Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Hardcastle - Argyle London made

Go down 
+3
Taras
Leo
gstaraz
7 posters
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty19.08.13 14:49

Mala bilardka Argyle

Visina žarnice: 32 mm
Unutarnji promjer žarnice: 17 mm
Debljina stijenke žarnice pri vrhu: 5 mm
Debljina stijenke žarnice na sredini: 7 mm
Debljina dna u najnižoj točki: 6 mm
Dužina: 140 mm
Visina: 38 mm
Promjer glave: 27 mm
Zapremina: 7.3 cm3
Punjenje sadrži oko 2 grama duhana


Hardcastle - Argyle London made Biliard1lxuk7

Hardcastle - Argyle London made Biliard244uoo

Hardcastle - Argyle London made Biliard3pbu1g


- I ova je negdije iz kraja `70 - početka `80... dio naslijedstva od strica (RIP) koje sam dobio prije dvadesetak godina
- Ovo je Lula koja definitivno razvija fenomenalnu aromu... lagana je kao pero (može se  u usnicama držati) i najbolje se puši od svih srednje/malih lula koje imam
- Na žalost radi se o relativno maloj luli, oko sat vremena pušenja; ima dosta tanke stijenke, ali ne grije se ni kad pušim vani
- Jako je praktična za nositi sa sobom i nju volim zapaliti u miru kakve terase, uz kaficu kraj mora, u jutarnjim satima kad nema previše ljudi.
- U njoj pušim isključivo "neutralne" aromatike kao što su MB Scottish, MB Danish modern, MB Navy Flake i slične...
- Napravljena je od jako lijepog komada Vrijesa i meni izgleda jako elegantno, mada biliard nije moj najdraži oblik.

Držim je sa prilično malo cake-a, pošto mi tako naj slađi dim daje i ne prođe dan kad ju ne napunim.
Po zimi je česta kao prva jutarnja lulica doma.


Zadnja promjena: gstaraz; 20.03.14 12:58; ukupno mijenjano 3 put/a.

PerB likes this post

[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty19.08.13 18:11

Lepa je bome!
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty19.08.13 18:54

Slazem se sa Leo-m ni ja nebi nista dodao,lepa i elegantna!!!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty19.08.13 19:08

Izgleda idealna za pušenje foldanih flakeova.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty20.08.13 20:10

Lijep komadić, bombonica...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty20.08.13 21:04

foksieloy je napisao/la:
Izgleda idealna za pušenje foldanih flakeova.
Kao oblik možda da, ali kao kapacitet ne na žalost.

U nju sfoldam 2/3 Mac Barenovog Navy Flakea i uvjek ostane onaj pinch sa kojim neznaš kamo sa njim.

Ali inače ne volim tako dimiti... više mi se sviđa flakeove protrljati pa klasično strpat u lulu.
Kad ga protrljam onda mi ispadne taman za dva punjenja... malo življe i zatinja, i krače traje, ali više mi nekako takav ritam leži nego kad flake sfoldam.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty20.08.13 22:06

lulica izgleda lijepo i skladno, ali ja definitivno nisam ljubitelj tih sicusnih elegancija, meni su puno drazi "komadi" lula, recimo nesto po Papa Štrumf specifikacijama!  Wink


Zadnja promjena: grga; 20.08.13 23:01; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty20.08.13 22:52

postoji izreka "najfiniji parfemi i najjači otrovi dolaze u malom pakiranju"


za ovu lulu mogu samo reći:
"ova mala je vrlo otrovna!!"
Cool
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty20.08.13 23:19

Ma sve ima svoje ... definitivno, za onaj poseban smoke kojeg češ pamtiti i sa duhanom vrijednim spomena, uvijek je nekako prigodnija lula "za posebne prilike" od oko 2.5 sata

...ali ako pušiš samo takve lule, onda to prestanu biti posebne prilike i izgubiš ono nešto...

Male lule su prigodne ako voliš prošetati po raznim duhanima u jednoj večeri... umjesto da si nakrcaš 3 sata jednog dima, u istom vremenskom razdoblju možeš degustirati 3 različita duhana u manjim lulama.

Sa druge strane, popodnevna pušenja volim više iz velikih lula... nakrcaš jednom, žapališ i pomalo uz par gašenja stigneš do večere.

Velike lule više vidim u rukama pušača koji su našli svoj duhan i ne mrdaju sa njega, pa nema tu puno filozofije... nakrcaj, zapali i vozi dok ide.
Ja definitivno nisam našao "svoj duhan" pa šaram pomalo okolo, ovisno o raspoloženju, tako da mi par malih lula dobro dođe.

No definitivno ako gledamo lulu kao objekt, bez sumnje je i meni draži za viditi komad cjepanice nego kakva šibica Smile
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty21.08.13 9:31

Lijepa je, nema što - samo da ju je povećati. Hardcastle - Argyle London made Cooking-up-spell
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Sponsored content





Hardcastle - Argyle London made Empty
PostajNaslov: Re: Hardcastle - Argyle London made   Hardcastle - Argyle London made Empty

[Vrh] Go down
 
Hardcastle - Argyle London made
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izrada lula "how its made"
» London briar
» Dunhill: London Mixture
» Stanislaw: London Mixture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: