Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?

Go down 
+6
Antiša
LenkoSmrk
T.McR.
Leo
Marin Split
king1976
10 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty29.01.13 19:58

Ukoliko bi se mene pitalo ja sam definitivno protiv, jer vise volim sam napraviti taj "premaz", a [You must be registered and logged in to see this link.] mozete procitati sto [You must be registered and logged in to see this link.] misli o tome...
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty29.01.13 20:15

Protiv - kupio Petersona s premazom i nakon par pušenja se premaz počeo ljuštiti, postao ljepljiv u svakom slučaju sranje - odlučio ga ostrugati reamerom, lulu upušio po PS-u i sad je sve OK.
Sa Savinelli lulom nemam takvih problema s premazom, ali svejedno sam protiv bilo kakvih premaza ukoliko je moguće, ali da ću odbiti lulu koja mi se sviđa samo zato jer ima premaz - neću.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty29.01.13 22:08

Kako je dobra ova kao poker kanadjanka sa ovog G.L. Peaseovog intervjua.. uf :sex:

Edit: Iskreno nisan procita njegov intervju sad do kraja al cita san dosta o tome po raznoraznim clancima iz pipe magazina itd.
Naravno nanosi se radi lakseg dobivanja cakea. Postoje razne kombinacije sa medon i pepelon pa cak i da se lagano pobrusi zarnica i stvori onako hrapava podloga da bi pepel lakse lipija i radija cake. Sta King kaze, nikad nebi odbija kupit neku lulu koja mi se svidja samo zato sta ima taj "premaz" al osobno preferiran to laganini i postepeno sam izradit. Iman dvi Petersonke sa tin premazon i sve jedno san ih polako upusija i nisan ima nikad problema.

Ako je uopce o tome rijec ili san trenutno pa sa marsa totalno scratch
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty29.01.13 22:41

on topic si, ne brini!
Wink
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty29.01.13 23:12

Taj premaz je meni priuštio mnoge muke. Osim što je gorio skupa s duhanom, proizvodio je okus spaljenog i gnojiva i miris spaljenog tenka (upućeni znaju).
[Vrh] Go down
T.McR.
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
T.McR.


Broj postova : 196
Join date : 02.12.2011
Age : 60
Lokacija : osijek
Omiljeni duhani : MB OC , Grga mix. , Frankenstein ,Pet.Delux , i sve sto je na stolu ponudjeno

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 2:13

biljezim se,
prva aranka koju sam jos davno kupio nije imala taj premaz ali je imala tvornicku gresku zbog cega sam pop....
ove koje sam poslije kupio imale su premaz , kako vi to zovete , ali mi nije predstavljao nikakav problem kao nekima ovdje , no mlad sam jos i moram jos mnogo uciti pa mi kolege ovo nadam se nece zamjeriti , barem je takovo moje iskustvo,,,,
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 8:30

Nisam ni ja imao broblema sa premazom... al da mi se malo čudno stvarao cake, bilo je sa adsorbom... al uz malo pažnje i to sam sredil bez struganja...

Polako ču razmišljat dal zravnam cake sa ramerom( kijeg nemam, a trebao bi ga nabavit), a čitao sam ovde na forumu, da sa ramerom treba bit oprezan. Ili da se poslužim "dremela", šo što to radi Rip.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 8:37

Moja Lorenzo spitfire je bila s premazom, ali nije bilo nikakvih problema.

Što se tiče strugalice, s njom treba oprezno, ali ne preoprezno da ti se ruke tresu pa da napraviš štetu. Treba skidati sloj po sloj cakea i ništa se neće dogoditi. Ne smije se zahvatiti previše odjednom nego treba raditi postupno.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 9:54

Ma s reamerom uopce nije problem raditi. Naravno treba biti strpljiv i skidati malo po malo, ali ako skines i previse ne vidim nikakav problem, jer se sve moze poravnati. Najgore sto se moze dogoditi je da ogulis do drva, a u tom slucaju treba ponovo upusiti iz pocetka. Eto ja to tako vidim, a neka me iskusniji isprave ako sam u krivu.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 10:06

Upravo tako. Malo pomalo i sve će biti u redu, ali ne smije se skidati drvo. Nema potrebe proširivati žarnicu, a kao što znamo, cake ima svoju ulogu pa nema potrebe skidati ga do kraja. Wink
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 11:06

Volim sam formirati cake. Nisam ljubitelj fabrickih premaza.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 11:46

Znači čupujem ramer... samo još da odlučim kojeg kineza...
Jel netko naručivao iz ebay-a jeftino i dobio dobar alat ? Very Happy
Ima puno prodavača al neznaš kakvo smeče ti mogu podvaliti... Nebi htel deformirat lule puffy
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 11:49

Ne vidim problem oko tog premaza. U lulama u kojima je bio (Savinelli primjerice), upušavanje sam radio kao da ga nema i sve ok.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 12:03

LenkoSmrk je napisao/la:
Znači čupujem ramer... samo još da odlučim kojeg kineza...
Jel netko naručivao iz ebay-a jeftino i dobio dobar alat ? Very Happy

Kupio ovoga prije dvije godine:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Izvrstan. Vidio sam ga i odlučio riskirati (20-ak kuna) i funkcionira odlično.
Koristio sam i ovaj:

[You must be registered and logged in to see this link.]

i mogu ti reći da nije ništa bolji. Štoviše, zadovoljniji sam ovim manjim jer je točno na mjeru za skidanje cakea i ne ošteti ga.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 13:41

Meni premaz nije stvarao problema.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 15:31

LenkoSmrk je napisao/la:
Znači čupujem ramer... samo još da odlučim kojeg kineza...

kupi, ali ako ti treba brze i privremeno rjesenje, samo zarolaj malo brusnog papira i "presmirglaj" sve sto ti je visak.
stvar radi, provjereno.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 18:50

Najlepša ti dala... (makar pivo, gemišt il žesticu) puffy

Samo još "hint" oko gradacije Smile
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 18:54

LenkoSmrk je napisao/la:
Najlepša ti dala... (makar pivo, gemišt il žesticu) puffy

Samo još "hint" oko gradacije Smile

Mislim da bi u početku 180/240 bilo sasvim dovoljno za inicijalno skidanje, a pri kraju možeš sve skupa fino zagladiti finijom gradacijom 320/400.
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty30.01.13 21:11

... sve lule upušavam sistematski sa neutralnim duhanom (virginia) ...

Sa lulama koje su imale premaz nisam imao većih problema, neke su smrdjele više, neke manje, neke nisu uopće.

osobno mi je najteže (najsmrdljivije) upušit meer.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty
PostajNaslov: Re: Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?   Premazi u lulama, jeste li za ili protiv? Empty

[Vrh] Go down
 
Premazi u lulama, jeste li za ili protiv?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Jeste li probali ovaj duhan?
» Duhan protiv komaraca?
» filter; da ili ne argumenti za i protiv

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: