Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!

Go down 
+2
ssekir75
bayro
6 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty01.02.13 20:22

mda, moguce je...

sto se tice duhana, mislim da bi u JFH bili voljni uciniti ustupak, ako ih se zamoli. platiti odvojeno duhan i postarinu, sa dvije razlicite kartice (u slucaju da na carini traze izlistanje), i ove jednostavno zamoliti da ubace racun na kojem je iskazana besplatna DOPREMA.
Smile

ipak je u pitanju, sada, $24 kod obracuna osnovice, a to moze nesto malo smanjiti konacnu cifru prilikom obracuna nameta.
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty01.02.13 20:46

[quote="grga"]

sto se tice duhana, mislim da bi u JFH bili voljni uciniti ustupak, ako ih se zamoli. platiti odvojeno duhan i postarinu, sa dvije razlicite kartice (u slucaju da na carini traze izlistanje), i ove jednostavno zamoliti da ubace racun na kojem je iskazana besplatna DOPREMA.
Smile

ipak je u pitanju, sada, $24 kod obracuna osnovice, a to moze nesto malo smanjiti konacnu cifru prilikom obracuna nameta. [/quote

Da, trebalo bi pitati....ne moraju ćak biti ni dvije kartice, a ne moraju ni oni lagati....mogu jednostavno zatražiti Pay Pal Request, jedan za duhan, a drugi za poštarinu. U pošiljku ne moraju ubaciti nikakav račun, a kad roba stigne na carinu našima dostaviti samo Pay Pal ispis na kojem je cijena duhana. I ovo ti je provjereno u praksi...ne sa JFH već sa drugim trgovinama i prolazi - istini za volju potrebno je par prepiski putem e-maila da skuže što ti treba, ali kad jednom skuže funkcionira savršeno.
Ma, s obzirom na broj "import/export" narudžbi u posljednjih par godina mogao bi se nazvati dr.sc. carinsko-poštanskog prometa Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty01.02.13 20:50

king1976 je napisao/la:


Da, trebalo bi pitati....ne moraju ćak biti ni dvije kartice, a ne moraju ni oni lagati....mogu jednostavno zatražiti Pay Pal Request, jedan za duhan, a drugi za poštarinu. U pošiljku ne moraju ubaciti nikakav račun, a kad roba stigne na carinu našima dostaviti samo Pay Pal ispis na kojem je cijena duhana.

dvije razlicite kartice je bolje i sigurnije, iz razloga sto ovi mogu traziti bankovni ispis troskova kartice, u tom slucaju bi eventualno moglo doci do problema.
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty01.02.13 21:05

grga je napisao/la:


dvije razlicite kartice je bolje i sigurnije, iz razloga sto ovi mogu traziti bankovni ispis troskova kartice, u tom slucaju bi eventualno moglo doci do problema.

Sad već ulazimo u "forenziku" - zamećemo trag....no neće tražiti ispis kartice, jer im je jasno da se on ne može dobiti baš kad oni zažele....npr. ako se radi o AMEX-u koji dolazi jednom mjesečno i sl. Ne idu baš u tolike detalje, ali da je to sigurnije, svakako da.
Uostalom na bankovnom ispisu ne stoji "shipping" već naziv prodavatelja, a to se uvijek može opravdati da se radi o drugoj pošiljci koja se čeka, no kao što sam ti rekao neće se oni toliko detaljno zaj***at, jer ionako imaju previše pošiljki svaki dan.
Ne bi vjerovao, ali recimo Rijeka obradi 300-400 pošiljki radnim danom, kad se spoje praznici/viken taj broj se popne i na 1000, Split ćak nešto više, a vjerujem ni da Osijek ne zaostaje i to je jedan od razloga što oni ne idu baš previše u detalje, zadovolje se onim što je u paketu ili što im se pošalje putem faxa nakon što se primi poziv.
[Vrh] Go down
Sponsored content





duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!   duhana - Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine! - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Nesto malo o uvozu duhana i mogucem zaobilasku carine!
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Malo nostalgije....
» nesto sto se redje pusi
» malo ezoterike!!!
» Malo povijesti
» Malo o duhanima....

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: