Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 steaming i stoving duhana

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

steaming i stoving duhana Empty
PostajNaslov: steaming i stoving duhana   steaming i stoving duhana Empty04.11.18 10:54

Kao novopečeni duhanski alkemičar tragam bespućima interneta tražeći informacije koje bi mi pomogle u stvaranju Magdalene Braun. Tako sam naletio na steaming i stoving duhana (kuhanje na pari i u pećnici). Navodno oba procesa mogu pomoći bržem miješanju komponenti. Ako netko ima iskustva u tome, volio bih čuti mišljenja.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

steaming i stoving duhana Empty
PostajNaslov: Re: steaming i stoving duhana   steaming i stoving duhana Empty04.11.18 14:12

Sjećam se jedne skurene limenke universitya iz Kluba na Novoj Vesi gdje du neki pokušavali postarati duhan pečenjem u pećnici. Uglavnom, nisam siguran da se to može izvesti u kućnoj radinosti.
Ja sam par puta pokušavao ovlažiti duhan na pari i nije baš prošlo sjajno. Naime, kada staviš duhan na paru, a pogotovo onaj koji je već gotov, zamiješan, vodena para otopi dio eteričnih ulja i esencija koje se nalaze u duhanu pa sam dobio nakon toga izvrstan duhan sveden na kvalitetu onoga što ide u vatru da miriši prostorija, a ne više duhan za pušenje.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

steaming i stoving duhana Empty
PostajNaslov: Re: steaming i stoving duhana   steaming i stoving duhana Empty04.11.18 16:26

Moram se sloziti s Leom. Svakako da navedene obrade mogu dati poboljsanje bazicnog duhana, ali mislim da tehnilogija nije bas tako poznata na slobodnom trzistu...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

steaming i stoving duhana Empty
PostajNaslov: Re: steaming i stoving duhana   steaming i stoving duhana Empty04.11.18 16:54

Sjećam se i skurene limenke "Universitya" u klubu na Novoj Vesi (još mi srce plače za njim!), a i te metode parenja nisu baš se pokazale pouzdane.
Imaš i neke klipove na Youtubeu kako ekspresno ovlažiti duhan, ali slažem se sa ovim što Leo kaže, odu u šturc sva aromatična ulja i esencije i na koncu pušiš fino ovlaženu slamu.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





steaming i stoving duhana Empty
PostajNaslov: Re: steaming i stoving duhana   steaming i stoving duhana Empty

[Vrh] Go down
 
steaming i stoving duhana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» cijene duhana
» Zalihe duhana
» Rehidracija duhana
» poskupljenje duhana
» DIY Priprema duhana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: