Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Davorinova zimska kolekcija 2011

Go down 
+16
amaru
Lodir
ssekir75
Nunki
Brka
Matko
Darko
imnik
420blackadder
Marin Split
sinus
gavran11
ibublic
bayro
Leo
Davorin
20 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 16:42

Jel' to zlatni ili srebrni prsten?
Inače lula izgleda preslatko, odozgo ko da je kolač od čitavih oraha, sa slike bi je pojeo... Smile
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 16:59

pa nije za jesti, a prsten je običan mesing ( morta ne može biti završena bez prstena ) Very Happy a poanta je da je domaća.... Cool a što se tiče grge ... prihvačam samo konstruktivene kritike... puffy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 17:06

Nema veze što nije za jesti, slatka je na svoj pušački način (ne rugam se), natrpao bi unutra nešto poput Navy Flakea ili Night Traina i slatko je popušio.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 17:09

konstruktivne kritike nakon sto je vidim uzivo.

odokativnom metodom mislim da bi ljepse izgledalo kad bi mesingani i crni prsten bili paralaleni a i lula djeluje tanja u podrucju spoja vrata i glave nego oko spoja mesinganog prstena i usnika sto, po meni, narusava nekakvu zamisljenu liniju...

moguce je da je ovo drugo opticka varka ali meni se tako cini
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 17:18

Poanta je da je naš vrijes vrlo blizu savršenstva. Par vrijesuša koje ja imam se vanredno puše.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 17:36

Ovo je definitivno previse!!! Od sada bilo vrijes, bilo morta, kupujen samo u Sjor Davorina! Bolje jedna Davorinova lula u pola godine nego deset petersonki, savinelli, castela... sve su to prodane pi....
Davorine svaka cast, moj duboki naklon!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 17:37

Marin Split je napisao/la:
Ovo je definitivno previse!!! Od sada bilo vrijes, bilo morta, kupujen samo u Sjor Davorina! Bolje jedna Davorinova lula u pola godine nego deset petersonki, savinelli, castela... sve su to prodane pi....
Davorine svaka cast, moj duboki naklon!

To ja rekoh onomad, a niko da se saglasi.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 17:39

Bit je Sjor Davorine da ljudi ne bacaju pare nego kupuju u vele majstora!

Nunki svaka vam je bila na mistu sta se god pisali po forumu pa i ova, mada mi je vjerovatno promakla Smile
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 18:00

Moram priznati da bi i ja radije da su spojevi paralelni, da nema onog kosog spoja, odvlači pažnju od prekrasnog vrijesa (vrste i izrade).
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 18:23

Neznan, to je tako, ja recimo neman nikakvu primjedbu, meni izgleda savrseno, od samog oblika do boje i finisha. Isto ko i kod samih oblika, neko preferira klasicne, neko ekstravagantne tj, free hand. Jbg nismo svi isti to i je car Smile
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 18:26

Pa dobro, ja govorim samo u svoje ime.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 18:27

Znas sta bi ovde bila baza, da je usnik one karamelaste boje, kao biserni sa preljevom smedje Laughing J...o ja sebe kad joj ne bi pristajalo vrhunski...
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 18:28

Darko je napisao/la:
Pa dobro, ja govorim samo u svoje ime.
Ma naravno, nisan ni ja mislija nista lose. Lipo je citat komentare ljudi i misljenja u svakom slucaju Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 18:53

Davorin, kakav je taj nas domaci vrijes sa Hvara? Ako ste pisali vec negdje o njemu - isprike..
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 18:59

inace, vec dulje vrijeme lule gledam drukcijim ocima a posljedica toga su povremene kritike koje pratim (na jednom stranom forumu) covjeka koji, po mnogima a i po meni, radi lule koje su gotovo bez greske, ako promatramo dizajn.

evo nekih primjera, cisto da vidite radove covjeka koji, po meni, ima najsmislenije kritike kad su u pitanju drugi pipemakeri:

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 KingBilly004

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Saddle3

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Engdub006

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Bents002

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Match3

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Stanbill010


Zadnja promjena: grga; 16.11.11 10:36; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:00

- ajmo redom, ova kosa crta je vrlo popularna kod nekih ( a to je moj jedini iskorak u neke ekstremne oblike Cool ) Imam dosta upita za upravo takve kose insete....

- Hvala na pohvalama, uvijek je isto, ako nešto radiš s voljom, i krajnji rezultat je dobar.

- Domaći vrijes je bolji, a to mogu odgovorno tvrditi, od mnogih vanjskih razvikanih. Isto tako pripremamo ga na pravi način, uz poštovanje svih tehnoloških parametara kuhanja drvata i derezinaciju. Imaš yenkee na par mjesta o tome kako ga režemo i kuhamo. Nabavili smo i pravu opremu za kuhanje....

- Vidiš grga, sve je relativno, ja bih na ovim lulama mogao isto nači zamjerke. Neki lukovi baš nisu precizno izvedeni, glava kod prve je premala u odnosu na tijelo itd.... sve je relativno.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:05

Davorin je napisao/la:
- ajmo redom, ova kosa crta je vrlo popularna kod nekih ( a to je moj jedini iskorak u neke ekstremne oblike Cool ) Imam dosta upita za upravo takve kose insete....

- Hvala na pohvalama, uvijek je isto, ako nešto radiš s voljom, i krajnji rezultat je dobar.

- Domaći vrijes je bolji, a to mogu odgovorno tvrditi, od mnogih vanjskih razvikanih. Isto tako pripremamo ga na pravi način, uz poštovanje svih tehnoloških parametara kuhanja drvata i derezinaciju. Imaš yenkee na par mjesta o tome kako ga režemo i kuhamo. Nabavili smo i pravu opremu za kuhanje....

- Vidiš grga, sve je relativno, ja bih na ovim lulama mogao isto nači zamjerke. Neki lukovi baš nisu precizno izvedeni, glava kod prve je premala u odnosu na tijelo itd.... sve je relativno.

A sta sa sa onim susenjem od tri godine za maksimalnu kvalitetu? Jesto zato iznasli neko rjesenje pa mozete odmah praviti lule?
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:07

Papa Štrumf , bog te vido, otkinuo si je!!! affraid ja rekoh da vise necu da komentarisem tvoje lule jer se uglavnom i nema sta komentarisati, sve je to kako treba, ali ova me je na prvu izbacila iz sedista (bukvalno). fenomenalna lula. blago onom kko je bude imao.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:08

I Grga, kakve taj ima kritike (smislene) prema drugim pipemakerima?
Ukratko... Lule su mu za -3.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:39

sekirče, ako si bio na motoru, nadam se da si dobro ako si izbačen iz sedišta Cool

vidi yankee, nije uvijek dobro baš vjerovati što pišu svi ti genijalci koji prodaju vrijes. Kada sam krenuo u tu avanturu berbe i obrade vrijesa, potražio sam savjet profesionalaca, ne majstora, nago profesora na institutu i fakultetu. ( Dobro, to je moj način razmišljanje ) Sam postupak prerade drveta kuhanjem je naravno poznat, te vrijes nije nešto posebno. Osnove u tehnologiji su temperatura kuhanja, dodatci koji se dodaju da se dobije dobra ekstrakcija ulja i smola iz drveta - ne bi vjerovao kako izgleda površina vode u kojoj se kuhao vrijes Twisted Evil Sušenje je samo postupak smanjivanje postotka vlage u drvetu. Da li će on biti odrađen u vakumskoj komori ili u tamnom podrumu u krajnjem rezultatu je isto. Dakle normalno sušenje od godine i po dana daje zadovoljavajući postotak vlage, te ( što je najvažnije ) pravu gustoču drveta. Neke klocne koje sam nabavljao izvana, su bile tako brzo sušene da je drvo bilo zamalo porozno, obrađivalo se kao sir. Ovaj naš vrijes je bolje kakvoče i puno gušći, najmanje nekih 20 - 25% Nisam lokal patriota ali to su fakti.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:41

Davorine, sto puta sam rekao da više neću ništa komentirati, jer da je sve već odavno rečeno, ali ovaj put....
...si nadmašio samog sebe! Prvo hvarski vrijes kao materijal, zatim vrhunska izvedba - znaš da sam ja stara konzerva, ali je kosi inset vrhunski! Doista si me sa ovom lulom i onom kanađankom ostavio bez riječi! Kapa do poda!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:41

Da samo da dodam, važan dio je kod obrade vrijesa, ako ima vremena, postupak smirivanja drveta, tj uklanjanje napetosti u gotovom komadu, ali o tome sam več pisao. Zato su lule koje su odležale kao poluproizvodi duže vrijeme tako kvalitetne.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:46

Davorin je napisao/la:
sekirče, ako si bio na motoru, nadam se da si dobro ako si izbačen iz sedišta Cool

vidi yankee, nije uvijek dobro baš vjerovati što pišu svi ti genijalci koji prodaju vrijes. Kada sam krenuo u tu avanturu berbe i obrade vrijesa, potražio sam savjet profesionalaca, ne majstora, nago profesora na institutu i fakultetu. ( Dobro, to je moj način razmišljanje ) Sam postupak prerade drveta kuhanjem je naravno poznat, te vrijes nije nešto posebno. Osnove u tehnologiji su temperatura kuhanja, dodatci koji se dodaju da se dobije dobra ekstrakcija ulja i smola iz drveta - ne bi vjerovao kako izgleda površina vode u kojoj se kuhao vrijes Twisted Evil Sušenje je samo postupak smanjivanje postotka vlage u drvetu. Da li će on biti odrađen u vakumskoj komori ili u tamnom podrumu u krajnjem rezultatu je isto. Dakle normalno sušenje od godine i po dana daje zadovoljavajući postotak vlage, te ( što je najvažnije ) pravu gustoču drveta. Neke klocne koje sam nabavljao izvana, su bile tako brzo sušene da je drvo bilo zamalo porozno, obrađivalo se kao sir. Ovaj naš vrijes je bolje kakvoče i puno gušći, najmanje nekih 20 - 25% Nisam lokal patriota ali to su fakti.
Pa da,slazem se, kako sam malo stavio na cekanje izradu lula, malo sam zaboravio te detalje. I ja isto trazim podatke kod relevantnih ljudi za stvari koje me zanimaju.
Tako sam saznao da vrijes nakon sto prođe tu fazu susenje od 1.5-3 vise ne dobiva na kvalieti, tako da ono sta stariji to bolji ne stoji..
Htio sam malo da me podsjetite jer mi je vec pocelo vitriti...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:55

yankee je napisao/la:
I Grga, kakve taj ima kritike (smislene) prema drugim pipemakerima?
Ukratko... Lule su mu za -3.

jesus...
ajde pokusaj to obrazloziti, molim te
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty15.11.11 20:59

Pa ja pitam tebe, zanima me njegovo misljenje tim vise sto TI kazes da ima smisla.
To prvo.
A drugo je bilo da su mu lule tako tako..

jesus...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Davorinova zimska kolekcija 2011   Davorinova zimska kolekcija 2011 - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Davorinova zimska kolekcija 2011
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Davorinova zimska kolekcija
» Davorinova zimska kolekcija
» Davorinova zimska kolekcija....
» Davorinova Ljetna kolekcija 2011
» Davorinova Proljetna Kolekcija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: