Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Zbog situacije uzrokovane COVID-19 virusom, klupska tjedna druženja su privremeno obustavljena.

Renaissance Wax / Halcyon II

Go down 
Autor/icaPoruka
Slajs
Peče me jezik
Peče me jezik
Slajs

Broj postova : 343
Omiljeni duhani : Escudo, Orlik Golden Sliced

Renaissance Wax / Halcyon II Empty
PostajNaslov: Renaissance Wax / Halcyon II   Renaissance Wax / Halcyon II Empty08.02.21 14:40

Pitanje: ide li microcrystalline vosak, poput Renesansnog ili Halcyona II, na merice? Obično za svoje upotrebljavam pčelinji, ali čitam neki opis navedenih, i pišu da microcrystalline vosak može i na meerschaum! Vaše mišljenje?

Zadnja promjena: Slajs; 11.02.21 0:10; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo

Broj postova : 2893
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

PostajNaslov: Re: Renaissance Wax / Halcyon II   Renaissance Wax / Halcyon II Empty10.02.21 20:04

Osobno ne bih to pokušavao. Meršaum je preosjetljiv i predragocjen. Uvijek možeš namazati na malo gdje se ne vidi i probati. Ono što ja vidim kao potencijalni problem je da možda veže na sebe prašinu pa bi mogla pocrniti lula. Samo pčelinji vosak i šlus.
Vidim da je taj vosak originalno napravljen za metalne predmete. Opet, ne bih preporučio.

Slajs likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Peče me jezik
Peče me jezik
Slajs

PostajNaslov: Re: Renaissance Wax / Halcyon II   Renaissance Wax / Halcyon II Empty10.02.21 20:19

Mislim i ja sam na tragu tvog razmišljanja zato nisam upotrebljavao za mericu, ali sam vidio da Halcyon II i za to koriste. No, ja za vrijes koristim renesansni i odličan mi je za sada!

Leo likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123

Broj postova : 1286
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, bb1938

PostajNaslov: Re: Renaissance Wax / Halcyon II   Renaissance Wax / Halcyon II Empty10.02.21 20:30

mislim da sam negdje procitao da se na vrijesu puno brze potrosi nego carnauba?
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo

Broj postova : 2893
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

PostajNaslov: Re: Renaissance Wax / Halcyon II   Renaissance Wax / Halcyon II Empty10.02.21 21:28

Ima negdje na forumu recept za mješavinu maslinovog ulja i pcelinjeg voska, ja sam stavio i kap ulja od naranče pa s tim mažem lule i onda mekom krpom šlajfanje.

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Slajs
Peče me jezik
Peče me jezik
Slajs

PostajNaslov: Re: Renaissance Wax / Halcyon II   Renaissance Wax / Halcyon II Empty11.02.21 0:08

@wranjo123 je napisao/la:
mislim da sam negdje procitao da se na vrijesu puno brze potrosi nego carnauba?

Da, to sam ja pročitao u svojevrsnom usporednom testu! Premda ima veću točku tališta, lakše se skida, no mislim da to nije problem kad ga se može vrlo brzo i jednostavno nanijeti i lagano ispolirati krpom s mikrovlaknima. Također, Renesansni je vosak odličan i lako primjenjiv i za rustificirane lule, a za samo poliranje nije potrebno imati posebnu opremu. Moram priznati da sam oduševljen tim voskom i upotrebljavam ga i za neke kožne predmete kao i za zaštitu, primjerice srebra, jer sloj tog voska na srebru sprječava ili barem usporava oksidaciju.

Evo jedan primjer kako to izgleda nakon nanošenja tankog sloja:

Renaissance Wax / Halcyon II Img_2425Renaissance Wax / Halcyon II Img_2424

Branislav, wranjo123, Sokreos, ilustrišimuš Batorić, Rale and Polerouter like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Renaissance Wax / Halcyon II   Renaissance Wax / Halcyon II Empty

[Vrh] Go down

Renaissance Wax / Halcyon II
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.