Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sončna strana alp

Go down 
+6
ssekir75
imnik
pipeclubsi
Davorin
dean
bayro
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty20.11.10 18:11

Dakle danas sam kod Dreiera čuo za najveću evropsku glupost, a toliko je debilna da je 99 % istinita. Naime, naša ljubeča EU kojoj svi toliko težimo ima novu politiku, a to je tendencija da se smanji prodaja svih duhanskih proizvoda, uključujući i cigare i cigarete i naravno duhan za lulu i to na deset vrsti ili marki, kako vam drago.
Teta (valjda Dreireova kćer) mi je kazala da će humidor za cigare, oni koji su bili znaju gdje je i koliki je, držati dok ne prodaju zalihe cigara koje imaju na lageru i onda je kaputt sa humidorom.
Za sad duhane i cigarete drže, ali izgleda da je i to kratkog daha. Lule ostaju. affraid
Potpisao sam naravno peticiju koja je bila na pultu sa sloganom koji otprilike glasi "Danas duhan, sutra čokolada, prekostura nešto treće - želimo slobodu izbora!"
Svi koji budete išli gore slijedećih dana i tjedana, pozivam vas da potpišete tu peticiju, jer nas stvarno izgleda pretvaraju u građane šestog reda!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty20.11.10 18:54

bayro je napisao/la:
Dakle danas sam kod Dreiera čuo za najveću evropsku glupost, a toliko je debilna da je 99 % istinita. Naime, naša ljubeča EU kojoj svi toliko težimo ima novu politiku, a to je tendencija da se smanji prodaja svih duhanskih proizvoda, uključujući i cigare i cigarete i naravno duhan za lulu i to na deset vrsti ili marki, kako vam drago.
Teta (valjda Dreireova kćer) mi je kazala da će humidor za cigare, oni koji su bili znaju gdje je i koliki je, držati dok ne prodaju zalihe cigara koje imaju na lageru i onda je kaputt sa humidorom.
Za sad duhane i cigarete drže, ali izgleda da je i to kratkog daha. Lule ostaju. affraid
Potpisao sam naravno peticiju koja je bila na pultu sa sloganom koji otprilike glasi "Danas duhan, sutra čokolada, prekostura nešto treće - želimo slobodu izbora!"
Svi koji budete išli gore slijedećih dana i tjedana, pozivam vas da potpišete tu peticiju, jer nas stvarno izgleda pretvaraju u građane šestog reda!

To je u stvari bas dobro... Deset duhana ...Nemas puno dileme, a ne ko sad, ko Buridanov magarac, ne znas na koju stranu od tolikog izbora... Twisted Evil
Ma p.s m...r tim budalama, trebamo mi preuzet stvar u svoje ruke... Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty20.11.10 19:13

Tako je Patone, pokreni Treću armiju... Cool Nažalost gluposti birokracije su nepredvidljive... kada smo prije par godine pokretali jednu pršutanu s strancima, čuo sam isto tako biser da mesna proizvodnje ne smije biti udaljenija od 150 m od glaven ceste ... Zašto.. pojma nemam
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty21.11.10 5:00

I wish I could... 6.licka Twisted Evil Istina, birokracije diljem svijeta pune su "bisera", a razlog tome jest vjerojatno njihov nagon za samoodrzanjem, jer nesto smisljati moraju, a vecina pametnih stvari vec je izmisljena, ostale su samo bedastoce... A i Einstein je jednom rekao da su samo dvije stvari na svijetu bezgranicne: svemir i ljudska glupost.
Nego, ajmo ovo promatrati sa svijetlije strane. Dakle, imamo samo deset duhana u prodaji. Brzo smo ih se zasitili, htjeli bi nesto novo...
E, tu nastupa nas plemeniti bayro , cijenjeni blender i blenda li ga, blenda! A sa deset duhana i mnostvo omjera, kolko ja znam racunat, moze se izblendat puuuno raznih kombinacija... I opet imamo mnostvo duhana, uzivamo ko i prije...
Ovo sam samo napisao kao ideju, vise onak u sali, no i ozbiljno, da na neki nacin svima nama pokazem da cemo uvijek imat nekakvu ideju "prebrikat" glupe zakonske i ine odredbe i snaci se. Nemreju oni nas...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty21.11.10 8:42

Ne bi to išlo tako moj generale! Činjenica je da bi bilo beskonačno mnogo permutacija sa deset duhana.
Mogao bih ja to raditi za "inner circle", ali ne bi bilo šanse da istrčim na tržište, jer bi se svaka takva mješavina, bez obzira što je rađena od postojećih mješavina tretirala kao jedanaseta, dvanaesta itd, itd...
I tako i tako nema baš mnogo više od deset duhana koji se stavljaju u mješavine, (virginija, perique, burley, yenidje, latakia...) i načina njihovog tretmana poslije berbe (air cured, sun cured, dimljeni, itd)
Birokracija je neuništiva, pogotovo ako se radi o ovako ogromnoj, naddržavnoj birokraciji kao što je EU, koja mora opravdati svoje visoke plaće, pa fabricira tone besmislenih propisa i hrpe papira. No sad već pomalo idem u off-topic.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty21.11.10 10:06

Znam, prijatelju Bayro, da ne bi islo, to sam ja napiso u "gorkoj" ironiji, duboko sam svjestan sirine gluosti birokracije, no kao sto bi rekao moj cijenjeni general Patton: "Nisi porazen sve dok to ne priznas!" Dakle, ne damo se!!! No, imas i tu pravo, vec smo daleko usli u off-topic...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty21.11.10 13:51

Hmmm....mislim da je tu sigurno nešto krivo shvaćeno i da nije baš sve tako crno kako bayro-prognoza najavljuje. Koliko sam ja upoznat sa eu,ona nikada,ali nikada ne bi mogla odrediti koje će se marke duhana,cigareta ili cigara prodavati jer je to direktan upliv u neke dijelove tržišta u kojima oni nemaju nadležnost,odnosno time oni direktno diraju u konkurenciju i smanjuju ju,a svi znamo koliko europi znači tržišna konkurencija. Ono što je moguće je da će se odrediti "dozvoljene" vrste duhana (tipa vrginija,latakia,....) jer,tu se moramo složiti, birokracija kao birokracija voli sve propisivati pa će tako i ovo...iako mi sve to skupa nema puno smisla. Jer kako ja shvaćam ono što je bayro rekao, proizvodnja duhana bi postala ilegalna i praktički bi se izjednačila npr. s marihuanom, a bayro bi postao diler Very Happy što nikako nema smisla
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty21.11.10 17:05

A čuj Deane, ako laže teta Dreier, lažem i ja. I znam toliko njemalkog da shatim što mi govori. Kako kupio - tako prodao!
Već tako i tako nema nigdje cigareta bez filtera. To znadem pouzdano jer me prijatelj pred pola godine molio da mu kupim šteku "Camela" bez filtera pa su me gledali kao da tražim opijum. Isto tako, nema više oznaka "light" ili "white", jer je to kao zavaravanje kupaca. Pa se ti misli jesu li ili nisu narušena pravila slobodnog tržišta.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty21.11.10 23:11

bayro, kolko sam ja cuo camel bez filtera ima u turskoj (i to original, po staroj recepturi). dalje, ne gubite nikako iz vida da je svaka unija brzo propala - lionska 1274 (nije ni stupila na snagu), firentinska 20 godina (1452-1472), soviet union nesto duze (bez obzira na originalno ime), americka unija (prerasla doduse u usa, ali kao takva postojala samo za vreme gradjanskog rata), da ne mozgam dalje. pa nece ni ovi doveka, vidite i sami da vec ima toliko nesuglasica da je pitanje do kad ce (nisu ni svabovi tolko glupi da finansiraju sve redom). ako odrede koje vrste ce biti dozvoljene, tu nemajhu puno izbora (kao sto akoodem rece,to ce biti "sirovine", a niko te ne sprecava da kupis od svake po nesto pa miksuj kolko volis). doduse, ne bi me zacudilo nista, ta bagra mora da pokaze da nesto radi, a to ko je prvi poceo propagandu protiv pusenja vec smo odavno prezvakali. pa ako hoce da budu naslednici herr hitlera, neka izvole... bicu antifasista kao i uvek. izvinjavam se za off...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty22.11.10 0:33

Ne znam...živi bili pa vidili (iako nadam se da nebumo to vidli Very Happy ). ja samo hoću reći da ne vjerujem da bi EU palo na pamet da kažu npr. malboro cigarete se mogu proizvoditi,a camel ne...jer time oni direktno pogoduju proizvođaču malbora. Filteri, sastav,maximalne dozvoljene količine katrana,nikotina i ostaloga-u to se već oni mogu petljati,ali marke-to mi je malo sumnjivo moram priznati. Isto tako ne smijemo zaboraviti da su današnji poduzetnici (hehe,ne u hrvatskom smislu) prilično snalažljivi i već će oni naći načina da zabiđu te sulude propise.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17292
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty22.11.10 0:54

I ja se nadam Deane. Živi bili pa vidjeli, no činjenica je da je u Austriji (koja je btw. članica EU tek od 1992.) veliki otpor prema toj "direktivi EU" kako se sada popularno kaže.
Osim toga, danas smo baš u klubu o tome pričali (a Papa Štrumf ima o tome informacije iz prve ruke) da nema šanse da se zabrani pušenje u lokalima koji su ugradili sustav za provjetravanje a svi su ih uglavnom ugradili.
Može država zabraniti pušenje, ali u tom slučaju mora vlasniku objekta koji je takav sustav ugradio (a radi se o desecima tisuća eura) vratiti lovu.
A država jako teško lovu vraća, rok trajanja takvog sustava je najmanje deset godina uz redovno održavanje, a do tada tko živ, tko mrtav, a i antipušačka histerija će vjerojatno proći; naći će se drugi Pedro koji će biti kriv za sve,vjerojatno kiseli kupus, ljubičice ili ljubitelji Schubertovih sonata!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8287
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty22.11.10 8:54

ovo zadnje je dokazano letalno Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty22.11.10 10:05

da mi je da znam gde ti je kiseli kupus pao na pamet umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sončna strana alp - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sončna strana alp   Sončna strana alp - Page 5 Empty

[Vrh] Go down
 
Sončna strana alp
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Gdje i kako kupiti (offline - trgovine - brick and mortar shops)-
Forum(o)Bir: