Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sa moje tačke gledišta..

Go down 
+20
Lakeman
oliohardi
fićo
T.McR.
kamarad igorrr
foksieloy
Rob590
Matko
Capt. Horatio MacAllister
Antiša
Leo
420blackadder
--muki--
amaru
milo
Davorin
bayro
ssekir75
imnik
Nunki
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2205
Join date : 31.01.2017
Age : 43
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty12.06.18 10:23

Nunki je napisao/la:
...ne arhivirajte ovaj topik,

Nije u Arhivi. Ustvari, stavio sam ga pod Izdvojeno.

gentleman

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty12.06.18 11:49

Gospodine Nunki užitak Vas je čitati, samo nastavite. Smile
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty13.06.18 5:26

Kako ja ovo prije nisam vidio? gentleman ..to je mudrost u riječima...
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty14.06.18 20:47

Ovako predlažem: s obzirom da je ovaj moj topik (naknadno dokršten od vrlih rodonačelnika ovog cenjenog sajta u 'Nunkijev blog') ušao u devetu godinu postojanja, tu-i-tamo potonuvši u pozadinu usled mojih perioda neaktivnosti, ali ipak uvek tu, vreme je da mu se malo dâ na dinamici.

Budući da sam, a izdržalo je očigledno i test vremena, dobio toliko komplimenata, što od početnika, što od ništa manje iskusnih ili iskusnijih od mene uživalaca umeća dimljenja lule, spreman sam i da 'sviram po porudžbini', u meri u kojoj budem umeo, dabome. Što ne znači da neću i dalje da, kad mi dune, pišem ono što sâm poželim.

Dakle, cenjeni drugari, suuživaoci, izvolite, pitajte, sugerišite o čemu biste da čujete, a nisam do sada pokrio ovako ili onako, pišite i sami, dopunjujte me.

Neka cveta hiljadu cvetova, nije bitno koje je boje mačka, važno je da lovi miševe i tako dalje, bla, bla...živela božanska dokolica, istinski pokretač ljudske kreativnosti.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty14.06.18 21:39

Nunki, bit bloga je upravo u tome da pišeš "što ti dune", a ne da "sviraš po porudžbini"! Pa ti nisi neki kavanski svirač. Bar te ja kroz ove silne godine nisam takvim doživio!
Piši o svemu što smatraš bitnim; lulama, duhanima, akcesorijama, koje nas toliko vesele i koje tebe vesele - širok ti Dunav!
puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty14.06.18 21:56

Ama naravno da hoću, Bayro, no, možda se nisam dovoljno jasno izrazio, nekog može da zasvrbi 'to-i-to', voleo bi da pročita mišljenje, da se ne bi čekalo kada će i da li će da mi baš to 'dune', u tom smislu je 'sviranje po porudžbini'. Svejedno će biti sročeno u mom maniru. Wink

Nije neuobičajeno da čitaoci nešto pitaju autora bloga, on im na to odgovori, ali ako se ne dozvoljava, dobro, izbrišite molim moj predlog pa nastavljam dalje kako sam i do sad.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty14.06.18 22:28

Uzgred, Bayro, nehotice si mi evo, baš lepo dao šlagvort, pa da 'zasviram'.  lol!

Aksesoari.

Kad imaš lulu i duvan u njoj, jedini akseoar koji ti je potreban je - plamen. Bez svega ostalog, može, ako si vešt, ali nije to cilj.

Jer i 'sve ostalo' je jednako deo divnog rituala pušenja, ali šta je to 'sve ostalo' i kako konkretno izgleda, varira od osobe do osobe. Svi ljubitelji znaju da je adekvatna oprema i te kako bitna za što potpuniji ugođaj. Potrebni su vam pravi alati za pušenje, čišćenje, skladištenje i održavanje kako biste bili sigurni da će svaka popušena lula ostaviti za sobom prijatno iskustvo.

Odabir odgovarajućeg pribora za pušenje lule osigurava da ona održava svoj kvalitet i traje godinama.

Dakle, osvrnuću se na više-manje, ne neophodne, ali veoma poželjne aksesoare.

Dabome, počećemo od jedino neophodnog - plamena.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty14.06.18 23:18

Eto! Baš mi je drago da sam ti dao šlagvort!
Akcesoari su ogromna tema; od upaljača, šibica, tampera, čistača ovakvih ili onakvih, stalaka gdje odlažemo naše miljenice, pepeljara....
Ima svega toga na forumu, ali je prilično razbacano, tako da imaš tema za pisanje do mile volje!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty15.06.18 23:32

bayro je napisao/la:
Eto! ...Ima svega toga na forumu, ali je prilično razbacano...

Svakako Bayro, to i jeste izvorno bilo i ostaje jedan od osnovnih motiva za pisanje ovog topika/bloga. Da se na pristupačan način nađe objedinjeno.


Zadnja promjena: Nunki; 06.07.18 20:17; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Pantarei
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Pantarei


Broj postova : 278
Join date : 22.09.2017
Age : 40
Lokacija : Šibenik
Omiljeni duhani : Artisan's blend, Frog Morton, FVF

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty16.06.18 10:58

Ako biste bili voljni malo detaljnije opisati kako punite lulu i koji su trikovi da duhan gori ravnomjerno...spomenuli ste oblaganje dna, možete li to malo bolje opisati? Fala i živili!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty16.06.18 14:20

Pantarei je napisao/la:
Ako biste bili voljni malo detaljnije opisati kako punite lulu i koji su trikovi da duhan gori ravnomjerno...spomenuli ste oblaganje dna, možete li to malo bolje opisati? Fala i živili!

Nema nekih trikova. Punjenje je zaista stvar osećaja, zavisi od konkretne lule, njenih svojstava i oblika, od toga kako je rezan duvan. Uglavnom 'školski' je iz tri puta. Dole naslažeš 'gnezdo', zatim u sredini malo labavije, potom s vrha malo nabiješ. Pre nego što zapališ, obavezno probaj kakav je 'cug' na suvo, dok ne stekneš rutinu. Počni tako, posle nađi svoj 'štim'.  Ja punim tako što trpam na dno kako smatram da valja, potom dopunim, malo nabijem prstima, pljunem, ovlažim ivicu žarnice pljuvačkom, prinesem šibicu.

Ravnomerno gorenje je uslovljeno umećem pušenja lule, dimnjak ko dimnjak - treba kiseonik da bi duvan ravnomerno sagorevao, to regulišeš tamperom, a ako vučeš ko mazga, a vući ćeš, ako u žarnici nema dovoljno vazduha (za to ti tamper i služi) pregrejaće se dim, potom lula, stvoriće se kondens, zasmrdeće na ustajalu mokraću i ostale gadosti. Dakle, smireno, polako, ti si ej, gošpar, lulaš, uvek dimi na ivici da se ugasi - ne dozvoljavaš da ti na palatum dopre vreo dim, nisi pošao u pohod Etni ko Empedokle da se u nju strovališ, pratiš stanje, koriguješ. Ne umem bolje da objasnim.


Zadnja promjena: Nunki; 16.06.18 18:28; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty16.06.18 15:36

Ovo sa Etnom i Empedoklom je kraj! Vrištim od smijeha, i :psic: sam probudio!umrijet od smjeha umrijet od smjeha umrijet od smjeha
A pljuvačka na rubu žarnice nema baš veze sa punjenjem, već sa održavanjem lule, da se rub žalnice ne spali i pocrni bez veze!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty16.06.18 16:12

bayro je napisao/la:
A pljuvačka na rubu žarnice nema baš veze sa punjenjem, već sa održavanjem lule, da se rub žalnice ne spali i pocrni bez veze!

Veleuvaženi Bayro, eh, pa moram nekako da izvedem salto iz uletelog pitanja, ka nastavku pisanja o aksesoarima i održavanju lula. Da sam odgovor ostavio za kasnije, verovatno bih i zaboravio, ko zna kud bi otišlo sve ovo, pošto je apsolutno nepredvidivo i to mu je 'u opisu', tako da, reko', daj da odgovorim, dok još pamtim, da ne ispadnem nehotice nepristojan.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty16.06.18 16:26

Naravno! Samo naprijed Nunki! Uživam čitajući tvoj blog!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty17.06.18 13:23

Nedavno sam i ja "otkrio" ovaj blog koji vec dugo vremena egzistira na forumu i krenuo ga citati ispocetka. Pao sam cak i u iskusenje da si kopiram sve u word dokument i sistematiziram sve to, ali sam na vrijeme odustao, shvativsi da bi sve to izgubilo svoj smisao..ovako je puno bolje i u potpunosti odrazava namjeru pisca.

Dakle, uzivam u svakoj procitanoj recenici i zeljno ocekujem svaki slijedeci post!

Nunki, svaka cast!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty30.06.18 18:13

Da se vratimo aksesoarima: jedini koji je zaista neophodan je otkad je čovek došao u posed i saznanje umeća pušenja biljke N. tabacum - je vatra.

Ali, ali, nije svaka vatra ista. Neka je toplija, neka je hladnija. Da ne komplikujem i ne pametujem, duvanu u luli pogoduje temperatura vatre koju otprilike razvija vaša obična šibica od brezovog drveta i time je pripaljujete.

Izuzetak: Meerschaum ako vam se omakne pri paljenju šibicom, napravićete mrlju na luli. Ako vam to nije bitno, svejedno palite šibicom, inače, ipak plinskim upaljačem, onim običnim, nemojte da koristite 'švajs' upaljače, pretoplo je ionako, uništavate delikatne aromate! Poželjno je da ako koristite upaljač imate onaj što baca plamen ukoso, ali ništa nije nužno, 'u rukama Mandušića Vuka'... taj rad.

Kako paliti: pljuneš na prst. Ovlažiš ivicu lule, kresneš šibicu, kružnim pokretima, mirno, lagano, pratiš razvoj paljenja, pućkaš, ne vučeš ko konj, lepo odmereno, oseti. To ti je to.

Takozvano 'lažno paljenje': ako ti se 'lažno zapali' zapalilo ti se tako. Ako gori, malo ga potapkaj tamperom ili čime već, o tome ću kad dođemo do tog dela priče o akceasoarima i vuci fino, polako, na ivici gašenja. Duni u lulu, zaboga, kad treba! Bolje je da duneš nego da se ugasi. Kontroliši TEMPERATURU dima. U tome je sav kunst. Veoma je jednostavno.


Zadnja promjena: Nunki; 06.07.18 18:35; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Mire
Prva lula
Prva lula
Mire


Broj postova : 21
Join date : 18.05.2018
Age : 66
Lokacija : Novi Sad

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty06.07.18 12:13

Nunki, poštovani prijatelju, nedavno sam se priključio ovom društvu dobrih ljudi iako ovaj forum pratim od samog nastanka.Tvoj blog čitam i doživljavam kao vrhunski opis naše duhovne relaksacije.
Proteklih trideset godina lula je sastavni deo lepšeg dela mog života.Kamo sreće da smo svi mi na početku imali ovakav tekst...Zato ga od srca preporučujem svima bez obzira na lulaški staž. A da bilo šta dodam..nemam, nadam se da ćeš i dalje pisati.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty06.07.18 18:19

Svakako Mire i svi koji ste slično komentarisali, prijatno je pročitati da se vama koji pratite ovaj forum dopada moje piskaranje (koje i nije baš sasvim naivno, sem što je povremeno namerno takvo 'samonabeđenim' stilom) te da nalazite da je od koristi i informativno, što jeste osnovni cilj od prvog objavljenog posta u okviru ovog topika.

Biće još, naravno, potrudiću se da bude što je moguće bolji obuhvat, a u tome očekujem i da mi 'dobacivanjem' pomognete i to sam u više navrata naglasio i zamolio, uvek postoji verovatnoća da nešto previdim, zaboravim, ispustim...premda, ponovo pročitavši napisano tokom evo, još malo pa decenije - eh, kako vreme leti...vidim da počinjem da se tu i tamo sve više PONAVLJAM, ali opet, s dobrim razlogom, ističem savete u vezi s onim što je najčešće pogreška i dovodi do bitno smanjenog užitka ili razočarenja, jer, lula ne poznaje prečice. Zahtevan je i bogami kapriciozan medijum, kome ne odgovara, božemoj, postoje toliki drugi izvori zadovoljstva i daleko su manje zahtevni. Široko svakom polje i pravo.


Zadnja promjena: Nunki; 06.07.18 21:19; ukupno mijenjano 16 put/a.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty06.07.18 18:34

G.S.Patton je napisao/la:
...Pao sam cak i u iskusenje da si kopiram sve u word dokument i sistematiziram sve to, ali sam na vrijeme odustao, shvativsi da bi sve to izgubilo svoj smisao..ovako je puno bolje i u potpunosti odrazava namjeru pisca.

Da, apsolutno si pravilno procenio, jer, da mi je bila namera da dociram, uradio bih tako, kvazienciklopedijski sistematično; dabome, postarao bih se svejedno da ne bude suvoparno. No ovako, samo na prvi pogled haotično, u svakom slučaju spontano, rastegnuto na niz godina, čas padne prašina po tekstu, čas 'vaskrsne' ima određenu čar i za mene, a verujem i one koji čitaju, neki od početka, u nastajanju, neki kako je ko nailazio na tekst. Štaznam, postoji bezbroj načina da se nešto saopšti, ovo je jedan moguć, nikako jedini.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty26.04.19 0:15

Aksesoari, nastavak: pošto smo pravilno pripalili lulu, naučili smo se kako da kontrolišemo sagorevanje u 'dimnjaku', no ne lezi vraže, to zbog konstrukcije same lule, to zbog nedovoljnog iskustva, to zbog trenutno rđave procene vlažnosti duvana ili već bogznačega, dođe do kondenzacije, lula počne da 'grgolji'.

Nikakav problem, ti si gospodin ti znaš šta radiš, tebi sve lepo stoji.

Ako pušiš lulu bez filtera i nije nekakva komplikovana konstrukcija (stvar je individualna, ne bih sad o samim lulama, dovoljno sam već piskarao), dakle, ako nije komplikovana konstrukcija lule, gurneš čistač, lula se i dalje dimi, nebitno, ostaviš ga da upije kondens, izvučeš i nastaviš.

Ako pušiš s filterom, a pojavio se kondens, izvadiš muštiklu, zavučeš čistilicu, pokupiš.

Misliš da oni koji te posmatraju znaju išta drugo sem što ti se dive kako ti to nešto vešto 'prčkaš' oko svoje 'naprave'?

Čistilica kao aksesoar u izvornoj upotrebi, verujem da sam ranije već dovoljno napisao, tako da ne bih dalje o tome.


Zadnja promjena: Nunki; 26.04.19 15:10; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty26.04.19 0:37

Šta još iz ove serije? Da, svako ima potrebu da lulu na neko vreme odloži tokom seanse pušenja.

Negde na ovom Forumu možete da nađete moj topik posvećen isključivo tome, ako vas zanima detaljnije, ali nije neophodno.

Bilo koji držač/podmetač za lulu je bogomdan i neophodan aksesoar! Ostalo, odnosno izgled, oblik...prepušta se bez pametovanja svačijem ukusu.

Istresanje pepela tokom seanse (aksesoar - pepeljara): oceni kad je vreme, tj. kad je optimum između dogorelog/tamperom sabijenog i preostalog. Pepeo je koristan FILTER, to ne zaboravi.

Pepeo istresi tako što ćeš lulu da okreneš naopako, pod uglom koji proceniš da je optimalan u zavisnosti od toga kako si nabio duvan, kako je do tad gorelo, izgorelo, kako je rezan duvan...oceni, ukratko - ne 'divljaj' pusti da samo ispadne, ako treba da 'pomogneš', pomozi tako što ćeš vrat lule lagano otresti o kažipst, pusti te pepeljare sa plutom, to je sve čisto sranje za neznalice. Otresi kud te je volja, ali NEMOJ da povrediš INSTRUMENT.

p.s. Ako si pravi baja, otresaćeš lulu o potpeticu. :-p


Zadnja promjena: Nunki; 26.04.19 15:13; ukupno mijenjano 5 put/a.
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty26.04.19 11:14

Hej, Nunki!!!!!

Lijepo te je citati opet!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty26.04.19 13:41

Lule sem redovnog čišćenja, dakle elementarne 'higijene lule' posle svakog pušenja, valja s vremena na vreme očistiti temeljno, skinuti višak naslaga koje kad se suviše natalože, mogu da usled pritiska širenja 'kolača' izazvanog temperaturom dovedu do pucanja žarnice.

Tu postoje razne škole, moglo bi da se piše opširno, iskreno - ne vidim razlog. Budi prijatelj svojih lula, one će same da ti 'kažu' kad 'pate' i pomozi im tad.

Suština je: oslobodi lulu onog što joj smeta na najbezbolniji način. Alat je stvar individualnog izbora, a tvrditi da je nešto bolje od nečeg, nezahvalno je i ne bih da preporučujem ono što meni paše najbolje, pošto to nikako nužno nije i najbolje rešenje za svakog, niti za svaku lulu. Svakoj luli kad dođe vreme da je čistim, prilazim kao slučaju za sebe samim tim odlučujem se kako i to je po mom mišljenju jedini pravilan pristup.


Zadnja promjena: Nunki; 26.04.19 16:48; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty26.04.19 14:11

Volimo dabome, da uživamo u luli i van svog 'brloga':

Opet, neko zadene lulu u džep sakoa/jakne...ćušne je u pederšpajz...štaznam, neko voli picanski i sve je dabome, legitimno.

Bitno je da poneseš sa sobom sve što ti je neophodno od 'aksesoara' za van kuće, a oblanda je već pitanje individualnog izbora/stila.

Ne bih da nabrajam, pošto je jasno šta treba, a bez čega se i može. Na primer, salvetu, parče WC papira i slično, možeš i na licu mesta da pribaviš... Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 171190064

Neko moje pravilo je da su za oko mesec dana na putu dovoljne 3-4 kvalitetne lule i podrazumevajuće 'pinkle'.


Zadnja promjena: Nunki; 26.04.19 16:52; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty26.04.19 14:41

U suštini, 'aksesoara' i alata za održavanje i ne treba mnogo. LÚLA pak, nikad nije dovoljno, sve ostalo može da se improvizuje.

Ovako recimo, može da izgleda jedan moj za potrebu ilustracije prethodnih izlaganja u vezi sa aksesoarima probran, a više nego dovoljan i optimalan 'kompletić' svega što ti je potrebno za potpun užitak što doma, što vanka:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Svakako, sve izrečeno ni u kom slučaju nije u kamenu uklesano; neko će da smatra da mu je apsolutno neophodno sredstvo za uglancavanje lula, neko će da kaže, a zašto ni pomena o povremenom 'parfimisanju', niš' nisi rekao o policama/stalcima u kojim se lule odmaraju, ni reč o posudama za čuvanje/rehidriranje duvana...i tako dalje. Naravno, lista aksesoara je u najmanju ruku duga kolika je i ponuda proizvođača/trgovaca i prvenstveno naša tražnja.

Pokušao sam da se ograničim na zaista zgodno za imati/neophodno. Svako u ovom isključivo individualnom zadovoljstvu nalazi svoj optimum.  Vremenom naučiš šta ti je zaista potrebno, a šta ti je samo 'hvatalo prašinu' jer je kupljeno impulsivno i/ili za nedajbože i nikad nije poslužilo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Sa moje tačke gledišta..   Sa moje tačke gledišta.. - Page 7 Empty

[Vrh] Go down
 
Sa moje tačke gledišta..
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Moje lule
» moje lule
» Moje pipe
» Moje lule
» Moje lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: