Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Two Friends: English Chocolate

Go down 
+2
foksieloy
Antiša
6 posters
Autor/icaPoruka
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty13.05.13 20:53

[You must be registered and logged in to see this link.]
We begin with the finest Virginias and just enough Latakia to provide the taste that so many crave then press it to marry the flavors. We then tumble it out to a broken flake for easy packing and add just a touch of chocolate to awaken the senses. The end result is a blend that satisfies all day for a walk through the Dales yet is welcome in the drawing room in the evenings thanks to a warm chocolate aroma.

Zemlja porijekla: Amerika
Sastav: virginija, latakija
Jakost: 3/5
Oblik: lomljeni flake
Pakiranje: limenka od 2 unce
Mjesto kupnje: [You must be registered and logged in to see this link.]

Dva prijatelja su se našla na piću i zapalila lulu. Puno dima, puno riječi, teme su se kretale u svim pravcima. Jedan je pričao o vožnji „Orient Expressom“, a drugi je komentirao „Malteškog sokola“. Nakon izvjesnog vremena, počele su padati primjedbe i prijedlozi kako upotpuniti doživljaj duhana koji se prezentiraju ljubiteljima dima lule.

Craig Tarler & Gregory Pease odlučili su se poigrati i napraviti nekoliko zajedničkih mješavina od kojih ću jednu obraditi u narednim redovima.

Duhan dolazi u obliku lomljenog flake-a. Vlažnost je idealna, a kvaliteta lišća na razini koja se očekuje od ovakvog dvojca. Mješavinu proizvodi Cornell&Diehl.

Za aromu su odabrali čokoladu i kakao od kojih jedino ovaj potonji dolazi do izražaja. Riječ je o izuzetno kvalitetnoj aromi kakva se ne sreće kod drugih duhana koji se deklariraju kao čokoladni. Miris u limenci podsjeća na fini čokoladni liker.

Ova mješavina je imala sve predispozicije da bude sjajna, ali što se dogodilo? Dogodio se kakao čija je aroma dobro pogođena, čak i predobro.

Duhan je srednje jakosti i može se pušiti u bilo koje doba dana. Predstavu predvode virginija i kakao koji je vrlo suptilan, a latakija se pojavljuje u sporednoj ulozi. Potrebno je biti koncentriran jer virginija kažnjava nepažljive gledatelje, a kakao izbacuje gorku notu koja se može usporediti s pravom čokoladom bez šećera. Naziv je English Chocolate, ali nije u pitanju čokolada nego kakaovac tako da nemojte očekivati slatku latakiju. Upravo je taj kakaovac i gorčina koju ostavlja u ustima ono što mi ne odgovara kod ovog duhana.

Dovršit ću ovu limenku, ali neću više naručivati ovaj duhan. Ideja je bila dobra i duhan svakako vrijedi probati, ali očekivao sam bolju izvedbu dvojice prijatelja.

Ocjena: 2.5/5
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty13.05.13 22:43

Usporedba sa Bob's Chocolate flake / S&G Chocolate flake?

Edit: ako dobro zaključujem, puno manje slatko i više gorko. No ono što me zanima je, jača aroma ili slabija? Meni osobnu su Bob's CF/S&G CF jako slabo aromatizirani, pa tražim nešto sa jačim udarom kakoa/čokolade.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty13.05.13 22:56

Duhan je mozda za 2.5, ali recenzija je definitivno za cistu peticu!
Wink
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty14.05.13 8:55

foksieloy je napisao/la:
Usporedba sa Bob's Chocolate flake / S&G Chocolate flake?
S&G nisam pušio, a Boba sam dimio prije nekoliko godina jednu lulu tako da ti ne mogu ništa relevantno reći.

grga je napisao/la:
Duhan je mozda za 2.5, ali recenzija je definitivno za cistu peticu!
Wink
Sve u redu, uzet ću onu GBD-icu. lula
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty14.05.13 18:25

Odlična recenzija i zanimljiv duhan, ide na listu "probati jednoga dana"
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty14.05.13 20:16

Odlična recenzija, no prema svemu sudeći, ovaj duhan bi trebao biti ipak pre gorak za moj ukus. Radije volim slatkastu aromu (ne pretjeranu, razumije se) Laughing
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty09.07.20 20:13

Ajmo dizat temu iz mrtvih.
Prošlo ljeto sam bio u prilici naručiti nešto više duhana sa smoking pipesa, a već jako dugo sam u potrazi za duhanima koji imaju latakije, ali i neki čokoladni room note.

Tako sam u toj pošiljci naručio S&G Chocolate Flake i ovu mješavinu.
Recenzije koje su mi bile dostupne su govorile da nije nešto posebno.

E, sad.
Blenderi su Craig Tarler & Gregory Pease, proizvodi C&D.
To me ipak vuklo da probam.
Limenka je prema datumu pakiranja sad odležala 2 godine.
Nakon otvaranja osjeti se aroma koja nije neugodna.
Umjesto slatke čokolade veća je prisutnost gorkog kakaovca i to meni paše jer više volim tamne čokolade bez šećera.
Vlažnost je idealna, fino se puši, osjeti se virdžinija koja je osnova mješavine.
Ciparska latakija je prisutna samo u tragovima i to mi je jedina "mana".
Da je malo više latakije ocjena bi bila puno viša, ovako je 3-3,5.

Svidjet će se mojima na poslu jer im je dosta da ih kadim latakijama Smile

bayro and Branislav like this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8243
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty09.07.20 23:23

nekako takve mješavine i ja volim... ali kako je SP, kaputt, ima nekih sličnih zamjena kod HU tobacca. Nisam još probao, ali su stigle, zahvaljujući našem Dadi... Two Friends: English Chocolate 2235064407
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Two Friends: English Chocolate Empty
PostajNaslov: Re: Two Friends: English Chocolate   Two Friends: English Chocolate Empty

[Vrh] Go down
 
Two Friends: English Chocolate
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Savinelli: English Mixture
» HU English Breakfast
» Planta english..
» Newminster: No.52 Ultimate English
» Davidoff: English Mixture

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: