Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Peterson: Balkan Delight

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

peterson - Peterson: Balkan Delight Empty
PostajNaslov: Peterson: Balkan Delight   peterson - Peterson: Balkan Delight Empty30.01.14 18:20

Peterson: Balkan Delight
Zemlja porijekla: Irska
Sastav: Virginia, Perique, Latakia
Jakost: 3/5
Oblik: trakice
Pakiranje: limenka 50g.
Mjesto kupnje: Negdje u Irskoj, pitajte šunku Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]
A traditional mixture comprising of the finest of Virginia tobaccos plus a hint of Louisiana Perique and a generous portion of Cyprus Latakia. A delight for the seasoned pipe smoker.

Ovo je jedna od mješavina koja bi se po doživljaju mogla usporediti sa Dunhillovim EMP-om i vrlo vjerojatno neće prijati težim latakiašima zbog po meni pre malo latakie u mješavini. Po otvaranju limenke prevladava miris latakie i iskreno nije baš ugodan. Lagano gorak prilikom paljenja, malo manje prilikom samog pušenja kada se uglavnom osjeti virginia sa prizvukom latakie, a od periquea se osjeti samo jako lagana paprenost. Nagrađuje gustim bijelo-sivkastim dimom i daje ugodnu aromu. Nije nešto ekstra, ali je i daleko od lošeg. Gori ravnomjerno, ne peče i ne slini.
Novim pušačima bi se mogao pokazati kao pre jak, meni osobno nije. Room note se može podnijeti i nije pre ugodan.

Usporedio sam ga sa EMP-om iz razloga što sam ih imao prilike usporediti, te ako vam se sviđa EMP, mogao bi vam se svidjeti i ovaj, ukoliko vam perique ne smeta.

Sve u svemu, lagana latakijska mješavina koja zove na povremeno pušenje, ali nije duhan koji bi svrstao u redovnu rotaciju. Jako je daleko od lošeg duhana, samo za moj ukus nema dovoljno latakie. Najbolje se slaže uz crne čajeve.

Uživajte, a ja idem popušiti do kraja lulu Balkan Delighta  Laughing

EDIT: Dodano još 2 rečenice koje sam zaboravio unesti prije Wink


Zadnja promjena: Rakija; 30.01.14 18:46; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

peterson - Peterson: Balkan Delight Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Balkan Delight   peterson - Peterson: Balkan Delight Empty30.01.14 18:29

Nisam pušio, ali prijaju mi baš duhani ovakvog tipa! Hvala, Rakija, za recenziju  piva 
[Vrh] Go down
mariv.photo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
mariv.photo


Broj postova : 189
Join date : 27.11.2012
Age : 41
Lokacija : Matulji
Omiljeni duhani : RMC, PTR

peterson - Peterson: Balkan Delight Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Balkan Delight   peterson - Peterson: Balkan Delight Empty30.01.14 18:44

Ovaj duhan nam je donio Šunka pri povratku iz Irske.

Interesantna kombinacija mirisa i okusa. Za moj ukus se Perique osjeti malo previše no definitivno odličan duhan za povremena presijecanja "jačih latakija".
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

peterson - Peterson: Balkan Delight Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Balkan Delight   peterson - Peterson: Balkan Delight Empty27.07.14 10:47

Ovo je jedna vrlo dobra mješavina...
Smjestio bi ju među zimske duhane teškog i slatkog okusa.
Odličan omjer Latakije i Periquea u pratnji Virginije.
Perique, iako ga nema puno, vodi glavnu notu i određuje kako ćemo percipirati Virginiu, dok, Latakija sve to malo zamuti i rashladi.

Za one koje zanima koliko Latakije ima, po meni se tu radi o nekih 15 posto... taman na granici kada počinje davati onu vinsku kiselost.
Da je ima malo manje, pa da dozvoli Virginiji da se malo bolje afirmira okusom, meni bi se ova mješavina više svidila, ali i ovako je vrlo dobra.
Perique je pogođen u sridu... ni pre jak, ni pre slab, a blagu pikantnost bi u ovoj mješavini pripisao prije Ciparskoj Latakiji nego Periqueu, mada eto, pre malo sam toga popušio da bi mogao reči Sad

Sve u svemu, duhan dosta punog i grubog ukusa... daleko je od nježnosti i sviježine škota, ali duplo nježniji od Stanislaw Balkanca.
Radi te težine okusa ga ne vidim kao cjelodnevni duhan, več više kao zimski večernji desert uz miris kamina.

Retrogusto traje u besvijest te smeta naknadnim duhanima a room nota je očajna, i osjeti se drugi dan u prostoriji.

Ocijena nategnutih 4/5 ... duhan kojeg ću kupiti ako mi naleti, za podimit tu i tamo po koju lulu.

Thanks Rakiji na samplu! (imam još za jednu malu lulu, pa još editiram post ako mi šta sine)
[Vrh] Go down
Sponsored content





peterson - Peterson: Balkan Delight Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: Balkan Delight   peterson - Peterson: Balkan Delight Empty

[Vrh] Go down
 
Peterson: Balkan Delight
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» G. L. Pease: Haddo's Delight
» Erinmore: Balkan Mixture
» Stanislaw: Balkan Latakia
» HU OBW Balkan Passion
» Brebbia: Balkan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: