Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Hearth & Home: Larry's blend

Go down 
+4
Marin Split
imnik
Antiša
bayro
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty26.11.09 12:38

[You must be registered and logged in to see this image.]
Larry Loerzel, one of our regular store customers, and connoisseur of English/Balkan blends had tried Ten to Midnight, and although he liked it, he was looking for something a little fuller and different. Based on his preference, we blended a full, traditional Balkan using Orientals that were more buttery and amped-up the Latakia. This blend is now a big hit among our full-bodied English fans; a cool-smoking, very rich mixture.

Zemlja porijekla: Amerika
Način sušenja: provjetravanje
Sastav: Virginia, Latakia, Oriental
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: limenke 1.5 i 8oz, bulk

Recenzija:
Dakle radi se o još jednom duhanu iz Richove ponude, kojeg nudi u rinfuzi...
Ostavio mi ga je Keko prošle godine kad je išao na godišnji i duhan me toliko oduševio da sam u slijedećoj narudžbi od Richa odmah uzeo osam unci...
Dakle, što je za očekivati, ako ga Keko mili puši - da se radi o pravoj engleskoj latakijskoj mješavini, dorađenoj i savršeno uravnoteženoj. Naravno da je latakia prisutna u dosta visokom omjeru - ja ga ovako uz pomoć nosa procjenjujem na najmanje 30 posto, ali se osjeća i prisutnost orijentalnih duhana i crvene virginie...
Sam duhan je krupno rezan - naročito virginija koja djeluje čak kao da je "trgana" što doprinosi tome da mješavina lagano sagorijeva i daje hladan, pun, aromatičan dim...
Puši se odlično - ne mijenja okus od početka do kraja, s tim da se negdje poslije prve trećine poćinje osjećati jedna blaga, slatkasta nota, vjerojatno od crvene virginije...
Ovu bih mješavinu nazvao "grom"! naravno ne zbog snage - nema tu nikakvoj ujedanja za jezik i sličnih neugodnih iznenađenja, već zbog arome...Nije to "grom" u smislu "Billy Bud"-a! Malo podsjeća na Buterin "Pelikan", samo je aroma još intenzivnija!
Preporučio bih ga za večernje uživanje, no može se pušiti i kao jutarnji duhan, bez imalo sustezanja.
Preporučio bih ga ipak lulašima sa malo duljim stažem - mladim lulašima i početnicima bih savjetovao da sa njim malo sačekaju, pa da probaju kasnije kad izgrade svoj ukus!
Što se tiče sagorijevanja - sagorijeva savršeno - na dnu ostaje samo hrpica bijelog pepela. I posljednje ali ne i najmanje važno - ne "zagađuje" lulu što se znade dogoditi kod nekih latakijskih mješavina, budući da je latakia dosta "masan" duhan...
Ocjena 8,5/10
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty26.11.09 15:17

Ovo je sjajna latakija! Laughing
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty26.11.09 16:17

Vrhunski duvan...
Ima neki `retro style` u njemu, a meni je u stalnoj poslepodnevnoj postavci.... Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty26.11.09 16:23

Istina. Baš sam taj izraz tražio "retro style"! Baš to. Meni je od tih rinfuznih duhana kod Ritcha uz "Chipmann Hill" najbolji! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty04.02.10 21:59

Dobih od Beluge keiscu sa Larijem i prvo sam ostavio da malo odleži, pa ga isprobao u različitim lulama. Oduševio sam se ovih duhanom. Sjajan je i definitivno mara ući u neku od sledećih nardužbina.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty04.02.10 23:48

Ajde! Baš mi je drago da ti se dopao. Taj je duhan meni među prva tri "latakijska" duhana, poslije B.S.-a (imam ga još malu zalihu), Richevog Chipmann Hilla i Stanislawa - "Balkan Latakie! (ne bezuvjetno tim redom!)
Tek nakon toga su mi 965, EMP i ostale delicije!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty03.02.11 23:17

Ovog fenomenalnog duhana vec poduze Rich nema na u ponudi.
Zna li neko gde se sada moze nabaviti?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty04.02.11 9:01

Malo pogledaj po internetu. Iwan Ries i ostale američke "trafike"! Evo ti jedan link: [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty04.02.11 21:33

Hvala. Malo cu pronjuskati.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty19.06.11 12:02

A evo i njihove recenzije:

Larry Loerzel, one of our regular store customers, and connoisseur of English/Balkan blends had tried Ten to Midnight, and although he liked it, he was looking for something a little fuller and different. Based on his preference, we blended a full, traditional Balkan using Orientals that were more “buttery” and amped-up the Latakia. Larrys blend is now a big hit among our full-bodied English fans; a cool-smoking, very rich mixture. Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty17.02.12 10:05

Molim one koji su probali ovaj duhan da mi kažu kakav je što se nikotina tiče pale

Znam da latakije nemaju previše nikotina, no bolje mi je pitati nego da mi 8oza stoji na polici a ja ih se bojim i pogledati drunken

Dakle, slab, osrednji, ruši s nogu?
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty17.02.12 10:08

Nazalost proba san samo jednu lulu Sad kad san bija do kluba i jedino sta mogu rec da je duhan bogovski, a ne sican se koliko je jak Sad u svakom slucaju neces pogrijesit ako ga kupis!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty17.02.12 10:30

Ma vjerujem da je odličan, al ne želim se mučiti s duhanom ako mi je prejak.
Bezveze mi je stalno osluškivati i prekidati lulu za pola sata.
To onda prelazi u gnjavažu a ne gušt.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty21.01.13 18:09

Nema smisla pisati recenziju, kad ju je naš bayro već napisa, s kojom se u potpunosti slažem. ovo je uistinu vrhunski duvan. preporučam ga svim latakijskim ljubiteljima, a ja ću ga svakako uskladištiti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty21.01.13 23:56

cuj, nikad nije lose cuti i drugi dozivljaj duhana, ima nas razlicitih!
Wink
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty22.01.13 10:04

ako je tako, sljedeći put, kad ga budem dimio, nabacit ću par riči. ne mogu po sjećanju, nije to - to! Wink
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty22.01.13 10:31

Po meni, jedna od najboljih latakijskih mjesavina. Dok se moglo narucivao sam ga bulk od P&C, slobodno napisi jos jedno misljenje
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty22.01.13 22:44

Ponukan jučerašnjim poticajem, a i vlastitom znatiželjom, ponovno sam zapalio ovaj blend i prepustio se tipkovnici, iako ovaj duhan zaslužuje nalivpero, crnu tintu i krasopis. Evo mog doživljaja ovog duhana:
po otvaranju limenke nećete dobit latakijski uppercut, kao kod, recimo, balkan latakie od stanislawa i većine mješavina bogatih latakijom. nemojte me krivo shvatit, "garežina" je tu, ali je smekšana, ublažena orijentalom, koji joj daje onaj kremasti štih. latakija u svom prepoznatljivom, crnom i sitno rezanom izdanju, dok orijental i virginija kao da su kidani rukom, žućkasto-zelenkasti.
napunio sam Nordingovu meericu, kako bih osjetio sve što ovaj duhan pruža.
nakon što sam potrošio 4 šibice na lažno paljenje (volim dobit onaj pougljeni čep, koji mi olakšava tampiranje), prvo što sam osjetio bila je virginija. ??!! naravno, odmah se povukla u pozadinu, ali konstantno mi sladila jezik.
kako piše na limenci, oriental je tu da zaokruži blend i daje kremasti, masni dim. svoj posao je odradio vrhunski! u nosu osjećam i neko voće, no ne mogu ga precizirati.
latakija nije kisela i ne zagađuje lulu, kao ni prostoriju. morate shvatiti da meni ne postoji blend s previše latakije, samo s malo i dovoljno. Laughing
gori ravnomjerno, s mnogo hladnog dima i bez ujedanja.
ispričavam se, ako sam neke udavio svojom recenzijom, no kao što na početku rekoh, ovaj duhan zaslužuje i više.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty22.01.13 23:20

Nije se za čuditi, gosp Russ je čovijek koji je zaršio Pravu školu za mješanje duhana. Svaka čast našim blenderima na pokušajima, vrijedno truda, ali znanje je znanje, Pogledajte potpis na mailu.....
Inače mail je dio korespodencije.....



Thomas,


Thanks for the nice comments about Larry's Blend. It's been the biggest selling Latakia blend in the Hearth & Home line for years now, and it's humbling and gratifying to know that it's popular in Croatia. I'm going to copy this to Bob Gates to investigate the possibility of our picking up Davorin's pipes. We appreciate the recommendation.

Russ Ouellette, blender,PipesandCigars.com
廚師

[You must be registered and logged in to see this link.]
Tobacconist University, Certified Retail Tobacconist #1875


[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty23.01.13 10:50

Matko odlicna recenzija i nikad nije na odmet opisat na dugo i siroko, bar ova misavina to zasluzuje!
[Vrh] Go down
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 46
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty11.02.13 17:20

Naruci takodze...inace moj prvi duhan koji sam pusio i ubiti krivac zbog kojeg sam i poceo uzivati u lulama...
I nije mi zao Very Happy
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty24.02.13 22:20

Duhan mi je stigao u limenci prije 10-ak dana i mogu kao i ostali reći da je izuzetan, no imam sitan problem i trebam savjet - ne znam kako je duhan bio rezan kod ostalih koji ste ga probali no ovo što sam ja dobio je izuzetno sitno - gotovo da se trakice i ne vide tj. više liči na "prašinu" negoli na duhan rezan na trakice (imam osjećaj kao da je limenka punjena ostacima duhana) te imam problem prilikom punjenja i paljenja lule, jer je koliko god pokušao rahlo sve skupa je previše nabijeno te se stalno gasi pa me zanimaju vaša iskustva i svajeti.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty25.02.13 10:40

king1976 je napisao/la:
Duhan mi je stigao u limenci prije 10-ak dana i mogu kao i ostali reći da je izuzetan, no imam sitan problem i trebam savjet - ne znam kako je duhan bio rezan kod ostalih koji ste ga probali no ovo što sam ja dobio je izuzetno sitno - gotovo da se trakice i ne vide tj. više liči na "prašinu" negoli na duhan rezan na trakice (imam osjećaj kao da je limenka punjena ostacima duhana) te imam problem prilikom punjenja i paljenja lule, jer je koliko god pokušao rahlo sve skupa je previše nabijeno te se stalno gasi pa me zanimaju vaša iskustva i svajeti.

Možda si imao nesreću pa stvarno dobio ostatke.

Kod Larry-a je sitna jedino latakija, koje ima dosta, ali ostalo su sve trakice.

Probaj ga malo navlažiti pa će ti onda biti lakše puniti jer će duhan biti fleksibilan.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty25.02.13 10:46

abudimir je napisao/la:

Možda si imao nesreću pa stvarno dobio ostatke.

Kod Larry-a je sitna jedino latakija, koje ima dosta, ali ostalo su sve trakice.

Probaj ga malo navlažiti pa će ti onda biti lakše puniti jer će duhan biti fleksibilan.

Moguće da su bili ostaci tj. da je "bulk" bio pri kraju.
Što se vlage tiče - mislim da ga ne treba dodatno vlažiti jer po ovome što vidim dovoljno je vlažan, a ostaje jedino pitanje kako sad od ovoga što imam izvući maksimum
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty25.02.13 11:15

Ako je tako, nemaš baš puno opcija. Mrvice sa dna su mrvice sa dna...
Ostaje ti jedino da ga malo pojačaš s nekom latakijom ili da ga ostaviš na stranu pa pomiješaš sa sljedećom narudžbom Larry-a (ako se isplati miješati - ako je stvarno prašina u pitanju, ne možeš je okrupniti).
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Sponsored content





Hearth & Home: Larry's blend Empty
PostajNaslov: Re: Hearth & Home: Larry's blend   Hearth & Home: Larry's blend Empty

[Vrh] Go down
 
Hearth & Home: Larry's blend
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Hearth & Home: Admiralty
» Hearth & Home: Classic Burley Kake
» Gdje i kako kupiti u Beogradu?
» Golden Blend's No 2
» Ashton Artisan's Blend

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: