Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 McConnell: Glen Piper

Go down 
+8
jaky1
kamarad igorrr
fićo
Simba
Marin Split
milo
Davorin
bayro
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty11.07.08 14:01

[You must be registered and logged in to see this link.]

Zemlja porijekla: Engleska
Sastav: black cavendish, virginija, perique
Jakost: 3/5
Oblik: razlomljeni flake, grubo rezan
Pakiranje: limenka 50g / 100g
Mjesto kupnje: Havana Shop Zagreb

Dakle, maznuo sam Fubaru jučer ovu ambroziju za pisanje recenzije i ostao vrlo ugodno
iznenađen. Ovo više nije degustacija, već guštanje.
Radi se o tipičnom (u pozitivnom smislu) aromatiku, kojeg proizvodi ugledna i poznata firma Robert Mc Connell.
Kada se limenka otvori, osjeti se miris svježeg voća, zelene jabuke i meda, pa sam pomislio u prvi čas "uh, još jedan aromatizirani užas!" No, prevario sam se...
To je ready rubbed cavendish sa virginijom kao bazom i periqueom kao začinom.
Iako ga sam prizvođač karakterizira kao blagi duhan, nije uopće blagi, otprilike ista priča kao i sa Dunhillovim "Ultra mildom".
Aromatik je, to definitivno, no nije "zamoran" puši se odlično od prvog do zadnjeg dima i osjeća se "retrogusto" nekog voća - zelene jabuke, barem meni...
Naravno, kao i svi cavendish duhani osjeća se i lagani miris i aroma meda i suhih smokava...
I za ilustraciju, jučer navečer, nakon svih latakia i 965-ica koje smo izdimili, šetajući Bubija ( the psa, ne našeg Antu) sam ga pušio i osjetila se kompletna aroma, a što se i danas tijekom jutra potvrdilo.
Ako ste željni dobrog "muškog" moćnog aromatika - evo ga - za svaku preporuku.
Room note - čista desetka
Opća ocjena nakon dva pušenja i sekiracije cijelo jutro; 9,75/10
Bravo Fubar na dobrom izboru. Limenku ti vraćam! Very Happy


Zadnja promjena: bayro; 11.07.08 22:29; ukupno mijenjano 1 put.

Vortimejovrh, GrⒶna and Gredičar like this post

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty11.07.08 14:53

Izbor je bio metodom 'pokušaja i pogodaka' - ključna riječ u traženju je bila 'pristojni aromatik'.

Ha čuj, ako uspiješ za ovih tjedan dana sve zdimiti, nek je sa srećom. Ima se još drugih duhana, nije kriza. ;o))
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty11.07.08 22:27

Neću, Fubar, šalim se...Možda još jednu lulu - onako za gušt i da provjerim svoju pisaniju! lula
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty25.03.10 10:32

Ne izostavimo i prekrasan, bogat miris pasiranog paradajza kad se otvori konzerva Smile)
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty25.03.10 11:55

To je standard kod tih duhana. I svi Richevi duhani kad se otvore mirišu na kečap. Kasnije se to izgubi.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty25.03.10 11:58

Ja sam jos friski lulas pa ne znam... Danas sam uzeo prvi takav i taj duhan pa sam se iznenadio.
Popusio sam prvu lulu i mogu reci da nisam detektirao nikakvu aromu. Nadam se da ce s vremenom biti bolje...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty25.03.10 21:17

Gdje ga ima za nabaviti?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty25.03.10 21:23

Imaš ga kod Goge, a ako ga tamo slučajno nema, ima ga u Masarykovoj u onim I-novinama ili preko puta u Robertu kod one bezobrazne babe koja je vječno na mobitelu. Cijena je bila 100 grama 110 ili 120 kuna, pa ti vidi.
Meni je to odlična medicina, kako sam u recenziji i napisao! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty26.03.10 10:49

bayro je napisao/la:
Meni je to odlična medicina, kako sam u recenziji i napisao! Cool

Ako se ovako nastavi s tom aromom koju izgleda jedino ja ne osjetim (zena bi rekla da su mi okusni pupoljci na jeziku spaljeni feferonama a i zgleda da ni nos bas ne radi uprkos velicini) saljem ti tu medicinu pa drmaj...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty26.03.10 10:54

Može! No, prije toga, daj još jednu šansu tom duhanu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty26.03.10 11:01

ma to ti zavisi o puno faktora....od vrijemena, raspoloženja, godišnjeg doba.... Kada sam nabavio Billy Bud od Richa, prvo mi se zamjerio i to jako..... par mjeseci kasnije, za vrijeme vrućina i na terasi u Kostreni bio mi je odičan i samo sam njega dimio..... kao što kaže bayro, daj još jednu šansu.... možda će ti za koji mjesec biti dobar, a ako ne... Zna se kamo ga treba dostaviti Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty15.04.10 22:55

takodjer bi dodao da duhan ima i aromu cokolade, ali ne dok se pusi, samo kad ga se pomirisi... zadnja dva dana ga pusikam malo vise i stvarno je dobar,,,
kupio ga kod goge u frankopanskoj koja kaze da ga vise nece uvoziti...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty03.05.10 19:34

dovrsio sam kutiju od 100grama i mogu reci da mi je ovo fenomenalan aromatik koji cu sigurno ponovno kupiti...
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty20.10.11 14:42

Kupi i nakon nekih 30 grama još uvijek nije mi sjeo.
Malo promišljam dal ga dam mom susjedu koji voli cavendish duhane ili ga držim još nekoliko časa u ladlici.
Onda se sjetim da ga miješam sa Dunhill MM965 u razmerju 70 g Glenn i 30g MM965.
Ostavio sam ga 14 dana da odleži i sada imam odličan duhan(sladak ko bonbon Very Happy ) sa latakijom
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty21.11.11 18:59

Nisan moga odolit i kupija san limenku od 100 grama ovog odlicnog duhana. Ljudi moji nakon prvog dima aroma i miris me tako neodoljivo podsjetia na one kemijske olovke u bojama sta mirisu hahahah!?!? To mi je bila prva asocijacija Laughing U svakom slucaju osjecan neko sumsko voce , neki chery mozda neznan nisan siguran, onako malo ljutkasto slatko. Nisan fan aromatika tj. bolje receno aromatika sa vanilijom i kad cujen rijec aromatik sitin se te glupe vanilije (sorry svima koji je vole) ali ovo ce mi definitivno prominit misljenje o aromaticnim duhanima. Ima ih i dobrih! seljo ovi je ocito jedan od dobrih. Hvala svima na recenzijama o ovom duhanu, stoji sve od rici do rici sta ste pisali! piva
[Vrh] Go down
Simba
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
avatar


Broj postova : 175
Join date : 07.03.2012
Age : 124
Lokacija : nigdjezemska

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty21.08.12 17:44

x


Zadnja promjena: Simba; 30.05.14 9:51; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty09.08.13 9:36

Odličan duhan ujutro uz kavu...još kad žena ustvrdi da soba ugodno miriši...definitivno duhan kada se ide u goste dva pijana
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty09.08.13 12:14

Potpisujem sve pozitivno o ovom duhanu, izvrstan okus i retrogusto zelene jabuke a meni pomalo nesto vuce na papar, dobio limenku staru par godina I odusevljen. Neznam s koji duhanom usporediti. Ulazi u favorite!
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty07.11.13 18:00

Samo jedan kratak osvrt na ovu misancu...
Ima san doma spremljeno mozda nekih desetak-petnaest grama ovog duvana, naravno misavina je bila presuha, jer je nisan nesto posebno pakira vec ostavija u originalnoj kantici, dakle nesto vise od godinu ipo dana da lezi suha ka barut, a s obzirom da je aromatik nebi trebala ni "starit" nesto posebno. Medjutin iznenadija san se nakon sta san rehidrira ovi duvan. Niti malo nije izgubila na okusu i sta je najzanimljivije nije izgubila niti malo one prvobitne arome zelenih jabuka i nekog treceg suhog voca, stvarno san se ugodno iznenadija. Meni se cak i na pocetku cinila kao jako dobra virginijska misavina sa malin dodatkon citrusne arome i boga mi nije se ni malo prominila, ocito dokaz da je napravljena po zanatu i da su koristeni vrhunski listovi u ovoj misanci. Moze govorit ko sta oce ali ovo je stvarno dobar blend i jos dostupan na nasem trzistu!

Dodatak:
Rehidrira san ga satima na nacin da san ga stavija u posudu i prekrija mokron krpon koju san smocija vrucon vodon, a moze i sugoman ili cak i papir neki stavljaju i uopce se nisan optereciva sta to nije destilirana voda. Odlicno se vratija u zivot, sad je savrsene vlaznosti i gori bezprijekorno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty18.01.14 10:35

Jako fin i ukusan duhan, potpisujem i ja upravo dok ga pušim! Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty06.12.15 2:15

Jel zna netko ima li igdje ovog duhana u lijepoj našoj?
[Vrh] Go down
jaky1
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
jaky1


Broj postova : 196
Join date : 23.09.2014
Age : 55
Lokacija : zagreb
Omiljeni duhani : MB Navy flake,Ashton C. Gentleman,HU Joschi`s Oriental Sunrise

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty06.12.15 4:40

Vidio sam ga kod Goge na polici prije kojih 10-ak dana...
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty06.12.15 7:52

obzirom da je roberto kao uvoznik propao, tako se srozala i skoro cijela ponuda duhana u lijepoj nasoj.. sad je postao mc baren vanilija i stanwell melange "vrh" koji se nudi.. mcconnellov orijental koji mi je bio ok nisam vidio vec mjesecima
[Vrh] Go down
nightsmoke
Prva lula
Prva lula
nightsmoke


Broj postova : 94
Join date : 05.11.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty06.12.15 9:44

Oriental imaš u Havani... Bar je bilo prošlu subotu...
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty06.12.15 11:58

Slažem se s recenzijom, meni je taj duhan fin, puna aroma, gusti dim, nekakav voćni šmek, te ga želim ponovno nabaviti,
bayrov: 'muški moćni aromatik' ga najbolje opisuje
[Vrh] Go down
Sponsored content





Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty
PostajNaslov: Re: McConnell: Glen Piper   Glen piper - McConnell: Glen Piper Empty

[Vrh] Go down
 
McConnell: Glen Piper
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Robert McConnell: Oriental
» Robert McConnell -- Red virginia
» Robert McConnell: Scottish Blend
» Robert McConnell - Pure Latakia

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: