Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa moje tačke gledišta..

Go down 
+20
Lakeman
oliohardi
fićo
T.McR.
kamarad igorrr
foksieloy
Rob590
Matko
Capt. Horatio MacAllister
Antiša
Leo
420blackadder
--muki--
amaru
milo
Davorin
bayro
ssekir75
imnik
Nunki
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 11:40

Vid' vid', vaskrso mi topik... Very Happy
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 11:44

Nunki je napisao/la:
Vid' vid', vaskrso mi topik... Very Happy

Feniks. Very Happy
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 11:50

A i prekrstio si ga u blog, pa mu sad to dođe kao suptilan pritisak da jos mrsomudim jel'da? ;-)
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 12:48

Nunki je napisao/la:
A i prekrstio si ga u blog, pa mu sad to dođe kao suptilan pritisak da jos mrsomudim jel'da? ;-)

Ne znam o čemu pričaš, Fučkanje ali nije ti loša ideja. Very Happy
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Capt. Horatio MacAllister
Peče me jezik
Peče me jezik
Capt. Horatio MacAllister


Broj postova : 401
Join date : 16.04.2012
Age : 60
Lokacija : Zaprešić

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 13:11

Definitivno jedanod kvalitetnijih postova, koje sam uživao čitajući.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 17:36

Nažalost, tek sam danas otkrio (da nije Antišinog posta, ne bi još) ovu temu, ovaj blog... izvrsno štivo. Hvala ti, Nunki!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 18:59

Ej, dobri ljudi, hvala vama što vam se dopada. Pisano je pre tri godine iz bolničkog kreveta, kao lagana razbibriga u mučnoj prinudnoj dokolici zbog preloma skočnog zgloba i teške operacije koja je usledila.

Problem je što više ne mogu da pišem u onom kvazi-novokomponovano-džukačko-skorojevićkom maniru, a to mi je bilo zabavno, međutim, sada ne bi prošlo. Tada me niste znali, pa sam mogao da polako razvijem štos i 'lažno' se identifikujem u uvodnim postovima. Floberovskim manirom, što tada reče moja supruga, dok je čitala topik u nastajanju, slušala moje komentare i smejala se. Cool

Doduše, uvek mogu da nastavim i ovako. Videću, moram još jednom da sve pročitam.


Zadnja promjena: Nunki; 16.04.13 22:04; ukupno mijenjano 4 put/a.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 21:15

DOK LULE SPAVAJU: Lulama, kao i svakom živom biću neophodan je odmor. Dotakoh se toga ovlaš, ali, nikad dovoljno protesta u korist lula vs. nabeđenih tzv. uživalaca lule.

Kad si popušio, uradio sve kako sam napisao glede čišćenja i ostale higijene, lulu da odložiš i da je pustiš da spava. Uspravno ili blago nagnutu, vratom na gore. Ako je vres, barem da spava nedelju, idealno tri, a to i do dva meseca. E, zato ti treba dovoljan broj lula, da bi ih rotirao. Izbroj koliko ti treba i formiraj upotrebljivu kolekciju u skladu sa navikom/zadovoljstvom, nemoj nikada na uštrb lule, obiće ti se o glavu gadno, ovako ili onako, pre ili kasnije. To je neminovnost.

Otprilike, posle godinu dana u rotaciji, ostavi lulu i nekoliko meseci da se dobro odmori brate, i od tebe i od žeravice, aman, ima ona dušu i te kako je ima! Neko je jednom dobronamerno, svakako, komentarisao kako su mi lule na fotografijama prašnjave. Naravno da su. I treba. Tek kad je prašnjava, došlo joj je vreme da se pripali.

Morta i meeršaum su zahvalnije u tom pogledu, ali, moj savet je: svaku tretiraj kao da je vres i unuci će da uživaju, a to i praunuci, bože zdravlja u tvojoj zaostavštini. Sad, kazaćeš, zabole me za unuke, zabole me i za sinove, ali, caka je upravo u tome: tretiraj lulu KAO da je štediš za barem tri generacije unapred, ne stoga što ti je stalo da je neki tvoji genetski potomci pućkaju i prisećaju se tvog lika i dJela, nego, prosto, sebično, jer takvo ophođenje prema njenom visočanstvu luli će TEBI, sada, sledećih godina da pruži maksimum.

Lula neumoljivo kažnjava i najsitnije nasilje nad njom. Bez izuzetka.

[You must be registered and logged in to see this link.]



Zadnja promjena: Nunki; 16.04.13 22:42; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 21:26

I bi tako. Laughing
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 21:36

Kako?
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 22:23

Nastade brdo lula da se svaka stigne odmoriti. Wink
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 22:34

Jeste. To je neminovno, ali, hajde da se time pozabavimo, kad si već pomenuo.

Opšte je mesto, video sam po pravilu kod svakog pasioniranog ljubitelja lule, ni sam nisam izuzetak, bez obzira koliko da je iskustvo, masu nagomilanih lula koje su kupljene što budzašto, što naprečac i to je dabome, bez veze, ali je ljudski, sve u svrhu da se stvori masa lula, kako bi se njena visočanstva odmarala.

E, tu naročito mora da se bude mudar. Nije svaka lula koja naoko izgleda primamljivo, nužno tvoja istinska saputnica.

Biraj lulu pažljivo, dugo, polako. Nema smisla, makar i koštala deset nečega, recimo evra, da kupiš lulu koja ti neće 'leći'. Bolje je jedna savršena (po tvom kriterijumu, kojigod da je), nego pedeset onako-onako naoko prihvatljivih, koje će da skupljaju prašinu ne zato da bi se odmorile, nego stoga što više nikad za tvog veka neće biti napunjene i pušene, jer će da te razočara prvo njihovo punjenje i verovatno poslednje. Kupuj pažljivo, to ti je saputnik, lula je saveznik, prijatelj. Lula sluša muziku koju ti slušaš, lula misli misli koje ti misliš, lula pije piće koje ti piješ, lula vari jelo koje ti jedeš, lula voli koga ti voliš, ne treba ti falš intima, naopako.


Zadnja promjena: Nunki; 16.04.13 23:20; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.04.13 23:16

LULE DATE ILI DOBIJENE NA POKLON: Ovo je naročito klizav teren. Savet je: nikad ne poklanjajte lulu, sem ako je daroprimalac sa vama, dakle, saopštite mu unapred da hoćete da mu poklonite lulu, pa neka je ili sam odabere ili ćete ići zajedno da je opet on odabere, makar trajalo mesecima.

Ako vama neko nagovesti da želi da vas obraduje lulom kao poklonom, nađite snage, sposobnosti da mu/joj objasnite da ste dirnuti pažnjom, ali da se to može obaviti jedino tako što ćete ZAJEDNO otići i kupiti lulu, upotrebite svoju sposobnost urazumljivanja (balkanskog) mentaliteta i neka vam se saopšti koji je budžet, ako treba, a naiđete na TU lulu, doplatite i da nikom nije neprijatno. Verujte, stotine lula sam video, što tuđih što svojih, koje čame, zaboravljene, kao žrtve nečije dirljive neobaveštene pažnje.

Da li vam drugi kupuju gaće? Cipele? Čarape? Naliv-pera? Bračnog saputnika? E, nemojte ni da vam kupuju lulu. Takođe ih na isti način poklanjajte.

Lulu UVEK morate da držite, milujete, osetite i tek tada, ako je privlačnost uzajamna, rađa se šansa da se pretvorite u prijatelje. Vremenom se taj osećaj stiče, greške su neminovne i koštaju, to je deo procesa učenja.

Uvek posmatrajte, naročito kad su skupi primerci u pitanju, tim pre što je poslednjih par decenija nastala nakaradna moda svakakvih oblika koji, nemam ništa protiv, pružaju određen estetski ugođaj, ali da prostite, poserem se na estetiku, kad mi ne dimi kako treba, dakle, uvek posmatrajte, makako bio lep komad, zamislite kako će to da se zagreje, pregreje, progori, pusti ti umetnika, lula je da se puši, pa onda je sve ostalo dabome, dobrodošlo.

Evo, upravo završavam dno jedne, savršene, ali, onog momenta kad mi je stigla na poklon, bilo mi je jasno da je za nekih 7 mm duža u vratu, taman iznad onog što se pravi. Dobar estetski efekt, ali, majstore, bili su mnogi majstori koji su to probali, pa su videli da se pri takvoj konstrukciji, makako lepo izgledala, vrh dimnjaka pregreva, usijava. Srećom, vrhunski je materijal, srećom, umem da mazim lule, pa je ne punim kako bih voleo. Ali, šteta, nije tačno da se poklonu zubi ne gledaju. I te kako se gledaju, kad su lule u pitanju. Nema tu kompromisa.
[Vrh] Go down
Rob590
Prva lula
Prva lula
Rob590


Broj postova : 63
Join date : 11.03.2013
Age : 35
Lokacija : Zagreb (posao)/Varaždin (tu i tam vikendom)
Omiljeni duhani : McB Original Choice, PTR Connossieur's Choice, McB Navy Flake

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty17.04.13 7:32

Nadasve poučno... cheers
[Vrh] Go down
Capt. Horatio MacAllister
Peče me jezik
Peče me jezik
Capt. Horatio MacAllister


Broj postova : 401
Join date : 16.04.2012
Age : 60
Lokacija : Zaprešić

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty17.04.13 10:04

Nunki, želiš reći da je lula pre-intimna stvar da bi se poklanjala? S tim bih se mogao složiti. Još uvijek ima dovoljnko prostora za dobronamjerne, mogu se pklanjati upaljači, pepeljare, torbice, stalci i ormari za lule etc.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty17.04.13 10:37

Capt. Horatio MacAllister je napisao/la:
Nunki, želiš reći da je lula pre-intimna stvar da bi se poklanjala? S tim bih se mogao složiti. Još uvijek ima dovoljnko prostora za dobronamjerne, mogu se pklanjati upaljači, pepeljare, torbice, stalci i ormari za lule etc.

...kilogrami i kilogrami duhana....
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty16.07.13 15:00

Za jednog novaka i "usamljenog pušača" nadasve poučan topic. Puno stvari su ovdje izrečene koje čovjek osjeća a nije znao uobličiti u riječi. Krasan stil, Nunki, poučno, razumljivo...
[Vrh] Go down
T.McR.
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
T.McR.


Broj postova : 196
Join date : 02.12.2011
Age : 60
Lokacija : osijek
Omiljeni duhani : MB OC , Grga mix. , Frankenstein ,Pet.Delux , i sve sto je na stolu ponudjeno

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty18.07.13 8:14

Nunki je napisao/la:
Slazem se Amaru, ali povremeno valja i 'sarati po komsiluku', kad sam vec u braku uzoran supruznik.  Malo li je? Very Happy

biljezim se ,
puno dobro napisanog i srocenog,,,ali ovo,,,
ovo bih osobno postavio na pocetak svenapisanog
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty09.09.13 14:29

kamarad igorrr je napisao/la:
Za jednog novaka i "usamljenog pušača" nadasve poučan topic. Puno stvari su ovdje izrečene koje čovjek osjeća a nije znao uobličiti u riječi. Krasan stil, Nunki, poučno, razumljivo...
Potpisujem kako je Igorrr to rekao.Svaka čast Nunki!!Tvoj blog bi svaki početnik u svijetu lula trebao pročitati,kao obaveznu lektiru...
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty11.06.18 23:01

Ako se sad ovo ponovo pojavi posle pet godina u 'Pušionici', obećavam da ću da se potrudim da još ponešto napišem. :-D
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty11.06.18 23:43

Ovo je bilo iznimno za čitati i svako malo se vratim tom tekstu.
Uostalom, ako dozvolite, jako mi je drago da si opet s nama!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty12.06.18 0:04

Je, blog je odličan! Informativan, pametno pisan, odličan vodič za mlade pušače lule, a i za nas starije da se podsjetimo koje smo sve greške radili.
Jednom riječju, intelektualna kupka! Svaka čast Nunki!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty12.06.18 0:11

Onda mi niš' ne preostaje drugari, nego, kad sam se već 'vratio', a zapravo nikad nisam ni 'napustio', prosto mi se nije dalo da pišem...ne arhivirajte ovaj topik, malo je toga još moguće da dodam, ali, ali...neka ga.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty12.06.18 1:16

Negde, tokom ovog izlaganja, napisao sam, ako ne grešim, o neophodnosti i dobrobitima povremenog DUVANJA u lulu, no, da to ipak podrobnije obrazložim, izuzetno je bitno i čini tu suštinsku razliku između mučenja i uživanja.

Užitak pušenja se svodi na ohlađen dim. Nargile dabome, to čine daleko efikasnije, kome se ne da da se bakće s lulom, ima divnih umotvorina od kad je sveta i veka, ali, to nije više ova NAŠA priča. I ne bih da obrazlažem, svako duvansko zadovoljstvo je zadovoljstvo, kad je kvalitetno.

Mi se ovde bavimo kvalitetom iz ovog vida žarnice.

Dakle, ponavljam, nikad ne dovoljno, pušenje lule je umeće pušenja što hladnijeg dima iz veoma skučene posude. Ne postoji pravilno napunjena lula. Dabome, postoji izrazito glupavo napunjena, ali to smo negde ranije već apsolvirali. Svaka je napunjena i to je ta konkretna 'lomača' koju ti sad pušiš. Cilj ti je da je pušiš postepeno, da je dim hladan i da se ne gasi. Da prolaziš kroz zone sagorevanja.

Kako se to postiže?

Pošto si pripalio, lažno paljenje, jedno paljenje, po volji ti, malo nabij to što je primilo vatru, ne pritiskaj! Samo koliko je težina tampera, nečeg već čime to radiš. Ništa više, prosto da eliminišeš nedostatak kiseonika u sloju i omogućiš da dalje gori.

Zatim pušiš, sve vreme 'milujući' svoju lulu, pipaš je, osećaš je. Što prstima, da li je pregrejana, što usnama, da li je dim vlažan, gorak, vreo, da li si preterao...

Cilj je jednostavan: suv, relativno hladan dim. To je ravnoteža.

Svaki poremećaj, odloži lulu!

Preduzmi korektivne mere. Osnovno je: pusti je da se ohladi. Potom, povuci, ako još ima 'dah', lagano DUNI u nju. Na taj način postižeš da se ravnomerno i pravilno ponovo razgori, a da ne agresiraš 'od gore', šibicom.

Ovde si se BUKVALNO našao u liniji razlike između kiselog, amonijačnog, upljuvanog, da vam dalje ne gadim i - i dalje prijatnog, suvog ohlađenog, konkretnim aromama ispunjenog pušenja.

To će da raspiri žeravicu i daće ti najbolju moguću aromu.

Ako si prethodno nešto izgrešio, pusti je da 'umre', neka se ohladi do mlakog. Zatim položi tamper, prst, upaljač, po volji i navici ti, NE PRITISKAJ, spusti pepeo, zatim okreni lulu naopačke iznad pepeljare, NE TRESI, nego samo dozvoli da ono što samo ispadne ode, potom iznova pripali.

Prethodno si proverio da li si vukao preterano, da li se nakupio kondens. Odstrani ga čistilicom. Nauči se da ti se ništa od ovog, od prvog do ovog slova koje čitaš ne desi. Uživaj!


Zadnja promjena: Nunki; 06.07.18 20:11; ukupno mijenjano 5 put/a.
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty12.06.18 4:05

Nunki.,bravo za objasnjenje-to je to
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 6 Empty

[Vrh] Go down
 
Sa moje tačke gledišta..
[Vrh] 
Stranica 6 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Moje lule
» Moje mersamice
» Moje lule
» moje lule
» Moje pipe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: