Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli

Go down 
Autor/icaPoruka
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli Empty
PostajNaslov: Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli   Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli Empty10.02.13 12:53

Ova metoda se primjenjuje ovisno o tome koliko lula imate u rotaciji, ali ne više od dva puta godišnje.
Između ostalog, vrlo je pogodna, dapače preporučljiva, za čišćenje polovnih lula koje ste naslijedili ili kupili na buvljaku.

Ja svoje lule solim jednom godišnje¸(iako mi se čini da je ovaj put prošla godina i pol jer sam izgubio popis) i to isključivo lule koje su u redovnoj rotaciji. One koje sam pušio 10 puta ne solim jer nema potrebe. S obzirom na to da u svim lulama pušim sve duhane, i latakije i aromatike, nataloži se u cake-u svega.

Prije svega, začepite vrat lule vatom. Možete upotrijebiti i čistač i gurnuti ga u žarnicu iako ja uvijek koristim vatu. Zatim se skine cake na pristojnu mjeru (oko 1mm), a zatim stavi sol do negdje 2 mm od ruba lule. Alkohol (može i 70% iako je 96% prikladniji jer brže ishlapi pa ne natopi stijenke vodom) se ulijeva dok ne dođe do vrha odnosno dok sol ne počne lagano plivati u njemu. Nemojte potopiti lulu.  Smile
Lule se ostave na tretmanu 15-ak sati. Bit će vam jasno kada je gotovo. Sol će se stvrdnuti i poprimiti smeđu boju.

Kada se sol istrese, prstom se može fino formirati (prešmirglati s preostalim zrncima soli) cake na mjestima gdje eventualno postoji prijelaz odnosno neravnina nastala uslijed skidanja cake-a s reamerom.

Evo kako to izgleda na slikama:

Peterson DLuxe
Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli 1-PetersonDL_zpsb2831456 Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli 2-PetersonDLafter_zpsd0064f28

Peterson Kenmare
Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli 3-PetersonKenm_zps94b5b6c3
Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli 4-PetersonKenmafter_zps2573e0f5

Stanwell Royal
Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli 5-Stanwell_zpsbc3b2539
Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli 6-Stanwellafter_zps1ce16346

Ako vam sol ne izgleda ovako nakon tretmana, morate promijeniti svoje nepušačke navike i ozbiljno se primiti lule!  Cool
---------------------------------------
P.S. Ukoliko ima kakvih pitanja ili nejasnoća, pitajte u ovoj temi. Ova je radi preglednosti zaključana, a kvalitetne prijedloge ćemo naknadno uklopiti u nju.  lula


Zadnja promjena: abudimir; 07.04.13 20:31; ukupno mijenjano 2 put/a.

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
 
Metoda čišćenja lule s alkoholom i soli
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» prvi tretman sa alkoholom i soli
» Frankova metoda punjenja lule
» Lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: