Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa moje tačke gledišta..

Go down 
+20
Lakeman
oliohardi
fićo
T.McR.
kamarad igorrr
foksieloy
Rob590
Matko
Capt. Horatio MacAllister
Antiša
Leo
420blackadder
--muki--
amaru
milo
Davorin
bayro
ssekir75
imnik
Nunki
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 48
Lokacija : osijek, HR

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty23.08.11 9:44

bayro je napisao/la:
Ma ti si glavna zvijezda programa! cheers
Oko toga nema zbora! Renesansni čovjek, osoba koja radi vrhunski fiš, sam peče 'leba, puši cammomile duhane, u stanju je u sebe usuti bačvu različitih alkohola bez (vidljivih) posljedica, čovjek sa najviše nadimaka na forumu, lik koji ne zna kako pripaliti vatru, ma milina od čovjeka, svaka majka bi te za zeta poželjela! umrijet od smjeha

Smile Smile Smile Smile ..... umrijet od smjeha
Smile Grga je legenda foruma Smile Smile Smile
[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty23.08.11 9:46

lol! umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty23.08.11 9:50

Ne mo's paliti vatru sa vlaznim drvima!
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty23.08.11 10:00

grga je napisao/la:
Ne mo's paliti vatru sa vlaznim drvima!
umrijet od smjeha
Možeš, možeš! A kako smo Antiša i ja vatru upalili? Uz pomoć filmskih trikova? umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty23.08.11 13:44

bayro je napisao/la:

Možeš, možeš! A kako smo Antiša i ja vatru upalili? Uz pomoć filmskih trikova? umrijet od smjeha

Dobro, tebe se tu ne racuna, tvoje srednje ime je Neron!
umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty23.08.11 14:05

Moje srednje ime je Vatroslav! bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty26.08.11 14:52

TIPS & TRIKOVI:

Kako da pravilno napuniš lulu i popušiš iz jednog paljenja?

Zapamti, nije ti pušenje lule takmičarski poduhvat, sem kad jeste, ali, takođe nije istina da što više puta pališ lulu, to je ukusnije. To je proturila gomila protuva koji ne umeju da puše lulu pravilno. Najbolje pušeno je iz cuga, a lula srednje veličine puši se oko sat i po, dakle, otprilike isto kao i Montecristo A. Malo li je?


Punjenje: objasnio sam ranije, ali da pojačam objašnjenje, evo ovako.

Ima raznih teorija punjenja lule, sve zavisi od lule i duvana. Pogledaš lulu, pogledaš duvan i cilj ti je uvek jedan, a to je da dobro, ravnomerno gori od početka do kraja.

Puniš dno tako da duvan ravnomerno, u obliku mladog meseca ravnomerno pokrije kotao, horizontalno položi strnjiku.

To ti je u srednje velikoj luli recimo visine 3 mm u grotlu.

Zatim dodaš još, nekih dva, tri, četiri puta, sve jače nabijajući. Praksa će da ti pokaže kako, cilj je da ujednačeno gori kroz sve zone.

Naravno, naravno, nije svetogrđe da se prigasi, ali, cilj je uvek da gori na ivici gašenja.

Kako?

Lepo. I jednostavno na prvi pogled. Tamper štogod da proglasiš za tamper je prvi koji interveniše. Kad osetiš da ti cug proklizava, pustiš samo da tamper pritisne pepeo koliko je težak. Zatim lagano duneš, ali LAGANO obratno u mundštuk, da raspališ žeravicu odozdo, puvučeš par dimova et voila! nema pregrevanja, nije se ugasilo, nema nadimljavanja prostorije i sagovornika, nisu oni tu izašli iz salamure.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty26.08.11 15:03

KADA JE LULA PREGREJANA?

Ako vladaš zanatom, nikada. U stvarnosti, ova teorija nema veze s mozgom. Meni se posle ne znam koliko hiljada popušenih lula, desi da se pregreje.

Ovo jeste najvažniji moment, jer, NE SMETNITE S UMA, dovodi potencijalno do uništenja vašeg izvora užitka.

Lula se, dok pušite, tetoši. Milujte je neprestano, time je hranite mastima koje se luče iz vašeg tela, sami uživate u taktilnom, a što je najvažnije, osećate njenu temperaturu.

Kada vam se učini da se pregrejala, idealno ovo ne bi trebalo da se dogodi, realno, događa se maltene svaki put, makar na kratko, naslonite je na obraz. Ako obraz oseća da peče, spustite je diskretno na sto ili već gde je udobno, pustite je da odahne.

Ako nećete, a nemojte, da dozvolite da se ugasi dok dolazi sebi, opet dunite malo obratno, ali ne i prema sebi.

Da zapamtiš: pregrejana lula jednako je loše duvansko iskustvo plus verovatnoća uništenja omiljenog kompanjona.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty26.08.11 15:52

ŠTOS KAD PALIŠ DNO GORIONIKA:

Svaki gorionik ima svoje ćudi, upoznaj svoju lulu, svaka je priča po sebi.

Opšte pravilo je, nemoj da se zaneseš kad te nikotin već dobro udari, nego i dalje keep your cool. Šibica. Naravno. Ne ulazi u grotlo vulkana sa švajs aparatom, da ne eksplodira.

Nema potrebe da zavlačiš šibicu u dimnjak, pljuni po ivicama, ne stidi se, stavi šibicu na vrh i povuci par puta.

To će da raspali grotlo, ne vuci ko konj, raspalilo se, inače rizikuješ da ti lula ode u materinu, to je najčešći uzrok propasti lule.

Polako i mirno vuci, tu je esencija, ali, esenciju moraš da znaš kako da srčeš, a da se čaša ne polomi.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty26.08.11 16:20

ŠTOS SA PEPELOM:

Pepeo služi i kao filter i kao kuler. Ne izbacuj ga nepotrebno. Kad osetiš da cug ne valja, pusti tamper, kojigod da je, da malo napravi reda u gorioniku, pa dalje srči.


Što si bolje spakovao duvan, a to je uvek problematično, bez obzira na iskustvo, to ćeš duže da srčeš kroz gornji sloj pepela i duvan će da daje svoj maksimum. Vežbaj!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty26.08.11 18:18

KOLIKO LULA DNEVNO?

Puši do mile volje, važno je da ti prija. Desetak, petnaestak dnevno je realno, kad imaš pred sobom prijatan dan. Svašta ćeš pametno da smisliš i uradiš.


DA LI DA SE BRINEM O ZDRAVLJU?

Što reče nedavno jedan moj prijatelj, doktor teologije: 'Duvan leči, zato je jedna od supstanci koje su prokažene'.

[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty26.08.11 20:44

nunki, po tvom broju popusenih lula ispada da ne vadis lulu iz usta ni kad jedes Smile a to sto kaze tvoj prijatelj, hmmm... vrlo lako moze da se desi da je covek debeeeelo u pravu... bounce
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty26.08.11 22:20

Uglavnom slažem se s tobom, no da mi stari lisci ne opterećujemo mlađe kolege, nije nikakva tragedija ako se lula tijekom pušenja iz bilo kojeg razloga ugasi.
Nije baš da smo "gomila protuva",no konkretno moj prijatelj Svigi i ja ovaj čas sjedimo na terasi, slušamo zrikavce poslije dugog kupanja, lagano pušikamo i pijuckamo, vodimo ugodne razgovore i jednim okom gledamo na forum i svako malo pripaljujemo lulu jer se u žaru diskusije lula odloži, ili se ode u kuhinju, ili po nešto u auto, no pušimo "Presbyterian mixture" sa velikim guštom.
Niti sebe niti mog prijatelja ne smatram "protuvama", a baš guštamo u duhanu i ne pravimo problem ako namse lula ugasi (a pravilno su napunjene). Toliko od mene.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty27.08.11 0:02

Mene je odavno prestalo zabrinjavati gasenje lule, vjerojatno zato sto mi se sada puno manje gasi.
Smile
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty27.08.11 0:36

Da, moram priznati da je i mene to na početku zabrinjavalo, to i grijanje lule.

No, sad nakon ponešto utakmica u nogama me to uopće ne brine, jer se u biti ne događa stalno, a kada se ugasi - pa nema frke, pripali se ponovno i ko da se ništa nije dogodilo.

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty27.08.11 12:28


Meni je to sasvim normalno da mi se ugasi lula i da je ponovno pripalim šibicom...nisam se ustvari do sada na to ni osvrtao , niti razmišljao o tome. Pušim , razmišljam i razmatram neke svoje misli i ideje , odložim lulu....normalno tada se ponekad ugasi, refleksno ni ne razmišljajući previše ponovo je palim i tako to traje i ide svojim tokom...
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty10.10.11 21:10

Nisam rekao da TREBA, nego da moze i toliko dnevno, ako ti 'krene'. Naravno, ni ja ne pusim toliko, to su izuzetni, mirni dani, posveceni ugodjavanju sebi i samo sebi, sto bas nije svakodnevica, nazalost.

Sto se gasenja tice, naravno, svima se gasi. Pa je potpalis. Idealno je iz cuga, ali, zaboga, nismo na takmicenju. Pravilno govorite, zaneses se, odlozis je, prigasi se, pa je pripalis, vrlo vazno.

Samo da ne ostane ugasena par dana, to vec ne valja za ponovno pripaljivanje. Very Happy
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty11.10.11 9:11

Zadnji čas se mi događa da makar pušio sve od aromatika pa do latakije prva polovina lule prava je muka.Hoče da grize, pregrijava se, gasi ali kad dođem do sredine sve to nestane i druga polovina je čisti užitak.
Dal premalo ili previše napunim lulu ?
Kod tampanja i gašenja lule držim se NUNKOVIH savjeta?
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty11.10.11 9:20

Može bit da prejako stisneš gornje dijelove na kraju punjenja.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty11.10.11 12:03

Leo je napisao/la:
Može bit da prejako stisneš gornje dijelove na kraju punjenja.
pionir je u pravu! Vjerojatno pri vrhu prejako stisneš. Probaj sa iskušanom metodom 3x3! prdac
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty11.10.11 15:24

Ali bez preteranog gnječenja nakon ubacivanja duhana.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty29.10.11 22:11

I da polako ovu priču (kojoj nikad kraja), ipak privodimo kraju, a valjalo bi i da se ostave neke nedopisane pikanterije za eventualnu publikaciju koju već odavno najavljuju ovde upisana gospoda.

Dakle, sve što ti treba je dobra pažnja, opuštenost, ljubav prema biljci zvanoj duvan u njenim mnoštvima varijeteta i nešto pribora.

Ovoliko prikazano na priloženoj fotki je dovoljno za ceo život, verujte, ali što više onih izdubljenih drvenih skalamerija ili već po preferenciji od kojeg materijala i što više duvana je neizostavno u što je moguće višem obimu i to je onda sasvim to.

Živeli mi.

[You must be registered and logged in to see this link.]



Zadnja promjena: Nunki; 29.10.11 22:53; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty31.10.11 16:49

Nunki- "moja točka gledišta" je i MOJA !! Laughing mislim da će se većina složiti da dobrog duhana nikad dosta, pa čak i u ovim "smotuljcima", ali lula je ipak kraljica, kraljica majka
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty31.10.11 16:53

Slazem se Amaru, ali povremeno valja i 'sarati po komsiluku', kad sam vec u braku uzoran supruznik. Malo li je? Very Happy
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty11.04.13 17:09

Zaboravio sam na ovo mudro štivo, a ono se izgubilo u bespućima forumske svakodnevice. Smile
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Sponsored content





moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   moje - Sa moje tačke gledišta.. - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Sa moje tačke gledišta..
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Moje lule
» Moje amaterke :)
» Moje lule
» Moje lule :-)
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: