Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Danske Club: Black Luxury

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Alanon
Prva lula
Prva lula
Alanon


Broj postova : 63
Join date : 24.02.2012
Age : 30
Lokacija : Beograd

Danske Club: Black Luxury Empty
PostajNaslov: Danske Club: Black Luxury   Danske Club: Black Luxury Empty09.10.12 18:48

[You must be registered and logged in to see this link.]
Not a pressed tobacco, but ‘double fermented’. The advantage of this process is that the tobacco is very smooth and mild, together with a pleasant aroma. South American, Zimbabwe and U.S. flue-cured tobacco together with Burley and Malawi dark-fired tobacco.

Zemlja porijekla: Danska
Sastav: burley, black cavendish, virginija
Jakost: 2/5
Oblik: trakice
Pakiranje: limenka od 100g / vrećica od 50g

Gde početi, gde početi...

Dok pišem, družim se sa jednom calabash adsorbom (prosečno vreme pušenja cca 3 sata), i polako dovršavam prvu lulu ovog duvana.
Kad se otvori limenka i skine kartonče, zapahne miris vanile, nekakvog karamela, a čini mi se u pozadini i suvih šljiva. Na limenci ne piše ništa - sem predivne anateme koja predviđa rakove, gastro-intestinalne traume, i ko zna šta još (to nam malo govori šta su pušili oni koji su etikete pisali) - ali Internet pripoveda kako je u pitanju blenda južnoameričkih, zimbabvanskih i američkih "flue-cured" duvana (a ti se duvani, kaže Vikipedija, rabe u Amera za cigarete O.o). Smešan je od Burley-a, Crnog Cavendish-a i Virginie, sečen na tračice od po 1 - 2cm.

Za početak, pušio sam ga pri originalnoj vlažnosti, i beše to velika greška. Lula je pištala i njištala kao vuvuzela na fudbalskoj utakmici, te sam po prvi put bio dovoljno iznerviran da gurnem čistač u lulu tokom pušenja (nije pomoglo -.-). Duvan je odbijao da tinja, i skoro sve vreme sam morao da se bavim lulom i održavanjem vatre. Ipak, ma šta radio, ma koliko palio, dim je ostajao iznenađujuće hladan, u rangu, recimo Navy Flake-a, i goreo je izuzetno sporo, nešto kraće od 3 sata, no ostaje da se vidi kako će se vladati nakon nekakvog sušenja.

Prva trećina lule je slatko, slatko, slatko... Sleep Oseća se gotovo samo šećer. Čista hemija. Imao sam utisak, da se obliznem, pa bilo bi slatko. Dim je imao jaku aromu vanile, i onu prezasićenost Stanwellovih aromatika. Dotle, da je u jednom trenutku dim bio gotovo kiselkast... Dominiraju vanila i nešto karamela, bez ikakvog osećaja da se puši duvan. Sasvim dosadno i odvratno, ne ponovilo se. Taman kad sam hteo da odustanem, u drugoj trećini dolazi do nagle promene arome na suvu šljivu, ili neko drugo sušeno voće. Dim je postao gušći i ukus je bio sličan razblaženoj Scottish Mixture-u od MB. Ova se aroma onda produžila do samog dna žarnice, kada se konačno u tragovima pojavio i onaj fini "nutty flavour" koji se dobija kad se zapravo puši duvan. To sušeno voće je takođe širilo jaku, ali prijatnu aromu svojim dimom.

Previše blaga blenda neće nikog zadovoljiti. Generalno ne pušim jake duvane, pa mi se opet čini da bih mogao još bar dve ovakve da iskadim. pop Pretpostavljam da će se ljubiteljima danskih mešavina svideti ova varijanta. Ako se upoređuje sa standardnom ponudom u Beogradu, od nje je bolja, a i zaista je bolja od većine jako aromatizovanih mešavina koje sam imao priliku da probam. Imam utisak da bi potencijal duvana došao do izražaja u nekoj mešavini. Ovako, međutim, jedino što ga vadi je aroma sušenog voća koja ga čini manje dosadnim, manje monotonim, i manje slatkim. Sve u svemu, pored Amphore ili Navy Flake-a, ne bih ga ni pogledao ponovo.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Danske Club: Black Luxury Empty
PostajNaslov: Re: Danske Club: Black Luxury   Danske Club: Black Luxury Empty10.10.12 0:04

znaci da ga zaobidjem...
[Vrh] Go down
Alanon
Prva lula
Prva lula
Alanon


Broj postova : 63
Join date : 24.02.2012
Age : 30
Lokacija : Beograd

Danske Club: Black Luxury Empty
PostajNaslov: Re: Danske Club: Black Luxury   Danske Club: Black Luxury Empty10.10.12 0:07

U širokom luku...

Stvarno je bolji od ovih splačinskih aromatika, ali generalno kod tih i nije neki standard.

Nadam se da je onaj drugi nešto bolji.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Danske Club: Black Luxury Empty
PostajNaslov: Re: Danske Club: Black Luxury   Danske Club: Black Luxury Empty10.10.12 13:38

Prema tvom opisu, a i nekako i prema samom imenu istog, definitivno je za zaobilazenje.
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Danske Club: Black Luxury Empty
PostajNaslov: Re: Danske Club: Black Luxury   Danske Club: Black Luxury Empty10.10.12 18:45

Hvala na odličnoj recenziji Alanone Cool
[Vrh] Go down
Sponsored content





Danske Club: Black Luxury Empty
PostajNaslov: Re: Danske Club: Black Luxury   Danske Club: Black Luxury Empty

[Vrh] Go down
 
Danske Club: Black Luxury
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Holger Danske: Vanilla and Orange
» Macbaren Club blend
» Jacht Club - Black Cavendish
» Peterson: Luxury Blend
» Jeftinjara iz Danske

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: