Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend

Go down 
+9
fićo
gstaraz
foksieloy
Matko
Sunka
ssekir75
Davorin
bayro
G.S.Patton
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty30.04.10 22:23

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zemlja porijekla: Danska
Jakost: 1/5
Sastav: Burley, Black Cavendish, Virginia
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: limenka 100g

Mac Baren Mixture came on the market in 1958, since when it has achieved the status of a classic. Mixture was the main source of inspiration for the work that went into developing Mixture Modern. Our tobacco master wished to develop a pipe tobacco with a flavour and aroma akin to Mixture, but which was milder and was cut in line with current trends. Mixture Modern was developed to create a natural, mild way for pipe smokers to make the acquaintance of the Mixture family.

Mixture Modern has retained much of the flavour experience that Mixture has imparted to pipe smokers over the last four decades, although as the name indicates Mixture Modern is milder than the original Mixture. Stringent demands were placed not only on the blend of tobacco leaves but also how the tobacco should be cut. One interesting element in Mixture Modern is the blend of the traditional Cavendish and a larger proportion of our new, mild Cavendish. Where the mild Cavendish imparts sweetness and lightness to the blend, the traditional Cavendish adds an intriguing depth.

The larger part of the tobacco leaves in Mixture Modern are loose cut, which makes Mixture Modern easy to fill. Mixture Modern also contains Ready Rubbed tobacco, which all else being equal makes the blend burn more slowly.

As with Mixture, the taste is one of nuances and the composition of the mild tobaccos makes Mixture Modern a mild, pleasant smoking experience. Others will find the mild, aromatic fragrance, which spreads through the room, agreeable. Mixture Modern is exceptionally easy to fill your pipe and to smoke.


Pregledao sam cijeli forum i nisam našao ništa o ovome duhanu, pa odlučih zatražit vaše mišljenje o istome. Meni osobno nije prejak (tako kaže i proizvođač), a i ne "grize" jezik. Trunčicu je možda prevlažan, pa se malo teže puši, ali pretpostavljam da će biti bolje kad izgubi mal na vlažnosti. Aroma je ugodna, malo slatkasta, a i miris u prostoriji ostavlja ugodan. Sve u svemu, jedna čvrsta četvorka!

Kaj vi velite?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty30.04.10 23:40

Jako sličan "Mixture"u - Scottish blend, samo je Scottish blend ready rubbed, a ovaj nije.
Iste su godine pušteni na tržište (1958) i to je zapravo jedina razlika.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty30.04.10 23:51

Ko zna, zna! Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty01.05.10 0:15

A čuj, sve to dolazi sa iskustvom. Zato i postoji ovaj forum da se vi ne morati patiti i istraživati po metodi pokušaja i pogrešaka kao Davorin, Keko, moja malenkost..

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty02.05.10 14:38

dimim ga povremeno, sasvim ok duhan....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty04.05.10 2:18

hm, meni su on i skotis dva sveta razlicita... ovaj je dosta blazi i sa jacom aromom. inace sasvim ok za svaki dan.

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty04.05.10 8:59

Scottish je manje aromatiziran, inače je ista formula i kod njega i kod Mixture Modern.
Znam mnogo starih šmekera kojima je Škotlanđanin u stalnoj rotaciji i tvrde da je to izvrsno izbalansiran duhan. Mogao bih se složiti sa s njima. I kod mene je u stalnog rotaciji.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty04.05.10 14:30

a sto onda mene skot redovno opali po jeziku a ovaj ne? mada mi skot vise odgovara sto se "arome" tice.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty04.05.10 16:47

ssekir75 je napisao/la:
a sto onda mene skot redovno opali po jeziku a ovaj ne? mada mi skot vise odgovara sto se "arome" tice.

Same here, zato je ostavljen sa strane, za neka druga vremena.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty04.05.10 18:27

Mladi ste vi dečki. Mene već dugo nijedan duhan nije po "opalio po jeziku".
Zapravo je. Prošle godine zeleni Sillem, ali to je zato jer sam pet lula za redom sprašio. tenkre

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty04.05.10 21:26

neka si i u pravu, ali obicni domaci nepreradjeni duvan koji sam vise puta pusio nije me opekao. kako to? danac me isto nikad nije opekao a bio sam puno neiskusniji nego sad.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty05.05.10 0:19

Nije te opekao jer duhan nije u sebi imao aromata (sad nije bitno jesu li kemija ili prirodni).

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty05.05.10 0:21

prirodni nije ali danac jeste bounce
[Vrh] Go down
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty27.11.12 0:56

Moj prvi duhan. [You must be registered and logged in to see this image.]

Sa njim sam upušio ove dvije lule kaj imam.
Duhan aromatiziran malo, što je i logično jer je u ovom podforumu, lol.

Inače, navodno je Vanilija unutra natapirana malo, no meni je jači miris nekakvog voća, samo se četveroumim kojeg to konkretno. Vaniliju baš i ne volim, sem u sladoledu, tak da mi je ovo sve nekako čudno.
Dobar duhan, zna peć, odnosno primjetih da se brzo zagrije u luli i ako se brže vuće, dosta grize jezik. Na mojoj individualnoj ljestvici od 1-5 mu dajem 3,73.
Relativno dobra cijena za kvalitetu koju pruža. Sušlji mi manje paše nego mrvicu vlažniji. Fin miris ostavlja za nelulaše u prostoriji. Ima gubitak konstante pri kraju i mijenja mi tad boju okusa na rupičasto. Ipak, ovaj blend definitivno bu se vrtio u mojoj budućoj pušačkoj rotaciji.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty27.11.12 1:05

ovo je bio i moj prvi duvan i još uvik mi je u rotaciji.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty28.11.12 1:15

ja sam ga odavno batalio. u prvo vreme mi odgovarao, posle mi imao neki cudan ukus. okrenuo se na scottish.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Mac Baren: Mixture Modern   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty04.05.13 13:24

[You must be registered and logged in to see this image.]

Disclaimer: recenzija na temelju jedne lule, courtesy of PKPL, ostavljam mogućnost da se kasnije predomislim.

Još jedna od Mac Baren sveto trojstvo (kako ih ja zovem) kombinacija. Burley, Virginia, i Mac Barenov Cavendish zmiksanih u blend. U ovom slučaju, meni barem tako izgleda, je puno manje burley, a veći udio virginije. Rezultat je jedan blagi, slatkasti duhan, koji ne dominira okus. Kao jedna jutarnja blaga mješavina za onu prvu lulu kad ste još pospani i niste jeli. Od presvetog trojstva, osobno, najbolji duhan mi je Symphony, koji je u odnosu na ovoga puno jači sa više burleyeve orašastosti.

Vidim zašto bi se nekome ovaj duhan sviđao, kvaliteta je na nivou, no meni osobno ne odgovara. Pre-kamiličast je. Smile

Ocjena: 2/5
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty13.08.13 11:24

Ovaj bi duhan svrstao u familiju Scottisha i Navy Flake-a... ima malo jaču aromu i malo se laganije puši.
Meni nije baš predobro sjeo; puno više mi se sviđa Scottish u ustima; dok room nota mi je nekako ugodnija u ovom duhanu.

Dakle, aroma je standardno medeno orašasta sa nijansama vočnoga i blage vanilije... ja sam ga doživio kao puno jednostavnijeg od Scottisha po pitanju aroma i baca na malo slađe Virginije, ali je malo pre lagan.
Za usporedbu, u Modernom Dancu uspijem izolirati razne mirise, okuse... arome... Navy mi je pre siromašan i ravan, dok u Scottishu nema fore da provalim kakvih sve okusa i mirisa ima.

Sve u svemu, daleko od toga da mi se ne sviđa, ali ako mogu birati u ovoj "familiji" duhana, uvijek ču bez razmišljanja odabrati najprije Scottish, pa tek ako ga nema bi si uzeo Danca pa kao poslijednju alternativu Navy Flake.

Uglavnom ukus kojeg se zaželi čovijek svako toliko pa srečom imamo tu ta tri primjerka među kojima možemo uvijek odabrati šta nam odgovara.

Po jačini u ustima:
1. Scottish
2. Navy Flake
3. Modern Danish

Po aromi:
1. Navy Flake
2. Modern Danish
3. Scottish

Modern u nazivu mu savršeno paše... malo pre modernog okusa ako se to može reči; Nije ni tu ni tamo i definitivno mu fali karaktera po mojim kriterijima.

Smrviti par Flakeova (4-5) u vrečicu od 50 gr. definitivno pomogne ovom duhanu da dobije malo definicije; ovako je malo pre razvodnjen na žalost.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty08.01.14 8:16

Danish mixture modern je odličan duhan :ne grize,odlično i ravnomjerno gori i daje fine slatkasto-voćne arome .Nije pre jak nikotinom i okusom.Aftertaste i roomnote čista petica.U zadnje vrijeme sam se opasno zakačio na Scottish pa sam uzeo Danish i Navy flake da probam..
Kako stvari stoje ovi Mc Barenovi duhani lako su dobavljivi kod nas ,cijenom nisu preskupi pa će u redovnu rotaciju
Ocjena za Danish Mixture modern 4.5/5
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty11.01.14 21:23

kupio ga taman danas! malo je vlazan, mozda treba malo odstajati i dat mu da diše.. opcenito mi se MB cine da su malo vlazniji.. ili je to samo moj pocetnicki dojam?
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty11.01.14 22:43

Mb koje sam kupovao u RH su bili malo vlažniji (ništa što 15tak minuta stajanja u žarnici neće popraviti), dok oni koje sam naručivao iz SAD su redom bili ili ok ili malo presuhi.

Pa sad, kako te zalomi.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty12.01.14 9:57

Sarmageddon je napisao/la:
opcenito mi se MB cine da su malo vlazniji..

Dobro ti se čini.  Smile 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty12.01.14 11:04

Pa da, tako sam uzeo od MB cherry&ambrosia, posto sam pocetnik pa su mi aromatici nekako po nekoj logici prihvatljiviji, da me ne "ubiju" zestinom a i room note da odgovara posto sam prestao s cigaretama.. i sad mi taj MB cherry&ambrosia stoji i ne znam kaj bi s njim... em je vlazan (ok, mozda se posusio u meduvremenu) em mi bas ne smeka.. pa ga na silu tu i tam ubacim u neku brzinsku lulu..
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty08.03.14 2:52

Kupio sam vrećicu ovog duhana, ali planiram i limenku čim budem bio u prilici. Kad se otvori vrećica fini miris sjena, nije prearomatičan pa može biti za svaki dan. Može se pušiti kako god i neće ugrist, room note je ugodan. Ovo je odličan duhan za početnike jer je lagan, fin i ne grize. Sve u svemu ocjena odličan!

Ocjena: 5/5
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty05.04.16 18:05

Jel vidio netko u zadnje vrijeme ovaj duhan? Tražio sam u Camelotu i Tocororu nemaju Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty
PostajNaslov: Re: Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend   Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend Empty

[Vrh] Go down
 
Mac Baren: Mixture Modern Danish Blend
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Mac Baren: Mixture Scottish Blend
» Planta- Danish black vanilla
» Mac Baren: Mixture Aromatic
» Mac Baren: Navy Mixture
» Golden Blend's No 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: