Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Lulaška defloracija

Go down 
+8
sinus
LenkoSmrk
darkoni013
Matko
imnik
Suspiria
dean
Sunka
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 4:08

Nisam našao adekvatniji podforum, pa stavih ovdje...

Bijah u Zabregu tijekom vikenda na skupu Pijanog Tvora, pa usput spojio ugodno sa korisnim obavivši i kupnje prvog lulaškog početničkog seta. Suspiria sa ovog i također mog foruma, mi je neizmjerno pomogao u savjetima, odabiru i svemu ostalome što je bilo potrebno, a kasnije nam se pridružio i ibublic, također član ovog a i mog foruma (ribolov, vrtlarstvo i lulaštvo ide prirodno zajedno cheers ).

Posjetih dućan u Frankopanskoj, no kolko sam nalukavao, Goge opjevane na forumu ovom nismo vidjeli. Što je kupljeno tamo, a što u trafici vidljivo je na slici računa. Sve zajedno oko 840 kn (115 eura), no s obzirom da sanjarim o luli još od vrtićkih dana, a da ne govorim da kad mi je koincidencijom došao Tolkienov Hobit pod ruku, da se ljubav i želja i strast prema luli samo pojačala, a tijekom 16 godina pušačkog staža cigaretama, i 2 godine katarze od njih konačno nađoh pravi tajming da krenem sa lulama.

Kak je sve u banani općenito, mislih si pa da bar potonem u stilu, onako sa lulom u ustima, Floydima ili Azrom u ušima i čiste savijesti sa rezigniranom facom [You must be registered and logged in to see this image.]


Lule su kupljene na moje očno sviđanje i intuiciju. Duhan također, te je ovaj dojč dobiven od Suspirije da ga isprobam dal će meni pasat, jer njemu nikak ne leži. Danas sam upušio prvi put obje lule, nadam se uspješno, i mislim nastavit upušavanje sa istom vrstom duhana sa kojom sam i počeo - to je na slici dolje ovaj žuti, Mixture Modern (jel to ime, ha?).

U Frankopanskoj je kupljeno sve osim Debele Berte, te također izuzevši dojč duhan, jedan komplet čehoslovačkog alata, usnika da isprobam, te 2 stalka za lule, to nabrojano je poklon od Suspirije (išel buš u raj, garantiram ti to Meštre [You must be registered and logged in to see this image.]).

Za sada se borim sa nekim početničkim stvarima, istražujem forum kolko god cajta imam, a kad bum zapeo, bum pitao.


[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 10:42

Čestitam

_________________
Mrzim mizantrope, osporavam nihiliste i družim se sa androfobima.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 10:47

Pa kud si uz ove fine duhane išel Borkum Riff kupovat... Shocked Very Happy Ne brini, oslići se hiću na njega ko blesavi kad s tim pobrumaš.
Nego... jel sad vidiš razliku u kvaliteti izrade one lule iz početnička seta i ove DB. Nisu ni jedna ni druga neakav preskupi komad, ali ova DB znatno odskače detaljima i ljepotom vrijesa kad primiš obje u ruku. Zato sam ti sugeriral da preskočiš početnički set. Opet, s druge strane, bitno je da si ipak sam odabral kaj ti je izgledalo ok u tom trenutku. Tak da se jednog dana ne uhvatiš tuć po glavi 'kaj sam se dal nagovorit kupit ono kaj mi se ne sviđa'.
No ja nisam ni blizu imal tak nešto za početak, već sam počel s posuđenom ibublicevom lulom.
I daj napiši kakav dojam, jel valjalo to kaj, ovo ono Laughing
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 12:04

Čestitke!
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 12:07

ma odlično si se opskrbio. moja preporuka - borkum i MB puši u jednoj, a balkan i english mix u drugoj luli. nisam pušio borkum, no black cavendish od savinellija mi je prearomatičan i nije mi se svidio. ovaj Mac Barren-ov ti je odličan (lagani) aromatik. O balkanu ne triba trošit riči. Die beste! A 1!
Lipo si krenio, sad će tek ludilo počet. Very Happy
[Vrh] Go down
darkoni013
Prva lula
Prva lula
darkoni013


Broj postova : 73
Join date : 06.03.2012
Age : 54
Lokacija : Pančevo

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 13:43

db je sjajna, kao i ceo komplet.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 16:43

Dok sam malopre čitao Matkov komentar vratih se naviše da vidim duhane. Sve stvar ličnog ukusa, ali ja lično bih zaobišao BR-a i ovaj MB, a više pažnje posvetio desnoj polovici slike, tj. Balkanu i Englezu.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 17:58

Imniče, i ja navijam za desnu stranu, al ko početnik treba isporbati i levu. Nema univerzalnog okusa, nego svakome paše svoje. Nadje se za mene delicija i kod aromatika i kod engleza sa više i manje latakie puffy
Uvjek spreman da probam nešto, što još nisam... (jedino što ne namjeravam probat je CLAN Very Happy )
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 18:39

Ja sam veliki pobornik latakije... tu i tamo zapalim neki "lagani" aomatik (glen piper od rm, petersonov luxury blend i već spomenuti mac barren). clanom ne namjeravam zagađivati lule, no čovik mora probat šta mu odgovara.
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 19:20

Sunka je friški i nebi ja njega odma forsiral sa latakiom.Možda njemu Latakia nebu ni legla.
Ima nas različitih i to je u redu.Ne treba padat pod utjecaj tuđih utisaka,neka istražuje sam.
Treba probati SVE ,pa i onaj omraženi Clan da zna na kaj nikad ne treba trošiti lovu.
Ovaj aromatic od Mc Barena je taman za start friškog lulaša.
Usput Sunka,lule su ti odlične.Odličan start.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 20:25

ako sam ja dobro ukapirao "intuitivno" si kupio db? to je dosta dobra lula, evo ja upravo pusim mb scottish iz jedne.

sinus je u pravu - treba probati SVE duvane koji ti padnu saka. pa cak i budjavi clan (koji je meni odvratan i na miris pa ga nisam ni probao). black cavendish je dobar duvan. konkretno od br-a ne znam, nisam probao, ali sam svojevremeno pusio crnu amforu koja mi je bila duvan br1 dok je postojala.

p.s. sta je u onim zip lock kesicama, ne vidi se najbolje?
[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 20:35

odličan star Sunka sve čestitke
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 21:46

Od Clan-a treba bežati što dalje. Po meni od njega gore je samo Club i Banatska ruža (hvala bogu da se više ne proizvode). To su jedine dve "delicije" koje su bile bačene nakon svega popušene 2-3 lule.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 21:53

eko ništa drugo, barem iscrpan izveštaj Laughing , ma sve je dobro, treba samo vremena da se formira ukus... jedno desetak godina Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty13.11.12 23:51

Suspiria je napisao/la:
Pa kud si uz ove fine duhane išel Borkum Riff kupovat... Shocked Very Happy Ne brini, oslići se hiću na njega ko blesavi kad s tim pobrumaš.
Nego... jel sad vidiš razliku u kvaliteti izrade one lule iz početnička seta i ove DB. Nisu ni jedna ni druga neakav preskupi komad, ali ova DB znatno odskače detaljima i ljepotom vrijesa kad primiš obje u ruku. Zato sam ti sugeriral da preskočiš početnički set. Opet, s druge strane, bitno je da si ipak sam odabral kaj ti je izgledalo ok u tom trenutku. Tak da se jednog dana ne uhvatiš tuć po glavi 'kaj sam se dal nagovorit kupit ono kaj mi se ne sviđa'.
No ja nisam ni blizu imal tak nešto za početak, već sam počel s posuđenom ibublicevom lulom.
I daj napiši kakav dojam, jel valjalo to kaj, ovo ono Laughing

Još ga nisam ni pofumal. Al iznenađenje kad sam na Finzuli pričal kak sam si lulu kupil, i kad ono Ištvanek otrči do jipa svog i dofura lulu svoju. Totalni suprajz. I onda sam mu dal da pofuma malo tog Borkuma za bruumat osliće. Nije se žalil [You must be registered and logged in to see this image.], al bilo je i gemišta i pivi i ostalog u igri tak da ko zna dal je osjetil kaj fuma uopće.

Iskreno, nije mi žao za Old Skul lulu. Za sada sam primjetio dvije stvari kojima nagainjem - dužim lulama i većim (volumenom) lulama. Old Skul je duži, Debela Berta je lulno veća. To su dvije stvari koje mi pašu. Ideal nekakav početnički je ostvaren, tak da ne brigaj. Dobro si preporčio i za sada u ovom nekompetentno početničkom stadiju ja sam prezadovoljan.

No kak vidim kaj se oblika i afiniteta prema izgledu, držanju i masi lula, vidim da budućnost okreće ka teškim, dugačkim i volumenski većim lulama no kaj su obični prosijeci.



Matko je napisao/la:
ma odlično si se opskrbio. moja preporuka - borkum i MB puši u jednoj, a balkan i english mix u drugoj luli. nisam pušio borkum, no black cavendish od savinellija mi je prearomatičan i nije mi se svidio. ovaj Mac Barren-ov ti je odličan (lagani) aromatik. O balkanu ne triba trošit riči. Die beste! A 1!
Lipo si krenio, sad će tek ludilo počet. Very Happy

Merci!
Da znaš da sam se morao par puta vrnut na sliku jer ne znam nazive još, pa da skužim o kojem duhanu pričaš. Upušavam obje lule trenutno i to samo sa jednim duhanom (ova bijela vrećica na slici Mixture Modern), a kad lule budu upušene (još 4 dana) isprobal bum u svakoj sve. Imam samo 2 lule i moram nekako sve isprobavat da vidim kaj mi paše najbolje.



sinus je napisao/la:
Sunka je friški i nebi ja njega odma forsiral sa latakiom.Možda njemu Latakia nebu ni legla.
Ima nas različitih i to je u redu.Ne treba padat pod utjecaj tuđih utisaka,neka istražuje sam.
Treba probati SVE ,pa i onaj omraženi Clan da zna na kaj nikad ne treba trošiti lovu.
Ovaj aromatic od Mc Barena je taman za start friškog lulaša.
Usput Sunka,lule su ti odlične.Odličan start.

Merci i tebi. Dobar start, definitivno. Latakia me baš zanima. Znam da ibublic je obožava, al bumo vidli kak bu meni sjela. Do tada čeka se upušavanje lula da dođe do kraja.



ssekir75 je napisao/la:
ako sam ja dobro ukapirao "intuitivno" si kupio db? to je dosta dobra lula, evo ja upravo pusim mb scottish iz jedne.

p.s. sta je u onim zip lock kesicama, ne vidi se najbolje?

Da, intuitivno je odabir bio napravljen. Još dok smo bili u prvom dućanu, pričao sam Suspiriji kakvi oblici lula me ustvari privlače i on je skužio na kaj tipujem i odveo me do jednog kioska gdje je bila Debela Berta i to je bila ljubav na prvi pogled. Debela Berta je za ovaj početnički staž čisto dobra. Kasnije namjeravam finiširaniju mojim željama lulu nabaviti si (veći volumen, dužu i deblje drvo - masivniju).

U zip vrećicama (na desnoj strani slike) su gumeni usnici (nastavci) koje mi je Suspirija poklonio da isprobam ako mi se bude sviđalo.

Na lijevoj strani su dvije vrećice u kojima je ona zaštita za lulu da se može pušit i po vjetru vani i slično. Kupih da vidim dal funkcionira.



Davorin je napisao/la:
eko ništa drugo, barem iscrpan izveštaj Laughing , ma sve je dobro, treba samo vremena da se formira ukus... jedno desetak godina Cool

Ah, to nikak problem neće biti. Strpljivo sam čekao oko 30 godina da počenm lulu pušiti, a da ti ne pričam koliko strpljenja je potrebno u određenim vrtlarskim stvarima, a kamoli da ti spomenem ribarsko čekanje ribe života [You must be registered and logged in to see this image.]




Uglavnom, kratki rezime...
Ja sam zadovoljan.

Najveći problem trenutno mi je često gašenje lule. Danas je završilo drugo pušenje 1/3 u obje lule. Znači još 4 dana upušavanja, do prve pune lule. Kad dođe pri dnu ili do kraja popušim duhan u luli, ostavim ga i protresem lulu, te onda pustim 1-3 sata da se ohladi i napravim čišćenje. Prije čišćenja naravno maknem pepeo, a zanima me dal smijem lagano sa češkim alatom (žlica) bez straha maknut pepeo a da ne oštetim cake koji se je (nisam ziher) formirao tijekom prethodna 2 pušenja.

Duhan koristim samo jedan (Modern mixture) i nemam neko mišljenje o njemu jer moram probat druge tako da dobijem paletu okusa i after tasteova. Koliko sam čitao, duhan dobije na odležavanju odnosno starosti, ali mislim da se ga može osjetiti na različitom nivou jer nije isto pušim li ga sad kad ne znam još pušit lulu ustvari ili nakon višegodišnjeg pušenja. Mislim, al to je moguće samo moja brija u glavi, da i vrsta/oblik lule može utjecat na doživljaj duhana.

Što se lula tiče, vidim da naginjem ka dužim lulama, ka masivnijim lulama (debljina drveta), ka većim glavama lule (veći volumen), ka okruglijim oblicima glava.

Jezik za sad ne peče, ali primjetih nakon pušenja da mi ostaje nekakav okus teži u ustima. Mislim da nije do vrste duhana, koliko na ponovno privikavanje sebe na dim (pušio sam 16 godina) ali i na drugačiju rezonancu dima, no što je cigaretin dim.

Neke stvari mi još nisu jasne, al ću probat pronaći odgovore ovdje na forumu, a ak ne nađem, budem pitao.
E da, napravil sam si i pepeljaru za lulu, al o tome sa slikama više u DIY kutku ili adekvatnijem podforumu ako ga ima? [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 4:26

Pitanje jedno u vezi nakupina čušpajza na stijenkama lule. Kako to maknuti i spriječiti da se ne događa.

Danas mi se zaštopala lula usred pušenja i maloprije sam je išao čistiti i vidim da se zaštopala ne od duhana, nego od nekakve smolaste nakupine (katran?).

Vjerujem da znate o čemu pričam. Uglavnom, počistio sam sa obje lule te gumaste, ljepljive, smolaste nakupine iz rupe koja iz glave lule ide prema usniku, no problem je što vidim da se cijeli jedan film takve smole obložio po unutarnjoj stijenki glave lule. Nisam uopće siguran jel to smola, cake ili nešto treće.

A također, otkud to? Lule su u zadnja 2 tjedna pušene isključivo jednom u 24 sata i svaki put počišćene sa čistačima kako spada.

I na kraju, konkretno što je to?
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 9:58

cake! kad završiš s pušenjem, fini pepeo istresi na papirić, a, ako ti je ostalo, neizgoreni duhan u pepeljaru. sa češkom alatkom počisti žarnicu - skini neizgoreni duhan sa stijenki, a potom vrati onaj fini pepeo u žarnicu. prstom začepi vrh žarnice i protresi lulu, tako da se pepeo "uhvati" po stijenkama. ostatak, na dnu lule, će ti pokupit vlagu, koja se nataložila. provuci čistač do žarnice i ostavi tako uru vrimena. istresi višak pepela, ostavi čistač u luli i okreni lulu naopako, tako da se sva preostala vlaga, "slijeva" na čistač.
ja tako sa svakom lulom i nema problema.
[Vrh] Go down
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 18:47

Kaj je cake tak smolast, gumast i relativno svjež?
Očistim ja dobro lulu. Ne ostavljam čistač u njoj, ali je uvijek ostavim barem nekoliko sati sa pepelom unutra da apsorbira vlagu.

Znači završim pušenje, ono pepela i eventualno malo duhana na dnu izmješam i ostavim tako barem 5-6 sati, a najčešće desetak sati, zatim to istresem, maknem ak se kaj nakupilo na stijenkama neizgorenog duhana, i prođem sa čistačima kak treba. Poanta je da mi se taj čušpajz nekak nagomilao u rupi gdje zrak prolazi i nekak sam ga isščeprkao sinoć. Ponača se kao male gomilice plastelina pomiješanog sa prašinom.

Ak treba, snimim video.
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
Gost
Gost
avatar



Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 19:07

nije to nekakav velik problem niti nesto neobicno. dogadja se. vjerojatno si previse tijesno napunio duhan ili si prejako tiskao tamperom.
ukoliko se dogodi u toku pusenja samo provuces cistac i stvar rijesena.
[Vrh] Go down
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 19:28

A kako da rovućem čistač kad nije poželjno u toku pušenja i dok se lula nije ohladila odvajat usnik od glave lule?

Pod čistač mislimo na žicu sa coflekima, jel?

Kaj se pretpostavki tvojih tiče, da, oboje bi moglo bit na snazi, ovo zadnje pogotovo jer imam fetiš ne istresat pepo uopće tijekom pušenja [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 19:31

pa i ne tribaš istresat pepeo tokom pušenja. sumnjam da imaš neku ogromnu lulu, koja ti se zaguši zbog previše pepela. u svaku lulu možeš uvuć čistač i bez da skidaš kamiš. pitanje je samo, pušiš li s filterom ili bez, te je li rupa u vratu lule centrirana s kamišom.
[Vrh] Go down
Sunka
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Sunka


Broj postova : 131
Join date : 28.10.2012
Age : 46
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : WOL Signature, TR Sunday's Fantasy, McB Navy Flake, McB Mixture Modern

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 19:34

Bez filtera, a lula je Debela Berta.
Idem uskoro zafumat Bertu, pa ću isprobat.
Ne zaguši se od pepela, nego od nakupine toh plastelinskog sekreta, koji je ili cake ili nešto drugo, ali nusprodukt pušenja jest.
[Vrh] Go down
https://www.pijanitvor.com
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty27.11.12 19:45

pa možeš onda provuć čistač i bez skidanja kamiša. ako čuješ grgljanje, samo ga ubaciš do žarnice da pokupi vlagu.
a taj sekret ti može bit i nedovoljno osušena lula nakon pušenja, tj., prije sljedećeg pušenja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty28.11.12 0:17

naravno da se cistac moze provuci.
osobno, sumnjam da bih ikad kupio lulul koja ne prolazi "cistac test".
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty28.11.12 9:49

Pa na jake bentice, obicno i ne ide, inace to je vise americka tradicija, europska, radi filtera, ne polaze toliko na to. Istina filter i pkupi kondenzat Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Lulaška defloracija Empty
PostajNaslov: Re: Lulaška defloracija   Lulaška defloracija Empty

[Vrh] Go down
 
Lulaška defloracija
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: