Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Neke nove lule

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Alanon
Prva lula
Prva lula
Alanon


Broj postova : 63
Join date : 24.02.2012
Age : 30
Lokacija : Beograd

Neke nove lule Empty
PostajNaslov: Neke nove lule   Neke nove lule Empty17.12.12 1:33

Poslednje vreme sam mnogo aktivniji na ovom "lokalnom" forumu, pa nisam stigao da nakačim neke nove akvizicije. Sve u svemu, pribavilo se ovdi jedno 15-ak komada. Uglavnom iz lotova, ali su posebne bile jedna Georg Jensen specijalna edicija, maltene nepušena, predivna, premila... san snova i još jedna lepa skoro pa nova Meerschaum lula. Sad, nemam slika da ih kačim sređene, ostadoše samo one "nesređene" sa aukcija. Čim uspem, ja ću okačiti. Glavno je da se sve dobro drže, jedna je odmah udomljena, par je već u rotaciji, ostale čekaju na red da se očiste.

Ono što sam trapavo slikao mobilnim je najnovija, današnja kupovina. U pitanju je "kućna poseta" jednom starijem bračnom paru koji je rešio da rasproda antikvitete koji su se taložili godinama. Izbor lula je bio daleko od spektakularnog, ali našlo se ovo:

Neke nove lule Image004hc

Bryere Garantie, Electa Briar Root, Savinelli Oscar Aged Briar, Bryere Garantie Meerschaum Lined. Na slikama nisu bog zna šta, nisu ni uživo, ali su korektne. Nisu izubijane spolja, nisu ni unakažene iznutra. Ove meerschaum su verovatno presovane, tako da će se vaditi, ali je rustifikacija lepa. Plaćene su 30 jura, sve u svemu više no što vrede, ali nisam hteo da se cenjkam sa finim ljudima. Uostalom, na kraju sam od njih kupio i sve ovo na slici, za isto 30-ak jura:


Neke nove lule Image00101g

Limenke su krenule da rđaju, ali ništa to nije prodrlo do duvana, a proveravao sam. Ova Dunhill "Ye Olde Signe" je još uvek vakumirana, a večeras je razbijen vakum na okruglom Capstanu. Svi se ostali dobro drže, nema buđi (sem nekih tačkica na drugom Dunhillu koji su vrlo verovatno kristali šećera), ali su suvi, pa će se to vlažiti, verovatno ujutro za vreme tuširanja. xD

Cenim da su barem tridesetak godina stari, ako su kupljeni u isto vreme.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Neke nove lule Empty
PostajNaslov: Re: Neke nove lule   Neke nove lule Empty17.12.12 1:39

nije to secer. a videces sta je kad ga probas Twisted Evil
[Vrh] Go down
Alanon
Prva lula
Prva lula
Alanon


Broj postova : 63
Join date : 24.02.2012
Age : 30
Lokacija : Beograd

Neke nove lule Empty
PostajNaslov: Re: Neke nove lule   Neke nove lule Empty17.12.12 1:42

ssekir75 je napisao/la:
nije to secer. a videces sta je kad ga probas Twisted Evil

Pa šta je onda majku mu? Shocked
[Vrh] Go down
Sponsored content





Neke nove lule Empty
PostajNaslov: Re: Neke nove lule   Neke nove lule Empty

[Vrh] Go down
 
Neke nove lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Neke moje lule i druge duvanske strasti..
» Nove lule
» DMP - nove lule 2017
» Nove stare lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: