Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 F & K - Black Bayou Mist

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty11.04.19 17:42

Tip: Englez sa latakijom

Sastav: Kentucky, ciparska Latakija, Orijentalci,  Virginia i nešto malo Periquea, jedva primjetno

Rezanje: Trake

Pakiranje: Bulk

Država porijekla: Danska

Dakle, duhan mi je došao za osam dana, po ovom novom režimu, bez presjedanja,  i iako je stigao vrlo brzo, ipak je bio malo suh, no na osnovu dvije popušene lule (ostatak je trenutno na tretmanu sa Kamarradovom keramikom da se malo ovlaži!), mogu, ovako kao stari lisac, reći da sam oduševljen ovom mješavinom.
Duhan dolazi u dosta širokim trakicama, što doprinosi tome da  duhan sporo gori i razvija sve svoje arome tek nakon prvih deset minuta pušenja, no zbog toga ćete se  malo pomučiti dok ga ne pošteno ne zapalite, ali će vas zato  kasnije nagraditi.
U samom početku, prilikom pripaljivanja,  osjeti se to nešto malo Periquea koji je u mješavini, ali jedva primjetno, ne ujeda ni za nos, samo mu daje jednu malo resku, ali finu notu.
Nakon toga, razvija se jedan vrhunski opojni miris, gdje se  ispod ciparske Latakije koja je ipak dominantna ali pametno dozirana, nazire a bogami i osjeti aroma sušenog voća - pretpostavljam da je to zasluga Virginije koje ima dosta u toj mješavini.
I što ga se duže puši, to se taj duhan  malo, pomalo sam po sebi usklađuje, tako da negdje pri trećini lule biva savršeno izblansiran između Virginije, Latakije, a sa strane, u pozadini plešu orijentalci i Perique  koji daju tu jednu jedva primjetnu resku, ali definitivno finu notu - tek da dadu do znanja da su prisutni u mješavini.
Inače aroma prilikom pušenja  je fina, kremasta, kakva mora i biti, za ugodno cjelodnevno pušenje.
Nikotinski je srednje jak, dakle i s te strane je pogodan za cjelodnevno pušenje.
Sad ovu drugu porciju pušim kako i dolikuje, iz DMP jubilarke, i preporučam pušenje u širokoj žarnici jer tek u njoj razvije svu svoju pravu aromu i raskoš.
I za nas siromašne Balkance; odnos cijene i kvalitete definitivno preteže na stranu kvalitete, za te pare - 11,50 dolara za četiri unce, nema šanse da ćete nabaviti bolju mješavinu.

No da ne bude baš  sve bajno kako izgleda, duhan dolazi malo suh, tako da preporučam, nakon što zadovoljite svoje niske strasti - stavite ga u staklenku i malo ga navlažite, možda pola dana, dan,  komadom crijepa ili čime ga već vlažite.

I da, na kraju, ali ne najmanje važno, duhan lijepo i ravnomjerno gori, na koncu ostane samo malo bijelog pepela na dnu žarnice.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Rale likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2005
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty11.04.19 18:24

slažem se, odličan duhan. i meni je stigao poprilicno suh. dosta latakije s aromom borovine, zemlje i nešto poput sušenih smokava, blago gorkasto-kiselkast. super medicina!
[Vrh] Go down
Beki
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Beki


Broj postova : 243
Join date : 01.04.2018
Age : 31
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Captain Earls Ten Russians, PS Luxury Bullseye flake, Stanislaw Balkan Latakia

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty15.04.19 15:21

Zvuci skroz fino. Moracu da ga probam gentleman
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty15.04.19 15:52

Ide na listu zelja...
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty15.04.19 15:53

G.S.Patton je napisao/la:
Ide na listu zelja...

Kad ovo pročitaš, izgleda kao da duhan ide na listu kupusa, a zapravo ga stavljam na listu (popis) želja Smile
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty15.04.19 16:25

Odličan je! A stvarno za nikakve novce!
Preporučujem ga u svakom slučaju. Sa listom kupusa ili ne! bayro

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty16.04.19 1:05

Ja ga narucio danas,4oz.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty17.04.19 20:15

oliohardi je napisao/la:
Ja ga narucio danas,4oz.

I ja! Osam unci, obzirom na to koliko ga dimim, brzo će tih četiri unce otići! Predobar duhan! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





F & K - Black Bayou Mist Empty
PostajNaslov: Re: F & K - Black Bayou Mist   F & K - Black Bayou Mist Empty

[Vrh] Go down
 
F & K - Black Bayou Mist
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» C&D Bayou Mornink ?
» Cornell & Diehl: Bayou Night
» black diamond
» Sillem's: Black
» Sail Black

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: