Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Zbog situacije uzrokovane COVID-19 virusom, klupska tjedna druženja su privremeno obustavljena.

Temperatura žara?

Go down 
Autor/icaPoruka
Grc
Prva lula
Prva lula
Grc

Broj postova : 3
Omiljeni duhani : Još sam u fazi otkrivanja!:)

Temperatura žara? Empty
PostajNaslov: Temperatura žara?   Temperatura žara? Empty02.03.21 21:28

Jedno kratko pitanje!Smile

Prilikom dimljenja MacBarenovog Scottish mixtura i plumcake-a primjerio sam da ukoliko se dimi ekstremno lagano, blago, na granici gašenja žara da duhan "daje" puno veći spektar okusa i da je puno slađi/ukusniji.
E sad, moje pitanje glasi, vrijedi li to za apsolutno sve duhane? Ili postoje neki duhani koji se "optimalnije" puše i daju bolji okus ukoliko se puše agresivnije i ukoliko gore pri višoj temperaturi?

Nadam se da sam jasan hahah! Smile
Hvala!
[Vrh] Go down
Slajs
Peče me jezik
Peče me jezik
Slajs

Broj postova : 477
Omiljeni duhani : Escudo, St. Bruno

Temperatura žara? Empty
PostajNaslov: Re: Temperatura žara?   Temperatura žara? Empty02.03.21 22:49

Pravilo pušenja lule jest da se puši polako i za to postoji razlog! Također se zbog niže temperature preporučaju i šibice prilikom paljenja duhana. Općenito dakle, to nije iznimka već pravilo, da se puši polako kako bismo od duhana dobili maksimum!
S obzirom na navedeno, slijedi da ubrzani tempo pušenja lule, ni u kojem slučaju nije poželjan i to neovisno o duhanu.
Također, naveo si dvije duhanske mješavine koje su u kategoriji aromatika! Što se tiče Škota, njega ni ne možeš drugačije pušiti nego iznimno sporo, inače se ne ćeš dobro provesti: gorit će jako vruće, okus će biti nikakav, a šećerna masa kojom je obogaćen (kakva god ona bila) vjerojatno će ti spaliti jezik. Plumcake je puno zahvalniji što se tiče tempa i po mojem iskustvu ne zahtjeva toliko prilagođen tempo, no i dalje je riječ o aromatiziranom duhanu koji puni potencijal pokazuje kad se što sporije puši.

bayro, Branislav, Rale, Polerouter, v.milan and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

Broj postova : 15187
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

Temperatura žara? Empty
PostajNaslov: Re: Temperatura žara?   Temperatura žara? Empty03.03.21 8:14

Sve što je Slajs napisao je točno.
Inače se u žarnici razvija temperatura od oko 500 do 700 stupnjeva Celzijusa.
Jednako tako, umjetnost pušenja lule (ako se to može nazvati tom riječi) je upravo balans između održavanja žara i toga da ti se lula ne ugasi.
Nisu to nikakve "tajne posvećenih u dnevne misterije" nego je to jednostavno tako i stiče se iskustvom i praksom - nikakve velike mudrosti tu nema.
A ima nešto i u tome da pušiš aromatike @Grc , oni hoće početnika ujesti za jezik, pogotovo Mac Baren.
Probaj sa nekim neutralnijim duhanom.

Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Rale, Polerouter and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content

Temperatura žara? Empty
PostajNaslov: Re: Temperatura žara?   Temperatura žara? Empty

[Vrh] Go down

Temperatura žara?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.