Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Servis Zippo upaljača - gdje i kako?

Go down 
+2
420blackadder
Antiša
6 posters
Autor/icaPoruka
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty17.04.13 22:38

Ako imate [You must be registered and logged in to see this link.] upaljač na kojem su godine uporabe ostavile svoj trag, ne brinite. Zippo se voli hvaliti doživotnom garancijom odnosno sloganom „It works or we fix it free!“ a da je tome tako, ponovno sam se uvjerio prije nekoliko dana. Naime, krajem drugog mjeseca, poslao sam svoj Zippo za lulu u „Zippo Repair Clinic“ u Bradfordu. Poklopac je bio raskliman jer je šarka (hrv. pant) s vremenom oslabila. Nadalje, izgubio sam limić koji se nalazio na vrhu mehanizma. Radio je on i bez toga (doduše, plamen se malo rasipao), ali odlučio sam ga poslati na servis da ga majstori srede.

Što je uključeno u uslugu servisa?
„Uobičajeni popravak upaljača uključuje popravak rasklimane šarke koja drži poklopac i zamjenu mehanizma s novim mehanizmom (Vaš originalni mehanizam se vraća nepopravljen). Finiš upaljača odnosno gravura nije pokrivena doživotnom garancijom.“

Postupak je sljedeći:
1. Izvadite mehanizam i stavite ga na stranu par dana da benzin ishlapi;
2. isprintajte ovaj [You must be registered and logged in to see this link.], navedite svoje podatke i ukratko opišite kvar na upaljaču;
3. vratite mehanizam u kućište i umetnite upaljač te formular u oveću kuvertu s balončićima (Zippo preporučuje da se šalje u većoj kuverti jer se navodno bolje postupa s većim paketima pri transportu).

Kuvertu zatvorite tek nakon što pokažete djelatniku pošte sadržaj jer će vas to tražiti. Preporučena poštarina (uz dodatak ''Otprema zrakoplovom'') iznosi 37,10 kuna. Stavite vrijednost pisma do 100 kuna da vam ne nabiju dodatne troškove u pošti. Dobit ćete broj tako da možete pratiti pošiljku na stranicama HP-a u USPS-a i vidjeti kada bude zaprimljena od strane Zippa. Moj upaljač je putovao 9 dana do servisa, na popravku je proveo 20 dana, a kući se vratio za 10 dana. Sveukupno je proteklo 40 dana od dana slanja do povratka upaljača.

U povratnoj kuverti bio je upaljač s novim mehanizmom, starim mehanizmom te dva besplatna kremena uz srdačne pozdrave Zippa. Unutar kuverte nalazila se i poruka u kojoj mi predlažu da ubuduće šaljem upaljač na popravak preko distributera za Hrvatsku zbog sve strožih poštanskih propisa. Upućeni znaju da je riječ o ''Satelitu'', ali ja sam ipak sigurniji kada šaljem direktno, a vjerujem da je to i puno brža metoda s obzirom na stanje i agilnost našeg distributera.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Inače, na Zippovoj [You must be registered and logged in to see this link.] može se vidjeti da postoji servis i u Njemačkoj, ali ja sam uvijek slao u Ameriku tako da nemam iskustva s tim servisom.

Pošaljite kuvertu na sljedeću adresu:
Zippo Repair Clinic
1932 Zippo Drive
Bradford, PA 16701, USA
Sada se strpite i pričekajte da vam stigne servisirani upaljač. Svaka čast Zippu na doživotnoj garanciji!  Cool


Zadnja promjena: Antiša; 14.04.17 12:09; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty17.04.13 23:20

Ja imam slična iskustva, no ja sam bio u kontaktu sa ovim servisom u Njemačkoj, koji je zapravo zadužen i za nas, barem prema odgovoru koji sam dobio od ovog Američkog servisa tj. iz Bradforda u Pasadeni. I meni su također rekli da bih trebao sve slati preko našeg predstavnika, no pošto sam ja to odbio, savjetovali su da onda probam prvo kontaktirati Europsku ispostavu.

Iskustvo s njima je jednako dobro kao i ovo koje je opisao Antiša, a uključuje čak i zamjenu originalnog mehanizma bez slanja mog originalnog Zippo upaljača njima u servis. Jedino što su zahtjevali jest kontrolni broj i slovo s dna Zippo upaljača, i jednu fotografiju. To sam im sve poslao na mail, i ljubazna gospođa, koja je bila zadužena za kontakt s korisnicima, poslala mi je o njihovom trošku dio koji je trebao biti zamjenjen. Zaista se rukovode tom maksimom "It works or we fix it free!“ možda čak i previše revnosno. Very Happy Uglavnom, svaka im čast ! Cool
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty18.12.13 19:09

Danas sam poslao Zippaća u Švabiju i baš me interesira......
[Vrh] Go down
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 54
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty18.12.13 19:23

Hm, stvarno im svaka cast. Nazalost sve je teze naci takve fime koje stoje iza svojih proizvoda.
Iako jos ima toga.
Moj "najbizarniji" slucaj je bio kada sam u jednu tvornicu (njemacka tvornica u Hrvatskoj)  odnio cizme koje sam nosio dvije godine da mi zamjene poplate (đonove) ako je ikako moguce. Tek sam u tvornici doznao da imam garanciju na poplate i zamjenili su mi ih bez naplate !!! Jos mi se "lik" ispricavao : "kao mora da je greska u smjesi je je nemoguce da se toliko "izlizu" u samo dvije godine". Ja sam mudro sutio jer da vide kud ja i koliko hodam ne bi bili toliko sigurni u svoj proizvod  Cool
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty18.12.13 19:50

Hmm, zaboravio sam objaviti svoje posljednje iskustvo.  Shocked 

Slao sam prijateljev Zippo na servis u Njemačku i vratio se kroz mjesec dana.
Upaljač je bio razvaljen, šarke potrgane, kućište izubijano... Vratili su ga složenog, limari su svoje sjajno odradili, novi mehanizam je ubačen i sve radi sjajno. Međutim, nije bilo poklončića kao iz USA, kremenčića, fitiljčića, a nisu vratili ni stari mehanizam dok ga iz Amerike uvijek vrate.

Ubuduće, ponovno šaljem u USA!  Cool 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty18.12.13 20:48

Antiša, švapski mentalitet je poznat...Kad su oni npr. trinkgeld ostavljali. A i poštarina je jeftinija nego za Ameriku, no da sam imao taj info, slao bi preko bare.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty18.12.13 21:28

Keko je napisao/la:
Antiša, švapski mentalitet je poznat...Kad su oni npr. trinkgeld ostavljali. A i poštarina je jeftinija nego za Ameriku, no da sam imao taj info, slao bi preko bare.

Zusammen oder getrennt? Aber natürlich, getrennt! Njemci... c-c-c...
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty31.01.14 12:42

Jučer stigao Zippo iz švabije. Stari, potrgani netaknut i ganc novi uz njega. Skidam kapu pravoj firmi!!!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty31.01.14 12:49

Da to je doživotna garancija.... Zippo je stvarno ozbiljna firma.... Još i kod nas je zastupa, isto tako ozbiljna firma  Very Happy 
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty06.02.14 21:13

Prijatelju je prije par dana stigao Zippo sa servisa iz Njemačke. Premda sam mu rekao da je servis besplatan, on je ubacio 10 eura u kuvertu. Stigla mu je oveća kuverta, a u njoj: upaljač sa starim insertom, novi insert, benzin, pepeljara, kremenčići - sve sa Zippovim logom, naravno.  Cool 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Sponsored content





zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty
PostajNaslov: Re: Servis Zippo upaljača - gdje i kako?   zippo - Servis Zippo upaljača - gdje i kako? Empty

[Vrh] Go down
 
Servis Zippo upaljača - gdje i kako?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Prva lula? Koja, gdje i kako?
» Gdje i kako kupiti u Beogradu?
» Zippo za lule
» Evoluirani Bosanski Zippo!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: