Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Stockton

Go down 
+3
jaky1
imnik
bayro
7 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty26.11.09 13:16

[You must be registered and logged in to see this link.]
A spun tobacco, cut in small birds eyes. A very special, mild and cool smoke. The natural sugar content of the ripe Virginia tobaccos gives Stockton a slight sweetness. Unsweetened Cavendish made from smoked dark-fired Kentucky tobaccos has been added, giving a piquant taste. As a result, the tobacco is slightly bitter and rounded in taste.

Zemlja porijekla: Danska
Sastav: cavendish,virginija
Jakost: 3/5
Oblik: kovanice
Pakiranje: limenka 100g
Mjesto kupnje: Havana shop Zagreb

“Doajen” među Mac Barenovim duhanima. Počeo se proizvoditi još 1953. godine i još danas se proizvodi. Kako i piše na kutiji duhan je “spun cut”, dakle duhan koji su mornari nosili na duga putovanja morem i motali ga u “užad” da bi ga kasnije rezali i žvakali ili pušili u lulama. Tako je duhan u takvom obliku mogao izdržati duga prekooceanska putovanja bez da gubi svoja prvobitna svojstva. No kasnije je postao popularan i među ostalim “kontinentalnim” pušačima lule i održao se do danas. No dosta povijesti.

Već sama činjenica da je duhan već preko pola stoljeća u proizvodnji govori o njegovoj kvaliteti. Kada se otvori, duhan je spreman za pušenje, dakle niti presuh, niti prevlažan, osjeti se miris ketchupa no već prilikom punjenja taj miris nestaje i nema te arome niti u tragovima prilikom pušenja.

Duhan je prema sastavu virginija i to tzv. Kentucky virginija i tzv. crvena virginija i naravno nešto malo cavendisha da cijeloj mješavini dade jednu diskretnu slatkastu notu, koja tijekom pušenja ne postaje otužna. Jednako tako, a što je kvaliteta samo vrhunskih duhana, od početka do konca pušenja duhan ne mijenja okus, a ako se pravilno puši (dakle polako, bez brzog povlačenja), cijelo vrijeme ostaje taj ugodni slatkasti prirodni okus odlične virginije i cavendisha.

To nije aromatik u “danskom” smislu, iako se radi o danskom duhanu, prije bi spadao u “engleze bez latakije”, ali s obzirom da je Mac Baren, stavio sam ga u ovu podkategoriju. Stockton je ozbiljan duhan, nije to neka slatka danska ili nizozemska mješavinica.

Preporučujem ga iskusnijim pušačima kada se zasite latakije i svojih “defaultnih” duhana. Osobno se ne opterećujem što je “spun cut” – ne radim kapelicu…već ga razmrvim i punim lulu kao i svaki drugi duhan. Odličan večernji duhan, kada vam se baš ne puši neka latakia, a niti neka slatka mješavinica. Cijena 62 kune, ako ga nađete…

Dakle uz Navy Flake, Latakiu Blend, Scottish Blend, Mixture – prva liga Mac Barenovih duhana. Još jednom – preporučujem ga iskusnijim pušačima, jer nije “bezazlen” kako se čini na prvi dim.

Ocjena: 5/5 (i zbog kvalitete i zbog cijene)

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty06.12.15 20:08

Malo sam lutao danas po forumu, podsecajuci se o kojim duhanima je sve pisano. Ovo je po meni jedna od najboljih MB-ovih mesavina. Nije previse aromatizovan, prijatan za pusenje i dobar za odmor od latakijskih bombi.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
jaky1
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
jaky1


Broj postova : 196
Join date : 23.09.2014
Age : 55
Lokacija : zagreb
Omiljeni duhani : MB Navy flake,Ashton C. Gentleman,HU Joschi`s Oriental Sunrise

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty06.12.15 20:19

Nazalost,nisam probao ali zahvaljujuci Bayrovoj recenziji i Imnikovom komentaru duhan je stavljen na popis nabavke.
Zaista se cini zanimljivim,hvala!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty06.12.15 20:53

Zadnje dvije limenke u Hrvatskoj kupili smo Šejker i ja! Šejker u Splitu, ja u "Tocororu" (mislim). Tako da je najbliže mjesto nabavke ili neki evropski e-shop ili herr Dreier u Grazu, za ekipu iz Hrvatske, a "Istočnoj" filijali preporučam "Pipatorium" u Budimpešti, ali obratite pažnju na to da je "szombat zarva" - subotom zatvoren i da onaj lik koji tamo radi zna samo klokotati mađarski! No sad odoh Off topic
Ali je duhan stvarno odličan i ostao mi je u dobrom sjećanju, kao i većina Mac Barenovih duhana!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
jaky1
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
jaky1


Broj postova : 196
Join date : 23.09.2014
Age : 55
Lokacija : zagreb
Omiljeni duhani : MB Navy flake,Ashton C. Gentleman,HU Joschi`s Oriental Sunrise

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty07.12.15 11:31

Znam da ga kod nas nas nema i zato,hvala Bogu na evropskim e-shopovima!!!!
Al svejedno hvala na info!!!!
[Vrh] Go down
zlays
Prva lula
Prva lula
zlays


Broj postova : 52
Join date : 05.01.2013
Age : 57
Lokacija : Sarajevo
Omiljeni duhani : There is a lot of them

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty22.10.17 10:42

Ovaj duhan redovno u rotaciji, prije par godina kada sam počinjao pušiti lijepo mi je opekao jezik Smile . Međutim čitajući po forumu postove iskusnije gospode ostavio sam ga da odstoji i punio malo rahlije i nema greške. Miris duhana se sviđa i mojoj gospođi, kada se lagano puši nema peckanja, nema grgljanja u luli. Znači samo lagano bez jakog povlačenja i sve ok . Ravnomjerno gori i meni se nije gasio.
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty22.10.17 12:41

Kaze na tobaccoreviews da se vise ne proizvodi... Sad
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty07.02.21 19:47

Eto, ponovno je u prodaji u drugim zemljama.
U potpunosti se slažem s prvim recenzentom. Baš paše kao odmor od latakijetina. Ima tu dikretnu slatkoću i pun okus. Jasno ako zabrzaš grize i grije se. Odličan MacBarenov duhan.
Jedino što room nota nije baš bezazlena vrlo je duhanska i gorkoslatka.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty07.02.21 21:04

Leo je napisao/la:
Eto, ponovno je u prodaji u drugim zemljama.
U potpunosti se slažem s prvim recenzentom. Baš paše kao odmor od latakijetina. Ima tu dikretnu slatkoću i pun okus. Jasno ako zabrzaš grize i grije se. Odličan MacBarenov duhan.
Jedino što room nota nije baš bezazlena vrlo je duhanska i gorkoslatka.

Je. Gad zna ujesti prilikom pripaljivanja, ali je odličan! Meni on nije aromatik, više Englez bez latakije sa finom aromom suhih smokava. Imam zahvaljujući našem Dadi dado 200 grama u rezervi da se nađe - ne traži kruha!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 56
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty07.02.21 21:09

Imam i ja kutiju zahvaljujući bayri ali nisam još probao.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Stockton Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Stockton   Mac Baren: Stockton Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Stockton
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mac Baren: Plumcake
» Mac Baren: Virginia No. 1
» Mac Baren: Original Choice
» Mac Baren 7 Seas Gold

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: