Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Burmut - Snuff

Go down 
+3
ssekir75
Rakija
Chofus
7 posters
Autor/icaPoruka
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty23.09.13 23:44

Nedavno sam počeo istraživati ovaj način uživanja duhana (nasal snuff) pa me zanima ima li netko na forumu iskustva s tim? Savjeti, priče, gdje kupiti?


P.S. ispričavam se zbog neaktivnosti na forumu (nesretne okolnosti), to bi se uskoro trebalo promjeniti
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty24.09.13 8:24

jedan od mojih frendova je to kupio kada su uveli rigoroznije zabrane pušenja, pa nisi mogao pušiti u kabinetima na faxu. Samo da kažem da mu je toga po prilično ostalo i da se kutijica tog duhana vadi van samo kada su neke pijanke u pitanju i netko se želi dobro nasmijati. Wink

Ali pretpostavljam da je uživanje u toj vrsti duhana također individualna stvar. Wink
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty24.09.13 19:07

probao ja. ili ništa specijalno, ili ja ne umem da uživam u tome. kako rakija reče, to se vadi samo ponekad. ja sam nekad koristio tako što sam usisavao u cigarete i tako dobijao aromatizovane. niko nije kapirao otkud takve (loše) cigarete koje lepo mirišu Wink
[Vrh] Go down
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty24.09.13 22:18

ssekir75 je napisao/la:
ili ništa specijalno, ili ja ne umem da uživam u tome
 tako nam je većini i s prvom lulom bilo Laughing (meni još uvijek jest ali to je druga i duga priča). Valjalo bi probati

Ali evo da napišem nešto o snuffu generalno što sam pohvatao iz svojih internet istraživanja, da nekome zainteresiranome prištedim koji sat guglanja.

Snuff, Nasal Snuff ili po hrvatski Burmut je fini sitni duhanski prah koji se kao što ime kaže "snifa". Pretpostavljam da se koriste i ostaci nastali u proizvodnji drugih duhanskih prerađevina. Konzistencija samog praha varira od proizvođača do proizvođača kao i među blendovima. Kao i u ljubljenom nam lulanju postoje različiti blendovi nastali mljevenjem različitih duhana i naravno dodavanjem aditiva. Ima tu raznih okusa, pa i nekih u potpunosti napravljenih od ne-duhanskih biljaka (mentol itd.). Zbog povezanosti osjeta njuha i okusa lako je razlikovati različite okuse te odrediti koji su "finiji" a koji manje odgovaraju nosu i slično. Kao što vjerojatno znate ovo je vrlo stari (i gospodski mogao bih dodati) način uživanja duhana koji je vrlo popularan u Indiji a u Europi u zadnje vrijeme doživljava svojevrsnu renesansu zbog raznih zakona protiv pušenja. Među ostalim "smokeless" načinima nikotinskog uživanja ističu se žvakanje duhana (Tobacco Chew, zabranjen u Europi) te Švedski (jer je tradicionalno pa su im progledali kroz prste) Snus i Američki Tobacco Dipping (varijacije na istu temu). Pri uzimanju istoga vrlo vjerojatno će te čuti nešto tipa "jaoj, pa dobit ćeš rak nosa!" (ili "vidi ovaj šmrka kokain, zovi muriju"..) od neobrazovane okoline ali zanimljivo je da kroz dugu povijest ovog hobija (cca 300god) gotovo da nema znanstvenih studija koje ukazuju na izrazitu štetnost uzimanja Snuffa. U povijesti su zabilježena tri slučaja razvoja tog rijetkog oblika raka kod redovitih korisnika Snuffa (od kojih je je jedan - John Hill 1761. povučen jer je doktor priznao da ga je izdao samo jer je bio bjesan na svog prodavača duhana (tobacconista jel)!) iz čega bi se dalo zaključiti da se možda radi i o slučajnoj podudarnosti. Doduše, jedan od razloga za takvu statistiku leži u tome što korisnika burmuta u modernom "civiliziranom" svijetu ima relativno malo te se nisu izvodile opsežne studije. Ipak, gotovo se sa sigurnošću može reći da se radi o jednom od sigurnijih načina konzumiranja duhana (bar što se raka tiče).

Postoje različite tehnike uzimanja burmuta ali ono oko čega se svi slažu jest da se prah nakon "snifanja" treba nalaziti samo u vanjskom dijelu nosnica, NE u području sinusa ili grla! Naravno da pri početku ima pogrešaka, suzenja očiju peckanja i slično jer dolazi do iritacije nosne sluznice preko koje se upija nikotin. Ipak, nos je puno efikasniji u pročišćavanju od pluća. Također, postoje razna pomagala, lijepe kutijice itd kao i kod svakog hobija.

Disclaimer: izvor za ovo malo informacija je moje kopanje po internetu i forumima a ne iz prve ruke tako da uzmite sve sa zrnom soli. Ako nekome pomogne ili bude zanimljivo ja sretan bounce


Zadnja promjena: Chofus; 29.09.13 23:37; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty25.09.13 22:34

Imao od mentola i ok je, nisam osjetio nikotin, ali nos mi se dobro očistio. Very Happy
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty26.09.13 7:31

Probao sam šmrkati duhan koji mi je kolegica na poslu dala...ona ga je koristila u medicinske svrhe,za "čiščenje" sinusa s kojima je i inače imala problema...Duhan je bio švicarske proizvodnje.

Po mom mišljenju odlična stvar...kad sam ga roknuo bio sam ko beba par sati..fino me nikotin oprao i smirio...
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3160
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty26.09.13 14:25

Probao davnih dana (studentski dani) i nisam se previse odusevio.
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty27.09.13 17:38

Jel se negde prodaje burmut na našim prostorima? Načuo sam da se nekad prodavalo u city passageu zajedno sa američkim duvanom za žvakanje.

A čudi me da ne postoji tema o švedskom snusu ovde! Snus se stavlja ispod gornje usne. Probao sam ga par puta od prijatelja iz Norveške jer je ilegalan u EU (osim u Švedskoj). Prijatan način dobijanja nikotina rendeer  Jedino mi nije jasno kako ga Šveđani koriste u kafićima, odnosno da li može u isto vreme da se koristi snus i da se pije nešto.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty28.09.13 8:16

[quote="
jer je ilegalan u EU (osim u Švedskoj)[/quote]
Možda zato nemamo temu ovdje puffy 
Jerbo ako krenemo sa ilegalnim stvarima koje mogu ići u lulu, ispod nosa, u nos, oko nosa i sl, zatrpat će nam forum hašišari i ini...
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty29.09.13 18:02

mislim da je bila tema o snusu. uslov švedjana da se priključe eu bio je da snus ostane u u potrebi (šta da radimo kad im se može)

imao sam jednom davno doživljaj sa burmutom i pandurima. u ono ludo vreme upadne racija u kafić gde sam izlazio. bilo leto, i ja umesto da stvari guram u džepove nosio na opasaču običnu fišekliju iz jna. stanu u nju cigarete, upaljač i wc papir i meni više nije trebalo (pare i lična karta u kesici u zadnjem džepu). elem, u njoj je bila i originalna kutijica sa burmutom. upadne pandur, isprazni fišeklijei vidi neobičnu kutijicu sa cvetićem (hedges snuff, da li je bila ruža ili karanfil ne sećam se, koristio sam oba mirisa). sav srećan krene da je otvori vertikalno. ja krenem da se raspravljam sa njim da je ne otvara tako jer će mi prosuti burmut, na šta se on brecne da je to njegovo pravo (!) kako će on vršiti pretres! krenem ja da se svadjam sa njim, jer je ipak bio glup ko pandur pa nije umeo da je otvori odmah. pridje njegov pretpostavljeni s ledja i sluša kako se on dernja, pa ga ošajdari po glavi psujući mu sve seljačko po spisku. pola kafića se odvvalilo od smeha, jer mu je prilikom tog udarca nekako felširao šapku pa je odletela 4-5 metara prema wc-u. oteo mu je kutijicu iz ruke, pitao ga da li su u njegovom selu čuli za burmut, i elegantno je otvorio i probao. bez kijanja uobičajenog za prvi put (očigledno da nije bio), pitao me gde ima i koliko košta. dugo smo se posle toga na svaku pojavu kutijice smejali "majstor ku**u" (tako su ga zvali u selu, majstor ku**c)
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty29.09.13 20:16

umrijet od smjeha cudo da ga nisi šibanje 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty30.09.13 12:37

Šteta kaj kod nas nema duhan za žvakanje, to bi baš htio probati. Kod nas nema ništa, dosadna je ova država. Mad 
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty19.11.13 22:10

ćuti, bar imate relativno pristojan izbor duvana za lulu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Burmut - Snuff Empty
PostajNaslov: Re: Burmut - Snuff   Burmut - Snuff Empty

[Vrh] Go down
 
Burmut - Snuff
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: