Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Cigare...

Go down 
+4
Matko
Davorin
Suspiria
Marin Split
8 posters
Autor/icaPoruka
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Cigare... Empty
PostajNaslov: Cigare...   Cigare... Empty19.12.12 20:18

Evo ljudi mogu van rec da san jucer, ne prvi put u zivotu al sigurno najupecatljiviji, pusija Cohibu koja je stigla u drvenoj kutiji sa njih 19 ostalih ravno sa Kube Laughing i odusevija san se! Fenomenalan duhan!
Da li jos neko od vas uziva i u cigarama pored lule?, iskustva itd....
Grga, ne znan jel ovo pravo misto za to tj ne znan di da napravin topic o cigarama pa mi daj smjernice.
Ima dosta slicnosti sa uzivanjen u luli tako da mozda i nebi bilo lose imat i o cigarama nekakav kutak tu na forumu...
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty19.12.12 20:40

Ja sam pušio cigare i cigarillose 14 godina, a onda sam probao lulu. Od tada još nisam kupio niti jednu cigaru Very Happy

Mislim da sam već negdje napisao da mi je brat poslao s Kube prije jedno pola godine kutiju Cohiba Cluba i popušio sam ih (da se ne bace) Smile. No nakon iskustva s lulom to više nije to. Nije da ne valjaju ili što takvo, no užitak pušenja lule za mene je neusporedivo veći.

Inače najbolje cigare koje sam pušio su mi iz Dominikanske Republike. Njih sam isto dobio na poklon 20 komada u drvenoj kutiji ručno motane. Brat je to kupio kod čovjeka koji živi od toga, ima malu manufakturu i kad sam vidio sliku kako to izgleda (on bos, sa slamnatim šeširom u nekakvoj kolibici, okružem hrpetinama duhana, mota za stolom), čak mi ga je bilo žao. Iako veli brat da je čovjek na prvu iznimno vedra osoba i očito sretan u životu. No kad sam ih probao, sve do tad isprobane nisu ni približno bile tako dobre. Ali sad te gušte prepuštam nekom drugom.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8259
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty19.12.12 23:00

potpisujem, probao cigare, ali me nisu oduševili kao lula. Nikada ne bih mjenjao jedno za drugo.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty20.12.12 0:20

Pušim cigare 5 godina, dakle, 2 godine dulje od lule. Napunio sam humidor odličnim kubankama prije jedno 2 godine, kad sam bio u inozemstvu, i otad zapalim cigaru samo u specijalnim prigodama. Cohibu nisam probao, nisam imao prigodu (čitaj - novca). Wink
Ne mogu reći da mi je bolja lula od cigare ili obratno... sve ima svoju čar. Neću se ostaviti ni jednog ni drugog. Smile
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty20.12.12 8:37

Dakle ipak ima lulasa tu sta uzivaju i u cigarama. Smile
Ne znan meni se svidilo, necu usporedjivat sa lulon jer koliko god ima dosta toga zajednickog na kraju su ipak dva razlicita svijeta.
Matko, jel imas pravi humidor ili si nesto izinprovizira? Upravo mozgan kako da sacuvan te cigare, al na kraju nema druge nego kupit humidor... scratch
PS, cigare su mi u svojoj drvenoj kutiji koja ipak nije humidor
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty20.12.12 10:36

Jedino nisam napomenuo, a čini mi se da mogu zahvaliti cigarama, je to što sam prije početka pušenja lula već imao nekakvu predodžbu kakvi bi mi duhani mogli odgovarati. Tu mislim prvenstveno na aromatike, jer njih ni u kojem obliku nisam mogao istrpiti u obliku cigara (isto ima svakakvog smeća po kioscima od kojeg se preokreće želudac, što ljudima oko tebe to 'fino miriši').
Našao sam čak i recimo ekvivalent Mac Baren Original Choiceu među cigarama, tj. cigarillosima, a to je Dannemanov Moods. Ima ga na skoro na svakom kiosku (MBOC ajde nije baš toliko dostupan), okus i miris mu je slatkast, vrlo sličan MBOCu. Njega sam znao zapaliti najčešće da ne ispadnem nezahvalan, jer bi mi to u najvećem broju slučajeva netko poklonio tko zna da pušim cigare, a nema pojma o njima i ne zna gdje ih tražiti Laughing A MBOC mi je za sad najbliže što mogu ići prema aromatiku, a da mi se ne povraća, mada ni njega sigurno više neću kupiti. Osim ako ga ne dobijem od nekog (što je naravno već bio slučaj), pa ga pomiješam s nečim boljim da neutraliziram tu slatkoću i miris.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty20.12.12 16:48

Slazen se, zato i kazen, cigara ipak ima nekakvu slicnost sa lulon, treba se pazit da se ne pregrije prilikon pusenja, cuva se u posebnim uvijetima i uziva se na slican nacin.
NI ja ne volin aromatike nikako, al kad je prirodno slatko i ljesnjakasto to obozavan!
Recimo Cohiba je takva, bar ova vrsta sta ja iman. A meni je obrnuta situacija, ja san zbog lule zna kako pristupit i uzivat u cigari i pruzila mi je samo takvu nirvanu.
Moran samo nac nacin da ih ocuvan... mislin na ovu svoju kutiju cigara
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty20.12.12 17:11

@Marin kupio sam dva humidora, a kako sam jedan ispraznio, poklonio ga prijatelju, tako da sam osta ne jednom do 50 cigara. nemoj da ti se osuše cigare, nećeš uživat u njima. cilu kutiju stavi u veći tupperware ili veliku zip vrećicu, do škatule stavi posudicu s onom zelenom "spužvom" za cviće, znat će ti žena/cura; natopi spužvu isključivo destiliranom vodom i zatvori tupperware/vrećicu. još ću ti pobliže objasnit, kad se vidimo.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty20.12.12 23:40

evo ga

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty21.12.12 11:15

Fala lipa na savjetu, tako nesto san i vidija po netu. I znaci nema problema upit ce cigare vlagu i kroz kutiju?
Zakon!
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty25.12.12 22:36

Nađe se i u ovom skromnom domu pokoja... Šalu na stranu, volim cigare, volim duvan, ne volim kupovne cigarete, premda i njih pušim, kad nemam kud.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[Vrh] Go down
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 46
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty10.03.13 14:14

Cigare su fine i gust ih je digod zapaliti...
Imaju one svoje cari ...al otkako sam upoznao lulu vec tri mjeseca nisam kupio cigaru ...
Osobno preferiram blaze cigare a moj favorit je Hoyo De Monterrey Epicure no.2
Drzim ih u humidoru i sve u svemu fin hobi.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty18.03.13 13:07

Malo reklame za Zagreb i duhan
[You must be registered and logged in to see this link.]
I preko granica.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty18.03.13 13:27

Imamo i mi konja (Kubanca) za trku! Very Happy
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Sponsored content





Cigare... Empty
PostajNaslov: Re: Cigare...   Cigare... Empty

[Vrh] Go down
 
Cigare...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Cigare
» Mjesavine s duhanom cigare

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: