Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty21.01.08 22:52

Da nebi išli offtopic više, ovdje možemo usporediti našu (ne)kulturu sa drugim zemljama. Naima na filmskoj akdemiji u Pragu gotovo svaki profesor puši lulu, asistenti ne, vjerovatno hijerajhiski poredak. Tamo su me lule i pocele ozbiljnije zanimati. Imaju jedno 5-6 dobro oskrbljenih ducana sa svim manje vise brendovima.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty21.01.08 23:08

Hm, u lijepoj našoj, a pogotovo u provincijalnom gradu kao što je Osijek pušenje lule je nešto što se možda viđa na filmu (Gospodari prstenova i slično), a u javnost izaći sa lulom je nešto strašno. Imam 28 godina i u nekoliko navrata sam pokušao pušiti lulu u javnosti. Dakle debakl čisti - pogledi, komentari tipa vidi djedice, preserava se i slično. Nikada nisam pušio zbog toga da bih nekoga zadivio ili nešto tako, već iz svog užitka. To ide tako daleko da me i u jednom tobacco shopu u Osijeku prodavačica bijelo gleda kad poželim pogledati jednu od pet lula ili kupiti jedan od četiri duhana. Uglavnom žalosno, jako žalosno. Da hodam po gradu sa deset cigareta u ustima nitko ne bi obraćao pažnju a kad vide lulu sablažnjavaju se uz komentar pa to samo djedice puše. Inače me ti komentari ne diraju baš jer ne obraćam pažnju previše ali ipak neka nelagoda je prisutna. Shvatio sam da kultura pušenja lule i cigara u Osijeku ne postoji. S cigaretama je stvar naravno sasvim drukčija.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty21.01.08 23:10

U Pragu je sasvim normalno vidjeti mladica kako pusi lulu. Ja ima isti probelm, imam skoro 30 a lice 20 godisnjaka tak da se stvar multiplicira dodatno Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty21.01.08 23:13

Ja znam za onaj Baker Street u Celetnoj, imaju stvarno vrhunski izbor lula, od Mastro de Papaja (kako je Kruno napisao), preko Petersonki do Dunhillica. No, izbor duhana im baš nije - barem u Celetnoj, nešto posebno. Nešto Mac Barena, Amphore i Petersonovih sirupa.
Spremam se u Prag opet na proljeće, pa ćeš mi dati (ako se sjetiš) adrese i drugih dućana. Very Happy
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty21.01.08 23:15

Nekaj sam procital na njihovom forumu da kane uvesti Esoterica Tobacciana koji navodno imaju neke od najboljih svjetskih duhana Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty21.01.08 23:41

Kruno, nemoj se zbog toga uopće brinuti. Dok psi laju, karavan prolazi. Znam da se osjećaš kao bijela vrana, ali to nije tvoj problem, nego njihov. Vjerujem da te blijedo gledaju, no ipak je pušenje lule tvoj izbor i sa vremenom ćeš već negdje u Kapucinskoj vidjeti kako ti u susret ide netko sa lulom. A ako neko želi staviti cigaretu u dupe i puštati dimne znakove, to je njegov problem, zar ne? Ipak živimo na brdovitom (u tvom slučaju ravničarskom) Balkanu. cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty21.01.08 23:59

Ma kao što rekoh već, ne obazirem se previše na druge. Inače sam jedan od onih koji se ne voli eksponirati u javnosti s bilo čime. Igrač iz sjene. Volim promatrati (ne i komentirati) ali ne i biti promatran. I tako u zadnje vrijeme u luli uživam gotovo isključivo u svom toplom domu u društvu moje zaručnice koja jedina u potpunosti razumije i podržava moju strast prema lulama.
Iako ću i to morati smanjiti malo jer bebač je na putu pa ipak nije baš uredu da često dimim u njihovoj blizini. No dolaze i topliji dani pa uvijek ostaje dvorište. :-)
E da, bilo bi lijepo vidjeti da mi u Kapucinskoj (kojom inaće prolazim svaki dan jer radim u neposrednoj blizini) u susret naiđe lulaš. To još nisam doživio. :-)
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 0:00

Budeš. Festina lente. Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 0:04

Nadam se jer: Onia predara rara.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 0:31

Ja se isto nevolim eksponirati, ali me se cuje.Ak nikak drukcije bum kroz guzicu progovoril ak mislim da sam u pravu Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 0:43

Nego što si studirao na filmskoj akademiji u Pragu? Ako se smije znati Very Happy
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 0:46

Fotografiju, animaciju i film. Ali samo godinu dana, a onda su mi sredstva presusila. Jer kad studiras na Engleskom onda moras placati.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 1:33

O nice, čini se da imamo još nekih zajedničkih tema osim lule Wink
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 1:47

Hehe, da i sa janimirom takodjer Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 19:11

Nešto čudno je u zraku! :-)
Evo maloprije me zvao kolega s kojim sam studirao i kaže mi da je kupio svoju prvu lulu i duhan, pa molio da mu objasnim početničke savijete! Nemoš vjerovati još jedna spašena duša :-)
Naravno rekao sam da se svakako prijavi na ovaj forum. Eto nadam se da ćemo uskoro imati još jednog člana.
Hehe zanimljivo kako sam još jučer kukako kako je lakše dobiti na lotu nego upoznati lulaša u Osijeku. :-)

Ipak ima nade!
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 19:37

heheh, super
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 19:40

Valjda će nas se barem pedesetak skupiti na forumu. Ne vjerujem da nema pedeset ljudi u hrvatskoj koji puše lulu.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 19:41

Ma ima, ali pitanje je koliko ih ima internetski elokventno Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 20:48

Ma mislim da ima i takvih Very Happy
Moraš nažicati reklamu na monitoru.hr Wink
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 20:57

Heh a kak da to napravim? Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 23:40

Pošalješ im neki dopis jesu za suradnju Wink
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 23:48

kaj da velim, mi smo neprofitabilni forum sa 12 clanova, od toga 6 aktivnih, oglasite nas Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 23:50

Heheheeeehehe lol!
Čuj nikada se ne zna. Možda upali Wink) Znaš da su danas neprofitabilne i ine.. udruge u modi Wink lol!
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty22.01.08 23:51

Ak nas ne oglase, štrajkacemo nepušenjem Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty23.01.08 1:54

evo moram se malo osvrnuti na ovu kulturu daleko smo jos od evropskih zemalja ali
u zgb. moram priznati to se naveliko mijenja . Lulu iskljucivo pusim u lokalnim bircevima jer doma smeta mojim ukucanima .Primjetio sam da su ljudi potpuno zanemarili mene sa lulom
sto prijasnjih godina nije bio slucaj.Uvjek je bilo poluglasnih dobacivanja i sl.Tako da sve u svemu sam vrlo ugodno iznenagen.
[Vrh] Go down
Sponsored content





(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj   (Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj Empty

[Vrh] Go down
 
(Ne)kultura pušenja lula u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Prodaja duhana za lule u Hrvatskoj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: