Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Engleske mješavine

Go down 
+5
Antiša
Davorin
savate
ssekir75
bayro
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty02.06.10 19:24

Kako god okrenemo, sve se svodi na vrlo jednostavnu podijelu. Duhani koje ne volimo, volimo i one koje obožavamo!!! Very Happy Jer u današnjem kapitalističkom svijetu u kojem je najbitnije da se nešto proda ljepe svakave etikete, i fakat po imenu nemožeš ništa znati. Tako sam ja mislo da je PlumCake od MB-a hard core aromatik, jer me "kolač od šljiva" jako odbijao od kupnje, a ono sasvim pristojan, štoviše za mene, odličan duhan!!!

I najbitnije u svemu je da svako uživa u duhanu koji voli, pa makar to bio i Danski sirup na steroidima!!! Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty02.06.10 22:26

Ma zapravo ste u pravu. I Savate i Davorin i časni Imnik. U duhanu treba guštati.
Ja sam samo probao malo zajedno s vama razbistriti neke pojmove i nedosljednosti, ali se u principu sve svodi na ovo što ste napisali i sa čime ne mogu drugo nego se apsolutno složiti! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 13:59

Slazen se i ja sa ovim zadnjim ali isto me buni to sve skupa...
scratch
Znaci zapravo scottish, english, oriental i balkan su zapravo jedno te ista stvar samo ocito u balkancima i orientalima dominiraju - orientali!? A skoti i englezi su malo vise fudrani virginiom, a manje orientalima. Tako san ja bar svatija!? I naravno latakia koja je isto orientalni duhan ali ocito ga svi odvajaju i opcionalno dodavaju u pojedinu mjesavinu.
Al eto mozda je jednostavno kroz godine zadrzan opce prihvatljiv naziv "engleske mjesavine"
Ispravite me ako san krivo svatija scratch
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 14:31

Drago mi je da si opet otvorio ovu temu Marinko. Mislim da u svim "englezima" dominiraju uvijek virginija i orientali, a latakia je stvar "opcije" kako si definirao.
No ima puno istine u tome što si napisao da je jednostavno kroz godine zadržan taj naziv "engleske mješavine", pa se udomaćio za sve duhane koji nisu aromatici, iako ni to nije uvijek tako.
Recimo "žuti" Erinmore je pavi pravcati "englez", a aromatiziran je (doduše prirodno) i nema niti grama latakie.
Isto tako, kako sam napisao u jednom ranijem postu u ovom topicu, crni Sillem ima u sebi hrpetinu latakije, ali nikom ne pada na pamet da ga trpa u "engleze", nego tamo gdje mu i je mjesto - u aromatike.
Isto tako ima "engleza" sa aromom suhih smokava (dakle isto tako neka aroma), kao recimo Three Nuns, pa ti budi pametan!
No kako je napisao Davorin - ako ti se neki duhan sviđa, guštaj u njemu i ne opterećuj se u koju bi ga grupu stavio, jer kako vidimo - granice su vrlo labave i uvjetne. Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 14:45

Po cemu je Ernimore pravi pravcati englez ako je to mjesavine virginie i cavendisha?
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 15:18

pa sam si reko - virginia i cavendish...
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 15:47

hahaha koliko zbunjoze oko "engleske mjesavine" Smile Ali sve jedno odlican topic i puno mi je pomoga, pa sad...
Ja se recimo povodin za tin sta ti sam naziv sugerira, ako ti se pusi malo jace naglasen orientalni stih onda uzmes balkanca ili oriental, isto tako i sa latakion i nemozes falit.
Ali definitivno je zbunjujuce kakve se sve mjesavine nazivaju engleskim, zato i je lipo prodiskutirat bokun bar da okvirno stvoris neku sliku o meni najdrazoj mjesavini Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 15:55

ssekir75 je napisao/la:
pa sam si reko - virginia i cavendish...

Dobro, cavendish se moze izvesti iz bilo kojeg duhana, ali engleska mjesavina je virGinia -oriental (latakia), a ne cavendish... ILI???
postoji engleski cavendish, ali to je opet nesto drugo...
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 16:06

Mislim da je to samo zacin radi pojacanja slatkoce na vec postojecu bazu virginije i orientala kao i perique i jos puno toga sta se doda da bi se oplemenija blend i mozda odskaka od drugog. Zato i je zbunjoza jer se puno toga naziva engleskim misavinama.
I sad opet da se vratimo na pocetak, na kraju pusis ono sta ti se svidja bez obzira kako to neki nazivali umrijet od smjeha
Al sve jedno, lipo je imat neki okvir ili bolje rec smjernicu prema kojoj ces trazit sebi najbolju eng. misavinu u tom trenutku. Nekad malo sladju, nekad malo gorcu Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 16:09

Nije nikog briga u koju skupinu spada njegov omiljeni duhan. Ali malo, eto , raspravljamo..

Ako je prava engleska mjesavina mjesavina virginie i orijentalnih duhana, sa ili bez latakie onda engleska mjesavina nije mjesavina virginie i cavendisha, tako da mi ovaj sekircetov odgovor na post bas ne smeka Cool
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 17:06

Ja smatram da je engleska mješavina svaka mješavina čistih duhana.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 19:38

kolko ja znam da su cavendish "izmislili" englezi... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 19:51

pa ne mozes da ga svrstas u vestacke aromatike sigurno
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 19:52

ali mogu u VIRGINIJSKE MJESAVINE!!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 19:53

koje su opet vrsta engleza...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty06.12.11 20:10

Mate, sa kim se ti,svađaš? Sa samim sobom?
Uostalom, Sekirče je rekao povijesnu činjenicu, da su Englezi izmislil proces cavendisha, doduše iz nužde da se duhan konzervira na dulje vrijeme fermentacijom.
Uostalom, zaključili smo da je teško povući neke točne granice, nisu ovo matemetika ili logika gdje dva i dva uvijek daju četiri, a dvije ispravne premise točnu konkluziju.
Shvati ovo kao otvorenu diskusiju, ili kao slobodni debatni klub, jer je tema doista zanimljiva!
Nema ljutnje! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 10:50

Pa da, znaci ocito se taj naziv jednostavno udomacija za sve mjesavine koje se sastoje od cistih ili prirodnim procesom aromaticnih duhana kao sta su orientalni duhani, cavendih itd...
Vjerovatno tj. naravno da su se ljudi u to vrime igrali okusima zbog svojih zakona koji im nije dozvoljava raznorazne aditive, sladila i pojacivace okusa da koriste ove duhane koji su po prirodi, nacinu susenja i pripremi poprilicno aromaticni sami od sebe i kao takvi upotpune mjesavinu bogatstvom okusa. I jedino sta mogu rec, nije svako zlo za zlo Smile srica sta su imali takav zakon i sta su eksperimentirali na ovaj ili onaj nacin i dobili misavinu za prste polizat Smile
U glavnom ocito se naziv udomacija samo danas vise nitko ne moze sa sigurnoscu rec da li je dodavana neka ekstra aroma iako se naziva englez, jbg nije ni cudo ipak zivimo u svijetu galofaka tako da emulgatori nisu zaobisli ni duhanski svijet. Al sta je tu je, uvjeren san da postoje blendovi koji se jos uvik rade na tradicionalan nacin.....valjda Smile
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 11:59

Postoje dobra, loša i Clan mješavina.
Nacionalni predznak se dodaje ovisno o podrijetlu. turčin
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 12:00

Evo, ja zbilja rjetko, da ne kazem nikad, naiđem na englesku mjesavinu (virginia, oriental, latakia, burley) da ima u sebi i cavendish.
Da li mozes nabrojiti par (s obzirom da kazes da ih ima puno)?
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 12:41

Evo ti neke:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ovo je navodno klasifikacija Petera Stokkebye-a:
Va = Virginia
Va + Perique = Va/Per
Va + Latakia = English
Va + Oriental/Turkish = Oriental
Va + Oriental/Turkish + Latakia = Balkan (possibly w/out Virginia)
Va + Oriental/Turkish + Latakia + Cavendish = Scottish
* depending on the blender Perique or Cavendish may be used to any formula above as a ‘condiment’.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 14:54

Hvala Ante, al evo vidis on je stavija virginija plus latakia kao english Smile Ma ovo moze u nedogled hahaha al isto je navea cavendish i perique da se moze dodat u bilo koju gore navedenu misavinu ovisno o blenderu i valjda sta taj zeli postic.
U glavnom stvar je poprilicno razjasnjena, granice ocito nema, pravila ne postoje. Nekako mi je najblize objasnjenje upravo ono sta si stavija citat sa wikipedie da se radi o duhanima bez ikakvih dodataka, znaci samo prirodne arome....
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 15:06

a koj je onda rog dunhill 965 ako nije englez ? a u sastavu ima cavendish, kolko se ja ssecam.

uostalom lepo pise u onom citatu, englezi su od cistih duvana, bez hemikalisanja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 15:18

Pa evo, mogao bi se svrstati i u engleze, ali htio sam ti reci da blendovi poput Ernimora koji su sastavljeni od virginije i cavndisha nisu "engleska mjesavina" i ne spadaju u istu samo zato sto imaju cavendish u sebi.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 15:19

Da, 965-ica ima cavendisha.

Kao što rekoh: dobar, loš i Clan podjela mi je najdraža. Wink
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty07.12.11 15:29

Gledajuci sve blendove koji se nazivaju englezima ocito u sebi sadrzavaju virginiju i orientale i to je ocito nekakva smjernica za engleze, a sad oce li neko dodat keki drugi duvan i u kakvim omjerima to je stvar blendera i sta zeli postic, bitno je da je nekako tradicionalno bez ikakvih aditiva i pojacivaca okusa. Tako san ja svatija eng. misavinu.
A ovo yankee sta si reka za Erinmor vjerovatno se radi o virginijskoj mjesavini scratch
Amo se pribacit u virginijske misavine da i to malo rezimiramo veseli
[Vrh] Go down
Sponsored content





Engleske mješavine - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Engleske mješavine   Engleske mješavine - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Engleske mješavine
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: