Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Drveni spremnik (posuda) za duhan

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 17:24

Namjeravam dati napraviti drveni spremnik (posuda, humidor) za duhan za lulu! Zanima me od koje vrste drveta bi bilo najbolje napraviti takav spremnik!
Čitao sam da je španjolski cedar dobar samo za cigare, ali i ne za duhan za lulu!
Htjeo sam staviti link primjera što bih dao napraviti, ali posto sam novi ništa od toga sljedećih tjedan dana!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 17:34

Toplo preporučam držati duhan u keramici, staklu ili limu, sa jako dobrim "dihtanjem" ilitiga da nimalo ne propušta zrak ili vlagu. Na taj način zadržava okus i polako dozrijeva.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 17:39

Koliko znam da najbolje sazrijeva u drvenom spremniku, zato sto je drvo prirodno, organično!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 17:56

To vrijedi za cigare, zato što dišeju, a cigarama kao veoma alkalnom duhanu to koristi (ispari amonijak).

Duhan za lule najbolje dozrijeva u anaerobnim uvjetima, znači hermetički zatvoren. Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 18:00

foksieloy je napisao/la:
Duhan za lule najbolje dozrijeva u anaerobnim uvjetima, znači hermetički zatvoren. Smile

Tako je. lula
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 18:11

Pa i taj drveni spremnik ce biti isto hermetički zatvoren sa gumenom brtvom, kao i stakleni i keramički spremnici, a i problem sa staklenim spremnicima mi je to sto propušta svjetlost, nemam gdje staviti u zatvoren prostor! Nekako sam se baš zapikirao na drvene spremnike!
Vidio sam par keramičkih spremnika i nikako mi se ne sviđaju, a i večina članaka koje sam pročitao pišu kako duhan bolje sazrije u drvenim spremnicima! Ali ni u jednom nije pisalo o kojoj vrsti drveta se radi!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 18:52

Ne se ljutiti, ako baš ti se sviđa ideja drvenog spremnika probaj sa drvima sa kojima su ljudi sa kakvim takvim uspjesima radili lule (voćkasta drva): kruška, trešnja, maslina, orah. Nisu toksična kao neka druga drva koja su učestalija za izradu posuda.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 19:04

Ne znam gdje si pročitao tu većinu članaka, ali čovjek koji zna o čemu govori preporučuje staklenke, a ti kako hoćeš...

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 19:12

Dodatni članak od jednog od mojih omiljenih blendera > [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
DeathSpade
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
DeathSpade


Broj postova : 129
Join date : 05.06.2013
Age : 37
Lokacija : Zagreb

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty05.06.13 22:52

Ok, puno hvala na prijedlogu!
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty28.06.13 20:45

Iako sam pročitao mnogo knjiga u kojima se spominju ljudi koji su imali duhan u drvenim teglama, nikad mi nije bilo jasno kako to funkcionira. Isto kao i sa onim kožnim taškicama. Nisu hermetički zatvorene i duhan se u njima brzo suši i gubi okus. Ja sam eksperimentirao sa puno stvari i po meni su najbolje, ipak, staklenke i limenke. Sve ostalo, pa čak i plastične vrećice, uništava okus duhana.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty
PostajNaslov: Re: Drveni spremnik (posuda) za duhan   Drveni spremnik (posuda) za duhan Empty

[Vrh] Go down
 
Drveni spremnik (posuda) za duhan
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Drveni filteri...
» koji duhan?
» Preporuka za duhan
» Aromatizirani Duhan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: