Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Share

Pitanje za iskusne Lulaše!!!

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate

Broj postova : 486

Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 11:04

Mac Baren Black Ambrosia - u početku mi je bi, jak sad mi je OK, malo neutralan (možda je to moj opečeni jezik, to bi trebao biti aromatik, ako e ne varam)!
Radford Sunday' Fntasy - taj mi je najdraži
Macbaren - OC - jako fino
Borkum Riff - Original - ok
Alsbo Chery - katafakinstrofa, popušio jednu lulu, ko da žvačeš žavaku od koje te peče jezik!!!
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

Broj postova : 13239
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 11:17

Što se tiče jezika i nepca, to je nažalost nešto što se mora proći - nešto kao obred inicijacije. Samo nemoj napraviti grešku koju većina radi pa to probati "ublažiti" gaziranim pićima i to svim i bezalkoholnim i alkoholnim (piva, recimo).
Skuhaj čaj, po mogućnosti neki biljni, ali možeš i bilo koji drugi, po mogućnosti nezašećereni, to pij i za dva dana si kao nov.

Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

Broj postova : 2959
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 11:36

moj deda umro od raka pluca (doduse u 91-oj) a u zivotu zapalio jednu cigaretu, popusio do pola i zavrljacio je kroz prozor! a bio limar,bravar i kazandzija, radio sa kalajem,olovom,kiselinama,isparenjima... jel dosta? sta je izazvalo rak pluca,a? (javio se 15tak godina pre nego je umro i kucni prijatelj doktorka pulmolog rekla je da je pametnije da se ne dira)
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:15

Što ste vi? Topalovići? Koji si ti po redu: Maksimilijan, Aksentije, Laki ili božemesakloni Mirko?

[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:23

umrijet od smjeha

doduse,jesmo povezani sa grobarskim poslom, pravimo svecnjake za groblje (pravio deda,pravi cale,pravio i ja dok bio u nis Very Happy ) bogami,kako dugo zivimo i po ocu i po majci... (da ga ne ureknem...)
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:37

A zašto se bojiš samo raka na plućima? Kad si nas već počeo :sex: na tu temu, velike šanse imaš da ga dobiješ i na jeziku...To ti nije supruga rekla?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 12:52

@bayro je napisao/la:
Što ste vi? Topalovići? Koji si ti po redu: Maksimilijan, Aksentije, Laki ili božemesakloni Mirko?

A gdje je cestiti Milutin na ovom popisu?!?
Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 13:29

Ups, ispade Milutin? A tko je glumio Milutina? Paja Vuisić ili Ljuba Tadić? Mislim da je Paja, ali nisam siguran! pop

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 13:40

Da, Milutina je glumio pokojni Vujisic, legendarna pljuska za vrijeme citanja testamenta uz povik "U MENE SUMNJAS?"
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik

Broj postova : 2799

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 15:37

Paja je bio legenda... umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik

Broj postova : 2799

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 15:39

Inace radjene su studije koje jesu pokazale razliku pojave raka disajnih puteva kod nepusaca i pousaca, ali nema statisticki znacajne razlike. Ako te dovati dovatio te je. Niko ne zna kad ce biti pozvan gore.Stoga take it easy, od necega se mora umreti.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 16:25

Postoji i statistika, Papa Štrumf će točno znati - njegovo je područje; da pušači lule žive u prosjeku dulje od nepušača! Smanjenje stresa prije svega, način života... Ima nešto u tome.
Osim toga postoji i tzv. "prljava statistika". Već spomenuti Betrand Russel (Antišin avatar!) je umro u 91. godini. Pa zar ćemo kazati da je umro od posljedica pušenja? Nije! Umro je od starosti - ugasio se kao svijeća! Osim toga nema još nikakvih konkretnih i znanstveno opravdanih istraživanja koja bi dokazala uzročnu vezu između pušenja i raka pluća.
Sekirče je spominjao željezaru u Smederevu. A da ne spominjemo smog u Zagrebu, Beogradu, Sisku (hrvatski grad-slučaj po tom pitanju).
Način života i stres nas ubijaju, pušenje je u cijeloj toj priči imponderabilno!
I zato lule u ruke i guštajmo! Nitko od nas neće ostati za sjeme! Laughing

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 16:51

Ako smijem, primijetio bih da se na kraju sve (ipak) svodi na "moj" moto.
Laughing
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:08

a sta podrazumevas pod tim "moj te moto"?
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:09

ups, Sorry

bez "te"
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:12

bayro,namerno sam izostavio "moje" pancevo. na karaburmi osecam smradove iz rafinerije i hip-a Shocked

ali jedno si 100% u pravu - STRES UBIJA A NE NE ZNAM STA!!! i to tek kad prodje.
pogledajte koliko je ljudi pomrlo posle ratova "onako iz cista mira,zdravi-pravi". jes, ali stres bato...

ali da se ne ponavljamo,vec je sve ovo pisano u "elektricnoj luli"...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:17

@ssekir75 je napisao/la:
a sta podrazumevas pod tim "moj te moto"?

"Ionako cu umrijeti."
Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:34

Od nečeg se mora umrijeti. I da živimo pod staklenim zvonom, dišemo čisti planinski zrak, jedemo iskljućivo voće i povrće, bavimo se tjelesnom aktivnošću svaki dan... svejedno nas čeka isti kraj. To je jedina pravda! Zato treba guštat dok ide!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty17.12.09 19:48

tako je! zivi punim plucima! (makar dima lule Laughing )
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša

Broj postova : 1755
Omiljeni duhani : EMP, 965, McB Navy Flake, ST BL, Billy Budd

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty18.12.09 8:04

Da budemo precizniji, Russell je umro s 97 godina. S 89 je posljednji put bio u zatvoru (ali ne zbog lule... Smile )
[Vrh] Go down
http://antebudimir.wordpress.com/
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean

Broj postova : 1392

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty18.12.09 8:45

Decki hebeno ste offtopic

bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 11:59

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
Čitam malo ove Vaše a i tuđe recenzije duhana, i piše se stalno o raznoraznim ukusima, aromama,...

Ja sam neiskusan Lulaš, pušim svega 3 tjedna, i moram reći da sam se "zakačio"!! :-) Jes da me peče jezik i nepce, ali vjerujem da će proći!? Sviđa mi se okus duhana, ali ne osjećam sve te suptilne okuse u ustima!

Koliko vremena Vam je bilo potrebno da počnete osjećati sve te okuse duhana?? I dali ih ih svi, nužno, kad tad okuse??

Lp i thx :-)

Stari moj, kako to da si u tri tjedna koliko pušiš, već stigao i do herr Dreiera? Jednostavno sam radoznao!

[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate

Broj postova : 486

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 16:57

Slučajno sam vidio trgovinu kad sam čekao ženu da izađe iz Interspara!! :-)

Kad sma vidio sve one lule u vitrinama, duhane, blejao sam ko tele u šarena vrata!!! Kad sam došao u ZG, stalno sam razmišljao o lulama, gledoa po netu,... Nisam mogao vijerovti kolko ljubavi i energije ljudi ulažu da bi napravili lulu, zblendali duhane!!.... i onda sam otišo u Frankopansku i kupio prvu lulu!!

Btw. Juče sam se vratio iz Dreiera sa mojom prvom fensi šmensi luluom, (da išao sam po mećavi u Graz). Ček it aut, pod "Lule"

A odgovor, na moje pitanje?? :-)

Lp
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

Broj postova : 7334

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 17:25

Koje pitanje o pečenju jezika ili raku? What a Face

za prvo, puši dobre duhane... bez puno kemije, dakle izbjegavaj jeftine aromatike gdje je glavni sastojak kod "fermentacije" duhana glicerin... pisali smo već o tome. Puši polako s uživanjem, nekada se to zvalo pučkanje Very Happy , nisi na natjecanju, ako se lula gasi, nema veze... upali je ponovo. "Hladi" jezik s nekim dobrim čajem, ne gaziranim pičima. Ubrzo će proči nije bed....

Što se tiče raznih rakova..... ako imaš predispoziciju nema ti spasa devil . Inače statistike ( da ne bude greške od WHO- svjetske zdravstvene organizacije ) baš ne pokazuju neku preveliku vezu između pušenja i raka. Najpušačkije zemlje svijeta - Japan i Kina imaju broj slučajeva ispod normale.... a ni u ostalom svijetu nije baš epidemija.. i nepušaći oboljevaju od raka pluča takođe....

malo si više pročitaj o tome na: [You must be registered and logged in to see this link.] naravno obrađuje prvenstveno slučajeva pušača cigareta, koji su, za razliku od lule, bitno drugačiji.

jer:

dim se uvlači
rade se od izrazito nekvalitetnih duhana
papir je otrov - probaj odvojiti papir od cigareta zapali ga i pomiriši....
največi problam je u filteru - koji se radi od rezane celuloze - tako da komadičci završe u plučima pušaća i postaju žarište infekcija i svega što ide uz to....

prema tome ne zamaraj se, sigurno ćeš umrijeti ... jednog dana... a do tada probaj uživati u životu ... maksimalno. lula je jedan od načina Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

Broj postova : 7334

PostajNaslov: Re: Pitanje za iskusne Lulaše!!!   Pitanje za iskusne Lulaše!!! - Page 2 Empty20.12.09 17:28

i PS,

Zašto ti je nick savate? Imao sam nešto s time u mladosti....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/

Pitanje za iskusne Lulaše!!!
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next