Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sredstva za čišćenje

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 18:28

Koristi li tko kakvo sredstvo za čišćenje (spraj,tekućinu i sl.).Ja imam Savinellijev spray...pipe cleaner no već mi je pri kraju
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 18:33

Hm nebih znao tocno, ja sam bio kupio neki set za 100 kn prije dosta vremena
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 19:48

Hm hm...ja do sada nisam koristio nista.
Za šta točno služi ta tekućina? Čišćenje izvana iznutra?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 19:50

iznutra...čisti i uklanja neugodan miris
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 19:58

To mozes i sa alkoholom za prvu ruku
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 20:45

A to sam si i mislio Wink. Iako još uvijek nisam osjetio nikakvu gorčinu ta bi trebao u takav pothvat.
Nakon koliko pušenja mogu očekivati da me čišćenje?
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 20:59

ma nakon dosta po mom saznanju, mislim da jje u tom pogledu Bayro na adekventniji (najduze pusi) pa mozda on zna preciznije
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 22:13

Hvala prijatelju, hvala na komplimentu. No da se vratimo temi; nikakvo sredstvo za glancanje lule izvana ne koristim, što se tiče glave lule. Poslije pušenja sa flanelskom krpicom znadem preći preko glave lule, i to je to. Vrat lule ponekad "dezinficiram" tako što pamučni čistač za lule malo umočim u "Stroh" 80 % rum koji se lako nabavi u Austriji i prođem nekoliko puta kroz vrat lule. Sam rum je oduran i čisti otrov za piti, ali je aromatičan i poslije takvog tretmana ostavim rastavljenu lulu preko noći (ili 24 sata) da se osuši i to je to.
Što se pak tiče usnika, koristim metodu svog prijatelja dr. Gumbasa, ponekad poslije pušenja namažem usnik sa sasvim malo kreme "Nivea" tek toliko da stane na vrh prsta i natrljam usnik, isto ostavim neko kraće vrijeme i ulaštim pamučnom ili flanelskom krpicom. Usnik sija ko pesja muda.
Kad se na usniku nakupi ona žućkasta skrama, nemojte je nikako pokušavati skidati nožićem ili sličnim priručnim alatljikama. Kupite u dućanu najfiniji (najsitniji) brusni papir za drvo i lagano ispolirajte cijeli usnik. Ponavljam, lagano i strpljivo. Kasnije ga dobro obrišite i namažite "Niveom" i to je to. Samo to je gadan i pipav posao, dakle, oboružajte se strpljenjem - idealna zanimacija za kakvo nedjeljno kišno poslijepodne uz šalicu dobrog čaja i jazz (preporučam Charliea Parkera) farao
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 22:32

Hvala na korisnim savjetima...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 23:28

Definitivno odlični savjeti. Ja sam do sada samo glavu obrisao krpicom i usnik štapićima tako da će ovi novi savjeti dobro doći.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 23:47

Ja imam neku pastu i za usisnik i glavu lule, proizvođac denicare, utipkajte u google pa vidite
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 23:54

ahhhha...to imam i ja...usnik je tom pastom teško ispolirati
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 23:56

Pa meni ok ide, skroz malo namazem i sav se sjaji
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty22.01.08 23:59

nije toliko za sjaj koliko za poliranje...naročito otisaka zubiju Laughing
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 0:03

a to da, meni je jedu stanwellicu frend izgrizo Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 0:04

zakaj posuđuješ lulu??...stavi frendu brnjicu Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 0:05

Sve te abrazivne paste ne vrijede ništa. Vjerujte mi, neću vam sada popovati, ali tu i tamo "Nivea" a za veći servis najfiniji brusni papir i puno, puno strpljivosti. Sve ovo drugo je da prostite - drek. Nusproizvod duhanske industrije, da se mazne lova. U nekim stvarima me podsjećaju na farmaceutske tvrtke, koje su pak arcilopovi...
I da ne zaboravim, ipak sam ja stari striček, pa zaboravljam, garež sa ruba glave NIKAKO ne skidati noževima ili sličnim oštrim stvarima, nego malo etilnog alkohola na vatu i lagano obrisati, pazeći pritom da alkohol ne curi po luli ili u glavu lule. Neka vata bude vlažna, ali ne mokra. I nemojte se razočarati ako vam i poslije tog tretmana ostane nešto crnila na glavi - to je od paljenja i normalna je stvar, sideeffect uživanja, ne bu vrijesu ništa od toga.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 1:44

usisnik iz nutra dali se cisti i kako sa cim
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 1:45

sa štapicem za čišcenje lule, nakon nekog vremena ja malo sa alkoholom natopim štapic pa iznutra provucem
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 1:47

kaj je to ko bobi stapic za uha
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 1:51

ne, pipe cleaner , ono sa cime cistis lulu poslije pusenja . Ovak nekaj :

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty23.01.08 7:58

Da Bobi i Rudi. Što je po tebi "usisnik" jesi li mislio možda na usnik, ili na čistom hrvatskom kamiš, ili na vrat lule ili se radi o tipfeleru? Usnik je dovoljno redovno čistiti poslije svakog pušenja, i ne štediti na pamučnim čistačima za lulu koje možeš imperatore i palikućo rimski kupiti u Masarykovoj, Tocororu ili Havana shopu, za sitne novce. Imaš ih i konusnih i ravnih. Dobri su i jedni i drugi. Jedino, ako si lulu mijenjao ili je dugo stajala, nije loše kroz usnik provući pamučni čistač umočen u medicinski alkohol, jer tu se znade naći svakakvoga gada. Dječjim štapićima se možeš poslužiti kod čišćenja vrata lule, poslije svakih desetak pušenja, jer tada ni pamučni štapići ne očiste svu gadost, samo pazi, jer ti Bobi i Rudi štapići su od plastike, ljetos mi je jedan pukao u vratu lule, jer sam ostavio previše pamuka, pa su bile drame i traženje raznih alata, dok nisam uspio to sve izvući van. Ugodno pušenje želim. farao
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty26.01.08 20:13

Evo sam se bacio na veliko čišćenje mojih ljubimaca. Pošto sam žešće prehlađen i nije mi do pušenja. Tako da sad koristim ovo vrijeme "apstinencije" da napravim nešto korisno. Eto sad nakon detaljnog tretmana moje pipe su opet čiste, mirišljave i spremne za novo punjenje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty28.01.08 7:44

odlicno bayro hvala na informacijama inace nova mi je lula i kao sto rekoh pocetnik sam u pusenju ali sam primjetio da nakon samo dva tijedna otkako pusim lulu cigarete me ne privlace tj probao sam jucer jednu zapaliti i ima odvratan okus (fuj)nakon drugog dima sam ju bacio.odo ja po cistace i na ciscenje lulice.
pozdrav
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty28.01.08 7:52

To je to, prijatelju. Nema ništa od silovanja. Ako si pušio cigarete pa te ponekad uhvati neopisiva želja za cigaretom, pa zapali, neće biti nikakva tragedija epohalna. No, s vremenom će toga biti sve manje i manje. Meni dim cigarete doista smrdi (ma smrdi zapravo cigaretni papir), no ne smeta mi niti sam ja neki nepušački fašist da bih drugima branio da blizu mene puše.
A ovo što se događa tebi - to je sasvim normalna stvar, biti će toga i više!
A za sve moguće i nemoguće savjete - tu smo. Više ljudi više zna, zar ne?
I ugodan ti početak radnog tjedna! :geek:
[Vrh] Go down
Sponsored content





čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty
PostajNaslov: Re: Sredstva za čišćenje   čišćenje - Sredstva za čišćenje Empty

[Vrh] Go down
 
Sredstva za čišćenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: