.02.10 2:34

upravo sad dimim ovaj duvan prvi put u zivotu i zakljucujem da je super. uopste ne ujeda,cak mogu reci da je skroz-naskroz blag po tem pitanju. aroma slaba, takoreci samo u naznaci, da se ja pitam bila bi za pola ili duplo jaca. pali se ko stapin i to brzogoreci, nema gasenja i slicnih cimanja(bar za sada). moracu malo da se aktiviram da nabavim malo vise ovoga za u RR,jer ga kod nas normalno nema Shocked ajde da ne sudim prerano, no i pored ovog,mislim da cu ipak ostati na malo "jacim" aromaticima...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty22.03.10 14:57

zbilja fenomenalan duhan. fino se osijeca aroma, lagano se pusi na granici gasenja,ali se ne gasi. masan, ali mislim da mu upoce ne treba susenje, sjajno gori,
ovo mi je prva lula iz novog pakovanja, ja sam prilicno neiskusan, pa uzmite i to u obzir.
puffy
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty27.04.10 17:09

dugo sam mjerkao ovaj duhan Suspect
danas sam ga KONAČNO kupio i probao Shocked

Mogu samo reći da je vrhunski, gori fenomenalno, a ona mrvica latakije koju su ubacili nutra je pogođena tip-top te se prilikom pušenja osjeti non-stop za razliku od "mističnog" crnog sillema kod kojeg mi se okus latakihe pojavljuje naizmjence s aromatičnim sastojcima (o "crnom" sve najbolje zato ga i zovem "mistični")

Da ne duljim duhan lagano ide u redovitu rotaciju

[You must be registered and logged in to see this image.]
(još da nisam bio toliko neodlučan dosad)
Embarassed
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: MacBaren Plumcake!!   Mac Baren: Plumcake Empty19.05.10 21:09

OK, nemojte odmah poludit što sam Plumcake stavio pod latakie i ako mislite da treba ovaj post staviti pod neku drugu vrstu duhana, samo šaltajte.... ali objasnit ću Vam zašto!!!

Kao što se vjerojatno primjetili u klubu nisam neki zadrti fan Latkije kao ostali uglednici, ali nema ni nišat protiv nje!! Tu i tamo si ubodem neku piksu 965ice ili EMPa (Hvala časni Bayro Very Happy) ili pak Savinelli English Mixture-a, čiju su veličinu samo probrani uglednici shavtaili!!! Twisted Evil

U svakom slučaju Uglednik Shaker mi je dao na probu zadnji put Plumcake i nakon toga sam si odmah ubo' piksu!!!

Odličan duhan za svaki dan, velika količina svijetle virginie (moj omiljeni duhan), Burlly, Cavandish i naravno pinkica Latakie!!! I to baš po mom ukusu!!! čim pripališ Latakia se osijeti, kolko sam skužio po ženi, ne prigovara za smell, a ima onaj tolko željeni okus.. duhana. Na piksi piše da je umočeno sve to u Jamjkanski Rum (moš' mislit) ali to nisam osijetio u okusu već u mirisu kad se otovri piksa, što je po meni vrlo pohvalno!! Zbog tog ruma sam se pribojavao PlumCakea jer nisam baš fan aromatika, ali fakat ga nisam osijetio prilikom pušenja!!! Sve u svemu, kako sad stavri stoje, još jedan MacBaren koji ulazi u redovnu rotaciju!!!

God Bless MacBaren!!!!
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty19.05.10 23:32

verovali ili ne malopre sam iz limenke prebacivao plumcake u neku metalnu kutijicu (mislim da je od nekih cigareta, peer, zgodno za nosenje) i primetio da se miris latakije sve vise oseca kako se duvan susi. da napomenem da je jedina latakija koju sam pre pusio germains specail latakia flake (jako mi se svidjala), tako da je mozda moj njuh jos uvek osetljiv i na to malo latakije u plumcakeu Smile inace to za rum sam i ja procitao,ali mi ne mirise uopste na rum. nebitno gde ga svrstali, meni je ovaj duvan jako dobar i svaki dan je u upotrebi.
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty18.10.10 20:49

Nakon podosta vremena,... (i problema koje sam imao sa Virginiom, pa je ne pušim mjesecima,.. pa imam predrasude prema MAcBArenu) napunih luličak Plumcakeom!!! Sjeo mi je ko' budali šamar!! Dobro,... možda je razlog tome što sam cjeli dan pridonosio pisanju novog poglavlja u Hrvackoj 7oj umjetnosti, pa se zato osijećam malo glupavo,... ali sve u svemu,.... jako dobro!!!

Latkie taman kolko' meni treba!!!

ps
Nadam se samo da mi opet neće nepce stradati!!! Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.11 19:03

evo kupio plumcake prije pola sata, a sad ga lagano dimim u merici...s obzirom da nisam ljubitelj aromatika, ugodno sam iznenađen...lagana aroma, ali bogat okus...moram priznat da ne osjetim latakiu, ali tome je možda kriva činjenica da sam danas popušio 3 lule english mixture-a i scottish blenda...
u svakom slučaju, plumcake je za sada jako dobar

Update:
nakon nekoliko lula ovaj duhan mi je sve bolji i bolji, a moram priznat da se latakia lagano osjeti...očito je bio problem u meni puffy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty01.02.11 16:48

Osjeti se vrli Amaru latakia u Plumcakeu! Kako da ne. Samo treba lagano vući - ne "predaje" se latakija iz prve! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty15.05.11 22:32

Dobar je ovaj Plumcake, ipak je to klasa duhana, znaju founderi što je dobro! cheers
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty04.02.12 15:17

Upravo pušim ovaj divni duhan i malo sam ljut na samog sebe šta sam ga zapostavio otkad sam nabavio "likarije" s većim postotkom latakie. Odlično mi ide uz čašu domaće blatine.
Kupio sam ga u duty free shopu, skupa s MB Modern Mixture (moja prva dva duhana), 8 eura za limenku od 100 grama... valjda će mi dostajat do sljedećeg putovanja. Kad sam ga tek kupio, griza mi je jezik, što zbog mog neiskustva, što zbog vlažnosti duhana. Sada, nakon 2 godine "ležanja", novih lula, savjeta dobrih ljudi na ovom forumu - duhan, koji će uvik imat misto u mojoj rotaciji. Iako spada u grupu aromatika, svidit će se i "aromatik skepticima". Nije sladak ni previše aromatičan, male naznake ruma. Za sve ljubitelje latakie, neka vas ne obeshrabri natpis na limenci just a little Latakia. Kako je i poštovani bayro reka, ako se polakše vuće, osjeti se latakia i potpuni užitak ovog duhana. Cool

[img][You must be registered and logged in to see this link.] [/img]
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty04.02.12 15:55

ovo je odlican duvan i zao mi je sto ga ne mogu nabaviti trenutno. no nadam se da se i on pojaviti kod nas (najavljuju par mb duvana uskoro u legalnom uvozu)
[Vrh] Go down
Lodir
Peče me jezik
Peče me jezik
Lodir


Broj postova : 377
Join date : 26.11.2011
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : SAV Special Tobacco, CD Three Friars, ORL Golden Sliced, McB Virginia N°1, PTR Irish Oak

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty26.06.12 0:40

Moram priznati da sam se i ja pridruzio "klubu" ljubitelja ovog duhana, kupio sam jucer limenku i na prvu lulu sam dozivio kvalitetu i bogatstvo ovog duhana. Room note nije nesto extra (ne zbog latakije, jednostavno nije neki upecatljiv miris) ali okus u svakom dimu - ako se pusi polako. Odlican duhan, mozda bas ono sto sam trazio
[Vrh] Go down
http://www.andrejboziconline.com
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 18:04

Slazen se sa svime, ima ocito ljudi sta je i normalno da in ne pase, meni je to pristojan duhan. Necu se kunit u njega al reka bi svakodnevna lagana i ne napadna misavina koju stvarno mozes puckat totalno neoptereceno. Ima jednu finu slatkastu notu sa pinkicu latakije sta je odlicno, gori super i mene uopce nije ugriza ni malo, valjda san proba dosta odlezanu mjesavinu koja je bila savrsene vlaznosti. Zakljucak, svidja mi se!
piva
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 19:02

ne da mi se sada gore traziti ali, napomenuo bih jos jednom, to je (zasad) JEDINI duhan koji sam podimio od pocetka do kraja lule BEZ dodatnih pripaljivanja.
[Vrh] Go down
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 19:57

ma jel to onaj što u istim pakovanjima iz jednog miriši na latakiju, a iz drugog na voće i povrće?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 20:05

misterno je napisao/la:
ma jel to onaj što u istim pakovanjima iz jednog miriši na latakiju, a iz drugog na voće i povrće?

upravo taj!
[Vrh] Go down
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 20:16

Nevjerojatno, ali kao što smo primjetili, 2 identične limenke jedna latakijska, druga voćna, aromatik... U čemu je fora?!?!
Neka pakovanja čak i u PKPL kako mi je rekao grga isto imaju neka latakijski neka voćni miris... Ko da se radi o 2 različita duhana... Ono, ko kinder jaje. Kupiš pa šta dobiješ, dobiješ...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 20:23

zapravo bi, ako cemo suditi po nazivu, taj duhan i trebao imati "prizvuk" sljiva...
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 20:29

Jedan od duhana, koji je aromatic, roomnote latakiska, al okus, aromatika.
Jedini duhan sa dodatkom latakie, koji kolega uzme od mene puffy.
Inače latakiske pušim sam Smile
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 21:51

misterno je napisao/la:
Nevjerojatno, ali kao što smo primjetili, 2 identične limenke jedna latakijska, druga voćna, aromatik... U čemu je fora?!?!
Neka pakovanja čak i u PKPL kako mi je rekao grga isto imaju neka latakijski neka voćni miris... Ko da se radi o 2 različita duhana... Ono, ko kinder jaje. Kupiš pa šta dobiješ, dobiješ...

Možda to ima veze sa starosti duhana.
Ja kad otvorim limenku osjetim miris suhih šljiva baš jako.
No u pušenju tog više nema i to mi baš paše.
Kad se fino razgori iz lule ide neki fini nutty miris, a okus mi baš latakiju daje.
Sad, možda ako odstoji slabo zatvoren možda izgubi potpuno one šljive.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty28.01.13 22:08

Sljive definitivno jesu, a latakije ima al je poprilicno skrivena i to mi i je gust da je moras onako malo izvuc. Al sve u svemu skroz zanimljiv blend, upravo zato sta je skroz cudnovat je i dobar,
reka bi skroz neopterecen.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty03.02.13 23:22

ono sto sam ja primetio je da je iz kesice daleko slabiji po ukuisu od limenke. videcu kad otvorim ovu novu limenku koja mi je stigla iz svabije, mozda su nesto petljali, ili se strucno za*ebali... ko to zna...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty04.05.13 9:38

Disclaimer: recenzija na temelju jedne lule, courtesy of PKPL, ostavljam mogućnost da se kasnije predomislim.

Ovo je jedan veoma zanimljiv i balansiran duhan. Više je "polu aromatik", a kada latakija počne puštati svoje prste u okus ispada mi ustvari kao jedna engleska mješavina, makar po definiciji to nije. Smile

Sve note, osobito onaj famozni mac barenov cavendish, se nadopunjuju i ni u jednom trenutku ne odskaču od ostalih. Ovo je baš blend, a ne hrpa komponenti u jednoj posudi. Mislim da ću piknut ako nabasam na njega.

Ocjena: 4/5
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty04.05.13 10:00

foksieloy,
Ako prođeš ponekad kroz "deželu" (ili mimaš koga koji prolazi) zaustavi se u "travel free shop" od Regal-a u njemu barem u Gornji Radgoni su ga imali u poslednje vreme.

Meni su "šljive" jako omiljeni duhan puffy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Plumcake Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Plumcake   Mac Baren: Plumcake Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Plumcake
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mac Baren: Original Choice
» Mac Baren: Stockton
» Mac Baren: Virginia No. 1
» Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend
» Mac Baren: Mixture Aromatic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: